Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia do 250 zł za konto osobiste w PKO BP (X edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

10.07.2023

Premia do 250 zł za konto osobiste w PKO BP (X edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

To już X edycja programu poleceń kont osobistych w PKO BP.

Program "Polecam PKO Bank Polski" (X edycja)
Tradycyjnie zyskać tu mogą zarówno polecający (obecni posiadacze konta w największym banku w Polsce), jak i poleceni (czyli te osoby, które konto dopiero założą). Na nowych klientów czeka na start od 50 do 250 zł (w zależności od rodzaju zakładanego konta).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w PKO BP.]

Podobnie jak w poprzedniej edycji programu poleceń, tak i teraz premiowane jest otwarcie (i polecanie) Konta za Zero, Konta dla Młodych i Konta bez Granic, ale też kont z oferty dla zamożniejszych klientów, czyli Konta Aurum oraz Platinium II. Do tego można też polecać PKO Konta Dziecka, czyli rachunek skierowany dla dzieci poniżej 13 lat. Przy czym tutaj nie jest możliwe polecenie samego Konta Dziecka (należy to zrobić w pakiecie z którymś z wyżej wymienionych kont dla dorosłych).

W zależności od rodzaju otwieranego konta, osoba polecona zyskać może od 50 do 250 zł, a na osobę polecającą czeka 50, 100 lub 200 zł za skuteczną rekomendację.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - X edycja


Dla kogo promocja? Uczestnikiem (jako osoba polecona, która teraz założy konto dla premii 50-250 zł) może stać się osoba pełnoletnia, która w dniu złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiada, ani co najmniej od 5.07.2020 r. nie posiadała konta osobistego (Konta dla Młodych, Konta za Zero, Konta bez Granic, Aurum, Aurum BOS, Platinum I, Platinium II, PKO Konto Dziecka, PKO Konto Pierwsze) w PKO BP, a także osoba, wobec której PKO BP rozpatruje wniosek o konto osobiste. Z promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie konta Inteligo. 

O tym, kto może polecać konto w PKO BP, piszę nieco niżej.

Premia od PKO BP za otwarcie konta z polecenia


Zasady programu "Polecam PKO Bank Polski". By zdobyć bonus za otwarcie konta:
 • do 30.12.2023 r. złóż wniosek o konto w PKO BP wraz z wydawaną do niego kartą, podając w nim kod polecenia (możesz go uzyskać od obecnego posiadacza konta w PKO BP, biorącego udział w programie poleceń; jeśli takiej osoby nie znasz, to wiarygodny kod uzyskasz za pomocą formularza dostępnego na końcu niniejszego wpisu) i zawrzyj z bankiem umowę o konto;
  otwierając konto możesz wybrać:
  • Konto za Zero - wtedy bonus dla Ciebie wyniesie 100 zł lub
  • Konto bez Granic - w tym przypadku bank przygotował 150 zł premii, lub
  • Konto Aurum, za które premia wynosi 200 zł, lub
  • Konto Platinum II, które premiowane jest bonusem 250 zł lub
  • Konto dla Młodych (przewidzianego jedynie dla osób w wieku 13-26 lat), za które bank płaci 50 zł;
  • PKO Konto Dziecka (dla dzieci do 13 lat; wyłącznie w pakiecie z którymś z wyżej wymienianych kont) - bonus w tym przypadku wynosi 50 zł.
 • we wniosku wyraź zgody na otrzymywanie od banku "informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących" (nie wycofuj tej zgody do czasu otrzymania nagrody);
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia Konta za Zero lub Konta bez Granic, lub Konta Aurum, lub Konta Platinum II wykonaj: 
  • 3 płatności kartą wydaną do konta oraz 3 płatności BLIKiem albo
   wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o łącznej wartości 500 zł (w przypadku Konta za Zero), lub (jeśli zdecydujesz się na Konto bez Granic albo Konto Aurum) o równowartości 1 000 zł, lub o równowartości 1 500 zł (jeśli otworzysz Konto Platinum II)
 • albo w przypadku Konta dla Młodych (w wieku 18-26 lat), w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz min. 1 płatność Blikiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem o łącznej wartości 200 zł;
 • w przypadku PKO Konta Dziecka należy zamówić do niego kartę oraz w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonać za jej pomocą co najmniej 2 płatności (PKO Konto Dziecka można założyć wyłącznie w pakiecie z kontem dla rodzica - może być to któreś z 5 wyżej wymienianych kont osobistych; wówczas muszą być spełnione także warunki uzyskania premii za otwarcie konta z polecenia również przez osobę pełnoletnią).

I to wszystko. Za spełnienie powyższych warunków bank wypłaci Ci premię: 
 • 100 zł na Konto za Zero, lub 
 • 150 zł na Konto bez Granic, lub
 • 200 zł na Konto Aurum, lub 
 • 250 zł na Konto Platinum II, lub
 • 50 zł na Konto dla Młodych
  oraz
 • (jedynie w przypadku założenia w pakiecie, z którymś z wyżej wymienionych kont dla pełnoletnich) 50 zł na PKO Konto Dziecka. 

Uwaga: premia dla otwierających Konto Aurum lub Platinum II (i także premia za skuteczną rekomendację dla polecającego te 2 konta) wypłacona zostanie jedynie w sytuacji, gdy osoba polecająca posiada Konto Aurum lub Platinum II.

Jeśli już myśleć o zakładaniu konta w PKO BP, to warto celować w konta, które przynoszą wyższą premię (np. Aurum lub Platinum II). W przypadku Konta za Zero bywały już alternatywne promocje, dzięki którym można było zgarnąć bonusy o wartości (co najmniej) 200 zł.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - co warto wiedzieć?


Biorąc udział w promocji, miej na uwadze:

▶️ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (wykluczone są przelewy z karty, a za takie bank uznaje np. doładowanie kartą Revoluta).

W przypadku płatności BLIKiem chodzi o transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu (do spełnienia warunków promocji nie zaliczą się wypłaty w bankomatach, ani przelewy na telefon).

▶️ Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne - w ramach promocji nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego z polecenia, bo wtedy premii nie będzie (acz po jej otrzymaniu, jeśli zechcesz dopisać współwłaściciela rachunku, to będzie to oczywiście możliwe).

▶️ Wypłata nagród (zarówno dla poleconego, jak i polecającego) przewidziana jest całkiem szybko, bo już do 14. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie rezygnuj z wydanej do niego karty.

▶️ Promocja ma być dostępna do 30.12.2023 r., przy czym nie wystarczy samo złożenie wniosku, ale do tej daty konto musi być już aktywowane (co w praktyce pokrywa się z dniem zawarcia umowy). Z udziałem w promocji nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili, bo trzeba dać czas kurierowi na dotarcie (w przypadku wyboru tej formy zawarcia umowy), co zazwyczaj odbywa się w ciągu 1-4 dni roboczych, licząc od wniosku.

▶️ Promocja PKO BP, a posiadanie Konta Inteligo. Chociaż Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP (tzn. jego internetowy oddział), to jego posiadacze mogą brać udział w promocji "Polecam PKO Bank Polski" i uzyskać premię za założenie konta w PKO BP.

Samo posiadanie Konta Inteligo nie wystarcza jednak, by stać się osobą polecającą w ramach programu "Polecam PKO Bank Polski" (do tego konieczne jest posiadanie konta w PKO BP).

▶️ Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 7.04.2023 r. (w przypadku poleceń kont Aurum i/lub Platinum II polecający musi być posiadaczem konta w bankowości osobistej PKO BP co najmniej od wyżej wymienionego terminu).

By polecać, zarejestruj się na stronie polecam.pkobp.pl. Podaj m.in. numer telefonu komórkowego, zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku (podany przy umowie o konto), zaakceptuj regulamin i wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank. Twym kodem polecenia będzie właśnie numer Twego telefonu.

Za skuteczne polecenie PKO BP płaci polecającemu
 • 50 zł, gdy osoba polecona założy Konto dla Młodych bądź PKO Konto Dziecka lub 
 • 100 zł , jeśli polecony wybierze Konto za Zero czy Konto bez Granic, lub 
 • 200 zł za skuteczną rekomendację Konta Aurum albo Konta Platinum II.

W obecnie dostępnej X edycji programu poleceń można zgarnąć maksymalnie 10 bonusów za polecenia Konta za Zero i/lub Konta bez Granic, do 10 bonusów za rekomendacje Kont Aurum oraz Platinum II, a także maksymalnie 10 bonusów za rekomendacje Konta dla Młodych i do 10 bonusów za polecenia PKO Konta Dziecka. W sumie można więc uzyskać nawet 4 000 zł (odpowiednio: 10 x 100 zł + 10 x 200 zł + 10 x 50 zł + 10 x 50 zł).

Konta osobiste w PKO BP - co warto wiedzieć?


Główne cechy Konta za Zero (czyli konta z premią 100 zł), to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Konto bez Granic jest dedykowane dla osób, które m.in. podróżują za granicę - zawiera pewne przywileje, ale za to trzeba zapłacić:
 • 17,90 zł - bezwarunkowo pobierana opłata miesięczna za prowadzenie konta (w ramach tej opłaty bank daje powiadomienia SMS już bez dodatkowych opłat);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą (uwzględnić należy jednak prowizję 3,5% za przewalutowanie oraz ewentualną prowizję, którą pobierają niektórzy zagraniczni operatorzy bankomatów).

Z kolei Konto dla Młodych (dla nastolatków i młodzieży w wieku 13-26 lat) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostaną co najmniej 4 płatności kartą i/lub BLIKiem (miesięczny okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, ale rozpoczyna się od otwarcia konta); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Konto Aurum to z kolei:
 • 0/40 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 9 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 150 000 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Jeśli zaś chodzi o Konto Platinum II, to tutaj oferta PKO BP kształtuje się następująco:
 • 0/80 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 20 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 250 000 zł, lub
  • gdy zawarto umowę ramową o świadczenie usług bankowości prywatnej.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Z kolei PKO Konto Dziecka to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla dzieci w wieku 0-12 lat. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. Za wydanie (i wznowienie) karty PKO Junior bank pobiera opłatę w wysokości 15 zł (nie ma za to opłaty miesięcznej). Za jej pomocą za 0 zł można wypłacać środki z bankomatów PKO BP. W przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 5 zł.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia, który należy wpisać we wniosku o konto - na pierwszym etapie jego składania odhacz opcję "Mam kod promocyjny lub polecenia" (jak na poniższym zrzucie ekranu):
Gdzie wpisać kod polecenia we wniosku o konto osobiste w PKO BP


Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi (maksymalnie w ciągu 24 godzin otrzymasz w odpowiedzi mail wraz z kodem polecenia). Jako że posiadam Konto Aurum, to możesz wybrać dla siebie dowolne konto (także Aurum lub Platinum II, by zgarnąć najwyższe bonusy):


Przydatne dokumenty: 

25 komentarzy:

 1. Jakie są główne różnice między kontami Aurum oraz Platinum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne grupy klientów. Aurum dla klasy średniej (bankowość osobiste), Platinum dla zamożnych (bankowość prywatna).

   Usuń
  2. Te różnice są opisane na stronie Banku. Jest ich sporo.

   Usuń
 2. "Uwaga: premia dla otwierających Konto Aurum lub Platinum II (i także premia za skuteczną rekomendację dla polecającego te 2 konta) wypłacona zostanie jedynie w sytuacji, gdy osoba polecająca posiada Konto Aurum lub Platinum II."
  Jeżeli ja teraz mam konto za zero od 2022 roku i dzisiaj zrobię zmianę na konto aurum i jutro chce polece konto aurum innej osobie, czy zalapie wraz z poleconym po 200zl? Czy to będę liczone jak do 90 dni dla mnie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry. Czy jeśli zastrzegę kartę, to bank PKO dalej nalicza opłaty, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzeżenie z automatu oznacza wznowienie i wyślą nową kartę a opłaty będą naliczane. Żeby zrezygnować z karty trzeba wypowiedzieć umowę. Tylko w placówce.

   Usuń
  2. Dziękuję za pomoc.

   Usuń
 4. W przypadku kont Aurum i Platinium z co-miesięcznych opłat zwalnia suma wpływów - czy to oznacza, że np. wielokrotny wpływ np. 1000 zł spełni ten warunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi być wpływ jednorazowy. Liczy się suma wszystkich wpływów w miesiącu.

   Usuń
 5. A jak ktoś posiada Konto Za Zero i poleci Konto Platinum II, to jaki będzie rozkład bonusów za polecenie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy suma wpływów 9000zl może być przelewem ze swojego innego konta bankowego?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,
  powiem szczerze ze nic z tego nie rozumiem, a mianowicie bardzo prosze o wyjasnienie:
  posiadam konto w pko bp i chcialbym polecic otwarcie konta da osoby z rodziny i tutaj pojawia sie nie jesnosc: ja jako polecajacy mam sie zarestrowac w programie polecen?
  i co dalej?
  a osoba ktora ma otworzyc konto w pko bp co ma zrobic ?
  dziekuje za odpowiedz.
  PS Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przecież wszystko jest w artykule.

   "Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 7.04.2023 r. (w przypadku poleceń kont Aurum i/lub Platinum II polecający musi być posiadaczem konta w bankowości osobistej PKO BP co najmniej od wyżej wymienionego terminu).

   By polecać, zarejestruj się na stronie polecam.pkobp.pl. Podaj m.in. numer telefonu komórkowego, zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku (podany przy umowie o konto), zaakceptuj regulamin i wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank. Twym kodem polecenia będzie właśnie numer Twego telefonu."

   A o tym co ma zrobić polecony jest właściwie reszta artykułu.

   Usuń
 8. dziekuje ze odpisales ale dalej jest to nie jasne jak dla mnie .
  Ja jako polecajacy zarejestrowalem sie na stronie "program polecen" jak w artykule , ale osoba ktora ma otworzyc konto tez ma sie zarestrowac w tym programie czy poprostu ma wejsc na strone banku i wybrac konto i zlozyc wniosek o otwarcie konta?
  Chyba najdziwniejsze jest to ze na stronie program polecaj bank po zarejstrowaniu sie ponizej bank proponuje otwarcie konta, co jest absurdem bo ja juz mam konto i chce polecac a nie otwierac nastepnego. Moze teraz anonimowy co napisal wyzej wyjasni dlaczego ja jako osoba polecajaca bank proponuje na stronie otwarcie konta .
  PS i dziekuje za odpowiedz.
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tej stronie programu na samej górze jest link: "Masz już polecenie i chcesz dostać pieniądze?". Tam polecony wybiera konto i w czasie zakładania podaje kod polecenia.

   Usuń
 9. Nastepnie , jesli chce otworzyc nowe konto , klikajac w link powyzej autora " zloz wniosek o konto PKO BP" link przekieruje na strone programu polecen a ja nie chce polecac tylko otworzyc konto a polecajacy mnie juz sie zarejestrowal w programie polecen.
  Dlatego zapytam jeszcze raz , czy osoba polecajaca i osoba polecona musza sie zarejestrowac w tym samym programie polecen? bo to jest nie zrozumiale.
  Dziekuje i PS
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak wynika z Waszych doświadczeń - kiedy z reguły następuje wypłata nagrody dla poleconego i polecającego? Skrupulatnie czekają do tego 14-go dnia miesiąca czy wręcz przeciągają ten termin i trzeba się upominać? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatnich miesiącach: 9.02., 13.03., 13.04., 12.05., 14.06., 13.07.

   Usuń
  2. Dzisiaj wypłacili.

   Usuń
  3. Zgadza się. Mam i ja oraz polecony.

   Usuń
  4. Przysłali też smsa o wypłacie.

   Usuń
 11. Zakładając konto w lipcu mogę stać się polecającym teraz czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie

   Usuń
  2. Odpowiedź jest w artykule:
   "Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 7.04.2023 r.“

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...