Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2022

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

28.08.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2022

Oto mój kolejny raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2022
W nim - tradycyjnie, jak co miesiąc - pokazuję ile można zarobić na bankach w praktyce. Bo o ile na co dzień prześwietlam sporo promocji i głównie analizuję regulaminy, to w tym wpisie szczególnie widać faktyczne korzystanie z okazji do bankobrania.

Po zeszłomiesięcznym podsumowaniu, w którym raportowałem o uzyskaniu okrągłej kwoty 500 zł z wielu banków, ten miesiąc wypada inaczej - suma uzbieranych bonusów wynosi 250 zł, a całość ogranicza się do trzech banków, więc tym razem wpis jest dość krótki.

Najwięcej, bo 200 zł dał zyskać największy bank w Polsce. To efekt promocji, w której konto osobiste w PKO BP założyła ma żona (przy okazji zakładając też konto dla dziecka). I tak oto wpadły 2 bony do Allegro (o wartości 100 zł każdy). To kolejne nagrody (oprócz już wcześniej przesłanego przez bank jednego bonu też o wartości 100 zł).

W Credit Agricole tym razem wpadło jedynie 25 zł (to efekt 5-procentowego zwrotu za płatności za media z konta w tym banku). Brakuje jeszcze trzech innych bonusów - w sumie do 75 zł (bank ma czas na ich wypłatę do końca miesiąca, więc cierpliwie czekam - acz faktem jest, że w poprzednich miesiącach wypłacał je zazwyczaj wcześniej).

Ostatnim z bonusów, który uzyskałem za miniony miesiąc, jest 25 zł, które otrzymuję na Konto Premium w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe). Wpada on zawsze, jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Zbierając wszystko w skondensowanej formie, wszystkie wyżej wymienione gratyfikacje zebrałem w tabeli:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

PKO BP

Promocja "Sprawdza się w działaniu" dla otwierających konto

35 zł

2 x 100 zł (bony Allegro)

Credit Agricole

Zwrot płatności za media (5%)

-

25 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

512 zł

25 zł

A potwierdzeniem uzyskanych nagród są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2022
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2022

Wyliczenia 


Wszystkie wyżej wymienione bonusy, premie i moneybacki dały mi okrągłe 250 zł. Jednak ostateczny zysk jest nieco mniejszy, gdyż PKO BP za wydanie karty do konta dziecka pobrał jednorazową opłatę w wysokości 15 zł. W przypadku pozostałych posiadanych kont i kart nie poniosłem już innych kosztów - są one albo bezwarunkowo darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność pokrywająca się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. Zatem zyskiem "na czysto" w podsumowywanym miesiącu jest 235 zł.

Tradycyjnie ten zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. I tak by tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę aż 48 453,47 zł. 

Promocje warte uwagi


Z racji tego, że mój wpis podsumowujący zarabianie na bankach pojawia się zazwyczaj w ostatnią niedzielę miesiąca, to jest to okazja by przypomnieć o kończących się promocjach - a tych jest szczególnie dużo właśnie w końcówce miesiąca. Tym razem poświęciłem im odrębny wpis - zachęcam do jego lektury: OSTATNIA SZANSA na 8 promocji, czyli koniec sierpniowych żniw w bankobraniu.

A jakie propozycje banków - poza tymi w wyżej podlinkowanym wpisie - warto jeszcze wziąć pod uwagę? Sporo tego ostatnio. Wśród Czytelników bloga największą popularnością cieszą się akcje, w których zgarnąć można:


Jak zapoznać się z bankobraniem?

Jeśli dopiero pierwszy raz stykasz się z tematem promocji bankowych i chcesz dowiedzieć się jak wygląda korzystanie z nich, to polecam Ci jeden fajny sposób. To przewodnik "Jak zyskiwać na bankach?", który jest mym prezentem powitalnym dla osób zapisujących się na bezpłatny newsletter. Otrzymasz go w formie pdf-u, który prześlę na Twój adres mailowy:


9 komentarzy:

 1. U mnie od PKO 3 x 100 zł. Jedno konto Dziecka zakładałeś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka datę ważności mają karty MC mBanku wydane w sierpniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam kartę Visa.

   Usuń
  2. Moje pytanie dotyczy karty debetowej MasterCard ... czy ktoś mógłby mnie poinformować?

   Dzięki.

   Usuń
  3. Karty MC wydane w sierpniu przez mBank mają ważność do końca sierpnia 2027.

   Usuń
  4. Dziękuję.

   Usuń
 3. Panie i Panowie proszę o info od kiedy w millenium trzeba kliknąć kartą 5 razy aby konto było bez opłaty i czy to dotyczy obecnych czy nowych ? Pozdrawiam serdecznie serdecznie klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto 360 (stare) - 1 płatność, wpływ 1000,00
   Millennium 360 (nowe) 5 płatności.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...