Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe % w ING Banku Śląskim! 7,9% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych klientów + 7% dla nowych środków (+ do 400 zł w bonusach za konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

19.07.2023

Wyższe % w ING Banku Śląskim! 7,9% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych klientów + 7% dla nowych środków (+ do 400 zł w bonusach za konto osobiste)

ING zdecydował się na podwyżkę oprocentowania na jednym ze swych rachunków oszczędnościowych.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus na start online"
Otwarte Konto Oszczędnościowe (w promocji "Bonus na start online") daje teraz do 7,9% w skali roku do 200 tys. zł. Z kolei na OKO Bonus pozostała stawka 7% (również do 200 tys. zł). W obydwu przypadkach oprocentowanie gwarantowane jest na 3 miesiące.


[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą omawiam tutaj.]

Różnica pomiędzy tymi dwoma propozycjami sprowadza się nie tylko do wysokości oprocentowania, ale też do dostępności. 

Z promocyjnego oprocentowania 7,9% na OKO w promocji "Bonus na start online" skorzystać mogą tylko nowi klienci, którzy:
"od 19.07.2023 r. – nie mają żadnego rachunku oszczędnościowego jak również oszczędnościowo - rozliczeniowego (zarówno jako posiadacz jak i współposiadacz) ani żadnego innego produktu, usługi (np. karty, pożyczki, Moje ING lub Moje ING mobile) w Banku. Nie mogą też być pełnomocnikiem do żadnego produktu w Banku"


O uzyskanie 7% na OKO Bonus jest już łatwiej - w tej promocji udział wziąć mogą już nie tylko nowi, ale też obecni klienci, bo wystarczy wpłata "nowych środków". Co prawda dla obecnych klientów również dostępna jest promocja "Bonus na start", ale z niższym oprocentowanie, wynoszącym 7% oraz z wyśrubowanymi warunkami uczestnictwa - o tym piszę nieco niżej.

Ułatwiając ogląd na całość oferty ING, na dzień dzisiejszy:

 • nowi klienci uzyskać mogą: 
  • 7,9% do 199 999,99 zł na OKO, dzięki promocji "Bonus na start online" oraz
  • 7% do 200 000 zł na OKO Bonus;
 • na obecnych klientów czeka:
  • 7% do 199 999,99 zł na OKO, dzięki promocji "Bonus na start" oraz
  • 7% do 200 000 zł na OKO Bonus.


Promocyjne oprocentowanie 7,9% na OKO w promocji "Bonus na start online" oraz 7% OKO Bonus w ING


Poniżej znajdziesz szczegółowe prześwietlenie obydwu promocji. Warto już teraz zwrócić uwagę na różnice, bo ich nazewnictwo jest dość podobne (co może być mylące):

 • "Bonus na start online" - ta promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy nie mają konta osobistego, ani Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO) i dopiero je założą; bank będzie naliczać 7,9% w skali roku przez 3 miesiące otwarcia OKO; taką stawkę oprocentowania można uzyskać poniżej 200 000 zł (czyli w praktyce do 199 999,99 zł);
 • "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" (dla uproszczenia w niniejszym wpisie często posługuję się skrótem OKO Bonus) - w przypadku tego rachunku oszczędnościowego oprocentowanie 7% w skali roku można zapewnić sobie, wpłacając "nowe środki" - promocyjna stawka przewidziana jest na 3 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł.

Powyższe promocje można połączyć, tj. korzystać z obydwu jednocześnie, co pozwala ulokować w sumie do 399 999,99 zł.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to aby wykorzystać wszystkie możliwości, niezbędnym będzie założenie nawet trzech rachunków - każdy z nich prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków (o szczegółach piszę nieco niżej). A będzie to:
 • konto osobiste (Direct lub Mobi), dzięki czemu zyskasz premię do 350 zł lub nawet 400 zł oraz 
 • jedno lub dwa konta oszczędnościowe (w zależności od tego jaką kwotą oszczędności dysponujesz i przede wszystkim czy zechcesz ją wpłacić na jeden rachunek, czy rozdzielić na dwa), które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO, które weźmie udział w promocji "Bonus na start online") oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus)

By poznać zasady uzyskania premii za konto osobiste, sprawdź jeden z poniższych wpisów, w którym omawiam promocję oraz ofertę tego konta w ING wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą:

Poniżej skupiam się już tylko na ofercie kont oszczędnościowych, czyli OKO oraz OKO Bonus. 

Dla uproszczenia i większej przejrzystości, niniejszy wpis dzielę na dwie części:
 • na początek omawiam ofertę dla osób, które dopiero staną się klientami ING (CZĘŚĆ I). W tym przypadku wszystko jest bowiem bardzo proste i klarowne - wszystkie wpłacane środki będą kwalifikowane do uzyskania oprocentowania 7,9% (na OKO) oraz 7% (na OKO Bonus);
 • z kolei nieco niżej objaśniam, kiedy z promocji oprocentowania skorzystać mogą także obecni klienci (CZĘŚĆ II) - o OKO Bonus trzeba się rozpisać, wyjaśniając czym są wymagane "nowe środki".

CZĘŚĆ I: Warunki dla nowych klientów ING


Jeśli dopiero założysz konto osobiste w ING Banku Śląskim, to by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 7,9% w skali roku koniecznie od razu załóż też Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), gdyż konto należy założyć online (poprzez stronę promocji) - tylko tak otwarte rachunki pozwalają uzyskać 7,9% dla oszczędności.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), na którym można uzyskać "Bonus na start online" (czyli 7,9% poniżej 200 tys. zł) to rachunek oszczędnościowy, który i tak trzeba założyć na potrzeby promocji z premią dla otwierających konto osobiste w ING, bo to właśnie na ten rachunek (a nie na konto osobiste) wpłynie premia do 250 zł (dla otwierających Konto Direct) lub do 300 zł (w przypadku Konta Mobi w promocji dla osób w wieku 18-26 lat).

Główne cechy promocji "Bonus na start online" na Otwartym Koncie Oszczędnościowym to: 
 • oprocentowanie: standardowe (1,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 6,4 punktów procentowych, co w sumie da 7,9% w skali roku (takie warunki obowiązują tylko na jednym Otwartym Koncie Oszczędnościowym); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start online": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania); 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (6,4 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Przelewy z OKO (bez limitu ilościowego) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną. W przypadku przelewów do innego banku, wyłącznie pierwszy przelew w danym miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny bank przewiduje opłatę w wysokości 9 zł.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) to odrębny rachunek oszczędnościowy, który cechuje:
 • oprocentowanie: 7% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: do 5. dnia po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania na OKO Bonus jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu promocyjnego oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych, takich jak chociażby omawiane konto oszczędnościowe (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 13.07.2023 r. Jako nowy klient ten warunek spełnisz w praktyce bardzo łatwo - jeśli wypłacisz środki z OKO Bonus przed upływem 3 miesięcy z promocyjnym oprocentowaniem, to należy zostawić nadwyżkę ponad saldo z 13.07.2023 roku (jeśli jednak dopiero teraz - od 19.07.2023 r. - staniesz się klientem ING, to w takiej sytuacji wystarczy zostawić choćby symboliczną kwotę, gdyż na ww. dzień Twe saldo wynosiło 0 zł). Wówczas po zakończeniu 3-miesięcznego okresu dostaniesz odsetki proporcjonalnie do faktycznego czasu i wysokości środków trzymanych w czasie promocji na rachunku oszczędnościowym.

Umowa o OKO Bonus zawierana jest wyłącznie na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie rachunek zostanie przez bank zamknięty, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus (do czasu zamknięcia OKO Bonus nie zamykaj więc i tego rachunku wskazanego do zwrotu środków z OKO Bonus).

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 7% w skali roku jest do 10.08.2023 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Jak otworzyć OKO w promocji "Bonus na start online" oraz OKO Bonus? OKO załóż już podczas otwierania Konta Direct lub Konta Mobi. Z kolei OKO Bonus będzie można założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Oferta ING => Oszczędności.

Sprawdź prześwietlenie promocji z premią 350 zł za Konto Direct lub (jeśli masz 18-26 lat) z premią 400 zł za Konto Mobi.

_____________________

CZĘŚĆ II: Warunki dla obecnych klientów ING 


Promocja "Bonus na start online" jest niedostępna dla obecnych klientów banku, gdyż skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci, którzy dopiero założą rachunek w banku.

Dla obecnych klientów przewidziana jest jednak promocja "Bonus na start" - skorzystać z niej mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków (cytuję regulamin, ale poniżej szczegółowo także wyjaśniam):
"1) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 19.07.2023 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"

albo

"2) w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie  [czyli OKO - przyp. Mr. Złotówa], otwartego przed 19.07.2022 r. i na tym rachunku: 
- nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 19.07.2022 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz
- miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 19.07.2022 r. do 18.07.2023 r"

Przekładając to z zacytowanego języka regulaminowego na "nasz" wychodzi na to, że jeśli nie masz obecnie żadnego rachunku OKO, ani Dream Saver założonego przed 19.07.2023 r. i dopiero teraz (od 19.07. do 10.08.2023 r.) go otworzysz, to z automatu skorzystasz z promocji "Bonus na start".

Drugą z opcji - podpunkt 2) z wyżej przytoczonego cytatu - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO lub Dream Saver w ING założone przed 19.07.2022 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 7% w skali roku). Taka osoba musi jednak spełniać dodatkowe warunki:
 • nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 19.07.2022 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać;
 • a w dodatku w tym okresie (od 19.07.2022 do 18.07.2023 r.) saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł. ING kieruje więc tę propozycję tylko dla tych, którzy wykazywali się dużą biernością w lokowaniu oszczędności w tym banku.

A główne cechy promocji "Bonus na start" w ING Banku Śląskim to: 
 • oprocentowanie: standardowe (1,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 5,5 punktów procentowych, co w sumie da 7% w skali roku (promocyjne oprocentowanie uzyskać można tylko na jednym OKO); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania); 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (5,5 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 
 
OKO założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus), to tu zasady promocji także dopuszczają obecnych klientów. W praktyce potrzebne będzie wpłacenie nowych środków.

Na wstępie jednak krótkie objaśnienie: OKO Bonus to odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje na nim dla nowych środków, które bank wylicza wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec dnia 13.07.2023 roku (ta data pozostała więc niezmieniona względem poprzedniej edycji promocji oprocentowania na OKO Bonus). A do tych produktów depozytowych zalicza się: 
 • rachunki oszczędnościowe (takie jak Otwarte Konto Oszczędnościowe, Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium, Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max), 
 • lokaty, 
 • lokaty w pakiecie z funduszem oraz
 • inwestycyjne lokaty terminowe.

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus. 

Główne cechy promocji: 
 • oprocentowanie: 7% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5 dni po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Stan salda nowych środków bank weryfikuje każdego dnia. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 13.07.2023 r. 

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 7% w skali roku jest do 10.08.2023 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. Mnie zawsze dziwi dlaczego w takich sytuacjach bank daje przecinek i 9, a nie okrągłe 8%? Przecież to różnica niewielka a jednak bardziej by przyciągało uwagę. Przecież w promocjach nikt nie daje 399 zł premii za konto tylko właśnie 400 zł.

  Przecinek i 9 daje się przy oprocentowaniu kredytów gdy chce się pokazać niższe cyferki na przodzie czy przy cenach bo inaczej wygląda coś za 9,99, niż za 10,00 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pracownica banku powiedziala, że nie zamknę u niej konta oszczędnosciowego OKO, bo... Opłaca się je zostawić na przyszłość. I mi nie zamknęła.
  Teraz widzę, że dla nowych klientów jest wyższy procent niż na nowe środki! Procent dla tych na nowe środki jest konkurencyjny, nie wyjątkowo korzystny. Dla nowych klientów już co innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to ty składasz dyspozycję i nic nie zależy od widzimisię panci z placówki. Więc bądź konsekwenty i asertywny.

   Usuń
  2. Konto OKO można zamknąć w aplikacji Moje ING! Nie trzeba pytać pracownika banku, teściowej, ani księdza proboszcza. Oczywiście trzeba wiedzieć po co je zamykać, bo rzeczywiście opłaca się to konto mieć.

   Usuń
  3. Absolutnie nie opłaca się go mieć dla samego posiadania. Należy je zamykać od razu po otrzymaniu odsetek. Przecież jest wykluczenie dla starego klienta:

   "nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 19.07.2022 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać"

   A kto np. zamknął stare OKO dajmy na to w 05.2023 to się łapie. A kto trzyma otwarte OKO od 05.2023 z zerowym saldem i np. jednego dnia wpłacił grosza, następnego go wypłacił to się już nie łapie.

   Usuń
 3. Widzę, że ING postanowił nierówno traktować (w kwestii oprocentowania) nowych i starych klientów, czego do tej pory nie robił. Nieładnie tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ing nie potrzebuje depozytów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale niech nie obraża obecnych klientów. "Nowy klient" to taki, co konta nie miał od daty wprowadzenia regulaminu, w praktyce od 1 dnia? To zachęta do zamykania kont oszcz. zaraz po otrzymaniu odsetek i powrocie jako "nowy klient" gdy nadarzy się okazja.

   Usuń
  2. I o co ten lament? Inne banki już dawno "obrażają" obecnych klientów i tym bardziej się wszyscy tam pchają. To ING ma odstawać skoro klienci to lubią?

   Usuń
 5. Chciałabym założyć tylko OKO Bonus przez Internet - z jakich banków akceptowany jest przelew weryfikacyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie nieważne, już wiem. ;-)

   Usuń
 6. Bank kłamie co do terminu posiadania konta jeśli kiedykolwiek byłeś klientem banku nie założysz samego kont oko na 7,9 a w regulaminie jest inaczej nawet w banku a co dopiero przez internet

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy wpływ 1000 zł może być z mojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy jeżeli Oko było zamknięte w kwietniu 2023 to warto otwierać je ponownie i czy załapie się na 7.9%?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...