Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz więcej! 400 zł w bonach do Allegro dla wyrabiających kartę Visa TurboKarta w Santander Consumer Banku (+ do 360 zł moneybacku rocznie)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.08.2023

Teraz więcej! 400 zł w bonach do Allegro dla wyrabiających kartę Visa TurboKarta w Santander Consumer Banku (+ do 360 zł moneybacku rocznie)

Gwarantowanych nagród o takiej wartości za kartę kredytową w tym banku jeszcze nie było.

Promocja "Weź kartę i zyskaj bony"
Do wzięcia czekają bony do Allegro o łącznej wartości 400 zł (to o 100 zł więcej, niż w dotychczasowych promocjach karty wydawanej przez Santander Consumer Banku). A do tego dochodzą zwroty (do 360 zł rocznie) za płatności kartą kredytową w wybranych kategoriach miejsc.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Consumer Banku.]

Poniżej prześwietlam najnowszą promocję "Weź kartę i zyskaj bony" (400 zł do Allegro), a nieco niżej omawiam "starą" promocję "Zakupy z premią" (czyli tę z moneybackiem).

Promocja "Weź kartę i zyskaj bony"


Dla kogo promocja?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z uwzględnieniem jednego wykluczenia:

"Z udziału w Promocji wyłączone są osoby, które są posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. oraz osoby, które w 2022 i w 2023 roku były posiadaczami karty kredytowej Santander Consumer Banku S.A. i wypowiedziały umowę o tę kartę"


Ewentualne posiadanie innych produktów w Santander Consumer Banku (np. rachunku oszczędnościowego, lokaty czy pożyczki) na szczęście nie wyklucza z niniejszej promocji. Rozwiewając ewentualne wątpliwości, dodam, iż z promocji nie wyklucza również posiadanie jakichkolwiek produktów (w tym nawet karty kredytowej) w Santander Bank Polska (czyli daw. BZ WBK), bo to dwa odrębne banki.  

Nagroda. Do wzięcia czekają 4 bony o wartości 100 zł każdy do wykorzystania podczas zakupów w serwisie Allegro.

Limit uczestników. Chociaż promocja z bonami do Allegro przewidziana jest do 29.02.2024 r., to warto uwzględnić, że bank zakończy ją wcześniej, jeśli zawartych zostanie 1500 umów o kartę.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Weź kartę i zyskaj bony" i zgarniać tytułową nagrodę:

 • do 29.02.2024 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa TurboKarta oraz w wyżej wymienionym terminie zawrzyj umowę z bankiem (można to zrobić za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego);
  po wysłaniu zgłoszenia dzwoni bank, po odebraniu połączenia panuje cisza - na zgłoszenie konsultanta trzeba poczekać do kilkudziesięciu sekund (to efekt systemu, który automatycznie łączy, a dopiero później wyszukuje wolnego konsultanta do rozmowy);
 • w ciągu 30 dni od podpisania umowy o kartę co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku (w celu uzyskania takiego dostępu wystarczy sama karta kredytowa - nie ma potrzeby otwierania dodatkowego rachunku);
 • w danym miesiącu kalendarzowym wykonaj płatności kartą na sumę min. 600 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności na Allegro).

Czasu na wykonywanie tych płatności jest sporo, bo można to robić w ciągu pięciu miesięcy, licząc od miesiąca, w którym zawrzesz umowę o kartę kredytową z Santander Consumer Bankiem.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek płatności kartą na sumę min 600 zł, uzyskasz po 100 zł (z tym ograniczeniem, że w spełnianiu warunków wystarczy ograniczyć się jedynie do czterech miesięcy, bo można zdobyć maksymalnie 4 bony). 

Bank prześle każdy bon SMS-em do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Na dzień przyznania nagrody nie miej zaległości w spłacie kwoty wykorzystanej z karty wyższej niż 50 zł i w okresie dłuższym niż 10 dni oraz nie wypowiadaj umowy o kartę.

I to tyle. Prosta i klarowna promocja. Wykonując płatność na potrzeby promocji, pamiętaj jedynie, iż:
"Z Promocji wyłączone są transakcje kartą dokonane w punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako MCC 7995 – obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach, oraz MCC 4829 (Przelew środków pieniężnych), MCC 6010 (Instytucje finansowe - ręczne wypłaty gotówkowe), MCC 6012 (Instytucje finansowe -Towary i usługi), MCC 6051 Instytucje niefinansowe - waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), MCC 6211 (Pośrednicy ubezpieczeniowi), MCC 6540 (Instytucje niefinansowe - Zakup /obciążenie karty). 
Nie uwzględniamy także: operacji przelewu lub doładowania innych portfeli cyfrowych lub rachunków płatniczych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych takich jak np. Revolut, SkyCash czy PayPal"


Można za to płacić chociażby w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

Moneyback od 1 do 5% (do 360 zł rocznie) dzięki promocji "Zakupy z premią"


Karta kredytowa z oferty Santander Consumer Banku wyrabiana na potrzeby promocji z bonami do Allegro daje również zwrot za płatności wykonywane w niektórych kategoriach miejsc. Wynosi on:

 • 5% od płatności w samodzielnych myjniach samochodowych, "tj. nie funkcjonujących w ramach stacji paliw" (z kodem MCC: 7542); 
 • 3% od płatności w restauracjach, również online (z kodem MCC: 5811, 5812, 5813, 5814); 
 • 1% od płatności na stacjach paliw (z kodem MCC: 5541, 5542, 5983).

MCC to kod przypisywany terminalom płatniczym, który ma na celu wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy.

Płatności wykonywane w wyżej wymienionych miejscach nie dość, że dadzą moneyback, to też zaliczą się do płatności (na sumę min. 600 zł) wykonywanych na potrzeby promocji z bonami do Allegro. Za jednym razem można więc ogarnąć realizację warunków w obydwu promocjach.

Warunkiem uzyskania moneybacku jest terminowe dokonywanie spłaty minimalnej kwoty podanej w zestawieniu transakcji (choć w praktyce oczywiście najlepiej spłacać całą wykorzystaną kwotę w okresie bezodsetkowym, bo dzięki temu można uniknąć odsetek od płatności bezgotówkowych i faktycznie czerpać maksimum korzyści z moneybacku). 

Zwrot naliczany jest od transakcji zaksięgowanych w danym okresie rozliczeniowym i wypłacany w dniu generowania przez bank zestawienia transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zdobyć do 30 zł, co najaktywniejszym użytkownikom karty w rok może dać nawet 360 zł.

Karta kredytowa Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku - szczegóły oferty


Karta kredytowa Visa TurboKARTA w Santander Consumer Banku
Opłata miesięczna za TurboKartę wynosi 6,90 zł. Pobierana jest w momencie aktywacji karty, a także w każdym kolejnym miesiącu, ale wtedy tego kosztu można już uniknąć, jeśli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w danym okresie wyniesie minimum 1 000 zł. Do sumy transakcji zwalniających z opłaty za kartę wliczają się nie tylko płatności wykonywane w miejscach dających zwrot (od 1 do 5%), ale też w innych, dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. 

Posiadacze karty Visa TurboKARTA uzyskują też bezpłatne ubezpieczenie Car Assistance, dające możliwość uzyskania pomocy np. w przypadku awarii bądź kradzieży samochodu albo gdy zabraknie paliwa (szczegółowy zakres ubezpieczenia znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia, do których linkuję na końcu niniejszego wpisu).

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "RRSO [Rzeczywista roczna stopa oprocentowania -przyp. Mr. Złotówa]: 21,40%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym i spełniania warunków unikania opłaty miesięcznej, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy (a więc okres, dzięki któremu oddajesz dokładnie tyle samo ile wydasz - bez odsetek i bez opłat).

Przydatne dokumenty:

28 komentarzy:

 1. Pytanie - w jaki sposób spłacać tę kartę na bieżąco nie posiadając konta w SCB? Przelew z rachunku w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak

   Usuń
  2. Będziesz miał nr rachunku na który można zrobić przelew z innego banku. Poza tym jest jeszcze opcja spłaty Blikiem.

   Usuń
  3. Spłata Blikiem to sztos! Przydaje się :)

   Usuń
  4. Chyba jedyny bank który na to pozwala. Potwierdzam że bardzo się przydaje.

   Usuń
  5. Jeszcze kartę kredytową paribas można spłacać blikiem

   Usuń
 2. " Na dzień przyznania nagrody nie miej zaległości w spłacie kwoty wykorzystanej z karty wyższej niż 50 zł i w okresie dłuższym niż 10 dni " Nie rozumiem, czy to znaczy, że np w okresie bezodsetkowym mam wydane kartą np 1000zł i przez 10 dni tego nie spłacę to nie dostanę nagrody? WTF?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no chyba nie o to chodzi, masz nie mieć zaległości, czyli po okresie bezodsetkowym zaległośc maks 50 zł przez 10 dni.

   Usuń
  2. Limit można mieć wykorzystany. Chodzi o to żeby nie mieć zaległości ponad okres bezodsetkowy

   Usuń
 3. Jaki trzeba zrobić obrót, żeby przytulić te 360 ziko zwrotów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to zależy gdzie będziesz płacić bo zwroty są różne. 1%, 3% albo 5% więc różna suma może wyjść. Łatwo policzyć.

   Usuń
 4. Na czym polega zawarcie umowy przelewem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robisz przelew 1 zł na numer konta wskazanego przez Santander Consumer Bank. Musi to być przelew z twojego konta a dane przy przelewie muszą zgadzać się z tymi co podałeś bankowi. W taki sposób odbywa się weryfikacja twej tożsamości i umowa jest zawarta.

   Usuń
 5. 600 zł wydawać żeby zwrócili 100 zl. W innych bankach w promkach na kartę kredytową wystarczy wydawać 300 zł i wpada stówka ))

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,

  W tym przypadku po upływie 4 miesięcy i otrzymaniu 4 bonów odrazu można zamknąć kartę kredytową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw chyba należy uiścić co-miesięczną opłatę, nie?

   Usuń
  2. Anonimowy8 sierpnia 2023 12:39
   Dokładnie. Dostaniesz nagrody -> możesz zamykać kartę.

   Anonimowy8 sierpnia 2023 16:31
   Jak będzie obrót to opłaty brak.

   Usuń
 7. Co to znaczy że na spełnienie warunków mamy czas przez okres 5 miesięcy ? Czy chodzi aby dokonać płatności kartą na kwotę 3000 złotych w ciągu 5 miesięcy ? Czy aby spełnić warunki promocji można dokonywać płatności za zakupy w internecie kartą kredytową ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas na spełnienie warunków (w 4 miesiącach, by dostać 4 bony) jest w ciągu pierwszych 5 miesięcy, wliczając w to miesiąc zawarcia umowy.

   Na przykładzie umowy zawartej w sierpniu: jeśli ktoś się wyrobi z płatnościami na sumę min. 600 zł już w sierpniu, to za sierpień dostanie bon i zostanie mu spełnianie warunków w 3 innych miesiącach (najpóźniej do grudnia). Jednak jeśli ktoś nie zdąży w sierpniu, to będzie miał czas na spełnianie warunków we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu.

   Płatności w Internecie zaliczają się.

   Usuń
 8. Czy można dokonywać płatności za pomocą BLIKA w aplikacji banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to Santander Consumer udostępnia Blika? Nie wydaje mi się.

   Usuń
 9. Jak długo czeka się na otwarcie rachunku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty. Od wniosku do zawarcia umowy w 2 dni wszystko ogarnięte.

   Usuń
 10. Czy kartę kredytową jest wersji plastikowej czy też można ją mieć w wersji elektronicznej

  OdpowiedzUsuń
 11. Ile mamy czasu na realizację bonów na Allegro? Każdy bon trzeba wykorzystać od razu w całości czy można podzielić na 2-3 razy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z posta Złotówy:
   Karty podarunkowe Allegro ważne są przez 12 miesięcy od ich zakupu. Kiedy bank lub organizator promocji kupił bon, to tego wiedzieć nie możemy, ale zazwyczaj, gdy nagroda jest przekazywana, to przy niej widnieje też termin ważności kodu Allegro.

   Można korzystać wielokrotnie z danego kodu, aż do wyczerpania kwoty.

   Usuń
 12. Niestety nie udało się :(
  Zadzwonił konsultant i podałem wszystkie dane łącznie z nip-em zakładu pracy, wszystkimi adresami, danymi o mojej konsumpcji i tak dalej. Pytają o wszystko co tylko możliwe, więc bądźcie przygotowani, że na koniec dostaniecie decyzję odmowną, a Bank posiada komplet waszych danych i waszego miejsca pracy za FREE!
  Nie rozumiem zupełnie takiej decyzji, w sytuacji kiedy mam umowę na czas nieokreślony, stałe dochody, brak zobowiązań kredytowych, alimentacyjnych i tym podobnych i generalnie ustabilizowaną sytuację finansową.
  Nie brzmi to jak reklama, więc pewnie Złotówa nie puścisz, ale musiałem to napisać bo jestem mega rozczarowany.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...