Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na koncie oszczędnościowym w PKO BP (+ do 250 zł premii dla zakładających konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

28.07.2023

7% na koncie oszczędnościowym w PKO BP (+ do 250 zł premii dla zakładających konto osobiste)

Aktualnie dostępna stawka to efekt kolejnej obniżki oprocentowania - tym razem o 0,5 punktu procentowego.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP dla nowych środków daje teraz 7% w skali roku, gwarantowane na 60 dni (do 100 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Jeszcze nie tak dawno, bo w maju br. największy bank w Polsce na tym rachunku oszczędnościowym serwował aż 8,5%. Ostatnia - do wczoraj dostępna - edycja promocji pozwala uzyskać 7,5%. Od dziś oferowana stawka spadła do okrągłych 7%.

Na wstępie więc krótkie odniesienie do obecnej sytuacji oprocentowania na kontach oszczędnościowych w innych bankach w Polsce. A tam na szczęście ciągle można znaleźć takie, w których oprocentowanie zaczyna się od ósemki - 8,25% daje Nest Bank (do 200 tys. zł). Po 8% dostępne jest z kolei w VeloBanku (do 300 tys. zł; dla nowych środków; otwieranie konta osobistego wymagane nie jest, ale warto o tym pomyśleć, bo do wzięcia są bonusy do 650 zł) oraz w mBanku (do 50 tys. zł; tutaj w promocji dla otwierających konto osobiste z dodatkowymi bonusami do 470 zł).

7,0% na koncie oszczędnościowym w PKO BP


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: do 7,0% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania podstawowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 31.10.2023 r.;
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł;
 • czas dostępności promocji (dla "nowych środków"): od 28.07. do 31.08.2023 r. - to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 5 punktów procentowych względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem PKO BP, zakładając konto osobiste i oszczędnościowe, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 27.07.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem. Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 7%).

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 27.07., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


By zachować promocyjne oprocentowanie, pamiętaj by w czasie korzystania z niego nie zmieniać relacji właścicielskich (np. z konta indywidualnego na wspólne). 

Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w PKO BP to takie konto możesz założyć tutaj. Sztandarowe konto osobiste z oferty największego banku w Polsce, nazywa się Konto Za Zero. Jego główne cechy to:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Jeśli konta osobistego w PKO BP nie masz co najmniej od 5.07.2020 r., sprawdź promocję, dzięki której można zyskać do 250 zł premii na start.

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty:

38 komentarzy:

 1. Zgodnie z przewidywaniami. Pisałem już o tym w innym wątku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można spytać gdzie?

   Usuń
  2. Że będą obniżać procenty? tak. Mbank daje 6,5. Ing 7 do dnia 10.08, Millenium 7 i trzeba robić w dodaku 5 transakcji kartą. Szału nie ma. Smutno, że spada się z 8 z velo... Nie wiem, gdzie iść. Chyba millenium i ing wybiorę.

   Usuń
  3. Dlatego to chyba dobry moment, aby pomyśleć o rocznej lokacie na 7% np. w Inbanku. Dopóki jeszcze tam tyle dają. Mam nadzieję, że jeszcze przez kilka tygodni utrzyma się ta stawka, bo na razie mam promocyjne 8,5% w PKO oraz 8% w Velo.

   Usuń
  4. Poważnie roczna lokata @ 7% wydaje się okazyjna?

   Usuń
  5. A ile takich lokat można założyć? Kłopotem jest wprowadzanie limitu kwoty lokaty jako 50 000 złotych. W mbanku mają 6,5% dla... 500 000 złotych. Ale jakby można było założyć 10 lokat w Inbanku, to owszem, super.

   Usuń
  6. @ Anonimowy29 lipca 2023 16:51

   Oczywiście, biorąc pod uwagę, że za chwilę rozpocznie się cykl obniżek stóp procentowych. Jeśli "nic" się nie wydarzy, to 7% już za kilka miesięcy nie będzie dostępne w żadnym banku. No może z wyjątkiem jakichś promocji dla nowych klientów...

   @ Anonimowy29 lipca 2023 16:56

   Górny limit lokaty to 50 tys., ale można ich założyć dowolną ilość o łącznej wartości do 1 mln zł (w praktyce nie przekraczamy wartości 100 tys euro)

   Usuń
  7. @Anonimowy, 29 lipca 2023, 19:39 - za chwilę rozpocznie się cykl obniżek stóp procentowych? Wygląda na to, że wiesz w tej kwestii więcej niż członkowie RPP 😋

   Usuń
  8. Tu nie trzeba być członkiem RPP, żeby wiedzieć co się wydarzy. Glapa i jego "niezależni" członkowie przed wyborami będą chcieli na siłę pokazać elektoratowi jedynej słusznej partii jak dbają o Polaków spłacających kredyty. We wrześniu będzie pierwsza, zapewne symboliczna, obniżka stóp.

   Usuń
 2. Nowa edycja Profit w Millenium też 7.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A do tego jedna darmowa wypłata miesięcznie oraz odsetki płacone w dwóch transzach w oparciu o 2 różne okresy kapitalizacji - lipa!

   Usuń
  2. Dlaczego oni nie wypłacają tych 'podstawowych' odsetek za okres pokrywający się z miesiącem kalendarzowym, tak jak to robią z odsetkami 'premiowymi' w przypadku spełnienia warunku 5 płatności kartą i /lub BLIK - wówczas sytuacja byłaby prosta i klarowna. Kto tam wpadł na pomysł, żeby w tej samej promocji przyjmować dwa różne okresy kapitalizacji dla tej samej kwoty zdeponowanej na tym samym koncie? Bałagan to mało powiedziane!

   Usuń
  3. Anonimowy29 lipca 2023 18:13 - bo muszą uwzględnić również takie przypadki, gdy ktoś piątą transakcję kartą/BLIKiem robi ostatniego dnia m-ca w ostatniej minucie. Myślisz, że do banku dotrze informacja o transakcji w milisekundę??? Dajcie już spokój temu Millennium, ileż można pisać o tych dwóch transzach wypłat odsetek. Co rusz o tym wątek, wszędzie gdzie się tylko da ponarzekać. Wrzuć kasę na ING, tam na odsetki 3 m-ce poczekasz. Albo na Velobank na EKO to zobaczysz 1. dnia za poprzedni m-c, czyli tak, jak chcesz.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 29 lipca 2023, 18:13 - również nie rozumiem dlaczego nie wypłacają odsetek w jednej transzy jak to ma miejsce np. na KMO w Alior.

   Usuń
  5. @Anonimowy 30 lipca 2023 13:06
   To celowe działanie; tak namieszać żeby utrudnić życie klientom. I nie ma tu żadnego pokrętnego tłumaczenia.
   Poza tym i tak nie naliczają prawidłowo tych odsetek.

   Usuń
  6. Albo bank pozwala spełniać warunki w innym okresie rozliczeniowym niż miesiąc kalendarzowy i wtedy wypłaca całe odsetki w całości na koniec miesiąca (vide: Alior) albo pozwala spełniać warunki w miesiącu kalendarzowym i wypłaca w dwóch transzach (vide: Millennium). Jeśli już to wolę rozwiązanie Millennium bo wolę warunki pokrywające się z miesiącami. Jednak ani jedno ani drugie rozwiązanie nie jest rozwiązaniem idealnym ale można się dopasować i kto trochę potrafi czytać ze zrozumieniem to ogarnie. Kto nie potrafi i narzeka to sam sobie wystawia cenzurkę. Powtarzanie w kółko tego narzekania nic nie wnosi. Nie pasuje to korzystać nie trzeba.

   Usuń
  7. Dokładnie, już we wtorek na KO Profit pojawi się pierwsza transza odsetek z datą poniedziałkową, a druga w środę z datą wtorkową i wtedy wreszcie będzie można kasę zabierać gdzie indziej 😋

   Usuń
  8. Kolejny raz wypłacone odsetki zamierzam porównać z moimi wyliczeniami na specjalnie w tym celu utworzonym arkuszu kalkulacyjnym.

   Usuń
 3. powiem wam jaki ja głupi, było 7,5% to jednak czekałem myslalem ze podniosa, wyciagnalem srodki, nameczylem sie i w nagrodę mam 7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano... Będzie tylko gorzej. Słabo jest i jeszcze opodatkowują oszczędności oszczędnych podatkiem od podatku (inflacji). W ing też dają 7% i nie trzeba robić 5 transakcji.

   Usuń
  2. Przy oprocentowaniu w wysokości 7% odsetki netto są ponad 2-krotnie niższe niż oficjalny poziom inflacji.

   Usuń
  3. Straciłeś maksymalnie 66,58 zł bo taka jest różnica 0,5% na czysto przy wkładzie 100 tys. na 60 dni. Nie ma co płakać.

   Usuń
  4. W rzeczy samej. Gdy ktos ma malo oszczednosci, to lepiej niech sie skupia na łapaniu kasy z otwierania kont i spelniania warunkow. Wtedy procentowo bedzie wychodziło super zamiast byle jak przy marnowaniu czasu i uwagi dla jakichś kilkudziesięciu złotych miesięcznie z lokat czy kont oszczędnościowych.
   Gdy oszczczednosci znowu przestana byc oprocentowane, trzeba kupić małe mieszkanko. Ono nie straci na wartości. Może sie je wynajmie nawet.

   Usuń
  5. ale straciłem czas na te kombinowania no i tydzien nieoprocentowane

   Usuń
  6. Ale czemu aż tydzień ? Przecież wystarczyło kasę zabrać 27-go a 28-go można było przelać z powrotem. Tu dzień weryfikacja salda jest przewidywalny i nie trzeba czyścić go wcześniej.

   Usuń
 4. MBank ma słabą ofertę depozyty tylko na 3 miescioce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre i 3 miesiace. Mam juz tam konto, wiec wystarczy przelac.

   Usuń
 5. Ta promocja obowiązuje też dla obecnych klientów, co skorzystali z poprzedniej edycji (7,5%)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak jeszcze nie upłynęło 60 dni to nadal masz 7,5%

   Usuń
  2. @Anonimowy 31 lipca 2023 08:10
   W PKO przecież bez problemu możesz w szczegółach tego konta zobaczyć dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia promocji w której bierzesz udział. Skąd więc to pytanie tutaj?

   Usuń
 6. Jako, że tylko pierwszy przelew z KO Plus w danym m-cu jest darmowy, mam pytanie: czy taki myk jak dawnej w Getin (lub obecnie w Velo z EKO starego typu) z otwarciem lokaty poprzez zasilenie z KO i jej zerwaniem bezpośrednio po jej otwarciu zapewnia darmowy przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości nie ma opcji zasilenia lokaty z innego źródła niż ROR.

   W apce zakładając lokatę w jednym z początkowych kroków jest wybór konta powiązanego, np. KO Plus, ale trudno powiedzieć co to znaczy w świetle zadanego pytania 😳

   Usuń
  2. Dzwoniłem dziś w tej sprawie na infolinię, ale koło tam zatrudniony nijak nie trybił o co pytałem - porażka!

   Usuń
  3. Zakładanie lokat w PKO to relatywnie nowe zjawisko 😋

   Usuń
  4. Wydaje mi się, że Getin to chyba jedyny bank, w którym taki myk istnieje. Nawet od jakiegoś czasu TBP w przypadku zrywki lokaty zwraca kasę na konto, z którego ją zasilono.

   Usuń
 7. TOiP, rubryka tycząca się KO Plus w p 5. mówi: "Przeprowadzenie autoryzacji przelewu oraz ustanowienia, modyfikacji lub usunięcia zlecenia płatniczego/odbiorcy przy użyciu kodu
  jednorazowego za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej lub usługi bankowości telefonicznej" - koszt 29 groszy ... o co tu chodzi, skoro pierwszy przelew w danym m-cu z tego KO jest darmowy, a kolejny kosztuje 9,99 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w Pekao za wysłanie SMS z kodem do autoryzacji pobierają tylko 20 groszy :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...