Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,9% na rachunkach oszczędnościowych w ING Banku Śląskim (+ do 350-400 zł dla otwierających konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

11.08.2023

Do 7,9% na rachunkach oszczędnościowych w ING Banku Śląskim (+ do 350-400 zł dla otwierających konto osobiste)

W nowej edycji promocji ING Bank Śląski utrzymał podwyższone oprocentowanie dla nowych klientów.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus na start online"
Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) w promocji "Bonus na start online" daje do 7,9% w skali roku do 200 tys. zł (a przy okazji jako nowy klient można zyskać do 350-400 zł premii po otwarciu konta osobistego). 


[Aktualizacja w dn. 8.09.2023 r.: po zdecydowanej obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (aż o 0,75 punktu procentowego), to są ostatnie chwili na to, by zapewnić sobie aż tak wysokie oprocentowanie. A niniejsza promocja dostępna jest już tylko do 11.09.2023 r. (czyli do poniedziałku włącznie). Liczy się przy tym otwarcie konta, więc tego czasu na zaklepanie sobie 7,9% zostało już niewiele. 

Decydując się na skorzystanie z tej propozycji nie wybieraj już kuriera, bo on już raczej nie zdąży dotrzeć. Są jednak dwie inne, szybsze metody (o czym dokładniej piszę jeszcze nieco niżej) - konto w ING możesz założyć za pomocą przelewu weryfikacyjnego (z własnego konta w innym banku) lub podpisując dokumenty w placówce banku. W tym drugim przypadku pamiętaj jednak, że o konto należy zawnioskować online (bo tylko tak składane wnioski kwalifikują do promocji - zarówno z premią za konto osobiste, jak i do 7,9% na koncie oszczędnościowym).]

[Aktualizacja w dn. 12.09.2023 r.: promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Ponadto bank z lwem w logo oferuje 7% (również do 200 tys. zł) na OKO Bonus (to odrębny rachunek oszczędnościowy). W obydwu przypadkach oprocentowanie gwarantowane jest na 3 miesiące.

Różnica pomiędzy tymi dwoma propozycjami sprowadza się nie tylko do wysokości oprocentowania, ale też do dostępności. 

Z promocyjnego oprocentowania 7,9% na OKO w promocji "Bonus na start online" skorzystać mogą tylko nowi klienci, którzy:
"od 11.08.2023 r. – nie mają żadnego rachunku oszczędnościowego jak również oszczędnościowo - rozliczeniowego (zarówno jako posiadacz jak i współposiadacz) ani żadnego innego produktu, usługi (np. karty, pożyczki, Moje ING lub Moje ING mobile) w Banku. Nie mogą też być pełnomocnikiem do żadnego produktu w Banku"


O uzyskanie 7% na OKO Bonus jest już łatwiej - w tej promocji udział wziąć mogą już nie tylko nowi, ale też obecni klienci, bo wystarczy wpłata "nowych środków". Co prawda dla obecnych klientów również dostępna jest promocja "Bonus na start", ale z niższym oprocentowaniem, wynoszącym 7% oraz z wyśrubowanymi warunkami uczestnictwa - o tym piszę nieco niżej.

Ułatwiając ogląd na całość oferty ING, na dzień dzisiejszy:

 • nowi klienci uzyskać mogą
  • 7,9% do 199 999,99 zł na OKO, dzięki promocji "Bonus na start online" oraz
  • 7% do 200 000 zł na OKO Bonus;
 • z kolei na obecnych klientów czeka:
  • 7% do 199 999,99 zł na OKO, dzięki promocji "Bonus na start" oraz
  • 7% do 200 000 zł na OKO Bonus.


Promocyjne oprocentowanie 7,9% na OKO w promocji "Bonus na start online" oraz 7% OKO Bonus w ING


Poniżej znajdziesz szczegółowe prześwietlenie obydwu promocji. Warto już teraz zwrócić uwagę na różnice, bo ich nazewnictwo jest dość podobne (co może być mylące):

 • "Bonus na start online" - ta promocja skierowana jest do nowych klientów, którzy nie mają konta osobistego, ani Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO) i dopiero je założą; bank będzie naliczać 7,9% w skali roku przez 3 miesiące otwarcia OKO; taką stawkę oprocentowania można uzyskać poniżej 200 000 zł (czyli w praktyce do 199 999,99 zł);
 • "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" (dla uproszczenia w niniejszym wpisie często posługuję się skrótem OKO Bonus) - w przypadku tego rachunku oszczędnościowego oprocentowanie 7% w skali roku można zapewnić sobie, wpłacając "nowe środki" - promocyjna stawka przewidziana jest na 3 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł.

Powyższe promocje można połączyć, tj. korzystać z obydwu jednocześnie, co pozwala ulokować w sumie do 399 999,99 zł.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to aby wykorzystać wszystkie możliwości, niezbędnym będzie założenie nawet trzech rachunków - każdy z nich prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków (o szczegółach piszę nieco niżej). A będzie to:
 • konto osobiste (Direct lub Mobi), dzięki czemu zyskasz premię do 350 zł lub nawet 400 zł oraz 
 • jedno lub dwa konta oszczędnościowe (w zależności od tego jaką kwotą oszczędności dysponujesz i przede wszystkim czy zechcesz ją wpłacić na jeden rachunek, czy rozdzielić na dwa), które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO, które weźmie udział w promocji "Bonus na start online") oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus)

By poznać zasady uzyskania premii za konto osobiste, sprawdź jeden z poniższych wpisów, w którym omawiam promocję oraz ofertę tego konta w ING wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą:

Poniżej skupiam się już tylko na ofercie kont oszczędnościowych, czyli OKO oraz OKO Bonus. 

Dla uproszczenia i większej przejrzystości, niniejszy wpis dzielę na dwie części:
 • na początek omawiam ofertę dla osób, które dopiero staną się klientami ING (CZĘŚĆ I). W tym przypadku wszystko jest bowiem bardzo proste i klarowne - wszystkie wpłacane środki będą kwalifikowane do uzyskania oprocentowania 7,9% (na OKO) oraz 7% (na OKO Bonus);
 • z kolei nieco niżej objaśniam, kiedy z promocji oprocentowania skorzystać mogą także obecni klienci (CZĘŚĆ II) - tam piszę o promocji "Bonus na start" (z 7% na OKO) oraz o OKO Bonus, gdzie trzeba się rozpisać, by wyjaśnić czym są wymagane "nowe środki".

CZĘŚĆ I: Warunki dla nowych klientów ING


Jeśli dopiero założysz konto osobiste w ING Banku Śląskim, to by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 7,9% w skali roku koniecznie od razu załóż też Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), gdyż konto należy założyć online (poprzez stronę promocji) - tylko tak otwarte rachunki pozwalają uzyskać 7,9% dla oszczędności.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), na którym można uzyskać "Bonus na start online" (czyli 7,9% poniżej 200 tys. zł) to rachunek oszczędnościowy, który i tak trzeba założyć na potrzeby promocji z premią dla otwierających konto osobiste w ING, bo to właśnie na ten rachunek (a nie na konto osobiste) wpłynie premia do 250 zł (dla otwierających Konto Direct) lub do 300 zł (w przypadku Konta Mobi w promocji dla osób w wieku 18-26 lat).

Główne cechy promocji "Bonus na start online" na Otwartym Koncie Oszczędnościowym to: 
 • oprocentowanie: standardowe (1,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 6,4 punktów procentowych, co w sumie da 7,9% w skali roku (takie warunki obowiązują tylko na jednym Otwartym Koncie Oszczędnościowym); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start online": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania); 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (6,4 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Przelewy z OKO (bez limitu ilościowego) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną. W przypadku przelewów do innego banku, wyłącznie pierwszy przelew w danym miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny bank przewiduje opłatę w wysokości 9 zł.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) to odrębny rachunek oszczędnościowy, który cechuje:
 • oprocentowanie: 7% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: do 5. dnia po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania na OKO Bonus jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu promocyjnego oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych, takich jak chociażby omawiane konto oszczędnościowe (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 7.08.2023 r. Jako nowy klient ten warunek spełnisz w praktyce bardzo łatwo - jeśli wypłacisz środki z OKO Bonus przed upływem 3 miesięcy z promocyjnym oprocentowaniem, to należy zostawić nadwyżkę ponad saldo z 7.08.2023 roku (jeśli jednak dopiero teraz - od 11.08.2023 r. - staniesz się klientem ING, to w takiej sytuacji wystarczy zostawić choćby symboliczną kwotę, gdyż na ww. dzień Twe saldo wynosiło 0 zł). Wówczas po zakończeniu 3-miesięcznego okresu dostaniesz odsetki proporcjonalnie do faktycznego czasu i wysokości środków trzymanych w czasie promocji na rachunku oszczędnościowym.

Umowa o OKO Bonus zawierana jest wyłącznie na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie rachunek zostanie przez bank zamknięty, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus (do czasu zamknięcia OKO Bonus nie zamykaj więc i tego rachunku wskazanego do zwrotu środków z OKO Bonus).

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 7% w skali roku jest do 11.09.2023 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Jak otworzyć OKO w promocji "Bonus na start online" oraz OKO Bonus? OKO załóż już podczas otwierania Konta Direct lub Konta Mobi. Z kolei OKO Bonus będzie można założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Oferta ING => Oszczędności.

Sprawdź prześwietlenie promocji z premią 350 zł za Konto Direct lub (jeśli masz 18-26 lat) z premią 400 zł za Konto Mobi.

_____________________

CZĘŚĆ II: Warunki dla obecnych klientów ING 


Promocja "Bonus na start online" (z oproc. 7,9%) jest niedostępna dla obecnych klientów banku, gdyż skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci, którzy dopiero założą rachunek w banku.

Dla obecnych klientów przewidziana jest jednak promocja "Bonus na start" - skorzystać z niej mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków (cytuję regulamin, ale poniżej szczegółowo także wyjaśniam):
"1) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 11.08.2023 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"

albo

"2) w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 1 [czyli OKO - przyp. Mr. Złotówa], otwartego przed 11.08.2022 r. i na tym rachunku: 
- nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 11.08.2022 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz 
- miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 11.08.2022 r. do 10.08.2023 r."

Przekładając to z zacytowanego języka regulaminowego na "nasz", wychodzi na to, że jeśli nie masz obecnie żadnego rachunku OKO, ani Dream Saver założonego przed 11.08.2023 r. i dopiero teraz (od 11.08. do 11.09.2023 r.) go otworzysz, to z automatu skorzystasz z promocji "Bonus na start".

Drugą z opcji - podpunkt 2) z wyżej przytoczonego cytatu - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO lub Dream Saver w ING założone przed 11.08.2022 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 7% w skali roku). Taka osoba musi jednak spełniać dodatkowe warunki:
 • nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 11.08.2022 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać;
 • a w dodatku w tym okresie (od 11.08.2022 do 10.08.2023 r.) saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł. ING kieruje więc tę propozycję tylko dla tych, którzy wykazywali się dużą biernością w lokowaniu oszczędności w tym banku.

Ponadto:
"Oferta ["Bonus na start" z oproc. 7% - przyp. Mr. Złotówa] nie dotyczy rachunków OKO zakładanych online przez naszą stronę www.ing.pl albo aplikację Moje ING mobile (przed zalogowaniem do aplikacji po wybraniu opcji „Załóż konto bankowe”)"

A główne cechy promocji "Bonus na start" w ING Banku Śląskim to: 
 • oprocentowanie: standardowe (1,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 5,5 punktów procentowych, co w sumie da 7% w skali roku (promocyjne oprocentowanie uzyskać można tylko na jednym OKO); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania); 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (5,5 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 
 
OKO założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus), to tu zasady promocji także dopuszczają obecnych klientów. W praktyce potrzebne będzie wpłacenie nowych środków.

Na wstępie jednak krótkie objaśnienie: OKO Bonus to odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje na nim dla nowych środków, które bank wylicza wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec dnia 7.08.2023 roku (ta data pozostała więc niezmieniona względem poprzedniej edycji promocji oprocentowania na OKO Bonus). A do tych produktów depozytowych zalicza się: 
 • rachunki oszczędnościowe (takie jak Otwarte Konto Oszczędnościowe, Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium, Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max), 
 • lokaty, 
 • lokaty w pakiecie z funduszem oraz
 • inwestycyjne lokaty terminowe.

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus. 

Główne cechy promocji: 
 • oprocentowanie: 7% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5 dni po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Stan salda nowych środków bank weryfikuje każdego dnia. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 7.08.2023 r. 

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 7% w skali roku jest do 11.09.2023 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Przydatne dokumenty:

38 komentarzy:

 1. Czy to prawda, że otrzymywanie przelewów od znajomego po kilka tys. zł przez kilka m-cy może zakończyć się podaniem klienta do US przez Śląski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo! Grubo. Kilka miesięcy po kilka tysięcy... Jeszcze najlepiej z tytułem wynagrodzenie.
   A nie lepiej było to inaczej rozegrać?

   Usuń
  2. Jak sugerujesz to rozegrać? W promce ROR jest wymóg 3-krotnego wpływu min. 1000 zł, przy czym wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego posiadaczem jest jej uczestnik. Co gorsza takowy wpływ nie może być wpłatą gotówki w oddziale ani ATM. Dla osób niezatrudnionych w zasadzie pozostaje jedynie wpływ od znajomego, czyż nie?

   Usuń
  3. Jak już musisz z tytułem "wynagrodzenie" zapewnić gdzieś sobie przelew to rób taki ze swojego konta w innym banku na swoje konto w banku z promocją. Ja bym nie ryzykował robić przelewów od obcych ludzi z tytułem "wynagrodzenie", tak samo "pożyczka", "darowizna" jeśli nimi nie są. Sami prosicie się o problemy robiąc takie przelewy, możecie zainteresować bank lub urząd skarbowy.

   Usuń
  4. Co Wy ludzie wyprawiacie. Od obcej osoby (III grupa podatkowa) można max około 5 tys. zł otrzymać na konto w okresie ostatnich 5 LAT bez zgłaszania do urzędu skarbowego, jeśli otrzyma się więcej to należy zgłosić i płaci się podatek od spadku i darowizn. Anonimowy12 sierpnia 2023 14:45 - będziesz żył teraz w strachu przez pięć lat.

   ps. Od 1 lipca 2023 r. weszły zmiany, wolne od podatku są kwoty do wartości majątku (otrzymanie w ciągu 5 lat):
   36 120 zł– jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej,
   27 090 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej,
   5 733 zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej.

   oraz ciekawostka, której nie było obowiązująca od 01.07.2023, np. na potrzeby rozliczenia kasy otrzymanej na weselu - nowa ustawa wprowadza ograniczenia dla darowizn od wielu osób otrzymanych w ciągu 5 lat:
   Dla I grupy – 108 360 zł,
   Dla II grupy – 81 270 zł,
   Dla III grupy – 54 180 zł.

   Usuń
  5. @Anonimowy 13 sierpnia 2023 09:55:

   No to powtórka: "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik".

   Usuń
  6. Anonimowy13 sierpnia 2023 13:48 - no to proste, nie korzystaj z takiej promocji jak nie pracujesz, bo nie do Ciebie taka promocja jest kierowana.

   Usuń
  7. Anonimowy13 sierpnia 2023 09:35 - poproś o przelew 1000 zł małżonka, rodziców, dziadków, pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę, teściów (I grupa podatkowa), najlepiej w każdym z 3 m-cy kogo innego. Wymogiem jest zwyczajny wpływ od innej osoby niż Ty, tylko przez 3 m-ce, w każdym m-cu po 1.000 zł. Ludzie, to proste jak byk, wymogu by było to z tytułu wynagrodzenia nie ma. Przelew mogą zlecający nawet zatytułować przelew. Należy zwracać uwagę, czy wymogiem promocji jest zapewnienie wpływu (co jest proste) czy zapewnienie wynagrodzenia (tu bym taką promocję odpuścił, jeśli nie pracujesz, a wymogiem byłby wpływ wynagrodzenia).

   Usuń
  8. Oczywiście częste, regularne przelewy na większe kwoty od obcej osoby nie są wskazane. Ale w normalnych warunkach jak np są to przelewy między współmałżonkami ze wspólnością majątkową to można przelewać do woli z dowolnymi tytułami i nic nikomu do tego włącznie z US. Potwierdzone przez doradcę podatkowego z 25-letnim stażem oraz w praktyce.

   Usuń
  9. @Anonimowy 13 sierpnia 2023 13:48
   Mi to dalej nic nie mówi. Powód? "Uczestnik" musi być zdefiniowany w regulaminie. Dopiero wtedy wiadomo o co chodzi. Przytaczasz zaledwie fragment tego regulaminu.
   Jeżeli dotyczy to tej promocji
   https://www.bankobranie.pl/2023/06/ing-konto-direct--premia-250-zl.html
   to proponuję zrobić tak jak już sugeruje @Anonimowy 13 sierpnia 2023 09:55 czyli przelew z innego banku ale swojego konta a w tytule przelewu np. "Wynagrodzenie lipiec 2023". Nic nie zaszkodzi a zyskać możesz więcej niż te podstawowe 120 zł.
   Pamiętaj o dokładnym wypełnieniu wszystkich warunków zarówno dla tych 120 zł z pierwszej opcji, jak i dla tych 250 zł (czyli dodatkowych 130 zł) z drugiej. Najlepiej jest postarać się połączyć ze sobą wszystko co jest możliwe żeby nie wykonywać niepotrzebnych operacji. Dotyczy to także warunków utrzymania karty i konta, czyli tych z TOiP wymaganych do ich bezpłatności.

   Usuń
  10. Cytat z regulaminu promki ichniego ROR: "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest Uczestnik"

   Usuń
  11. @Anonimowy 14 sierpnia 2023 16:36 - pojęcie "Uczestnik" ma taką definicję w regulaminie:
   "Uczestnik, Ty – osoba fizyczna (konsument), obywatel polski, rezydent legitymujący się polskim dowodem osobistym, posiadający numer telefonu komórkowego polskiego operatora, mający pełną zdolność do czynności prawnych, którą nabywa się z chwilą uzyskania pełnoletności. Uczestnikiem Promocji w Banku może być Klient Indywidualny, Klient Premium lub Klient Private Banking, który najpóźniej w dniu przystąpienia do promocji, którym jest data otwarcia Konta wraz z OKO, wyrazi zgodę na marketing drogą elektroniczną oraz otrzymywanie profilowanych informacji handlowych i spełni pozostałe, przewidziane regulaminem warunki uczestnictwa Promocji."

   Według mnie wpisanie w tytule przelewu słowa "wynagrodzenie" w niczym nie pomoże, jeżeli będzie to przelew z rachunku, którego właścicielem jest ta sama osoba.

   Usuń
  12. @Anonimowy
   15 sierpnia 2023 11:12
   Zapomniałeś o definicjach innych określeń choćby w przytaczanym fragmencie regulaminu.

   Gdyby nawet ktoś TAM nie akceptował w takiej formie wpływu wynagrodzenia, to zrobienie tak jak sugeruję, nie pozbawia uzyskania podstawowego bonusu. Zawsze jednak lepszym działaniem jest stwarzanie możliwości a nie ich pozbawianie się. I tego dowodzi wiele tego typu działań.

   Usuń
  13. Jeśli przelew ma przyjść z rachunku osoby trzeciej, a w tytule nie musi być "wynagrodzenie", to przecież można sobie zrobić taki przelew np. z własnego rachunku rejestrowego do obsługi obligacji skarbowych. Wtedy nadawcą przelewu jest DM PKO BP. Podobnie jest w przypadku przelewów z rachunków maklerskich w BOŚ czy XTB. Po co zaraz angażować znajomych czy rodzinę?

   Usuń
  14. Da się sprawdzić online na koncie ING kiedy zlikwidowałem rachunek oszczędnościowy? Zwykłe konto Direct nadal mam. P.S. Co do rozmowy tutaj który bank pyta o źródło depozytów to mnie niedawno pytali w BFF, mam tam lokatę Facto.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Jakie inne banki wysyłają zapytania do swoich klientów o podanie źródła pochodzenia depozytów?

   Usuń
  2. Banki działają przede wszystkim na podstawie przepisów Prawa bankowego, ale nie tylko. Nowe uprawnienia banków wynikają z ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

   Przepisy ustawy nakładają na banki obowiązek badania źródeł finansowych swoich klientów. Jest to związane z ryzykiem prania pieniędzy przez posiadaczy rachunków, u których wykryto niezidentyfikowane wpłaty. Zasadniczo urząd skarbowy nie ma dostępu do rachunków osobistych klientów w bankach. Są jednak sytuacje, kiedy bank musi zawiadomić urząd skarbowy o podejrzanych transakcjach.

   Jakie transakcje mogą zainteresować bank?

   określone stałe kwoty wpływów, których wartość przekracza równowartość 15 000 euro (ok. 70 tys. zł) lub większej, bez względu na to, czy transakcja jest przeprowadzana jako pojedyncza operacja, czy kilka operacji, które wydają się ze sobą powiązane,
   transfer środków pieniężnych na kwotę przekraczającą równowartość 1000 euro,
   transakcje okazjonalne o równowartości 1000 euro lub większej przeprowadzane z wykorzystaniem waluty wirtualnej;
   przelewy, które wydają się ze sobą powiązane, na mniejsze sumy, dające w rezultacie wysoką wartość;
   przelewy o różnych tytułach wpłat, które bankowi będą wydawać się podejrzane;
   przelewy na podobne kwoty, ale od różnych nadawców.

   Zasadniczo wpłaty na konto nie powinny interesować urzędu skarbowego, ale ich wysoka wartość, powtarzalność lub różne tytuły wpłat, przy większej częstotliwości mogą wydać się podejrzane i bank może uznać, że doszło do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. W takim przypadku bank może zablokować konto bankowe i zgłosić transakcję do Głównego Inspektora Informacji Finansowej, który podejmuje decyzję, czy skierować sprawę do US i/lub do prokuratury.

   Usuń
  3. nawet bankomaty przy wpłacie większej kasy mogą zapytać o źródło pochodzenia środków [link usunięty - edyt. Mr. Złotówa]

   Usuń
  4. Reasumując: jakie inne banki poza Śląskim wysyłają zapytania do swoich klientów o podanie źródła pochodzenia depozytów?

   Usuń
  5. Przecież z wyżej przedstawionego Ci wpisu wynika, że KAŻDY bank ma do tego prawo i jestem pewien, że z niego korzysta. Szczególnie, jeśli klient robi ww. podejrzane transakcje, nagle wpływają mu duże kwoty a tym bardziej, jeśli konto zakładał tak dawno, że bank jeszcze nie musiał pytać o źródło pochodzenia pieniędzy. Dziś przy otwieraniu konta większość banków pyta o źródło pochodzenia środków. Masz lewą kasę czy o co Ci chodzi. Jak zdobyłeś ją legalnie, wypełniłeś zobowiązania wobec skarbówki to nie powinno być żadnym problemem odpowiedzieć bankowi, skąd masz kasę. Ing nie pyta o to z ciekawości tylko ma obowiązek wywiązać się z ustawy. Szukasz raju podatkowego? Polska do niego nie należy.

   Usuń
  6. Z doniesień medialnych wynika, że tylko Śląski wysyła swoim klientom zapytania o źródła pochodzenia wpływów. Jest to o tyle dziwne, że jednym z warunków otrzymania premii za otwarcie konta osobistego są wpływy od podmiotów innych niż uczestnik promocji.

   Usuń
  7. Ciekawe, że Handlowy również ma warunek wpływu w promce ROR, ale zapewnia alternatywnie możliwość spełnienia jej warunków poprzez wymianę waluty w kantorze oraz - co najważniejsze - nie wysyła żadnych zapytań o źródło pochodzenia depozytów!

   Usuń
 3. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego kod sms do mnie nie dociera? Od 2 dni próbuję u nich założyć konto i już na pierwszym etapie "Wpisz dane podstawowe" podaje nr tel. (prawidłowy, ten co wszędzie) i nie przychodzi kod sms w celu potwierdzenia danych.
  Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Sms-y od innych osób/instytucji odbieram.
  W co gra ING Śląski?! Czy oni są poważni? Za chwilę założę konto w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Korzystałam z OKO Bonus . Czy mogę ponownie skorzystać z podobnego %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sytuacja nowego klienta. Chcę skorzystac tylko z 7.9%, na 250zl za ROR się nie łapię. Jeden link na stronie ING prowadzi tylko do założenia OKO, drugi do ROR i OKO. Rozumiem, że mogę skorzystać z obu tych linków i będzie 7,9%?

   Usuń
 5. jakie są ograniczenia, limity przelewów w ing z oko na inne rachunki?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy można założyć konto i OKO bez karty debetowej? Wnioski na to pozwolą tzn. będzie opcja zaznaczenia, że nie chcę karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można tak zrobić. Ale w celu uzyskania premii za konto, docelowo wyrobienie tej karty jest niezbędne.

   Usuń
 7. Na stronie promocji Bank podaje, że "Oferta specjalna trwa do 10 sierpnia 2023" - dotyczy oprocentowania na rachunku oszczędnościowym.
  W takim razie nie wiem, czy zakładać u nich konto i jakie finalnie otrzymam oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 10.08. obowiązywała poprzednia edycja promocji. Od 11.08. jest nowa, wyżej opisywania. Otrzymasz oprocentowanie zgodne z obecnie obowiązującym regulaminem promocji i to jest wiążące (jakiekolwiek inne informacje nie są w tym przypadku istotne, gdy bank np. czegoś gdzieś nie zaktualizował).

   Usuń
 8. Sytuacja nowego klienta. Chcę skorzystac tylko z 7.9%, na 250zl za ROR się nie łapię. Jeden link na stronie ING prowadzi tylko do założenia OKO, drugi do ROR i OKO. Rozumiem, że mogę skorzystać z obu tych linków i będzie 7,9%?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy Alledrogo to sklep internetowy i zakupy tam są objęte promką? Czy też traktowany jest on jak portal handlowy, pośrednik czy cuś takiego?

  OdpowiedzUsuń
 10. ING to porażka, nie mam mozliwości założenia konta online. Proces kończy się wymuszeniem umówienia w oddziale. Nie miałem nigdy konta w tym banku i już mnie zniechęcili koniecznością umówienia wizyty w celu założenia konta. Walka z bezrobociem. PORAŻKA

  Ciekawe czy ktoś z banku wogóle czyta opinie o sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałeś coś kiedyś mieć w ING i został ci dostęp do bankowości.

   Usuń
 11. a co jak założyłem konto Direct a potem OKO? tez łapie sie na 7,9%?

  OdpowiedzUsuń
 12. założyłem konto Direct a dopiero potem OKO czy łapię sie na opr 7,9%?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...