Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,5% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (edycja 11/2022)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.08.2022

6,5% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (edycja 11/2022)

Getin odpalił nową edycję promocji, utrzymując jednak dotychczasowe warunki.

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 6%
6,5% w skali roku można zapewnić sobie na 3 miesiące do 400 tys. zł. By uzyskać taką stawkę, należy: wpłacić "nowe środki" i posiadać (lub otworzyć) konto osobiste w Getin Banku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych.]

W sytuacji, gdy jeszcze nie masz konta osobistego w Getinie, to założysz je przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady - czyli konto osobiste z oferty Getinu - za 0 zł, o tym piszę nieco niżej). 

Jeśli nie chcesz otwierać konta osobistego, to sprawdź lokaty na nowe środki w Getinie z oprocentowaniem od 6,5 do 7% w skali roku (skorzystanie z lokaty jest o tyle łatwiejsze, że nie trzeba zakładać konta osobistego i dbać o spełnienie warunków zwalniających z opłat za jego prowadzenie).

Getin Bank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 6,5% - edycja 11/2022


Główne cechy oferty Getinu to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 6,5% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 5. do 31.08.2022 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

💡 Jeśli na promocję Getin Banku nie łapiesz się (np. ze względu na wymóg wpłacenia nowych środków), sprawdź propozycje kont oszczędnościowych w innych bankach: w Pekao czeka 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 100 tys. zł; gwarantowane na 183 dni). Podobnie ING Bank Śląski na dwóch rachunkach oszczędnościowych daje 7% w skali roku (do 399 999,99 zł; zapewniając warunki na 3 miesiące).

Promocja oprocentowania dla nowych środków w Getinie przewidziana jest tylko dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce wszystko co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getinie, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

W miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w Getinie (jeśli takowego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 2.08.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 02.08.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 2.08.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 5.08.2022 r. do 31.08.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy si z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci si okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczdnościowym" - edycja 11/2022, czyli od 5. do 31.08.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych warunków.


W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

7 komentarzy:

 1. Ta oferta nie wymaga żadnego komentarza. Getin kiedyś przodował dziś żadnych ruchów zachęcających, stagnacja. Zawiodłem się liczyłem na poztywne zmiany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ile masz lepszych lokat na 3 miesiące bez konta i dla takich kwot? Inbank o 25 p.p. daje więcej i koniec.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 5 sierpnia 2022, 20:35 - Posiadanie konta osobistego jest konieczne do założenia KO 😂

   Usuń
  3. @Anonimowy, 6 sierpnia 2022, 00:56

   Santander Consumer oraz BGŻ Optima to wyjątki.

   Usuń
 2. A co takiego teraz Optima oferuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie oferuje, bo każdy już to zamknął.

   Usuń
 3. Jakie obecnie oferują oprocentowanie lokat na zatrzymanie? Do którego banku próbujecie przelać?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...