Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 400 zł w bonach do Allegro za kartę Visa TurboKarta w Santander Consumer Banku (+ do 360 zł moneybacku rocznie)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.08.2023

400 zł w bonach do Allegro za kartę Visa TurboKarta w Santander Consumer Banku (+ do 360 zł moneybacku rocznie)

Nowa edycja promocji przynosi nagrody powitalne o rekordowej wartości.

Promocja "Weź kartę i zyskaj bony"
Na osoby wyrabiające kartę kredytową Santander Consumer Banku czekają bony do Allegro o wartości 400 zł. Dodatkowo można też zgarniać moneyback (od 1 do 5%) za płatności kartą w wybranych kategoriach miejsc (co może zaowocować zwrotami nawet do 360 zł rocznie).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Consumer Banku.]

Poniżej analizuję najnowszą promocję "Weź kartę i zyskaj bony" (400 zł do Allegro), a dalej przyglądam się też "starej" promocji "Zakupy z premią" (czyli tej z moneybackiem).

Promocja "Weź kartę i zyskaj bony"


Dla kogo promocja?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z uwzględnieniem jednego wykluczenia:

"Z udziału w Promocji wyłączone są osoby, które są posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. oraz osoby, które w 2022 i w 2023 roku były posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. i wypowiedziały umowę o tę kartę"


Ewentualne posiadanie innych produktów w Santander Consumer Banku (np. rachunku oszczędnościowego, lokaty czy pożyczki) nie wyklucza z niniejszej promocji karty kredytowej. 

Dla rozwiania ewentualnych wątpliwości, dodam też, że z promocji nie wyklucza posiadanie jakichkolwiek produktów (w tym nawet karty kredytowej) w Santander Bank Polska (czyli daw. BZ WBK), bo to dwa odrębne banki.  

Nagroda. Na każdego uczestnika promocji czekają 4 bony o wartości 100 zł każdy do wykorzystania podczas zakupów w serwisie Allegro.

Limit uczestników. Dostępność promocji z bonami do Allegro przewidziana jest aż do 29.02.2024 r., ale należy mieć na uwadze, że może ona zakończyć się wcześniej - dostępna jest bowiem ograniczona pula umów w promocji (1 500).

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Weź kartę i zyskaj bony" i zgarniać tytułową nagrodę:

 • do 29.02.2024 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa TurboKarta i zawrzyj umowę z bankiem (można to zrobić za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego);
 • w ciągu 30 dni od podpisania umowy o kartę co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku (w celu uzyskania takiego dostępu wystarczy sama karta kredytowa - nie ma potrzeby otwierania dodatkowego rachunku);
 • w ciągu pięciu miesięcy, licząc od miesiąca, w którym zawrzesz umowę o kartę kredytową z Santander Consumer Bankiem, w danym miesiącu kalendarzowym wykonaj płatności kartą na sumę min. 600 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności na Allegro).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek płatności kartą na sumę min 600 zł, uzyskasz po 100 zł (z tym ograniczeniem, że w spełnianiu warunków wystarczy ograniczyć się jedynie do czterech miesięcy, bo można zdobyć maksymalnie 4 bony). 
💡 Przykładowo: jeśli umowę zawrzesz w sierpniu, to na wykonywanie płatności będzie czas od sierpnia do grudnia włącznie (ale dla uzyskania 4 bonów, płatności na sumę min. 600 zł w miesiącu, wystarczą jedynie w czterech z tych pięciu miesięcy).

Santander Consumer Bank prześle każdy bon SMS-em do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Na dzień przyznania nagrody zadbaj o to, by nie mieć zaległości w spłacie kwoty wykorzystanej z karty wyższej niż 50 zł i w okresie dłuższym niż 10 dni oraz nie wypowiadaj umowy o kartę.

Wykonując płatność na potrzeby promocji (na sumę min. 600 zł miesięcznie), pamiętaj jeszcze o tym, że:
"Z Promocji wyłączone są transakcje kartą dokonane w punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako MCC 7995 – obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach, oraz MCC 4829 (Przelew środków pieniężnych), MCC 6010 (Instytucje finansowe - ręczne wypłaty gotówkowe), MCC 6012 (Instytucje finansowe -Towary i usługi), MCC 6051 Instytucje niefinansowe - waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), MCC 6211 (Pośrednicy ubezpieczeniowi), MCC 6540 (Instytucje niefinansowe - Zakup /obciążenie karty). 
Nie uwzględniamy także: operacji przelewu lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal"


Można za to płacić chociażby w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

Moneyback od 1 do 5% (do 30 zł miesięcznie) dzięki promocji "Zakupy z premią"


Karta kredytowa z oferty Santander Consumer Banku wyrabiana na potrzeby promocji z bonami do Allegro daje również zwrot za płatności wykonywane w niektórych kategoriach miejsc. Wynosi on:

 • 5% od płatności w samodzielnych myjniach samochodowych, "tj. nie funkcjonujących w ramach stacji paliw" (z kodem MCC: 7542); 
 • 3% od płatności w restauracjach, również online (z kodem MCC: 5811, 5812, 5813, 5814); 
 • 1% od płatności na stacjach paliw (z kodem MCC: 5541, 5542, 5983).

MCC to kod przypisywany terminalom płatniczym, który ma na celu wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy.

Płatności wykonywane w wyżej wymienionych miejscach nie dość, że dadzą moneyback, to też zaliczą się do płatności (na sumę min. 600 zł) wykonywanych na potrzeby promocji z bonami do Allegro. Za jednym razem można więc ogarnąć realizację warunków w obydwu promocjach.

Warunkiem uzyskania moneybacku jest terminowe dokonywanie spłaty minimalnej kwoty podanej w zestawieniu transakcji (choć w praktyce oczywiście najlepiej spłacać całą wykorzystaną kwotę w okresie bezodsetkowym, bo dzięki temu można uniknąć odsetek od płatności bezgotówkowych i faktycznie czerpać maksimum korzyści z moneybacku). 

Zwrot naliczany jest od transakcji zaksięgowanych w danym okresie rozliczeniowym i wypłacany w dniu generowania przez bank zestawienia transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zdobyć do 30 zł, co najaktywniejszym użytkownikom karty w rok może dać nawet 360 zł.

Karta kredytowa Visa TurboKARTA - szczegóły oferty Santander Consumer Banku


Karta kredytowa Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku
Opłata miesięczna za TurboKartę wynosi 6,90 zł. Pobierana jest w momencie aktywacji karty, a także w każdym kolejnym miesiącu, ale wtedy tego kosztu można już uniknąć, jeśli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w danym okresie wyniesie minimum 1 000 zł. Do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę wliczają się nie tylko płatności wykonywane w miejscach dających zwrot (od 1 do 5%), ale też w innych, dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "RRSO [Rzeczywista roczna stopa oprocentowania -przyp. Mr. Złotówa]: 21,40%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym i spełniania warunków unikania opłaty miesięcznej, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy (a więc okres, dzięki któremu oddajesz dokładnie tyle samo ile wydasz - bez odsetek i bez opłat).

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Złotek, pyknąłeś całą treść na głównej zamiast fragmentu - tak tylko zwracam uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wnioskować jeszcze w sierpniu? Bo jeśli karta przyjdzie we wrześniu to pierwszy miesiąc automatycznie wypada z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Można płacić za prąd gaz tą kartą bez extra kosztów żeby zaliczyć warunki / ułatwić sobie zwolnienie z opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jakiej bramki użyjesz.

   Usuń
  2. A jakiej można użyć żeby zaliczało płatności ?

   Usuń
 4. Jesli karte zaloze w sierpniu to moge pierwszy warunek spelnic we wrzesniu? Tak aby otrzymac 4 bony?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy liczy się data płatności w danym miesiącu czy data rozliczenia płatności kartą ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwaga sprawdźcie sobie bo ja dzisiaj przypadkowo na infolinii pytając się o inny temat dowiedziałem się że do mojej karty kredytowej nie została podpięta promocja z bonami do allegro i złożyłem reklamację w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...