Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Po mniej niż 6% już nie ma co się schylać: najlepsze lokaty oraz konta oszczędnościowe na sierpień 2022 roku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.08.2022

Po mniej niż 6% już nie ma co się schylać: najlepsze lokaty oraz konta oszczędnościowe na sierpień 2022 roku

Oto świeży, aktualny przegląd pokazujący, w których bankach można obecnie uzyskać najwyższe oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2022 roku
Kto tylko dysponuje wolnymi środkami, ten ma obecnie spory wybór jeśli chodzi o lokaty bankowe i konta oszczędnościowe. Teraz można na nich znaleźć do 6-7% (a czasem nawet ciut więcej).

Bywają oferty z dodatkowymi warunkami, limitami, wymagające otwarcia konta lub wpłacenia nowych środków, albo takie gdzie każdy okres depozytu wiąże się z inną stawką oprocentowania. By wyręczyć Cię w wyszukiwaniu i porównywaniu ofert bankowych (w dodatku dynamicznie się zmieniających), przygotowałem niniejsze zestawienie (współtworzone przy dużym wsparciu Czytelników bloga, podsyłających nowości). Tu znajdziesz to, co obecnie daje najwyższe oprocentowanie.

TOP3: najlepsze lokaty na sierpień 2022


Na początek to, co najlepsze - lokaty wyselekcjonowane pod takim kątem, by można wpłacić dowolne (także większe) kwoty oszczędności, bez wymogu zakładania konta osobistego. Wszystkie trzy dają korzystne oprocentowanie przy krótkim okresie umownym depozytu. W perspektywie spodziewanych podwyżek stóp procentowych i potencjalnie idącego za tym dalszego wzrostu oprocentowania w bankach, wydaje się, że na chwilę obecną lepszym wyborem są właśnie lokaty jedynie na kilka miesięcy lub konta oszczędnościowe. Pozwalają ulokować środki na niezbyt długi okres, by za jakiś czas załapać się być może na wyższe stawki.

Do 7% na lokacie w InBanku


InBank daje 6,75% w skali roku na 3-miesięcznej oraz 7% na 6-miesięcznej Lokacie Lojalnej. Na pojedynczym depozycie można ulokować do 50 tys. zł, ale lokat można założyć wiele - w sumie do miliona złotych (choć ja w takich sytuacjach zawsze przypominam o limicie bankowych gwarancji depozytów - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Bez zakładania konta w tym banku, z samą lokatą można uzyskać dostęp do bankowości internetowej. Szczegółowe prześwietlenie tej lokaty znajdziesz tutaj.

6,5% w Getinie (na 3 lub 6 miesięcy)


Po ostatniej podwyżce oprocentowania w Getin Banku 6,5% w skali roku można uzyskać i na 3 miesiące i na pół roku, a kto zdecyduje się na dłuższy okres (12 miesięcy), ten otrzyma od banku stawkę 7%. Oferta skierowana jest dla lokujących nowe środki - i to jedyny wymóg. Nie ma potrzeby zakładania konta osobistego w tym banku. Ze szczegółami lokaty zapoznasz się tutaj.

6,5% (i więcej) na Lokacie Facto


BFF Banku bez otwierania konta osobistego i właściwie bez jakichkolwiek dodatkowych warunków można uzyskać po 6,5% w przypadku lokat 3-, 6 i 9-miesięcznych oraz po 7% na 12, 18 lub 24 miesiące. Na dłuższe okresy depozytu przewidziano 6% w skali roku, a najmniej daje 1-miesięczna lokata (5,5%). Na Lokacie Facto można zdeponować od 5 000 zł do nawet 12 milionów. Więcej o tej ofercie piszę tutaj.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze zmieniającymi się teraz ofertami banków (na szczęście rosnącymi), skorzystaj z niezawodnego źródła powiadomień - to bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie, dzięki któremu nie ominą Cię bankowe promocje:


Lokaty bankowe z oprocentowaniem min. 6% na sierpień 2022 roku


Jeśli gdzieś jeszcze szukać lokat na krótki okres (do 3-6 miesięcy) z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 6% w skali roku, to trzeba już pod uwagę brać propozycje, które wymagają posiadania (lub otwarcia) konta osobistego (poza jednym wyjątkiem).

Najwięcej, bo aż 7,5% w skali roku można uzyskać na 6-miesięcznej lokacie powitalnej dostępnej dla osób zakładających (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Nest Banku (alternatywnie można wybrać tutaj 6% w skali roku na 3 miesiące) - można na niej zdeponować do 20 000 zł. Szczegółowo tę ofertę omówiłem na blogu tutaj.

I choć w tej części wpisu skupiam się przede wszystkim na lokatach, a do kont oszczędnościowych przejdę nieco niżej, to muszę zrobić jeden wyjątek, by wspomnieć o świetnej nowości z dzisiaj. Bank Pekao oferuje aż 7% w skali roku gwarantowane na 183 dni do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym dla osób otwierających konto osobiste (a do tego oprócz odsetek na start do wzięcia jest gwarantowana premia 200 zł) - więcej na ten temat piszę tutaj.

mBank najwyższe oprocentowanie na sierpień 2022 roku oferuje na lokatach na nowe środki. I tak można tu uzyskać (w zależności od rodzaju posiadanego konta - wyższe stawki dostępne są dla klientów mających mKonto Intensive) 6,5 lub 6,7% w skali roku na 3 miesiące albo 6,7 lub 6,9% w skali roku na 6 miesięcy. Na dany okres można zdeponować maksymalnie pół miliona złotych. Więcej dowiesz się tutaj.

Na nowe środki chrapkę ma większość banków - tak też jest i w Aliorze, i BNP Paribas (w obydwu przypadkach trzeba posiadać lub założyć konto). W pierwszym z tych banków lokata na nowe środki daje 6% w skali roku na 92 dni, 6,5% na pół roku i nawet 7% na 12 miesięcy (więcej przeczytasz tutaj). W BNP Paribas propozycje są dość podobne, bo też można uzyskać 6% w skali roku na 3 miesiące, ale na pół roku jest już nieco mniej niż w Aliorze, bo 6,25%. Na rocznym depozycie czeka okrągłe 7%, a co ciekawe, to bank oferuje też i depozyt na jeszcze dłuższy okres - na 18 miesięcy można sobie zapewnić 7,1% w skali roku - dokładnie ofercie tego banku przyglądam się tutaj (kto zaś nie ma możliwości wpłacenia nowych środków w BNP Paribas, ten może skorzystać z 6% w skali roku na 5-miesięcznej Lokacie GOmobile, którą omówiłem tutaj).

Do grona banków oferujących oprocentowanie na poziomie co najmniej 6% na depozytach kilkumiesięcznych załapał się jeszcze Toyota Bank. W ofercie dostępnej dla posiadaczy konta osobistego można znaleźć 6% na 3- lub 6-miesięcznej Lokacie Plus albo na 180-dniowej Lokacie Sprint. Więcej, bo 7% w skali roku ten bank daje z kolei na 200-dniowej Lokacie Sprint. Bliżej ofercie tego "motoryzacyjnego" banku przyjrzałem się tutaj.

Jeśli chodzi o brak konieczności posiadania konta osobistego w celu założenia lokaty z promocyjnym oprocentowaniem, to tym wyjątkiem jest Santander Consumer Bank (którego ofertę przeanalizowałem tutaj, a którego nie należy mylić z Santander Bankiem, czyli dawnym BZ WBK, bo to dwa odrębne banki). Dla nowych środków można w tym banku uzyskać 6% w skali roku na 6 miesięcy (na krótszy okres - tj. 3 miesiące - bank proponuje jedynie 5,5%). 6% w tym banku można też uzyskać na rachunku oszczędnościowym (ale taka stawka oprocentowania na chwilę obecną zagwarantowana jest na krótko, bo tylko do 30.08.2022 r.).

A skoro już wspomniałem o koncie oszczędnościowym, to teraz czas płynnie przejść do ich omówienia także w innych bankach. 

Najlepsze konta oszczędnościowe - sierpień 2022 


Tu też często da się uzyskać 6-7% w skali roku. Pochylam się przy tym wyłącznie na tych ofertach, które gwarantują utrzymanie warunków (w tym przede wszystkim oprocentowania) przez określony czas (najczęściej jest to kilka miesięcy), przez co takie konta oszczędnościowe są alternatywą dla lokat. Z jednej strony pozwalają wyliczyć spodziewany zysk (bez zaskoczenia zmianą oprocentowania w tym wyznaczonym okresie), a z drugiej strony mają jednak tę przewagę, że środki można dopłacać i w dowolnym momencie część lub całość wypłacić (bez utarty odsetek za dotychczasowy, faktyczny czas ich zdeponowania).

Wspomniałem już o 7% w skali roku dostępnych na koncie oszczędnościowym w Pekao (do 100 tys. zł i na okres 183 dni). Takie oprocentowanie daje jeszcze jeden bank - Getin, ale do 10 tys. zł (za to na rok) - więcej o tej ofercie piszę tutaj. To aktualnie dwa najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe na sierpień.

6,5% w skali roku na 3 miesiące zapewnić można sobie w trzech bankach:

 • do 400 000 zł w Getinie - promocyjne oprocentowanie przewidziane jest na 92 dni dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku i wpłacą nowe środki;
 • do 399 999,99 zł w ING Banku Śląskim - tu 6,5% w skali roku można sobie zapewnić na 3 miesiące na dwóch rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym (w promocji "Bonus na start") oraz na OKO Bonus; kto jeszcze nie ma konta osobistego w tym banku, ten może zyskać 250 zł premii na start;
 • do 20 000 zł w mBanku - 6,5% (lub 6% w zależności od sposobu otwarcia konta) w skali roku można zaklepać sobie na co najmniej 3 miesiące. Przy okazji założenia konta osobistego można zgarnąć do 450 zł premii oraz bon 200 zł do Allegro.

Z kolei 6% dostępne jest dwóch bankach:
 • do 200 000 zł w Banku Millennium - tyle mogą uzyskać osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku i na konto oszczędnościowe Profit wpłacą "nowe środki"; promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 62 dni;
 • do 110 000 zł w Nest Banku - to propozycja przewidziana dla osób dopiero co zakładających konto. 6% w skali roku można uzyskać  na dwóch rachunkach: Nest Oszczędności (do 100 tys. zł; do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta) oraz Nest Skarbonka (do 10 tys. zł; do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta)

Ponadto od 2.08.2022 r. wyższe oprocentowanie - 6% zamiast dotychczasowych 5% - ma obowiązywać na rachunku oszczędnościowym dla klientów Aion Banku posiadających konto w planie taryfowym All-Inclusicie (tę informację dodaję jedynie z racji skrupulatności przeglądu, a co może zainteresować ewentualnie obecnych klientów, bo skusić się na założenie o tyle trudniej, że ten plan taryfowy kosztuje 49,90 zł miesięcznie, co w praktyce "zje" część odsetek).

W bankach można też znaleźć sporo innych lokat i kont oszczędnościowych. Oprocentowanie na poziomie co najmniej 6% można też uzyskać w przypadku innych banków, aczkolwiek tam takie stawki pojawiają się już dopiero w przypadku lokat na rok lub dłużej. Każdą z takich lokat możesz znaleźć w prowadzonym przeze mnie na blogu Bankobranie rankingu lokat bankowych.
________

Informacje podsumowujące


Zawsze gdy wyżej piszę o oprocentowaniu, to jest ono podane w skali roku. Wszystkie wymieniane lokaty są ze stałym oprocentowaniem.

Jako że na blogu Bankobranie piszę wyłącznie o tym z czego sam korzystam (lub przynajmniej chciałbym skorzystać), to też z racji tego, iż cenię sobie spokój oraz bezpieczeństwo swych oszczędności, pod uwagę biorę tylko lokaty i konta oszczędnościowe w bankach podlegających pod system gwarancji depozytów. On zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Poza dwoma wyjątkami, wszystkie banki podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). W przypadku BFF Banku oraz InBanku (które w Polsce działają na podstawie prawa unijnego) gwarancje zapewniają - odpowiednio - włoski i estoński odpowiednik BFG (ochrona kapitału obowiązuje w takim samym zakresie, tj. do 100 tys. euro).

________

Jeśli dopiero zaczynasz gromadzić oszczędności i być może stoisz przed otwarciem swej pierwszej lokaty, to w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem poradnikowym: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć - tam znajdziesz objaśnienia, podpowiedzi, a także intuicyjny kalkulator odsetek, który pozwala wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności.

109 komentarzy:

 1. Zakładanie lokat w okresie wzrostu stóp procentowych to nieporozumienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekasz na 10%? A w międzyczasie co? Tracisz

   Usuń
  2. Każdy dzień jest istotny, więc trzeba wykorzystywać jak najwyższe oprocentowanie - czy to kont oszczędnościowych, czy lokat (choć na chwilę obecną zdecydowanie tych krótkoterminowych, by łapać się na kolejne, wyższe - miejmy nadzieję - stawki oprocentowania).

   Usuń
  3. Na nic nie czekam, ani na niczym nie tracę - na obligacjach skarbowych mam aktualnie oprocentowanie w wysokości 16,25% 😋

   Usuń
  4. na obligacjach indeks.infl. też tracisz: podatek belki zjada marżę

   Usuń
  5. Glapiński się wygadał, że to już koniec albo prawie koniec podwyżek stóp. Więc można się spodziewać, że oprocentowanie za chwilę przestanie rosnąć, a może nawet zacznie spadać. Więc zagwarantowanie sobie teraz np. 7% na pół roku wcale nie wydaje się takie głupie. Ale wiadomo - zawsze lepiej trzymać na koncie oszczędnościowym niż na lokacie.

   Usuń
  6. adaś, 1 sierpnia 2022, 20:45 - moje obligi są 'ubrane' w IKE 🤪

   Usuń
  7. Niestety bardzo niewielu ludzi w Polsce oszczędza na emeryturę.

   Usuń
  8. Dlatego, że panuje iluzoryczna opinia o zaufaniu do ZUS.

   Usuń
  9. Ale wada IKE też jest. Ciężko z dostępnością do kasy. No a do tego roczne limity wpłat.

   Usuń
  10. ZUS też wypłaca emerytury 'na raty' :)

   Usuń
 2. Żadna z tych ofert KO wciąż nie konkuruje z KO w Nest dla lojalnych klientów z oprocentowaniem w wysokości WIBOR 3M 🤪

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu należy podkreślić właśnie, że oferta konta oszczędnościowego z oprocentowaniem równym stawce WIBOR 3M jest dostępna w Nest Banku dla tych klientów, którzy konto założyli... do 04.07.2016 r. Kto aktualnie założy konto Nest Oszczędności, ten standardowe oprocentowanie (i to jedynie do 100 tys. zł, a nie bez limitu) dostanie oparte o WIBOR 3M, ale... pomniejszany o 4 punkty procentowe (czyli wyjdzie marnie - coś w okolicy 3%).

   Czy żadna oferta nie konkuruje z KO w Nest Banku? Już mamy 7% na kontach oszczędnościowych w Pekao i w Getinie. Wzrost WIBOR-u wyhamował. Do tego zaczęto mówić nie tylko o jego wycofaniu przy ustalaniu oprocentowania kredytów hipotecznych, ale generalnie - to zaskakujące i dalej idące, niż pierwotne zapowiedzi, a zastąpienie go inną stawką najpewniej będzie oznaczać obniżkę; no ale to załóżmy, że na razie są pomysły i być może - miejmy nadzieję, że w tym zakresie (poza kredytami hipotecznymi) - do takich rewolucji nie dojdzie. To jednak jedno z ryzyk. Poza tym dobrze pamiętam czasy, gdy oprocentowanie najlepszych kont oszczędnościowych i lokat przewyższało stawkę WIBOR 3M i to znacząco. Teraz (po dynamicznych wzrostach WIBOR 3M, z którymi mieliśmy do czynienia), nadszedł etap nadganiania przez stawki oferowane na lokatach i kontach oszczędnościowych.

   Usuń
  2. Podsumowanie: Złotowa ma rację. Nest już przegrywa z bankami skarbu państwa. wibor3m zaczyna spadać. Toyota płacenie za przelew, czy nest ucinający oprocentowanie to inwestowanie tam niema sensu, zwłaszcza, że na kontach można zarobić dużo więcej.

   Usuń
  3. Konto oparte o WIBOR 3M było atrakcyjne ale już nie jest skoro lokaty i KO dobijają do 7% a jeszcze trochę przebiją archiwalną ofertę NB. Piszę to jako posiadacz tego KO w NB.

   Usuń
  4. Wibor praktycznie już prawie od miesiąca stoi w miejscu. Jak zacznie spadać to wtedy na wierzchu będą ci którzy założyli lokaty albo konta z oprocentowaniem na jakiś określony termin.

   Usuń
  5. Już zaczął spadać 7 lipca był lekko powyżej 7 procent, teraz jest 7.

   Usuń
  6. ROR w Nest oraz wydana do niego karta są bezwarunkowo darmowe, a KO założone przed 4. lipca 2016 r. nie ma limitów kwotowych - nie ma lepszej oferty na rynku. Amen!

   Usuń
  7. @Anonimowy 1 sierpnia 2022 16:11
   Na razie nie ma lepszej oferty ale inne banki już zbliżył się z oprocentowaniem. W takim tempie to niedługo przebiją konto wiborowe w NB.
   W przeszłości te konto było atrakcyjne przez krótki czas jak powstał Smart Bank. Później inne banki przebiły ofertę podnosząc oprocentowanie lokat i KO.

   Usuń
  8. Smart nie istnieje już od 6 lat, inny właściciel, zupełnie inna sytuacja ekonomiczna - co ma jedno do drugiego?

   Usuń
  9. To znaczy, że w przeszłości przez lata wiborowe KO miało kiepskie oprocentowanie. Pozostałe banki pod względem oprocentowania przebijały ofertę Nesta.
   Przykład (sierpień 2021):
   Nest wiborowe KO 0,2% (marża 0%),
   Millennium Profit KO 0,5%,
   inBank 1% (lokata 3m).

   Usuń
  10. A co to dowodzi, że właściciel jest inny, że Smart nie istnieje, skoro konto ma te same warunki dla kont założonych do 4.07.2016 roku? Nic.
   NBP wraz z RPP już nie walczą z rosnącą inflacją (polityka rządu) a to oznacza, że stopy procentowe przestaną rosnąć i WIBOR także. Skoro pozostałe banki doganiają oprocentowanie najstarszych kont Nesta to już za kilka miesięcy (do końca 2022) przebiją oprocentowaniem konta/lokaty ustalane o wskaźnik WIBOR.

   Usuń
  11. Teraz też przebijają. Lokaty w banku nowym 7,20. 1 m, lub 3 m. Ko. Pekao 7 proc.

   Usuń
  12. KO w Nest było dobre (najlepsze dla starych klientów) ale to się kończy. Już jest przebijany a różnica będzie się powiększać oczywiście na niekorzyść Nest Banku. Liczę że to ukróci nawałę komentarzy wychwalających to konto.

   Usuń
  13. KO w Nest było i wciąż jest najlepsze na rynku - oprocentowanie, brak limitu kwotowego oraz bezwarunkowo darmowe ROR i karta, a na dodatek Skarbonka z identycznym oprocentowaniem co KO.

   Usuń
  14. @Anonimowy, 2 sierpnia 2022, 08:18 Bank Nowy to dawny Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku. Ten lokalny bank z Podkarpacia był zagrożony upadłością co spowodowało że BFG wprowadził tam zarząd komisaryczny. Ostatecznie 70% udziału przejął NeoBank z Poznania, który przed laty zasłynął z czyszczenia kamienic w Poznaniu :)

   Usuń
  15. @Anonimowy 2 sierpnia 2022 14:57
   Zapomniałeś dodać, że dla kont ARCHIWALNYCH czyli takich których nikt już nie założy:D.
   Dla nowych KO marża oprocentowania wynosi minus 4% czyli po okresie promocji oprocentowanie takiego konta na dzień dzisiejszy wyniosło by... 3% :D.
   Faktycznie, najlepiej oprocentowane KO na rynku :)

   Usuń
  16. Rzeczywiście - Nest to jeden z nielicznych banków doceniajcych lojalnych klientów 😀

   Usuń
  17. @Anonimowy, 1 sierpnia 2022, 20:09

   Wcześniej, w czasach FM Banku SA, mieli bardzo atrakcyjnie lokaty i w zasadzie jedynie Idea oraz Meritum dorównywały im kroku - to se ne vrati 😂

   Usuń
  18. No to już nie docenia skoro daje WIBOR - 4 p.p.

   A "docenia" bo musi. Widocznie nie spodziewali się że WIBOR jeszcze kiedyś aż tak wzrośnie.

   Usuń
  19. Musi to na Rusi - Toyota Bank Polska zmienia Tabelę Oprocentowania kiedy im to pasuje.

   Usuń
  20. Mr. Złotówa1 sierpnia 2022 10:14

   "Już mamy 7% na kontach oszczędnościowych w Pekao i w Getinie" - najwyraźniej coś przeoczyłem :)

   Usuń
  21. Wspominam o tych propozycjach w powyższym wpisie.

   Pekao: 7% w skali roku do 100 tys. zł na 183 dni - opisuję tutaj.

   Getin: 7% w skali roku do 10 tys. zł na rok - opisuję tutaj.

   Usuń
  22. Póki co to te 7% jest takim szklanym sufitem. Zobaczymy czy w końcu ktoś zdecyduje się dać coś więcej.

   Usuń
  23. Pytanie czy depozyt jedynie na 10k to rzeczywiście lokata :)

   Usuń
  24. To oferta KO w Getin na 12 m-cy @ 7% dająca co m-c 47,25 zł netto.

   Usuń
  25. Tak, ale ta oferta jest tylko dla spełniających warunki karencji.

   Usuń
  26. KO jest lepsze od lokaty z identycznym oprocentowaniem, ale niestety dla KO trzeba założyć ROR.

   Usuń
  27. Wyjątki to Santander Consumer i BGŻ Optima.

   Usuń
  28. BGŻ Optima jeszcze istnieje?

   Usuń
  29. Został wcielony do Parobas Polska.

   Usuń
  30. I nest już niestety nie podniósł oprocentowania. Stoi w miejscu.

   Usuń
  31. To nie Nest tylko marketingowcy wielu banków wchodzących do puli decyzyjnej - na wczorajszym fixingu WIBOR 3M nawet obniżono o 0,01% p.p.

   Usuń
  32. Wysokości wskaźników WIBOR ustalane są każdego dnia roboczego o godzinie 11-ej podczas tzw. fixingu.

   Bierze w tym udział kilkanaście największych banków komercyjnych działających w Polsce.

   Usuń
  33. We wczorajszym i przedwczorajszym fixingu WIBOR 3M podwyższono o 0,02% p.p. czyli jednak Nest "nie stoi w miejscu" :)

   Usuń
  34. Stoi. Bo czy WIBOR 3M wynosi 7,02 czy 7,04% to efekt jest taki sam. Nest to zaokrągla i oprocentowanie i tak się nie zmienia.

   Usuń
  35. Toyota to dopiero stoi, bo aktualizują oprocentowanie na IKO co 3 miechy 😋

   Usuń
  36. @Anonimowy, 19 sierpnia 2022, 10:52

   Wystarczy, że WIBOR 3M podrośnie jedynie o 0,01 p.p. i oprocentowanie na tym KO wzrośnie o 0,1%

   Usuń
  37. Czyli oprocentowanie na IKE w Toyota nie zmieni się do końca września nawet gdyby WIBOR 3M wzrósł na najbliższej sesji decyzyjnej RPP na początku września. Faktem jest również to, że Toyota zmienia Tabelę Oprocentowania kiedy im to pasuje.

   Usuń
  38. Wiadomość od Nest:

   "Dzień dobry,

   od 1 listopada 2022 roku wprowadzamy zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat.

   Czego dotyczą zmiany?

   Obniżamy oprocentowanie kont oszczędnościowych o 1 punkt procentowy.

   Dotyczy to wszystkich kont otwartych do 21 kwietnia 2022 roku z oprocentowaniem zmiennym naliczanym w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR 3M.

   Dlaczego wprowadzamy zmiany?

   Zgodnie z Regulaminem rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych obniżamy wysokość oprocentowania ponieważ w okresie od 20 czerwca 2022 roku do 26 lipca 2022 roku:

   • rentowność dwuletnich stałokuponowych obligacji skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa obniżyła się o 1,5 punktu procentowego oraz

   • stopy procentowe ogłaszane przez NBP wzrosły o 0,5 punktu procentowego.

   Dlaczego obniżamy oprocentowanie o 1 punkt procentowy?

   Obliczając wartość, o którą obniżamy oprocentowanie, braliśmy pod uwagę wszystkie elementy wpływające na wysokość oprocentowania. Ponieważ wartość stóp procentowych wzrosła o 0,5 punktu procentowego, a rentowność obligacji spadła o 1,5 punktu procentowego (przy braku zmiany pozostałych elementów), to zgodnie z regulaminem, oprocentowanie kont oszczędnościowych obniżamy o 1 punkt procentowy."

   To gdzie są teraz ci wszyscy co tak wychwalali ten bank?

   Usuń
  39. Jesteśmy tu gdzie byliśmy wcześniej :)

   Usuń
  40. Na najbliższej decyzyjnej nasiadówce RPP na początku września stopa referencyjna wzrośnie, co oznacza, że oprocentowanie w listopadzie na rocznych oraz 2-letnich obligach skarbowych również.

   Co prawda KO to nie to samo co obligacje, ale akurat te bardzo podobne do KO 😋

   Usuń
  41. Tak czy siak, to koniec wskaźników WIBOR jest bliski - to jedynie kwestia tygodni.

   Usuń
  42. Jeśli mam WIBOR 3M - 0,5 p.p. a oni chcą obniżyć o 1 p.p. to ile teraz będę miał po zmianie? WIBOR 3M - 1,5 p.p. czy - 1 p.p.

   Zupełnie nie rozumiem tej ich wiadomości.

   Usuń
  43. Czas pokaże ... regulaminów bankowych nie formułują geniusze - taki klimat :)

   Usuń
  44. Jak miałeś -0,5 to będziesz mieć -1,5. Jak ktoś miał -0 to będzie miał -1. W mailu jest to słabo wyjaśnione, ale dokładnie opisali w załączniku.

   Usuń
  45. W załączniku jest nowa Tabela Oprocentowania obowiązującą od 1. listopada - jasno, klarownie, a co najważniejsze, że z dużym wyprzedzeniem.

   Nest to niszowy bank, ale gra uczciwie!

   Usuń
  46. Tu ich nie ma co tłumaczyć ani oceniać że coś uczciwe i z wyprzedzeniem. Fakt jest faktem. Obniżają oprocentowanie gdy inne banki podnoszą!

   Usuń
  47. @Anonimowy, 23 sierpnia 2022, 16:21

   To fakt, gdyż inny również niszowy bank, jakim jest Toyota Polska, wprowadza zmiany oprocentowania z dnia na dzień bez jakiegokolwiek uprzedzenia.

   Usuń
  48. Niewątpliwie już na początku listopada Nest zanotuje odpływ kasy na rzecz obligacji skarbowych rocznych (ROR) oraz w mniejszym stopniu 2-letnich (DOR) z co-miesięczną wypłatą odsetek na obu.

   Usuń
  49. Po wczorajszym fixingu WIBOR 3M wynosi 7,08% 😄

   Usuń
  50. Po wczorajszym fixingu WIBOR 3M wynosi 7,10% 😄

   Usuń
  51. Dzisiaj już 7,11%. Zobaczymy czy jutro będzie wyraźniejsza reakcja na wyższą inflację niż się spodziewano.

   Usuń
 3. Ailor bank nie otworzył lokaty na nowe środki bo zrezygnował z umowy ramowej. Brak umowy ramowej to wyciagi za darmo . To bezczelność banku bez umowy ramowej nie otworzą nowych depozytów

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie martwi jedno. Jakby wszyscy "dobijają do tego samego sufitu" czyli przedziału 6-7 proc. Szczególnie dziwią mnie banki działające na nie polskiej licencji typu inbank czy facto, gdzie spodziewałbym się wyraźnego bonusu, a tego brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wszystko zależy teraz od RPP i stóp. Jak nie będą podnosić to oprocentowanie już też mocno rosnąć nie będzie.

   Usuń
  2. Na kolejnej decyzyjnej nasiadówce RPP 7. września sporo może się wyjaśnić.

   Dzień wcześniej kończy mi się 3-miesięczns lokata @ 7% w BOŚ 😀

   Usuń
  3. @Anonimowy, 2 sierpnia 2022, 11:50 - Limit wyznaczają obligacje skarbowe roczne ROR, 2-letnie DOR oraz 3-letnie TOS.

   Usuń
  4. Obligacje roczne ROR oraz 2-letnie DOR są oparte na wysokości stóp procentowych, a te zapewne zostaną podwyższone dopiero 7. września.

   Usuń
  5. Dokładnie, to właśnie ta oferta MinFin ustanawia ten 'sufit' 😋

   Usuń
  6. Na jesień zapowiadają kolejne podwyżki oprocentowania.

   Usuń
 5. Drogi Kliencie,

  W podziękowaniu za Twoją lojalność mamy dla Ciebie prezent. To kod promocyjny, dzięki któremu atrakcyjne oprocentowanie Lokaty Lojalnej stanie się prawdziwym wakacyjnym hitem!

  Lokata Lojalna, oprocentowanie z kodem:
  3 miesiące 7,00%
  6 miesięcy 7,25%

  Jak skorzystać z promocji?
  Zaloguj się do bankowości internetowej:
  - wejdź w zakładkę Lokaty / Lokata Lojalna i kliknij "Załóż lokatę"
  - w polu "Kod promocji" wpisz kod.

  Kod promocji jest ważny do 31.08.2022 r.

  Minimalna kwota jednej lokaty to 5 000 zł, a maksymalna to 50 000 zł. Klient może założyć dowolną liczbę lokat, a maksymalny limit wszystkich lokat na Klienta to aż 1 000 000 zł.

  AS Inbank S.A. - Oddział w Polsce
  tel. 801-805-805
  kontakt@inbank.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noi gitara właśnie kończy mi się 4 proc. W inbanku. To bank dbający o potrzeby klienta, nie tak jak nest gdzie są dodatkowe warunki.

   Usuń
  2. Dodatkowe warunki są w każdym banku komercyjnym!

   Usuń
  3. Na palcach jednej ręki daje się policzyć banki, w których można mieć lokatę i/lub KO bez założenia ROR. Ponadto w większości na to nakładają się jeszcze warunki darmowosci ROR, wpływy wynagrodzenia, etc.

   Usuń
  4. Ten kod jest indywidualny? Czy taki sam dla wszystkich?

   Usuń
  5. To pytanie warto zadać dzwoniąc pod nr: 801-805-805 bądź wysyłając e-mail pod adres: kontakt@inbank.pl

   Usuń
  6. Kod promocji jest ważny tylko do 31.08.2022 r. gdyż 7. września na kolejnej nasiadówcr RPP będzie podwyżka stóp procentowych :)

   Usuń
  7. Progresja oprocentowania (3 m-ce @ 7,00% oraz 6 m-cy @ 7,25%) sugeruje, że oni się raczej tego spodziewają.

   Usuń
  8. Wysłałem dziś przelew 3. sesją Elixir na podany przez nich rachunek w Santander.

   Obecnie status lokaty jest wciąż "Niekatywny" choć w Santander jest już po sesji przychodzącej - kiedy można się spodziewać aktywacji lokaty?

   Usuń
  9. Kontynuując: czy ta aktywacja odbywa się automatycznie czy jest robiona ręcznie?

   Usuń
  10. Dane odbiorcy: Blue Media S.A.
   ul. Powstańców Warszawy 6, 81-718 Sopot

   Numer kontrolny banku to: 1090 1098 co oznacza oddział Santander Bank Polska S.A. 1 O. w Gdańsku, ul.3-go Maja 3 - trochę to dziwne :)

   Usuń
  11. Gdzie trafia kasa po zakończeniu lokaty i ile dni to trwa?

   Usuń
  12. Anonimowy9 sierpnia 2022 18:20 automatycznie przy lokatach do 20k.

   Anonimowy9 sierpnia 2022 19:19 na konto bankowe z którego było zasilenie lokaty. Kasę z lokaty nieodnawialnej dostałem zaraz po zakończeniu.

   Usuń
  13. Aktywacja nastąpiła dziś przed południem z wczorajszą datą rozpoczęcia lokaty czyli z datą podpisania umowy oraz zasilenia wskazanego rachunku zadeklarowaną kwotą lokaty - jestem pod wrażeniem 😀

   Usuń
  14. a co to za kod? Ktoś może podać?

   Usuń
  15. Złotówa i tak to wykasuje 😬

   Usuń
  16. A kto Ci zaryzykuje swoim kodem? Może być indywidualny

   Usuń
  17. ale ktoś jeszcze dostał ten kod? Zastanawiam się na jakiej zasadzie komu go wysyłali i czy rzeczywiście to kod indywidualny czy "ogólnodostępny"

   Usuń
 6. Ekonomiści BGK oceniają, że RPP zakończy cykl podwyżek ze stopą referencyjną na poziomie 6,75% i od połowy 2023 r. możliwe będzie cięcie kosztu pieniądza w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak oceniali dzisiejszą sytuację rok temu?

   Usuń
  2. Pytanie na ile 'wiążące' są te prognozy :)

   Usuń
 7. W przypadku InBanku warto dodać że oni jako rok przyjmują 360 dni dzięki czemu efektywnie wychodzi nieco lepsze oprocentowanie niż nominalnie. Niby szczegół, ale jednak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz doprecyzować o co chodzi?

   Usuń
  2. Przykładowo jeśli lokatę założysz dziś na rok to masz ją do 6.08.2023 roku ale odsetki jak za rok + 5 dni.

   Usuń
  3. Odsetki w stosunku rocznym już po 360 dniach wypłacają jakby kasa była zdeponowana przez 365 dni. Dla lokat na krótsze okresy proporcjonalnie do czasu trwania umowy

   Usuń
 8. I pierdykło w neście. Bank rozsyła maile że obniża oproc. kont oszcz. "starszych" o -1,5% zamiast -0,5% jak mają co niektórzy obecnie. Zmiany od 01.11.2022.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka jest treść tej wiadomości?

   Usuń
  2. Dzień dobry,

   od 1 listopada 2022 roku wprowadzamy zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat.

   Czego dotyczą zmiany?

   Obniżamy oprocentowanie kont oszczędnościowych o 1 punkt procentowy.

   Dotyczy to wszystkich kont otwartych do 21 kwietnia 2022 roku z oprocentowaniem zmiennym naliczanym w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR 3M.

   Dlaczego wprowadzamy zmiany?

   Zgodnie z Regulaminem rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych obniżamy wysokość oprocentowania ponieważ w okresie od 20 czerwca 2022 roku do 26 lipca 2022 roku:

   • rentowność dwuletnich stałokuponowych obligacji skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa obniżyła się o 1,5 punktu procentowego oraz

   • stopy procentowe ogłaszane przez NBP wzrosły o 0,5 punktu procentowego.

   Dlaczego obniżamy oprocentowanie o 1 punkt procentowy?

   Obliczając wartość, o którą obniżamy oprocentowanie, braliśmy pod uwagę wszystkie elementy wpływające na wysokość oprocentowania. Ponieważ wartość stóp procentowych wzrosła o 0,5 punktu procentowego, a rentowność obligacji spadła o 1,5 punktu procentowego (przy braku zmiany pozostałych elementów), to zgodnie z regulaminem, oprocentowanie kont oszczędnościowych obniżamy o 1 punkt procentowy.

   Gdzie znajdę szczegółowe informacje?

   W załączniku przesyłamy szczegółowy wykaz zmian. Tabelę Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat oraz Regulamin rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych znajdziesz na: https://nestbank.pl/centrum-informacji/regulaminy-i-cenniki/ oraz w naszych placówkach.

   Zapoznaj się ze zmianami. Pamiętaj, że możesz skorzystać ze swoich uprawnień, o których piszemy poniżej.


   Podstawa prawna:

   § 18 ust. 4-6 Regulaminu rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych dla zmiany oprocentowania kont oszczędnościowych,

   § 46 ust. 5 Regulaminu rachunków bankowych oraz usług płatniczych dla Klientów indywidualnych dla przysługujących Ci uprawnień.

   Wysokość stóp procentowych NBP dostępna pod adresem: nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy_archiwum.htm

   Wskaźniki wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych dostępne pod adresem: stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/

   Wysokość stopy rezerwy obowiązkowej dostępna pod adresem: nbp.pl/dzienne/stopy.htm

   Rentowność dwuletnich stałokuponowych obligacji skarbowych emitowanych przez Skarb Państwa dostępna pod adresem: pl.investing.com/rates-bonds/poland-2-year-bond-yield-historical-data

   Twoje uprawnienia:

   Zmiany, o których piszemy wyżej, wejdą w życie od 1 listopada 2022 roku.

   Możesz nie wyrazić zgody na wprowadzane przez nas zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat (podejmując działania opisane poniżej), jednak spowoduje to, że nie będziesz mógł korzystać z aktualnego konta oszczędnościowego.

   Jeśli nie zgadzasz się ze zmianami, to do 31 października 2022 roku możesz złożyć:

   • sprzeciw wobec tych zmian - spowoduje on, że Twoja
   umowa o prowadzenie konta oszczędnościowego z nami wygaśnie dzień przed wejściem w życie wspomnianych zmian,

   • wypowiedzenie zawartej z nami umowy o prowadzenie konta oszczędnościowego – w ten sposób umowa między Tobą, a nami zostanie rozwiązana natychmiast.

   Powyższe oświadczenia możesz złożyć:

   • pocztą tradycyjną na adres Nest Banku: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa lub

   • mailowo na adres kontakt@nestbank.pl, przy czym pamiętaj, aby korzystać z adresu poczty elektronicznej, jakim posługujesz się w relacji z Bankiem.   Pozdrawiamy
   Nest Bank

   Usuń
  3. Żenada. Inni podnoszą oprocentowanie a oni obniżają i powołują się na jakieś wskaźniki. Argumenty z czapy.

   Usuń
  4. Dzień dobry,

   od 1 listopada 2022 roku wprowadzamy zmiany w Tabeli Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych – oferta Rachunków i Lokat.

   Czego dotyczą zmiany?

   Obniżamy oprocentowanie kont oszczędnościowych o 1 punkt procentowy.

   Dotyczy to wszystkich kont otwartych do 21 kwietnia 2022 roku z oprocentowaniem zmiennym naliczanym w oparciu o wskaźnik referencyjny WIBOR 3M.

   Usuń
  5. Żenada to mało powiedziane. Mogą przygotować sie na odpływ gotówki :D. Skoro Ing daje już 7%, tyle samo zaproponuje Millennium na KO (od 29.08.), Getin 6,5%, lokata 3m 6,65% w inBanku a oni uzasadniają obniżkę bzdurnymi argumentami.
   Halo NB inflacja zaczęła rosnąć od ub. roku, stopy są podnoszone sukcesywnie od X 2021, a wy wciskajcie takie kity.
   Co mi KO które będzie miało oprocentowanie na dzień dzisiejszy 7%-1p.p.=6% skoro już dzisiaj Ing ma 7%:D.

   Niestety od zawsze konkurencja miała wyższe oprocentowanie niż konto wiborowe w Nescie.

   Usuń
  6. Od co najmniej 10 m-cy na rynku nie było lepszego KO niż w Nest ... oczywiście mam tu na myśli ich lojalnych klientów 😋

   Usuń
  7. @Anonimowy 27 sierpnia 2022 22:36
   A od 1.11. będziemy mieć nowych liderów oprocentowania a Nest po zmianach będzie daleko w tyle :D

   Usuń
  8. Toyota niejako konkurował swoim KO z oprocentowaniem opartym o wskaźnik WIBOR 3M, ale z kwartalną aktualizacją oprocentowania, co przy bardzo dynamicznych wzrostach tego wskaźnika od października ub.r. było minusem. Dodatkowo pobierali aż 30 zł za wypłatę!

   Usuń
  9. @Anonimowy, 28 sierpnia 2022, 08:33 - dokładnie, razem z Pocztowym :)

   Usuń
  10. Anonimowy28 sierpnia 2022 12:19
   Przy wzrostach Wiboru to był minus, ale jak Wibor zacznie spadać to to będzie plus. O ile oczywiście wtedy nie postanowią zmienić tabeli oprocentowania.

   Usuń
  11. @Anonimowy, 28 sierpnia 2022, 23:00 - Robili to już kilkukrotnie, ale o dziwo wciąż nie zmienili wysokości tej opłaty 30 zeta :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...