Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: OSTATNIE CHWILE na 650 zł w bonusach za VeloKonto

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

24.08.2023

OSTATNIE CHWILE na 650 zł w bonusach za VeloKonto

Przypominam o hicie bankobrania, bo już niebawem się kończy.

650 zł w bonusach za VeloKonto
Za konto osobiste w VeloBanku do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł. Jednak to już (powoli) ostatnie chwile, by załapać się na zgarnięcie pełnej puli.


[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w VeloBanku.]

Tym promocjom VeloBanku już "trochę" miejsca na blogu poświęciłem. Wszak najpierw pojawiła się promocja powitalna z gwarantowanymi bonusami do 600 zł - później ten wpis aktualizowałem, bo bank udostępnił program poleceń VeloKonta, który daje dodatkową premię 50 zł dla otwierającego konto z polecenia (i 100 zł dla osoby polecającej). 

To wszystko razem wzięte daje 650 zł - rekordowe w chwili obecnej, patrząc na propozycje wszystkich banków. Wszak obecnie żaden inny bank nie daje aż tyle (najbliżej był mBank, który - w obecnie już niedostępnej akcji - serwował bonusy na sumę 600 zł).

Argumentów przemawiających za tym, by skorzystać z VeloKonta (czyli konta osobistego w VeloBanku) jest wiele. Dziś więc przypominam o tej ofercie, bo nieuchronnie zbliża się koniec promocji "Witaj w VeloBanku – edycja 1/2023" (z moneybackiem do 600 zł). Dostępna jest już tylko do 31.08.2023 r. Przy czym jest to data, do której nie wystarczy samo złożenie wniosku - do tego czasu trzeba już otworzyć konto (a jeśli wybierzesz opcję z kurierem to trzeba mu dać "chwilę" na dotarcie z umową).

Dlaczego ta promocja konta osobistego w VeloBanku jest godna uwagi? 


Sam już sprawdziłem i korzystam - oto zrzut ekranu z wpadającymi bonusami:Osobiście dostrzegam następujące argumenty "za":

 1. 600 zł, w ramach promocji "Witaj w VeloBanku – edycja 1/2023" można zgarnąć dzięki wysokiemu, bo aż 10-procentowemu moneybackowi za płatności kartą i/lub Blikiem - tak wysoki zwrot nie jest dostępny w żadnym banku, gdy nie ma przy tym jakichkolwiek ograniczeń - można więc płacić za wszystko i wszędzie; w innych bankach, gdy pojawia się moneyback, to wynosi on zazwyczaj 1-3% (właściwie wyjątkiem jest jeszcze Nest Bank, w którym zgarnąć można obecnie 5%); 

 2. Brak jakichkolwiek wykluczeń co do miejsc, w których można płacić w celu uzyskania moneybacku - w VeloBanku otrzymasz 10% za każdą płatność kartą i/lub Blikiem w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie. Można więc płacić za wszystko i wszędzie - cokolwiek do głowy przyjdzie.

  Czytając komentarze pod wpisami na blogu czy na Facebooku, spotkałem się z (nielicznymi, ale jednak) opiniami, że aby zdobyć 100 zł, to trzeba wydać dużo, bo 1 000 zł. Tu jednak trzeba zwrócić uwagę, że:

      ◾ nie musisz wydawać całego tysiaka - jeśli w 30-dniowym cyklu (w którym naliczane są zwroty do 100 zł) zrobisz płatności np. na sumę 800 zł, to wtedy dostaniesz 80 zł. Lepiej więc dostać tyle, niż płacić "zwykłą" kartą bądź gotówką i nie dostać nic;

      ◾ nie ma ograniczeń, co do płatności zaliczanych do 10-procentowego zwrotu, więc pomyśl czy np. rachunków za media nie opłacasz "zwykłym" przelewem? Jeśli tak robisz, to może czas to zmienić i płacić kartą - wiele eBOK-ów udostępnia taką opcję (czasem za drobną prowizją, ale gdy np. płacisz 200 zł za gaz i masz przy takiej płatności dopłacić 0,50 zł prowizji, jaką nalicza PGNiG w przypadku wybrania metody płatności za pomocą karty, to i tak jesteś na plusie o 19,50 zł);

 3. Szybka wypłata bonusów - zwroty wpływają w ciągu dwóch dni roboczych po zaksięgowaniu transakcji, a że płatności kartą rozliczane są szybko, bo zazwyczaj w ciągu 2-3 dni od jej wykonania, to też szybko można cieszyć się zyskiem (w innych bankach to też dzieje się rzadko, bo przecież w większości przypadków na gratyfikacje trzeba czekać do następnego miesiąca od spełnienia warunków).

 4. Krótki okres wykluczenia dla byłych klientów - udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie ma i nie miała konta osobistego w VeloBanku (daw. Getin Bank) co najmniej od 31.10.2022 r. (obecnie to najkrótszy okres wykluczenia spośród wszystkich promocji kont osobistych; inne banki stosują dłuższe karencje - często to 1-3 lata, ale bywa więcej);

 5. Propozycje dla oszczędzających - już zwroty (10%) za płatności wpadają na VeloSkarbonkę, czyli darmowy rachunek oszczędnościowy oprocentowany na poziomie 8% w skali roku (do kwoty 3 000 zł). Jednak to nie wszystko, na co mogą liczyć osoby oszczędzające - w tym banku 7,5% w skali roku dostępne jest też na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (w tym przypadku już do 300 tys. zł), a na lokacie dla nowych środków uzyskać można do 7%;

 6. Program poleceń - gdy założysz konto (wykorzystując kod polecenia), będziesz też mieć możliwość polecania konta innym - każdą skuteczną rekomendację bank wynagrodzi Cię premią 100 zł. A polecać jest łatwiej, gdy na osobę poleconą czeka wspomniane 650 zł (no ale tu - choć program poleceń dostępny jest aż do końca października - znów należy mieć na uwadze, że kumulacja promocji w takiej postaci jest dostępna tylko do 31.08., bo to termin dostępności promocji ze zwrotem do 600 zł).

Co teraz zrobić, by zgarnąć wszystkie bonusy? 


W pigułce:
 • do 31.08.2023 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym) i wydawaną do niego kartą;
 • wyraź wszystkie zgody marketingowe i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych;
 • w celu uzyskania bonusu 50 zł:
  • we wniosku o konto podaj kod polecenia od obecnego klienta VeloBanku - jeśli nie znasz takiej osoby, możesz skorzystać z mego kodu poleceń: A8YQR4 oraz
  • we wrześniu, październiku i listopadzie (to miesiące obowiązujące dla osób, które umowę o VeloKonto zawrą w sierpniu) - w każdym z tych trzech miesięcy - zapewnij wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste w VeloBanku (nie chodzi tu o sumę wpływów, a o jednorazowy wpływ; może być to nawet przelew z Twego konta w innym banku; nie zaliczą się jedynie przelewy z kont w VeloBanku prowadzonych dla klientów indywidualnych; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania);
 • by uzyskać zwrot 10% (moneyback do 600 zł): wykonuj płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem.


  Bank będzie naliczać 10% zwrotu przez 180 dni od momentu otwarcia i aktywacji konta (przez bank) - przy czym ten okres będzie podzielony na 6 cykli po 30 dni każdy, a w każdym takim cyklu możesz zgarnąć do 100 zł. Skomplikowane? Wbrew pozorom. Najłatwiej będzie to wyjaśnić na przykładzie - jeśli konto otworzysz 24.08., to bank będzie naliczać Twe zwroty w następujących cyklach:
  • od 24.08. do 22.09. (30 dni), 
  • od 23.09. do 22.10. (30 dni), 
  • od 23.10. do 21.11. (30 dni), 
  • od 22.11. do 21.12. (30 dni),
  • od 22.12.2023 do 20.01.2024 r. (30 dni) oraz
  • od 21.01. do 19.02.2024 r. (30 dni).

  W każdym z tych okresów do uzyskania będzie do 100 zł. Jak się w tym odnaleźć i wiedzieć choćby do kiedy obowiązuje u Ciebie pierwszy z tych okresów? Tu naprzeciw wychodzi bank, który po kilku dniach od otwarcia konta osobistego wysyła SMS ze wskazaniem daty końca pierwszego cyklu.

  VeloKonto z kartą łatwe do utrzymania za 0 zł


  I choć wszystko, co należy wiedzieć o promocjach i ofercie VeloBanku, terminy przekazania nagród i dokumenty znajdziesz w pierwotnym wpisie (tutaj), to jeszcze szybkie przypomnienie najważniejszych cech VeloKonta:
  • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków); 
  • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
  • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
   • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub 
   • nie masz ukończonego 26. roku życia; 
  • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł).

  VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Z umową do podpisania przyjedzie kurier - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię). 

  Alternatywnie konto można założyć poprzez weryfikację (wtedy wszystko odbywa się bez konieczności angażowania kuriera) lub za pomocą aplikacji mObywatel (w tym przypadku kurier i tak przyjedzie z dokumentami do podpisu).

  Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.


  Rozpiska promocji - pobierz, by ogarnąć terminy, warunki i zdobyć wszystkie premie; wystarczy wydrukować i odhaczyć spełnienie warunków w odpowiednim czasie.


  23 komentarze:

  1. Czy na Veloskarbonkę trzeba coś wpłacać?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nie trzeba, tam wpływaja środki z 10%cashback. No i do 3tys jest wciąż 8%.

    Usuń
   2. Czy można wpłacać na veloskarbonkę do 3 tys.? We wrześniu, październiku i listopadzie trzeba przelewać 2 tys. 1 tysiąc wydawać, to mało zostanie. Wpłynie też po 100 zł zwrotu. Czy do 31 można założyć lokatę 8 procent na 6 miesięcy?

    Usuń
   3. Tak, na Skarbonkę można samodzielnie wpłacić sobie 3k.
    Lokata 8% to nie ten bank. Już to zostało rozwikłane w innym wątku.

    Usuń
   4. Czyli można wpłacić 3000 zł a potem ilekroć wpłynie moneyback to można go sobie od razu wypłacać? Bo wynika z artykułu że każdy przelew jest darmowy.

    Usuń
   5. Tak, z Veloskarbonki na Velokonto wszystkie przelewy są darmowe.

    Usuń
   6. Ile można mieć skarbonek, mam dwie i zastanawiam się nad trzecią ale do trzeciego velokonta.

    Usuń
   7. Od jutra obniżka % na Veloskarbonce :(

    Usuń
   8. 650 zebrane zamykam konto to była fajna promocja.

    Usuń
  2. Są jakieś wykluczenia płatności?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Nie ma żadnych :)

    Usuń
   2. Czyli doładowanie np Revolut podejdzie ? W końcu to transkacja w Internecie :) ?

    Usuń
   3. Tak, działa

    Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   OdpowiedzUsuń
  4. Czy Velo skarbonka odrazu zostanie założona przy założeniu konta

   OdpowiedzUsuń
  5. Kurier jest konieczny w przypadku mObywatel. Owszem konto założyłem najłatwiej w mojej historii, ale odgrażają się że jeśli kurier do nich nie wróci w ciągu 14dni, po potwierdzeniu tożsamości, to rozwiążą umowę.

   OdpowiedzUsuń
  6. Ku przestrodze: konto założone przez mObywatel. Kurier odebrał podpis. Po 14 dniach zablokowali dostępy do konta i przenieśli środki na nieoprocentowany rachunek techniczny. By odebrać swoje pieniądze (pod korek)wycieczka do oddziału 100 km. Rozwiązali natychmiastowo umowę. Tłumaczenie brak weryfikacji podpisu. Ten sposób mają niedopracowany. Mój przypadek nie jest jedyny!!!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Też tak miałem, co zadzwonie to mi mówią inaczej.

    Usuń
   2. Jeśli na infolini nie są wstanie ci pomóc dzwoń ponownie aż trafisz na konkretną osobę która ci pomoże. Oni są niedouczeni.

    Usuń
  7. Brak placówki w Chrzanowie powoduje niezwykłe utrudnienie, a z banku. przez to rezygnację wielu osób

   OdpowiedzUsuń
  8. Dostal ktoś nagrodę za otwarcie konta z polecenia / polecenie konta komuś innemu (odpowiednio: 50 zł / 100 zł)? Coś jest nie tak, bo otworzyłem konto w kwietniu, spełniłem warunki (zapewniłem wpływy w wys. 2000 zł w maju, czerwcu i lipcu), a dziś jest 31sierpnia (koniec miesiąca po spełnienia warunków) i wpływu BRAK... . Reszta jest ok i zwroty 10% wpływają. Miał ktoś podobną sytuację? Oczywiście wpłaty 2000 były z innego banku i każdorazowo cała kwota (więc nie np. 1000 i 1000, tylko całość 2000 jednorazowo).

   OdpowiedzUsuń
  9. Przepraszam, pisałem przed chwilą, że nie mam nagrody za otwarcie konta z polecenia i za polecenie konta. Mój błąd (przepraszam moderatora) - nagrody DOTARŁY (znalazłem przez opcję wyszukiwania, bo wpłynęły dużo wcześniej, ale w sierpniu i dlatego nie zauważyłem wśród innych). Prośba do Moderatora, żeby nie zamieszczać tego i poprzedniego mojego komentarza,ponieważ wszystko jest w porządku, posty nic nowego nie wnoszą i byłoby to niepotrzebne zaśmiecanie forum. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

  Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...