Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7% na lokacie dla nowych środków w VeloBanku (+ do 650 zł w bonusach za konto osobiste)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

11.08.2023

Do 7% na lokacie dla nowych środków w VeloBanku (+ do 650 zł w bonusach za konto osobiste)

VeloBank odpalił kolejną edycję promocji oprocentowania swych lokat na nowe środki.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 9/2023
Niestety przynosi ona obniżkę stawek (za wyjątkiem lokaty 3-miesięcznej, która niezmiennie daje 7%). Lokata VeloBanku nadal dostępna jest bez zakładania konta osobistego.

[Niniejsza promocja już się zakończyła. W dniu 11.09. pojawiła się nowa edycja, która (10/2023), która przyniosła zdecydowaną obniżkę oprocentowania (aktualnie w VeloBanku dla nowych środków można uzyskać: 5,8% w skali roku na 2 miesiące, 5,5% na 3 miesiące oraz 4,5% na 6 miesiące). Z tej przyczyny tej nowej edycji nie poświęcam odrębnego wpisu. Aktualnie najlepsze lokaty bankowe znajdziesz tutaj.]

Zanim przejdę do omówienia lokaty, to - choć wspomniałem, iż można z niej skorzystać bez otwierania konta - jednak nad tym kontem chwilę się pochylę. Aktualnie dostępna jest bowiem promocja do 650 zł w bonusach na start - w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji (warto, bo takie 650 zł wpadające oprócz odsetek od oszczędności, zdecydowanie zwiększy Twój zysk).

W związku z obniżką oprocentowania na lokacie, szczególną uwagę warto obecnie zwrócić na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku, które niezmiennie daje 7,5% w skali roku (dla nowych środków; gwarantowane na 92 dni; do 300 tys. zł).

Poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie na nowe środki.

Jeśli zdecydujesz się na założenie konta osobistego w VeloBanku (w celu uzyskania wspomnianych bonusów), to wtedy otwarcie lokat(y) na nowe środki będzie możliwe już z poziomu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 9/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota pojedynczej lokaty: 150 000 zł (każdy klient może otworzyć maksymalnie 3 lokaty na ten sam okres umowny, więc ulokować da się więcej - np. nawet 450 tys. zł na trzech lokatach 2-miesięcznych);
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 6,5% na 2 miesiące
  • 7,0% na 3 miesiące
  • 6,0% na 6 miesięcy;
   W porównaniu z poprzednią edycją najwyraźniej spadło oprocentowanie lokaty 2-miesięcznej (o 1 punkt procentowy). W przypadku lokaty półrocznej stawka jest niższa 0,5 p.p., a bez zmian pozostało oprocentowanie depozytu 3-miesięcznego.
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 11.08. do 10.09.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). 

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków - dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 8.08.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 8.08.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 8.08.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Pekao znika?

   Usuń
  2. @krzysztofp109@gmail.com napisał że bank PKO BP kupuje. I to jest fakt. Bank PKO BP kupuje bo inwestuje i bo kupować musi skoro sprzedaje.
   A sam @krzysztofp109@gmail.com jak zwykle spamuje.

   Usuń
  3. Nie kupuje jeszcze a dopiero rozważa kupienie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...