Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: +433 zł. Oto najświeższe podsumowanie mego zarabiania na bankach - podsumowanie czerwca

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

30.07.2023

+433 zł. Oto najświeższe podsumowanie mego zarabiania na bankach - podsumowanie czerwca

Oto mój najnowszy raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Poniżej dowiesz się, ile i w jaki sposób zyskałem dzięki promocjom bankowym w ostatnim miesiącu. Dzielę się też informacją w jakiej promocji założyłem konto oraz - z racji kończącego się miesiąca - przypominam o finiszujących okazjach do bankobrania.

Zestawienie zaczynam od banku, w którym wpadło najwięcej. A to Alior Bank, gdzie nazbierało się kilka różnych bonusów - tu konto posiadam ja (to Konto Premium jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) oraz żona (nie tak dawno założone w promocji dla nowych klientów). Obecną edycję promocji konta Alior Banku, w której do wzięcia jest do 450 zł, opisuję tutaj). A bonusy żony również uwzględniam w niniejszych podsumowaniach, gdyż mamy wspólne gospodarstwo domowe, w którym wspólne są zarówno koszty, jak i przychody.

Jeśli chodzi o mnie, to tym razem odnotować muszę dwie nagrody - wpadł "tradycyjny" bonus 25 zł (który otrzymuję zawsze, gdy wykonam płatności na sumę min. 500 zł), ale jest też i nagroda w ramach programu lojalnościowego Mastercard. Kartę, którą płacę mam bowiem podpiętą do programu Bezcenne Chwile i choć zbieranie "standardowych" punktów zbyt efektywne nie jest, to jednak przez dłuższy okres, przy okazji wykonywania płatności, które owocują wspomnianym bonusem 25 zł miesięcznie, przez miesiące (a właściwie należy rzec, że lata), udało się nagromadzić punktów, które pozwoliły na odbiór bonu Allegro o wartości 50 zł.

Z kolei na Konto Jakże Osobiste Agnieszki wpadło 50 zł (to comiesięczny bonus w ramach wspomnianej promocji dla nowych klientów) oraz zwrot za płatności telefonem (on wysoki nie jest, bo wynosi 1%, ale można go zdobyć i tak przy okazji transakcji, które są wykonywane w celu uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę, a kilka złotych jednak wpadnie).

W dwóch kolejnych bankach wpadło po 100 zł.

Pierwszym z nich jest VeloBank, w którym uzyskuję aż 10-procentowy zwrot za płatności karą i/lub Blikiem. W tym przypadku wielka szkoda, że kończy mi się promocyjny 6-miesięczny okres moneybacku. Acz tu już mogę ujawnić, że pojawił się następca - także w promocji z moneybackiem konto w Nest Banku założyła ma żona (do wzięcia jest 400 zł i przy okazji do 8,6% dla oszczędności). Zatem od kolejnego miesiąca odnotowywać będę zwroty z Nest Banku.

Także 100 zł wyniósł bonus od Santander Banku. To efekt promocji dla obecnych klientów (bank przyznał premię za zapewnienie wpływów wynagrodzenia). Wprawdzie ta nagroda wpadła jeszcze w czerwcu, ale już po publikacji mego raportu z bankobrania za poprzedni miesiąc, więc odnotowuję ją dopiero teraz.

Bank Millennium po raz kolejny wypłacił 2 bonusy po 30 zł każdy, które są efektem moneybacku za płatności kartą (2%) oraz Blikiem (5%).

No i całości bankobrania za zeszły miesiąc dopełniają bonusy od Credit Agricole, gdzie wpada do 25 zł miesięcznie (za zapewnienie wpływów i wykonanie 3 transakcji) oraz moneyback 3% za płatności kartą. Tym razem wpłynęło 20,51 zł. Niestety nie udało się wykorzystać całego przysługującego zwrotu - do 25 zł miesięcznie. Szkoda tym bardziej, że w Credit Agricole wpada 3%, a we wspomnianym Millennium mniej, bo 2%. Moje niedopatrzenie... cóż, zdarza się.

Wszystkie wyżej wymienione bonusy, zebrane w jednym miejscu, znajdziesz w poniższej tabeli:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Alior Bank

Promocja "Bankuj mobilnie"

317 zł

50 zł

Moneyback 1% dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego

3,17 zł

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

503 zł

25 zł

Punkty w programie „Bezcenne Chwile”

-

50 zł

(bon Allegro)

VeloBank

Zwrot 10% za płatności kartą i Blikiem

1004 zł

100 zł

Santander Bank

Promocja z premią za wpływ wynagrodzenia

-

100 zł

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2105 zł

60 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

 691,66 zł

25 zł

Moneyback 3%

20,75 zł

A potwierdzeniem uzyskanych gratyfikacji są poniższe zrzuty ekranu:

Podsumowanie bankobrania
Podsumowanie bankobrania

Wyliczenia


Wymienione bonusy i zwroty za miniony miesiąc łącznie przyniosły mi 433,92 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania jak zawsze odnoszę do oszczędzania na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 66 395 zł.

Promocje bankowe last minute 


Koniec miesiąca często oznacza koniec dostępności niektórych okazji do bankobrania. O nich więc dzisiaj przypominam, choć tym razem wiele ich nie ma - tylko do 31.07. można załapać się na:

Innymi okazjami do bankobrania, już dostępnymi w dłuższym okresie, na które warto zwrócić uwagę, są:

A że promocje kont osobistych, to nie wszystko, co czeka na bankobiorców, to też przypomnę o promocjach z kartami kredytowymi w roli głównej. W tym przypadku największy wybór daje Citibank, gdzie udział wziąć można w jednej z wybranych akcji, w których do wzięcia czeka: 900 zł premii + 300 zł w bonach na zakupy lub telefon Motorola moto E22 (ta promocja jest wybitnie łatwa, bo dla zgarnięcia nagrody wystarczy wykonać zaledwie 10 płatności kartą na dowolne kwoty), lub 900 zł w bonach do Allegro. Z kolei w Santander Banku można zgarnąć do 300 zł w bonach do Biedronki + moneyback do 360 zł rocznie.

No a na sam koniec wspomnę jeszcze o promocjach dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Obecnie wśród Czytelników bloga największą popularnością cieszą się promocje, w których można zgarnąć 400 zł premii za konto firmowe w mBanku (z gwarancją zwolnienia z opłat na czas nieokreślony) oraz 500 zł łatwej premii na start za iKonto Biznes w Aliorze (+ dużo więcej w towarzyszących promocjach dostępnych w tym banku).

Bankobranie od podszewki


Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


54 komentarze:

 1. Była jakaś promocja na moneyback w millenium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dziś na KO Profit promka oprocentowania w edycji 52. - niestety jedynie 7% dla maks. 200k na 90 dni z dniem badania saldo 28. lipca czyli z piątku 😳

   Usuń
  2. Od długiego czasu jest ma zatrzymanie , po złożeniu wypowiedzenie dzwonią.

   Usuń
  3. Zgadza się, ten moneyback jest efektem promocji na zatrzymanie.

   Usuń
  4. A na ile czasu dają ten moneyback? Dziś złożyłam wypowiedzenie przez Millenet, ciekawe czy zadzwonią :) Wcześniej chciałam zamknąć kartę kredytową (telefonicznie) to zaproponowali moneyback 10%, max do 200 zł - na 30 dni - oczywiście skorzystałam, ponownie ją zamykając chcieli już tylko dać pół roku bez opłat za kartę - odmówiłam i wypowiedziałam już ostatecznie :)

   Usuń
  5. Na pół roku.

   Usuń
  6. Zadzwonili dzisiaj w sprawie mojego wypowiedzenia, ale nie miałam propozycji moneybacku - dali mi za to po 30 zł za każdy miesiąc, w którym spełnię zwykłe warunki na brak opłat (wpływ 1000 zł i 1 dowolna transakcja kartą/blik) plus zaloguję się do apki lub Millenetu - promocja na 12 m-cy.

   Usuń
  7. Czy dzisiaj były wypłaty zwrotów za lipcowe płatności BLIK i/lub kartą w ramach tej promki na zatrzymanie?

   Usuń
  8. Nikt? Nie wierzę :)

   Usuń
  9. Mnie wypłacili zwroty jak zwykle czyli wczoraj z samego rana.

   Usuń
  10. A mnie nie wypłacili ostatniego zwrotu za lipiec. Myślę, że powodem tego jest fakt, że 20. lipca złożyłem dyspozycję wypowiedzenia konta.

   Usuń
  11. Czy po złożeniu tej dyspozycji dzwonili z banku i być może uruchomili kolejną edycję tej oferty na zatrzymanie?

   Usuń
  12. Tak i najprawdopodobniej przez to omyłkowo wyłączyli mi promkę za lipiec 😳

   Usuń
 2. u mnie w lipcu 498 zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy przy płatnościach do 3-procentowego zwrotu za dany m-c w CA brana jest pod uwagę data ich wykonania czy data rozliczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji mówi o naliczaniu 3% od płatności wykonanych.

   Generalnie od daty rozliczenia banki w zdecydowanej większości już odeszły (to pochodna kar UOKiK-u, który je nakładał za branie pod uwagę transakcji rozliczonych w kontekście naliczania opłat miesięcznych za kartę, gdy klient nie ma wpływu na czas zaksięgowania płatności).

   Usuń
  2. Nieprawda. Dzisiejsza płatność pokaże się w ichniej Analizie Wydatków, która jest dostępna w bankowości, dopiero po jej rozliczeniu (najwcześniej jutro) i w związku z tym nie będzie brana pod uwagę przy kwocie zwrotu za lipiec.

   Usuń
  3. Ot i co, co innego to co dotyczy KO i karty, a co innego takie zwroty. Za to ich UOKiK nie ukaże. 🤪

   Usuń
  4. A według mojego doświadczenia różnie do tego podchodzą, czasem ciężko się połapać, ale z tego co przeanalizowałam w swoich wydatkach w CA, to płatności kartą biorą pod uwagę te wykonane w danym m-cu (nawet jeśli rozliczone są już w kolejnym), natomiast płatności blik już wg daty rozliczenia - i w ten sposób mi parę zł ucięli w ostatnim zwrocie, ale zamierzam złożyć na to reklamację, ciekawe jak się do tego odniosą.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 31 lipca 2023, 19:51 - chyba na odwrót, bo płatność BLIK z natury rzeczy jest transakcją w czasie rzeczywistym.

   @Anonimowy, 31 lipca 2023, 16:54 - dokładnie, nikt banków za to nie ukarze, gdyż każdy bank może ustalać regulamin promek jak zechce. Zresztą te kary nałożone przed kilku laty na banki przez UOKiK, dotyczyły zupełnie innej kwestii, a mianowicie krzywdzącego kryterium stosowania co-miesięcznych opłat za karty płatnicze, a zwrotu za płatności kartą bądź BLIKiem.

   Usuń
  6. CA w tym miesiącu w ogóle zapomniało o bonusie dla mnie, mimo spełnienia warunków. Też będę pisać reklamację.

   Usuń
  7. @Anonimowy 31 lipca 2023 21:42 - no właśnie nie na odwrót, tylko dokładnie tak jak napisałam, też byłam zdziwiona, bo w zasadzie wszystkie banki szybciej rozliczają bliki, a w CA okazuje się że jest inaczej - dziwne, ale prawdziwe, piszę to na podstawie rozliczenia operacji ze swojego konta.

   Usuń
  8. Dokładnie, płatność BLIK z natury rzeczy jest transakcją w czasie rzeczywistym.

   Usuń
 4. Witam i gratuluję fajnego wyniku. U mnie w tym miesiącu 385,95 zł, a kształtuje to się następująco: bezcenne chwile przy współpracy z bankami spółdzielczymi – 200 zł (jest to bonus za dwa miesiące za zarejestrowanie nowej karty w bezcennych chwilach i płatności nią), Santander Bank - 0,95 zł (płatności za media z ich konta), karta kredytowa Santander Bank – 30 zł (5% cashbacku za zakupy spożywcze), Millennium – 30 zł (za wpływ 1000 zł i przynajmniej jedną płatność kartą lub blikiem), jeszcze raz Millennium – 25 zł (jednorazowy bonus za aktywacje i płatności zbliżeniowe blikiem) i Velo - 100 zł (10% cashback).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkty w BCh od banków spółdzielczych? Co to za promka?

   Usuń
  2. Niestety ta promocja już się skończyła, można było zdobyć w sumie trzy razy po 8 000 punktów, czyli trzy razy po 100 zł. Obecnie jest nowa promocja można zdobyć 100 zł. Jest to promocja dla tych którzy wcześniej nie mieli swojej karty MasterCard dodanej do portfela Google lub Apple. Należy dodać tą kartę i wykonać nią płatność o wartości minimum 100 zł. Jest to promocja dla klientów banku BPS oraz 307 zrzeszonych z nim banków spółdzielczych.
   Ps. Chcę tylko dodać, że nie jestem samolubem który zachowuje promocje dla siebie i o obu tych promocjach informowałam Mr. Złotówę. Niestety chyba moje wiadomości utonęły w jego skrzynce w spamie, bo nie zostały opublikowane.

   Usuń
  3. @MartaMamaNastolatka, napisz proszę jeszcze raz na kontakt@bankobranie.pl - sprawdzę raz jeszcze włącznie ze spamem.

   Usuń
  4. Możesz napisać co to za bonus z Millenium za aktywację i płatności zbliżeniowe?

   Usuń
  5. Promocja nazywała się "25 zł z blikiem".
   Była to promocja, która trwała tylko przez miesiąc czerwiec. Była bardzo prosta do spełnienia, bo należało uruchomić platnosci blik zbliżeniowe i w czerwcu zapłacić min. 5 razy zbliżeniowo blikiem na łączną kwotę min. 100 zł i za to do 19 lipca 2023 r. 25 zł trafiało na Twoje konto.
   Niestety ona ( a raczej informacja o niej) również zniknęła w czeluściach spamu poczty Mr. Złotówy 😒

   Usuń
 5. Witam.
  Czekałem z niecierpliwością na ten lipcowy raport i tak mi się wydaje, że nie do końca jesteś z nami szczery
  NIE PODAJESZ ile wpadło za polecenie VeloBanku  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie podaję i nigdy nie podawałem ewentualnych bonusów, które wpadają dzięki poleceniom za pośrednictwem bloga. Blog Bankobranie i powyższe raporty pokazują jak wygląda zarabianie na bankach na przykładzie naszego gospodarstwa domowego (kiedyś 2-osobowego, teraz 2+2). Uwzględnianie wspomnianych poleceń wykrzywiałoby obraz wyników, jakie może osiągać przeciętna rodzina, bo nie każda rodzina musi prowadzić bloga, z którym może docierać do szerszego grona odbiorców. Może większe kwoty bardziej by się klikały, ale ja nie biorę udziału w wyścigu na wyniki. Jeśli jednak skutecznie polecę konto komuś z rodziny czy znajomych, to wtedy korzyść z tego uwzględnię (co akurat wkrótce powinno nastąpić).

   Usuń
 6. Z Toyotabanku i zwrotu za paliwo max 30 PLN / miesiąc nie korzystacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie korzystam z powodu szeregu wymogów (konieczność utrzymywania średniego miesięcznego salda na rachunku/depozytach oraz dodatkowego warunku wykonywania płatności kartą na sumę min. 500 lub 1500 zł poza stacjami paliw, co niestety rozwadnia efektywność moneybacku).

   Usuń
 7. Gratuluję wyniku!
  ale sprawdź czy nie dostałeś 100 zł za polecenie konta Velobank (skorzystałem z Twojego kodu i spełniłem warunki, więc mam 50 zł, a skoro tak to u Ciebie powinno być 100 zł)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Dziękuję też za skorzystanie z mego kodu polecenia - bonusy, które wpływają, są jednak anonimowe, więc nie jestem w stanie sprawdzić za czyje polecenie dany bonus został wypłacony przez bank. Pozdrawiam również!

   Usuń
  2. Mój komentarz był związany wyłącznie z "podziękowaniem" za dotychczasową działalność oraz ewentualnym wyeliminowaniem pomyłki banku przy naliczaniu premii dla polecającego. Jeszcze raz pozdrawiam

   Usuń
  3. Czytam komentarze i właśnie mnie olśniło, aż musiałem sprawdzić i faktycznie nie otrzymałem premii za polecenie rachunku VELO rodzinie. Przy czym rodzina otrzymała w 07/2023 za spełnienie warunków.
   Z mojej strony już poszła reklamacja.

   Usuń
 8. Co to za promocja za wpływy i transakcje w credit Agricole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oferta na zatrzymanie, którą składają po złożeniu dyspozycji zamknięcia konta.

   Usuń
  2. Czy dyspozycji zamknięcia konta wciąż nie idzie złożyć zdalnie?

   Usuń
  3. Nie w tym banku, zapomnij. Tylko placówka.

   Usuń
  4. Od tygodnia w bankowości internetowej CA w historii przestali pokazywać kategoryzację transakcji - też tak macie?

   Usuń
  5. Tak, od chwili gdy do podejrzenia historia operacji wprowadzili warunek autoryzacji poprzez SMS.

   Usuń
  6. Ostatnią kategoryzację mam z 14-go lipca.

   Poza tym u mnie w CA w ogóle zaczęli ukrywać historię i za każdym razem muszę autoryzować żeby ją wyświetlić. Bez tego nie widzę nawet transakcji z ostatnich dni.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 3 sierpnia 2023, 21:34
   To wygląda na jakiś błąd w oprogramowaniu, gdyż rzeczywiście kategoryzacja przestała działać od dnia wprowadzenia tego wymogu autoryzacji do podejrzenia historii.

   Usuń
  8. Ten bank jest coraz gorszy.

   Usuń
 9. Złotówa, czy Twój kod poleceń do Velo jest wciąż aktualny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualny kod poleceń udostępniam we wpisie prześwietlającym promocję VeloKonta - tutaj.

   Usuń
 10. Witam , dopiero zaczynam bankowanie i mam pytanie w Citi karta kredytowa ostatnio rejestrował ją w bezcennych chwilach bo coś mi nie idzie bo system żąda abym pobrała dwa Pdfy a ja ich nie widzę. Będę wdieczna za podpowiedź.
  Ja zarobiłam stówkę w milenium

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak można zdobyć te 100zł w Santander za wpływ wynagrodzenia dla stałych klientów? Mam tam konto od 4 lat i właśnie tam cały czas spływa moje wynagrodzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To promocja, którą opisywałem tutaj, kierowana do (zaproszonych) klientów, którym właśnie nie wpływa wynagrodzenie na konto w Santander Banku (po to by tam je przenieśli).

   Usuń
  2. Normalka w promocjach bankowych. Chcesz za coś zarobić to nie miej tego, nie korzystaj, nie używaj. Banki płacą nowym klientom albo nieaktywnym.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...