Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje podsumowanie zarabiania na bankach - raport miesięczny

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

27.08.2023

Moje podsumowanie zarabiania na bankach - raport miesięczny

To był bardzo fajny miesiąc. Bonusów zebrało się dużo, bo 848 zł

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2023 roku
Nadszedł czas publikacji mego kolejnego raportu z bankobrania. To tutaj wyjawiam, ile zyskałem, w których bankach i w jaki sposób. Przy okazji przypominam też o najlepszych promocjach (wśród nich można znaleźć kilka niebawem się kończących).


Na bogato w Citibanku

Zestawienie tradycyjnie zaczynam od banku, który w ostatnim miesiącu przyniósł najwięcej gratyfikacji. Tym razem jest to Citibank, gdzie łącznie zebrało się aż 300 zł. Tutaj klientami jesteśmy obydwoje - żona (której bonusy też uwzględniam w podsumowaniach, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe, wspólne są zarówno wydatki, jak i zyski) oraz ja. Bank ten słynie z przyciągania klientów promocjami (przykładowo za kartę kredytową Citi Simplicity zgarnąć można do 1 200 zł w bonusach lub - w lada moment kończącej się akcji - telefon Motorola moto E22). W naszym przypadku są to nagrody, które zgarnęliśmy już jako długoletni posiadacze kart kredytowych. 

U mnie wpadło 100 zł, które jest efektem wysokiego, bo 10-procentowego zwrotu za płatności kartą. Do tego uzyskałem też 4 000 punktów w programie Bezcenne Chwile (które można było zgarnąć za płatność u wybranych partnerów tego programu lojalnościowego Mastercard). Taka liczba punktów wystarczyła na bon 50 zł do RTV Euro AGD. Faktem jest, że tę nagrodę odebrałem już w zeszłym miesiącu, ale nie odnotowałem jej w poprzednim raporcie, więc teraz to nadrabiam. No i w tym miesiącu dostałem kolejną nagrodę - bon 50 zł do Allegro za wykonanie 5 płatności po min. 20 zł w promocji przewidzianej dla klientów Citibanku. Podobnie było u żony - też zgarnęła 2 bony, przy czym obydwa do Allegro po 50 zł każdy (jeden za punkty w programie Bezcenne Chwile, a drugi we wspomnianej promocji za 5 transakcji). Ostatnia mnogość promocji tego banku dla obecnych klientów sprawia, że tu stronię od (skutecznego) zamknięcia karty - przydaje się ona, bo co rusz owocuje nagrodami.

Łatwizna w Santander Banku


Sporo wpadło też w Santander Banku (tu również mowa o bonusach żony i moich, bo w tym banku mamy konta - obecnie dwa odrębne i jedno wspólne). Po tym, jak bank zmienił tabelę opłat i prowizji od 1.07.2023 r., swe Konta Jakie Chcę (obecnie zwane Kontami Santander) zmieniliśmy na Konta Select (w przypadku którego wystarczą wpływy w celu uniknięcia opłaty, a nie trzeba już wykonywać płatności kartą - ta jest bez warunków darmowa). I tu skorzystaliśmy z okazji, gdy bank dawał po 20 zł jedynie za podpięcie karty do rachunków walutowych (GBP i USD). Tym samym mając karty do kont indywidualnych oraz po jednej osobno do konta wspólnego, łącznie zgarnęliśmy 4 x 40 zł. Właściwie nic więcej nie robiliśmy, poza kliknięciami w bankowości internetowej (celem podpięcia kart pod rachunki walutowe).

Kumulacja bonusów od Alior Banku


W Aliorze też odnotować muszę kilka bonusów. W tym banku konto posiadam ja (to Konto Premium jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) oraz żona. Założyła konto jakiś czas temu w promocji dla nowych klientów. (Obecną edycję promocji konta Alior Banku, w której do wzięcia jest do 450 zł, opisuję tutaj). I tak u mnie wpadł "tradycyjny" bonus 25 zł, który otrzymuję, jeśli wykonam płatności na sumę min. 500 zł. Z kolei w przypadku żony czas zaraportować o dwóch bonusach (50 zł w każdym miesiącu), gdyż jeden z nich pojawił się 31.07. (po publikacji poprzedniego raportu z bankobrania), a drugi, w sierpniu bank wypłacił wcześniej, niż zwykle, więc też go mogę już uwzględnić, gdyż piszę zawsze tylko o tym, co już na konto wpadło. Oprócz tego jest też - dość symboliczny, ale zawsze - zwrot za płatności telefonem. Wynosi 1%, ale można go zdobyć i tak przy okazji transakcji, które są wykonywane w celu uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę. Kilka złotych zawsze jednak wpadnie.

VeloBank: już się skończył moneyback, ale jeszcze jest bonus


W zeszłym miesiącu pożegnałem się z moneybackiem w VeloBanku (mowa o promocji z 10-procentowym zwrotem za płatności kartą i/lub Blikiem, dzięki czemu zgarnąć można do 600 zł - uwaga: na tę promocję załapać się można już jedynie do 31.08.). Jednak tu wpadła jeszcze jedna nagroda - to premia 100 zł za polecenie konta osobie z rodziny. Jeśli takie skuteczne rekomendacje pojawiają się w przypadku krewnych czy znajomych, to biorę je pod uwagę w tych podsumowaniach. Nie uwzględniam jednak bonusów za ewentualne polecenia Czytelnikom. Blog Bankobranie dokumentuje bowiem me indywidualne zarabianie na bankach w oparciu o realia życiowe rodziny 2+2, a przecież nie każde takie gospodarstwo domowe musi prowadzić bloga, który daje dostęp do szerszego grona odbiorców. A tu polecać łatwiej, gdy na osobę otwierającą konto w sumie czeka 650 zł (600 zł wspomnianego moneybacku i bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia). Zatem tę okazję warto wykorzystać (program poleceń VeloBanku opisuję tutaj) - także z punktu widzenia osób, które już posiadają VeloKonto. 

Moneyback (i nie tylko) w trzech bankach


Bank Millennium po raz kolejny wypłacił 2 bonusy po 30 zł każdy, które są efektem moneybacku za płatności kartą (2%) oraz Blikiem (5%) - to już przedostatni taki miesiąc (z sześciu w ramach promocji).

W niniejszym zestawieniu debiutuje Nest Bank, w którym po latach posuchy pojawiła się promocja dla osób otwierających konto osobiste. Do wzięcia czeka 400 zł (a właściwie 500 zł, doliczając promocję z bonusem za płatności z Visa Mobile). Takie okazje trzeba wykorzystać, więc nie inaczej się stało - właśnie wpadł pierwszy bonus 50 zł. To efekt 5-procentowego zwrotu za płatności kartą wydaną do NestKonta.

Ostatnim z banków, który pozwolił mi na bankobranie w minionym miesiącu, był Credit Agricole. Tutaj są dwa bonusy po 25 zł każdy. Jeden za zapewnienie wpływu na konto i 3 transakcje, a drugi jako 3-procentowy moneyback za płatności kartą i/lub Blikiem.

W tym miesiącu lista banków i promocji jest więc wybitnie długa. Wszystkie wyżej wymienione zwroty za płatności, premie i bonusy, w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Citibank

Moneyback 10%

1112 zł*

100 zł

Promocja "Bezcenne lato z nagrodami" (z punktami w programie Bezcenne Chwile)

2 x 50 zł
(bony Allegro)

Promocja "Lato jest moje z Kartą Kredytową Citibank"

215 zł

2 x 50 zł
(bon RTV Euro AGD i bon Allegro)

Santander Bank

Promocja "Połącz kartę Visa z kontem walutowym i odbierz do 100 zł"

-

4 x 40 zł

VeloBank

Program "Doceniam Velo - polecam Velo"

-

100 zł

Alior

Promocja dla otwierających Konto Jakże Osobiste

301 zł

2 x 50 zł

Moneyback 1%

3,01 zł

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

502 zł

25 zł

Bank Millennium

Zwrot 2% za płatności kartą i 5% za płatności Blikiem

2101 zł

60 zł

Nest Bank

Moneybank 5% dla osób otwierających NestKonto

1000 zł

50 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

835 zł

25 zł

Moneyback 3%

25 zł

*wykonywanie płatności rozłożone na okres kilku miesięcy

A potwierdzeniem uzyskanych nagród są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - wyniki miesiącaMoje zarabianie na bankach - wyniki miesiąca
Moje zarabianie na bankach - wyniki miesiąca
Moje zarabianie na bankach - wyniki miesiąca

Wyliczenia 

Zliczając wszystkie bonusy od banków, miniony miesiąc przyniósł mi 848,01 zł (to prawie 2 razy więcej, niż było miesiąc temu). Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania tradycyjnie porównuję do oszczędzania na najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 134 899,06 zł (100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Citibanku z oproc. 9,5% oraz resztę w Nest Banku na 8,1% w skali roku).

Najlepsze obecnie promocje bankowe


Koniec miesiąca w praktyce już regularnie oznacza koniec dostępności niektórych okazji do bankobrania. O nich więc dzisiaj przypominam. O VeloBanku była już mowa, a poza nim, do 31.08.2023 r. można jeszcze załapać się na poniższe okazje do bankobrania:


A jakie są jeszcze inne promocje godne uwagi, dostępne już w dłuższym okresie? 

Z historii bankobrania - porównanie z przeszłością


Na koniec garść statystyk i rys historyczny. Bloga Bankobranie prowadzę już od grubo ponad 9 lat, więc jest co porównywać - w analogicznych miesiącach lat poprzednich zyskiwałem:


Te statystyki lubię przytaczać też sam dla siebie, gdyż na szczęście są one zaprzeczeniem mych obaw, które miałem, zaczynając swe korzystanie z promocji. A martwiłem się, że z czasem potencjał korzystania z kolejnych okazji się wyczerpnie ze względu na okresy wykluczenia dla byłych klientów czy inne ograniczenia. Na szczęście tak jednak nie jest i daje się całkiem regularnie zyskiwać. Jak widać z powyższego, ten miesiąc jest najlepszy na tle wszystkich tych samych miesięcy w latach poprzednich.

Jak zarabiać dzięki promocjom bankowym?

Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli przyszło Ci trafić na mego bloga po raz pierwszy (lub nawet po raz kolejny), ale dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór wskazówek, porad, objaśnień i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby znaleźć najlepsze promocje, nawet nie trzeba zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem zaglądać do maila, którego wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nim przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


39 komentarzy:

 1. Gratuluję wyniku. U mnie 417 zł.
  Pozdrawiam i dziękuję za inspiracje i podrzucane promocje.

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie ten miesiąc też fajny, w sumie 637 zł

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to za promocja w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zatrzymanie, składasz wypowiedzenie, dzwonią żeby zostać dają za to zwroty za płatności 5% za blik i 2% karta, max po 30 zł za jedno i drugie przez 6 msc. Dla mnie super sprawa, 360 zł wpada, znowu składasz wypow i tak w kółko.

   Usuń
  2. Dzwonią, a czasem nie dzwonią - taki klimat 😋

   Usuń
  3. Czy zwrot płatności działa z R. ?

   Usuń
  4. Ciekawe mi na zatrzymanie zaproponowali 30 zł co miesiąc za samo utrzymanie konta

   Usuń
  5. @Anonimowy, 28 sierpnia 2023, 18:43 - klienci Millennium mają obecnie 2 rodzaje ROR.

   Usuń
  6. Anonimowy28 sierpnia 2023 16:36. Działa. Tak samo w CA i VB.

   Usuń
  7. Doładowanie Revolut ma MCC 6012 (instytucje finansowe) i podlega wykluczeniu do zwrotów w promce Credit Agricole:

   https://www.bankobranie.pl/2023/01/credit-agricole-555-zl-dla-ciebie.html

   Usuń
 4. Widzę że ten miesiąc dla wszystkich jest bogaty 💵. Mój wynik to 564,07 zł: bezcenne chwile przy współpracy z bankami spółdzielczymi – 2•100 zł (pierwszy bonus za zarejestrowanie nowej karty w bezcennych chwilach i płatności nią, drugi za dopięcie swojej karty do portfela Google lub Apple i wydanie w ten sposób minimum 100 zł w minimum 5 płatnościach), Santander Bank - 4,07 zł (1% cashbacku za płatności za media z ich konta), karta kredytowa Santander Bank – 30 zł (5% cashbacku za zakupy spożywcze), Millennium – 30 zł (za wpływ 1000 zł i przynajmniej jedną płatność kartą lub blikiem), Credit Agricole – 2•25 zł (3% cash back za płatności kartą za 2 miesiące), Nest 150 zł otwarcie konta z polecenia i 5% cashback) Velo - 100 zł (10% cashback).
  Pozdrawiam wszystkich bankobiorców

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje. Santander niema w ofercie kont, na które można wpłacić, zlikwidować karty i już nie płaci się prowizji. Wymóg płatności kartą 300 zł, lub blikiem. Można zrezygnować z konta od ręki. Trzeba zapłacić prowizję przy zamknięciu. Poza tym nie wszyscy mają konta premium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na konto Select. Sam wpływ wystarcza. Karta bez opłat bez warunków.

   Usuń
  2. 'Trzeba zapłacić prowizję przy zamknięciu.' - co to za prowizja? Pierwsze słyszę. Chcesz zamknąć KJCh, robisz obrót na 300zł w bieżącym m-cu, jak zrobisz dzwonisz w tym samym m-cu na infolinię i zamykasz od ręki natychmiastowo kartę. Gdzie tu problem i prowizja. No chyba, że 01.09.2023 zadzwonisz i zamkniesz kartę a potem płaczesz, że prowizja pobrana bo obrotu w 1 dzień nie zrobiłeś na 300 zł. Z głową trzeba karty/konta zamykać.

   Usuń
 6. Gratki ale co to za promocja w Credit Agricole? Bo mam u nich konto dłuższy czas i nigdy o czymś takim nie słyszałem (moneyback i nagroda za wpływy)? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za wpływy to chyba na zatrzymanie,a moneyback to promocja sprzed kilkunastu msc, przez 20 msc można było dostawać do 25 zł wydając 834 zł, tam 3%

   Usuń
  2. W przypadku credit Agricole można było wybrać wydawanie 417 zł i tylko na 12 miesięcy.dostaje się 12.50. powyżej opisane konta nie są dla każdego, aby to wszystko obsłużyć, trzeba mieć duże środki.

   Usuń
  3. Tak masz rację, były do wyboru trzy opcje. Ale skoro jest mowa o zwrocie 25 zł to taką opcję opisałam i z takiej korzystam na trzech kontach :)

   Usuń
  4. Nie wiedziałam , że u nich można mieć aż 3 konta 😃

   Usuń
  5. W CA można mieć wyłącznie 1 ROR. Nawet nie da się założyć drugiego innego rodzaju. To taki bank z ograniczeniami.

   Usuń
  6. Może tu chodzi o Śląski, gdyż u nich można mieć aż 5 kont?

   Usuń
  7. @Anonimowy 1 września 2023 21:15
   Nie o Śląski tu chodzi tylko o bank francuskich rolników czyli właśnie CA.
   Nie traktujcie tego co tu ktoś pisze zbyt poważnie bądź zbyt dosłownie. Te "trzy konta" o które tu chodzi, należą do TRZECH RÓŻNYCH osób ale "obsługuje" je osoba która się do tego przyznaje. Potem też kiedy ktoś opowiada w miesięcznym podsumowaniu ile zarabia na bankach podaje tzw. "zysk" podając wszystko z tych kont należących do różnych osób. I nie zawsze jest to tylko mąż czy dzieci. Także mama, koleżanka... Tyle w temacie.

   Usuń
 7. W przypadku zmiany Konta Santander na Select: "Prowadzenie konta Select wynosi 45 zł. Jeżeli ma Pani wpływy powyżej 10 000 PLN lub aktywa w Banku w wysokości 150 tys. zł to prowadzenie rachunku Select jest za 0 zł". No raczej nie jest to konto dla każdego :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy sumie przelewów a nie wpływie jednorazowym + darmowych przelewach ekspesowych z konta Select warunek darmowości można spełnić łatwo.

   Usuń
  2. Tylko, że na zatrzymanie nie dają konta select. Nie zawsze ma się wolne środki na k.o. Jeśli środki są zamrożone na lokatach, to taki warunek ciężko spełnić. Sumę przelewów trzeba skądś wziąć. Bank niema atrakcyjnych lokat i nie należał do czołówki oprocentowanych lokat.

   Usuń
  3. @JamesArthur
   Posiadając 1k można te wymagane wpływy zrobić w 5 dni.
   W moim przypadku to Santander sobie zrobił na złość tymi zmianami. Zmieniłem konto na Select i jeszcze mi za to zapłacili, wymagane wpływy na min. 10k zł robię w 2 dni obracając tą samą kasą, kasę zawijam i nic nie wydaję kartą. W przypadku starego Konta Jakie Chcę zawsze musiałem coś wydać. Teraz nawet już o posiadaniu u nich karty nie muszę pamiętać. A konto trzymam tylko dla błyskawicznych przelewów i zwrotów za media.

   Usuń
 8. Credit Agricole wypłacane wysokości 25 zł za zapewnienie wpływu na ROR oraz za wykonanie 3 transakcji? O jaki wpływ tu idzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wynagrodzenie/emerytura/500+

   Usuń
  2. Nie może to być po prostu wpływ w postaci przelewu z jakiegokolwiek rachunku?

   Usuń
  3. Oczywiście.

   Usuń
  4. Specjaliści od ponad przeciętnego zarabiania co sądzicie o obligacjach skarbowych, jakie najkorzystniejsze są na obecne czasy? A przede wszystkim czy to dobry pomysł na obecne czasy?

   Usuń
  5. 20% oszczędności mam na EDO i ROD. Chwalę sobie bo kupione 3 lata temu. Czy teraz dobry czas? Już raczej nie zamierzam dopłacać.

   Usuń
  6. Na tych obligacjach tez nieźle oszukali. Jak? Manipulując tak jak tylko się to komuś tam podoba danymi o inflacji. Przecież tej inflacji to "jednocyfrowo" do 100% brakuje a nie że ona jest jednocyfrowa. Takie małe przejęzyczenie...

   I żeby nie było; sam w oparciu o produkty i opłaty które JA ponoszę to wyliczyłem. Nie chce mi się już nic nawet więcej mówić tutaj w temacie. A jeszcze niedawno było według tych samych wyliczeń ok. 80%.
   Czuję się zgnojony i upodlony tak jak nigdy dotąd. Nawet za tzw. "komuny" tak się nie czułem. Moja mama choć nie można było kupić wszystkiego, była szczęśliwą kobietą. Moja żona jest tak zmaltretowana tym wszystkim, że nie mogę na to patrzeć. Biega już od jednej pracy do drugiej bo oboje pracujemy ale wszystko co zarobimy zjadają ceny (w tym leków) i opłaty. Od ok. roku zacząłem nawet powoli dopłacać do tych bieżących zarobków wybierając to co zaoszczędziliśmy. A tu słyszę i czytam że inflacja jednocyfrowa... Już przynajmniej by się zamknęli i nic nie mówili!

   Usuń
  7. Czy jaki sposób bezpiecznego oszczędzania jest dobrym rozwiązaniem na te czasy?

   Usuń
  8. Czasy jak każde inne. Bezpieczne są tylko lokaty i konta oszczędnościowe. Drugim względnie bezpiecznym ale już bez gwarancji BFG są obligacje ale tylko emitowane przez Skarb Państwa.

   Usuń
  9. Ludzie jak wy patrzycie na inflację przez pryzmat wycinka własnego koszyka zakupowego. Tymczasem paliwo jest tańsze niż rok temu, koszty energii spadają a wszystko co było kuriozalnie drogie jeszcze w zeszłym roku teraz sukcesywnie tanieje. Mam na myśli m.in. mleko, masło, cukier, oleje, mąka, papier, drewno. Takie masło przykładowo to rok temu ciężko było kupić w promocji w dyskontach po 5,99 zł a teraz od kilku miesięcy nie kupiłem masła drożej niż za 3,49 zł.

   Owszem oczywiście są rzeczy które jeszcze drożeją ale to właśnie jest wzrost o ok. 10% rok do roku. Uśredniony bo nawet jak jakiś 1 produkt zdrożał o 50% na którym ktoś tak mocno się skupia to nie znaczy że inflacja tyle wynosi. Bo w tym koszyku na podstawie którego wyliczają inflację jest jeszcze masa innych produktów i usług które np. wzrosły o 5%, nie zmieniły ceny albo wręcz ta cena spadła. Sporo produktów wymieniłem a one wydatki na żywność stanowią sporą część wydatków przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce więc te tańsze mleko, masło, cukier robią swoje.

   Kredytobiorcy mieli wakacje kredytowe, płace też rosną. Chyba że ktoś nie umie się upomnieć o podwyżkę ale to zawsze może zmienić pracę bo teraz więc wszędzie proszą o pracowników.

   Usuń
  10. @Anonimowy 8 września 2023 13:17
   Tak jak należy patrzeć a nie poprzez "koszyk" pana który nawet nie wiedział co zrobić przy kasie. A teraz gdy złotówka straciła jeszcze bardziej na "wartości", trzeba znów wskaźnik zaktualizować. Jest tylko coraz gorzej.

   Usuń
  11. Warto pamiętać, że BFG nie jest państwową osobą prawną, ani nawet państwową jednostką organizacyjną - BFG to prywatna jednostka sektora finansów publicznych.

   Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o finansach trybi, że jeśli Skarb Państwa będzie miał problemy z wykupem obligacji, to BFG będzie już historią 😋

   Usuń
 9. Anonimowy8 września 2023 13:17
  Zerowa stawka vat na żywność jest do końca roku, tak samo jak ceny energii, tanie paliwo do wyborów i nadal przez inflację tracimy jedną pensję w roku.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...