Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 450 zł za mKonto Intensive w mBanku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

24.08.2023

Zgarnij do 450 zł za mKonto Intensive w mBanku

Oto nowa promocja mBanku. Tym razem dotyczy konta z kategorii prestiżowych.

Promocja "Premia z mKontem Intensive"
Do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości nawet 450 zł - a precyzyjniej rzecz ujmując do 350 zł za konto dla osoby dorosłej oraz 100 zł za konto dla dziecka (w wieku 0-13 lat).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

Na wstępie warto jednak zauważyć, że w ofercie mBanku znajduje się też eKonto osobiste (dostępne również w promocji, ale o niej za chwilę). To dwa odrębne rachunki (i dwie alternatywne promocje). Które z nich wybrać? Zależy od Twych oczekiwań i możliwości.

eKonto osobiste prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków, a wydana do niego karta będzie za 0 zł, jeśli w miesiącu kalendarzowym wykonasz płatności na sumę min. 350 zł.

Z kolei z (wysokiej) opłaty miesięcznej za mKonto Intensive zwalnia zapewnienie wpływów na sumę min. 7 000 zł lub utrzymanie określonego salda aktywów na rachunkach w mBanku (choć akurat na uczestników niniejszej promocji czeka 6-miesięczne zwolnienie z tej opłaty - o szczegółach piszę nieco niżej), ale za to nie trzeba martwić się jakąkolwiek aktywnością w celu zwolnienia z opłaty za kartę do konta, bo takiej opłaty po prostu nie ma.

To porównanie na chwilę obecną jednak jest na nic, gdy eKonto osobiste dostępne jest w promocji, w której zdobyć można więcej (a warunki do spełnienia w praktyce są podobne, jak w poniższej promocji mKonta Intensive). W pierwszej kolejności zachęcam więc do zapoznania się z wpisem, w którym dowiesz się jak uzyskać nawet 600 zł: do 450 zł premii oraz bon 150 zł do Biedronki za eKonto osobiste (a dodatkową zachętą jest tam jeszcze 8% dla oszczędności).

Tyle tytułem wstępu i szybkiego porównania z promocją eKonta osobistego, a niżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji z mKontem Intensive.

Zyskaj do 450 zł za mKonto Intensive w mBanku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku (wykluczenie konkretnie obejmuje tego typu rachunki o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 - to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku). Zatem jeśli kiedyś było Ci już dane posiadać konto w mBanku, ale udało się je zamknąć przed wspomnianą datą, to teraz droga do udziału w niniejszej promocji jest otwarta.

Z udziału w promocji mKonta Intensive wykluczeni są również współposiadacze wyżej wymienionych kont w mBanku. Jeśli jednak masz inne produkty mBanku (np. kredyt czy kartę kredytową), to droga do udziału w promocji konta osobistego w mBanku pozostaje otwarta.
 

Promocja "Premia z mKontem Intensive"


Nagrody. Do wzięcia czeka nawet 5 bonusów
 • 100 zł + 2 x 50 zł - za otwarcie mKonta Intensive i wykazanie się aktywnością po otwarciu konta (chodzi o wpływy na konto oraz płatności kartą lub Blikiem, o czym szczegółowo piszę niżej);
 • 150 zł - otrzymanie tej nagrody uzależnione jest od sposobu otwarcia konta w mBanku;
 • 100 zł - to dodatkowa premia dla uczestników niniejszej promocji, którzy mają dziecko w wieku 0-13 lat i zdecydują się założyć konto również dla swej pociechy.

Łącznie można zgarnąć tytułowe 450 zł. To premie pieniężne, które mBank będzie wypłacać na Twe konto, więc środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Premia z mKontem Intensive":
 • do 13.12.2023 r. złóż wniosek o mKonto Intensive wraz z wydawaną do niego kartą i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz  
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj 10 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszą premię: 100 zł.

Do wzięcia będą jeszcze 2 bonusy po 50 zł każdy - by je zdobyć:
 • w drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
  • zapewnij jednorazowy wpływ min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 10 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Przykładowo:
W przypadku umowy o konto zawartej w sierpniu: 
- w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ 1000 zł,
- do końca września wykonaj 10 płatności,
- w październiku wykonaj 10 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł oraz
- w listopadzie wykonaj 10 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 

Każdy z bonusów wpłynie na Twe konto w mBanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (a więc na bazie powyższego przykładu - w przypadku umowy zawartej w sierpniu - premię 100 zł dostaniesz do końca października, a premie po 50 zł będą wpływać w listopadzie i grudniu).

Powyżej mowa o 3 premiach za aktywność (wpływy i transakcje), ale do zgarnięcia są jeszcze inne bonusy.

Bonus 150 zł za otwarcie mKonta Intensive na selfie/ przez e-dowód


By zdobyć tę nagrodę, konto otwórz na selfie lub poprzez e-dowód oraz w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ min. 1 000 zł oraz do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto, wykonaj min. 10 płatności kartą lub Blikiem (te warunki w praktyce pokrywają się więc z wymogami uzyskania już wyżej opisanej premii 100 zł).

Bonus 100 zł za otwarcie konta dla dziecka (w wieku 0-13 lat)


Osoby, które mKonto Intensive dla siebie założą w niniejszej promocji, dodatkowo mogą zgarnąć 100 zł za otwarcie eKonta Junior dla swego nieletniego dziecka (poniżej 13. roku życia). Można uzyskać tylko jeden taki bonus (nawet jeśli masz więcej dzieci łapiących się wiekiem na to konto).

Konto dla dziecka można założyć poprzez bankowość internetową, a należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu mKonta Intensive.

Wypłata bonusów za otwarcie mKonta Intensive osobistego na selfie/przez e-dowód (150 zł) oraz za otwarcie konta dla dziecka (100 zł) przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia mKonta Intensive w promocji.

Do czasu otrzymania bonusów nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na rachunek wspólny, ani na inny typ konta z oferty mBanku.

Przydatne wskazówki


▶️ Wpływ 1 000 zł na potrzeby promocji może być przelewem nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł;

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Wykonanych transakcji nie anuluj (czyli nie dokonuj zwrotu) do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu ich wykonania.

▶️ W promocji uczestniczą konta indywidualne (nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego; jeśli ktoś miałby być współposiadaczem do Twego konta, to lepiej by założył drugie konto - dzięki promocji też może zgarnąć do 450 zł).

mKonto Intensive w mBanku - co trzeba wiedzieć?


Na początek dobra wiadomość dla uczestników niniejszej promocji:

"Nagrodą w promocji jest zwolnienie przez okres 6 miesięcy z opłaty miesięcznej za rachunek mKonto Intensive"


To zapis zacytowany z regulaminu promocji, który w takiej sytuacji bierze górę nad taryfą prowizji i opłat.

A jak to będzie wyglądać po upływie promocyjnego okresu 6 miesięcy bez opłat: 

 • 0/49,50 zł - opłata miesięczna jest więc ponadprzeciętnie wysoka (względem kont standardowych), ale tak to już bywa w przypadku kont prestiżowych. Opłata nie będzie pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • suma wpływów wyniesie min. 7 000 zł (mogą to być przelewy z Twego konta w innym banku; liczy się wpływ, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas; nie trzeba takiej kwoty przelewać jednorazowo - można obracać mniejszymi środkami, bo ważna jest tylko suma wpływów z całego miesiąca) lub 
  • jeśli średnie saldo Twych aktywów w mBanku wyniesie min. 100 000 zł (wyłączone są jednak produkty private banking); 

Poza tym inne ważne kwestie dla posiadaczy mKonta Intensive to:
 • 0 zł za kartę Mastercard Intensive - ta karta jest darmowa bez warunków (we wniosku można wybrać inne karty, ale są one albo płatne, albo tylko czasowo zwolnione z opłaty); 
 • 3 pierwsze (w danym miesiącu kalendarzowym) przelewy natychmiastowe są darmowe; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Otwierając konto w mBanku poza wymienionymi już metodami weryfikacji (na selfie lub za pomocą e-dowodu), możesz wybrać też kuriera lub finalizację w placówce mBanku (te dwie ostatnie opcje nie dają już jednak bonusu 150 zł). 

W przypadku zawierania umowy o konto w placówce mBanku - by mieć pewność udziału w promocji - warto zwrócić uwagę, aby umowa o konto została zwarta dla wcześniej już złożonego wniosku przez Internet. A jak tego najprościej dopilnować? Zapisz sobie i podaj doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości mailowej potwierdzającej złożenie wniosku (to ten wspomniany numer składający się z liter RAC i 9 cyfr).

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Tadeuszowi.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:
Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Hoho, karencja od 1. stycznia 2020 r. 😬

  OdpowiedzUsuń
 2. Droższe konto, niewiele a właściwie to nic więcej nie daje niż eKonto a do tego jeszcze promocja słabsza. Dziwna polityka banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daje aż 3 darmowe przelewy natychmiastowe.

   Usuń
  2. W Santanderze mam wszystkie przelewy ekspresowe za darmo. Przy zwykłym koncie.

   Usuń
 3. Będę prawdopodobnie brać kredyt hipoteczny w mbanku i żeby załapać się na promocyjne warunki kredytu, będziemy z moim partnerem otwierać konto intensive. Czy jeśli ja nie mam i nie miałam konta w mbanku, ale partner owszem, to możemy wziąć udział w promocji, czy nie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...