Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 9,5% na koncie oszczędnościowym w Citibanku (do 100 tys. zł)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

9.08.2023

9,5% na koncie oszczędnościowym w Citibanku (do 100 tys. zł)

Citibank powraca z promocją swego konta oszczędnościowego. 

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w prezencie za CitiKonto i kartę kredytową Citi Simplicity
Na otwierających taki rachunek w pakiecie z (bezwarunkowo darmowym) kontem osobistym i kartą kredytową, czeka oprocentowanie w wysokości aż 9,5% w skali roku - do 100 tys. zł, gwarantowane na 4 miesiące.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 9,5% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym: 4 miesiące kalendarzowe.

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w prezencie za CitiKonto i kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która po 31.12.2020 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku, ani głównej karty kredytowej wydanej przez Citibank.

Jeśli masz inne produkty Citibanku (np. pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji. Pamiętaj jednak, by wniosek o kartę złożyć na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 15.09.2023 r., ale może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 2 000 uczestników. W przypadku wcześniejszego wyczerpania puli - zgodnie z regulaminem - stosowny komunikat ma się pojawić na stronie promocji.


Zasady promocji "Mocne Trio - edycja II" 


By wziąć udział w akcji i uzyskać 9,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym:
 • do 15.09.2023 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity;
 • gdy zadzwoni do Ciebie konsultant banku w sprawie karty kredytowej, zawnioskuj również o konto osobiste (CitiKonto) w Citibanku; 
 • przed zawarciem umowy o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku aktywuj kartę kredytową;
 • do 15.09.2023 r. zawrzyj umowę o konto osobiste w Citibanku wraz z wydawaną do niego kartą oraz z kontem oszczędnościowym;
 • w każdym z 4 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia CitiKonta zapewnij wpływy na łączną kwotę min. 2 000 zł (ten przelew nie może pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych; dopuszczalny jest jednak przelew z konta dla klientów indywidualnych - a więc nawet z Twego konta - prowadzonego przez inny bank) oraz
 • w każdym z 4 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę Citi Simplicity wykonaj płatności kartą kredytową na sumę min. 1 000 zł.

Promocyjne oprocentowanie - pod warunkiem spełniania powyższych warunków - uzyskasz na koncie oszczędnościowym przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia Umowy Depozytowej (tj. o konto osobiste).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynoszącego 3% w skali roku) 
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 9,5% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków (wpływ na konto osobiste + płatności kartą kredytową); przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w sierpniu, to promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym uzyskasz od 1.09. do 31.12.2023 r.; wypłata promocyjnych odsetek w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.10. (odsetki za wrzesień), 20.11. (za październik), do 20.12.2023 (za listopad) oraz do 20.01.2024 r. (za grudzień); czekając na ostatnie odsetki, nie musisz dalej trzymać środków na koncie oszczędnościowym (do 31.12. będzie obowiązywać 9,5%, a od 1.01. standardowe oprocentowanie - jeśli ono by Ci nie odpowiadało, to środki możesz wycofać, a 20.01. odsetki za grudzień i tak dostaniesz).

Do czasu otrzymania odsetek posiadaj aktywną kartę kredytową oraz nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


Oprócz odsetek, dzięki niniejszej promocji uzyskać można dodatkowy bonus 20 zł. By go zgarnąć, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie mi informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego przez Bank.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta (do tego czasu nie wycofuj zgód).

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 9,5% na koncie oszczędnościowym. 

Ważne wskazówki


Płatności kartą kredytową na potrzeby promocji możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach czy marketach spożywczych, odzieżowych, budowlanych, motoryzacyjnych, drogeriach, aptekach, księgarniach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Pamiętaj jedynie, iż Citibank na potrzeby transakcji uwzględni tylko płatności, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Kto może otrzymać kartę Citi Simplicity? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową Citibank oczekuje spełniania poniższych warunków:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Źródłami dochodu akceptowanymi przez Citibank są nie tylko umowy o pracę oraz działalność gospodarcza, ale także umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Jeśli okazałoby się, że ktoś nie uzyska karty kredytowej w Citibanku, to dla takich osób bank przewidział oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku (również na 4 miesiące i do 100 tys. zł) - by je uzyskać również należy zapewniać wpływy na konto - według wyżej opisanych zasad (siłą rzeczy odpadają wtedy jednak płatności kartą kredytową).

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 3% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 102 000 zł, to dla kwoty do 100 tys. otrzymasz (w sumie) 9,5% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 100 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 3%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Z opłaty miesięcznej za kartę (wynoszącej 12 zł) zwalnia wykonanie płatności kartą na sumę min. 1000 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty kredytowej. 

Chociaż na stronie promocji widnieje informacja o tym, że "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to 26,35%", jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Dodatkowo można też uniknąć opłaty za kartę, więc nagrodę da się zdobyć bez ponoszenia kosztów. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce (i nie tylko ja, ale wielu Czytelników, którzy w promocjach Citibanku już uczestniczyli).

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.

Przydatne informacje:

Promocje bankowe bez ich samodzielnego wyszukiwania? To proste. Zestawienie promocji bankowych, na których zyskasz najwięcej wraz z linkami do moich przeswietleń możesz uzyskiwać dzięki newsletterowi, który przesyłam do Czytelników. A zapisać się warto nie tylko z tego powodu. Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent w postaci praktycznego poradnika "Jak zyskiwać na bankach?".

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Czyli jeżeli posiadam już kartę kredytową w Citi to z promocji 9,5% na koncie oszczędnościowym nie będę mógł skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo to promocja dla nowych klientów. Masz karencję od 31.12.2020 dot. karty kredytowej i konta osobistego.

   Usuń
  2. No i bardzo dobrze że nie możesz z tej promocji skorzystać.
   Ta promocja to żadna promocja tylko bezsensowna strata. Wystarczy Policzyć ile możesz zyskać w osobnych promocjach dla konta osobistego i karty kredytowej.
   Do tego dolicz sobie zysk z oprocentowania z konta oszczędnościowego i/lub lokaty w normalnym banku.
   To tutaj, to pułapka.

   Usuń
  3. Trzymanie kasy na KO w przededniu obniżki stóp to raczej kiepski pomysł.

   Usuń
  4. Jeśli ze zmiennym oprocentowaniem to tak.
   Ale jak z gwarantowanym na czas określony to już pomysł dobry.

   Usuń
 2. |CitiKonto | Konto Osobiste|
  Czy CITI aktualnie oferuję jakąś ofertę utrzymaniową dla konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy kiedykolwiek Citi zatrzymywał zamykających konta osobiste?

   Usuń
  2. Nie wiem, dlatego pytam.

   Usuń
  3. Przy wypowiedzeniu umowy o kartę kredytową jak najbardziej zatrzymują promocją. Przy koncie niestety nie.

   Usuń
 3. Jak długo czeka się na kartę kredytową Citi Simplicity?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień Dobry, Mr Złotówa.

  W każdym z 4 miesięcy następujących po otwarciu promocyjnego "Mocnego Tria", należy zapewnić wpływy na CitiKonto na łączną kwotę min. 2 000 zł (n.p. z konta w innym banku dla klientów indywidualnych). OK.
  Ale czy te pieniądze trzeba utrzymywać na rachunku CitiKonta przez jakikolwiek czas, może nawet przez cały czas trwania promocji (czyli w czwartym miesiącu łącznie min. 8000 PLN) ???
  Czy można je n.p. przelać na Konto Oszczędnościowe 9,5% ? Czy takie postępowanie (przelew 2000 PLN z innego banku na CitiKonto, a następnie przelew tych pieniędzy z CitiKonta na Promocyjne Konto Oszczędnościowe 9,5%) spełnia warunki promocji z „Mocnym Trio”

  Z szacunkiem, marekm60

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o ten wpływ 2 000 zł na konto osobiste, to wystarczy jedynie, by został odnotowany w historii. Później z tymi środkami można zrobić co tylko się chce - np. przelać na konto oszczędnościowe (będą też na 9,5% o ile suma oszczędności na koncie oszczędnościowym nie przekroczy 100 tys. zł) albo do innego banku.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację :-)

   Usuń
 5. Dzień dobry, czy promocyjne KO 9.5% dla nowych łączy się z innymi promocjami tego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. I tym samym łączy się jedynie ze stratami.

   Usuń
 6. "Gdy zadzwoni do ciebie konsultant z banku w sprawie karty kredytowej" itd. - trochę mi to brzydko pachnie...od kiedy to banki dzwonią do petenta? Przecież zawsze przed tym się przestrzega ludzi. To nie wystarczy podanie we wniosku że chcę karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to normalna procedura. Każdy bank dzwoni do klientów i a tu to klient wychodzi z inicjatywą. Mieszasz coś normalnego z czymś przed czym faktycznie się przestrzega.

   Usuń
 7. Bank nie wywiązał się z obowiązku wypłaty podwyższonych odsetek do 20go każdego miesiąca. Na infolinii zbywają człowieka. Czekam na rozpatrzenie reklamacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również nie otrzymałem promocyjnych odsetek za wrzesień, złożyłem reklamację i czekam - rozczarowanie :(

   Usuń
 8. Mi też nie wypłacili promocyjnych odsetek, ktoś już może dostał odpowiedź na reklamację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja dostałam, że jednak nie zakwalifikowali mnie do promocji, pomimo, że wcześniej Konsultant zapewniałzm, że spełniam wszelkie warunki. Zrobiłam też płatności kartą I przelewy. Bardzo nieuczciwa praktyka banku, jestem oburzona i natychmiast wycofuję środki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...