Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Alior: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w 37. edycji promocji dla nowych środków (+ 450 zł dla otwierających konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

19.07.2023

Alior: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w 37. edycji promocji dla nowych środków (+ 450 zł dla otwierających konto osobiste)

Oto nowa, już 37. edycja promocji oprocentowania dla "nowych środków" w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 37. edycja: do 7% do 400 tys. zł
Promocyjne oprocentowanie 7% w skali roku przewidziane jest na 3 miesiące, a przy tej stawce ulokować można do 300 tys. zł. 

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające konto osobiste w Aliorze. Jeśli takiego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać do 450 zł premii na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego w Aliorze. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 37. edycja: do 7% do 300 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 19.07. do 29.08.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi noniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 300 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 5,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe, to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 10.07.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych i współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 37. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 450 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. U mnie na wyciągu 6. 97 bank oszukuje nie będę wpacal wiecej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co masz na wyciągu ale u mnie odsetki zawsze naliczane są prawidło i dostaję 7%

   Usuń
  2. @Anonimowy 20 lipca 2023 11:39
   Nie traktuj poważnie tego co obwieszcza krzysztofp109, on jak zwykle robi coś po swojemu. Zapewne zamiast wpłacić tę kwotę ok. 5 tys. zł na Konto Mega Oszczędnościowe, wpłacił ją na na zwykłe oszczędnościowe gdzie oprocentowanie wynosi 1,87%.
   Popatrz na wcześniejsze akcje gdzie wpłacał na konta góra od 0,01% do 0,5% zamiast na te o których mowa we wpisach albo jak w przypadku VeloSkarbonki za dużą kwotę co z automatu skutkuje obniżeniem oprocentowania.
   Próbuję co jakiś czas mu to wytłumaczyć jednak kompletnie nie wiem jak.

   Usuń
 2. Wydaje mi się że poprzednia edycja, czyli 36 dawała wyższe oprocentowanie do kwoty 400 tys zł, a nie 100 tys zł (obecna do 300 tys zł)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankobranie.pl/2023/06/alior-konto-mega-oszczednosciowe-36-edycja.html

   Usuń
  2. @Anonimowy 21 lipca 2023 10:56
   To tak żeby to lepiej wyglądało chociaż jest aż o 25% gorzej.

   Usuń
 3. Czy okres rozliczeniowy brany pod uwagę przy zwrotach za płatności mobilne pokrywa się z okresem rozliczeniowym stosowanym do KO czyli jest liczony od ostatniego dnia poprzedniego m-ca do przedostatniego dnia danego m-ca?

  OdpowiedzUsuń
 4. Od 30-go 38 edycja. 7% ale już tylko do 100 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój ROR będzie zamknięty wraz z umową ramową już w czwartek 😃

   Usuń
 5. Czy płatności BLIK w internecie też dają 1% zwrotów w ramach wybranej korzyści do KJCh? Może ktoś przetestował?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...