Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Od teraz już 7% (do 200 tys. zł) dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym w Millennium (+ premia 500 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

29.08.2022

Od teraz już 7% (do 200 tys. zł) dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym w Millennium (+ premia 500 zł za konto osobiste)

No i jest kolejna podwyżka oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium - edycja 41
Aktualnie można tu uzyskać już 7% w skali roku do 200 tys. zł. Z propozycji skorzystać mową nowi, jak i obecni klienci banku (bo liczy się wpłacenie "nowych środków). Trzeba też mieć (lub założyć) konto osobiste (a jego otwarcie opłaca się, bo za to przewidziana jest premia 500 zł na start).

[Niniejsza edycja promocji już się zakończyła. Sprawdź nową, którą opisuję tutaj.]

Jako że promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Millennium lub osób, które takie konto w tym banku dopiero założą, to już w tym miejscu przypominam o wpisie, w którym podpowiadam jak uzyskać premię 500 zł za konto Millennium 360° . Znajdziesz tam prześwietlenie promocji, jak i omówienie konta osobistego. Poniżej skupiam się już tylko na temacie dotyczącym oszczędności (pisząc nie tylko o koncie oszczędnościowym, ale też o najlepszych lokatach w tym banku).

Konto oszczędnościowe Profit: 7,0% do 200 tys. zł (dla nowych środków)


O tym, że oprocentowanie na poziomie 7% robi wrażenie, świadczy już liczba powiadomień, które otrzymuję od Czytelników, donoszących mi o nowościach. A że nowa edycja wchodzi w życie od dziś, ale główne parametry oferty bank na swej stronie zapowiedział już wczoraj, to wieść się rozniosła i tych powiadomień dostałem ponadprzeciętnie dużo. Za wszystkie wiadomości oczywiście wielkie podziękowania. Dzięki nim szersze grono Czytelników może dowiadywać się o najlepszych ofertach bankowych najszybciej, jak to możliwe (nieraz blog Bankobranie pierwszy publikuje tego typu informacje w sieci). Teraz czas przyjrzeć się szczegółom.

41. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie dla nowych środków: 7,0% w skali roku; 
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (7,0%): do 200 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 19.08.2022 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 60 dni od pierwszej wpłaty (tudzież wykrycia przez bank) "nowych środków" na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 41. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 29.08. do 24.09.2022 r.;
 • dostępność 41. edycji promocji ze stawką 7,0% w skali roku: od 29.08. do 24.09.2022 r. - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji, to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 60 dni.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki" (a tu argumentem do stania się klientem tego banku jest nie tylko oprocentowanie dla oszczędności, ale również - jeśli nie przede wszystkim - wspomniana już promocja z premią 500 zł za konto osobiste.

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 19.08.2022 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit (ułatwić utrzymanie tych środków może np. Lokata Mobilna, o której piszę nieco niżej).

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Lokaty w Banku Millennium


Jeśli dysponujesz większą sumą oszczędności, niż 200 tys. zł (a do takiej kwoty można uzyskać 7% na rachunku oszczędnościowym), albo chcesz ulokować środki z określonym oprocentowaniem na dłuższy okres, to poniżej przyglądam się dwóm propozycjom Millennium: Lokacie Horyzont Zysku oraz Lokacie Mobilnej. Pierwsza skierowana jest do osób, które wpłacą "nowe środki". Z kolei z Lokaty Mobilnej skorzystać może już każdy (wpłacając na nią środki nawet już dotąd utrzymywane w Millennium).

Lokata Horyzont Zysku - główne cechy:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń
 • oprocentowanie (podawane w skali roku; stałe przez cały okres umowy) uzależnione jest od okresu lokaty:
  • 6,5% na 6 miesięcy,
  • 6,5% na 12 miesięcy,
  • 6,5% na 18 miesięcy.
 • wypłata odsetek następuje wraz z zakończeniem lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank nie wypłaca odsetek).

Lokata Horyzont Zysku wymaga wpłacenia nowych środków - tu bank wylicza je względem salda środków klienta w Millennium na dzień 5.07.2022 r. (pod uwagę bierze środki zgromadzone na posiadanych i współposiadanych kontach osobistych, rachunkach technicznych i oszczędnościowych, lokatach i lokatach strukturyzowanych).

Lokata Horyzont Zysku przewidziana jest również tylko dla posiadaczy konta w Millennium - można ją otworzyć w placówkach banku lub poprzez bankowość internetową (po zalogowaniu, przechodząc ścieżkę: Oferty => Oszczędności i inwestycje => Nowa lokata; by założyć lokatę, musisz już mieć środki zgromadzone na koncie osobistym, bo to z niego nastąpi zasilenie otwieranego depozytu).

Lokata Mobilna to z kolei 3-miesięczny depozyt - który jak już nazwa może sugerować - dostępny jest wyłącznie w aplikacji mobilnej Banku Millennium. Oprocentowanie lokaty wynosi 5% w skali roku, a można na nią wpłacić od 500 do 25 000 zł. W danym momencie klient może posiadać wyłącznie jedną Lokatę Mobilną. Lokata Mobilna nie wymaga wpłacania "nowych środków", więc jest sposobem na przetrzymanie "starych" środków na czas wyciskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, jeśli wpłacisz na nie "nowe środki".

Przydatne linki:
Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

47 komentarzy:

 1. Od kiedy w millenium trzeba kliknąć kartą 5 razy aby konto było bez opłaty i czy dotyczy to również obecnych klientów czy nowych Proszę o info . Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jakie masz konto. Jak Konto 360 to masz stare zasady (wpływ 1k PLN + 1 płatność). A 5 płatności dotyczy tylko kont Millennium 360 zakładanych chyba jakoś od kwietnia.

   Usuń
  2. Dotyczy to tylko kont założonych bodajże od 25.04 br. Dla starszych kont warunki się nie zmieniły, czyli nadal jedna transakcja + suma wpływów 1000 zł.

   Usuń
  3. OK" Dzięki za dobre słowo

   Usuń
 2. No i fajnie :) Właśnie skorzystałam, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o wyjaśnienie co to w praktyce oznacza: "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit. Saldo ma być wyższe zawsze niż 18 sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, musisz przez cały czas.

   Jak 19.08 miałeś np. 1000 zł w Millennium, a teraz masz 10000 zł to tylko dla 9000 zł będziesz mieć 7%.

   Jak wycofasz 1000 zł starych środków i zostanie ci 9000 zł to wtedy tylko dla 8000 zł będzie 7%.

   Żeby ten 1000 zł jakoś sensownie przechować to jest lokata mobilna 5% na końcu opisana.

   Usuń
  2. Dokładnie.

   Usuń
  3. A jak miałes 20tys i kolejne 20 tys wlozysz na konto oszczednosciowe... to w chwili kiedy wydasz swoje 20 tys to na koncie oszczednosciowym masz 0 zł promocyjnie oprocentowane. Taka to zabawa

   Usuń
 4. Mam aktualnie włączoną poprzednią edycję promocji ze stawką 6%. Jak przejść na aktualną edycję? Wystarczy przez infolinię złożyć rezygnację z udziału w starej edycji i nowa włączy się sama? Czy będzie trzeba jeszcze najpierw coś wypłacić lub wpłacić? Dodam, że na czas dnia badania salda wyzerowałem oba konta w Millennium (osobiste i oszczędnościowe), więc w nowej edycji cała kwota na oszczędnościowym powinna mi się naliczyć jako "nowe środki".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czat, infolinia bądź dyspozycja w bankowości.

   Usuń
  2. Musisz zadzwonić na infolinię i zrezygnować ze starej edycji. I tyle. Później wpłacasz już tylko kasę na KO Profit i włączy się 41. edycja.

   Usuń
  3. No właśnie, co do tej wpłaty mam wątpliwości. Bo aktualnie mam kasę na KO oprocentowaną wg zasad z 40. edycji. Jak zrezygnuję z niej, to muszę jeszcze dorzucić coś, albo najpierw wypłacić to co mam i wpłacić z powrotem? Czy 41. edycja włączy się sama?

   Usuń
  4. Anonimowy29 sierpnia 2022 13:34
   Kluczowe jest saldo z 19.08. Jak miałeś/aś wysokie saldo to nie rezygnuj z 40. edycji. Jak miałeś/aś 0 zł to po prostu rezygnujesz ze starej edycji, wpłacasz kasę i z automatu włączy ci się edycja nr 41.

   Usuń
 5. czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 60 dni od pierwszej wpłaty; a pozniej ze 2% i bujajcie sie z kontem; policzcie sobie ile zarobicie, pewnie niewiele: 2* (kwota wplaty * 0,07) / 12

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak umiesz ogarnąć temat odpowiednio, to masz cały czas promocyjne oprocentowanie. Wystarczy w odpowiednich momentach wycofywać i przywracać środki na konto.

   Usuń
  2. Później będzie kolejna edycja KO Profit 😃

   Usuń
  3. Idealny sposób na przerzucanie kasy między bankami jak komuś się kończy promocyjny okres wyższego % w innym banku to teraz wrzuci sobie tu. Upłynie 60 dni to przerzuci gdzie indziej znów jako nowe środki. Tak się w to gra.

   Usuń
  4. Pytanie do ogarniających temat: kiedy będzie następne sprawdzanie salda? 19 sierpnia plus 60 dni? Trochę nie ogarniam jeszcze :-)

   Usuń
  5. Nowa edycja będzie 26-go września. Ale kiedy będzie dzień badania salda tego nie wie nikt. Pewnie jakiś dzień z okresu od 15-go do 24-go września.

   Usuń
  6. Najbardziej prawdopodobne daty następnego badania salda to 15 lub 16 września. Ale oczywiście nie jest to nic pewnego na 100%.

   Usuń
  7. ale w pekao jest pół roku i masz z głowy; tylko ze tam zwalilem bo mam 5%

   Usuń
 6. No ja niestety konto wyczyściłem dopiero 22-go więc odpadam. Ale mam teraz 7% w innym banku więc zaczekam na kolejną edycję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Korzystam obecnie z 40 edycji która trwa do 21.09. orientuje się ktoś kiedy wyzerować konto przed następną edycja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję Ci zrobić to co zamierzam zrobić ja (o co zresztą dopytuję trochę wyżej) czyli nie czekać do końca 40. edycji tylko od razu z niej rezygnować i przełączać się na aktualną, 41. Po co mieć 6% jak można już od dziś mieć 7 ;)

   Usuń
  2. Taki "myk" zadziała tylko w przypadku gdy 19 sierpnia miałeś puste konto (dzień badania sald) i doładujesz OKO nowymi środkami to po rezygnacji wskoczysz w nową promocję na 7%.

   Jeśli zrezygnujesz z edycji na 6% a miałeś "pełne" konto w dniu 19 sierpnia i chcesz tą samą kwotą oszczędności uzyskać 7% z nowej edycji, to zostaniesz z niczym bo nie będą to nowe środki i otrzymasz "standardowe" oprocentowanie (chyba 2%)

   Usuń
  3. To prawda. Nie przyszło mi to do głowy, bo akurat specjalnie wyzerowałem konto pod koniec tamtego tygodnia i teraz idealnie się łapię na 41. edycję. Generalnie zasada ostatnio jest taka, że dniem badania sald do nowej edycji jest przedostatni czwartek lub piątek poprzedniej. Chyba tylko raz zrobili od tego wyjątek i był ostatni piątek zamiast przedostatniego.

   Usuń
 8. Po kliknięciu w link do promocji przynosi mnie na stronę, gdzie jest mowa o promocyjnym oprocentowaniu 6%. Czy warunki już się zmieniły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać jeszcze stawkę z poprzedniej edycji (obowiązującej do 27.08.). Od dziś jest już nowa edycja (i jej regulamin), w której oprocentowanie wynosi 7% - i jak zawsze obowiązujące jest to, co w dokumentach (w tym przypadku w regulaminie), a nie to, co na stronie (jeszcze niezaktualizowanej).

   Usuń
 9. Jaki jest limit przelewów w Millennium? Kojarzę 50 tys. zł ale to było lata temu. Czy teraz dziennie można przelać więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 50 k przy autoryzacji sms, a 200 k przy autoryzacji mobilnej

   Usuń
 10. Właśnie zgłosiłem rezygnację z udziału w 40. edycji za pomocą czatu na stronie Millennium. Udało mi się to dopiero za drugim razem, bo pierwsza konsultantka wywaliła mnie z czatu (!) w czasie kiedy pisałem swoją odpowiedź. Ta druga też nie była wiele lepsza. Miałem wrażenie, że mniej ogarnia temat niż ja sam. Zobaczymy czy przynajmniej zgłoszenie wystawiła poprawnie. Jak szybko w praktyce się odbywa taka zmiana edycji? Bo babka mi pisała że do 3 dni roboczych to trwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dzwoniłem około południa na infolinię. Pani powiedziała mi że rezygnacja jest z dniem dzisiejszym i jak przeleję pieniądze na KO Profit to od dzisiaj włączy się 7% a w szczegółach będzie to widoczne od jutra. Czy tak się stanie zobaczymy. Dzisiaj wpłaciłem środki.

   Usuń
  2. Do mnie dzisiaj rano przyszedł SMS, że wyłączyli starą edycję. Wszedłem na konto i faktycznie - pokazuje, że aktualnie nie biorę udziału w promocji. Zakładam, że o północy system porówna saldo na koncie z dniem badania i automatycznie włączy nową edycję. Zobaczymy czy tak się stanie.

   Usuń
  3. Ja wczoraj zgłaszałem rezygnację z edycji nr 40. Dzisiaj dostałem wiadomość z potwierdzeniem jej wyłączenia.

   Usuń
  4. Wczoraj przelew a dziś już pięknie wyświetla mi się 7% :)

   Usuń
 11. Najbardziej zaskakująca jest dla mnie polityka Getinu który już nawet odstaje od stawek rynkowych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie no naprawdę większość podnieca się tu oprocentowaniem 7%, przecież to jest przez 60dni. Tak tak i będę to przerzucał do chwilę na inne konto żeby dalej mieć takie oprocentowanie.....no proszę. Przecież są inne banki które oferują takie bądź podobne oprocentowanie bez jakiś ram czasowych. A jeśli ktoś ma problemy z wyszukiwarką to podpowiem, że Alior daje takie oprocentowanie na 4msc, PKO SA na 6msc. Także oferta tego banku to jakaś porażka, i atak reklamowy na ludzi. Nie wspomnę, że co parę dni mamy jakiś komunikat o awarii banku i innych aferach z przelewami itd. Oferta jest tak słaba, aż dziw że ktoś tu się tego łapie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Przecież są inne banki które oferują takie bądź podobne oprocentowanie bez jakiś ram czasowych."

   Jestem z ofertą banków na bieżąco ;) No i właśnie bez ram czasowych to ofert brakuje. Albo inaczej: są, ale ze standardowym (nieinteresującym mnie z racji swej marności) oprocentowaniem, albo zmiennym, które z dnia na dzień może spaść decyzją bankierów.

   Każda z ofert promocyjnego oprocentowania jest oferowana na określony czas. Najczęściej to 3-4 miesiące.

   Wspomniany przez Ciebie Alior na Koncie Mega Oszczędnościowym na 4 miesiące daje... 5% (więc to nie jest podobne oprocentowanie). 7% w tym banku jest, ale na lokacie rocznej (ciężko jednak porównywać tak długą lokatę z kontem oszczędnościowym).

   W przypadku Pekao 7% w skali roku można uzyskać na 183 dni, ale do 100 tys. zł (opisuję tutaj). No i ważna uwaga: w praktyce (w teorii nie, ale furtka jest mocno przymknięta) jest to propozycja dla nowych klientów (czyli skorzystasz raz i... co dalej?).

   Co do ostatniej kwestii, to rankingów nie prowadzę, ale z mych obserwacji wychodzi, że Millennium akurat należy przynajmniej do TOP3 banków, które zbierają najwięcej pozytywnych opinii wśród Czytelników bloga. A o awaryjności... to pudło. Akurat kilka dni temu pojawił się ranking o najmniej awaryjnych bankach. Millennium znalazł się na 4. miejscu - procentowa dostępność bankowości elektronicznej na podstawie skutecznych logowań wyniosła tutaj 99,568% (dane za cały I kwartał).

   A podsumowując. Jeśli miałbym siedzieć z założonymi rękoma i "cieszyć się" standardowym oprocentowaniem (np. 2%), bo jest "bezterminowo", to ja wolę "wysilić się" (przez co rozumie się aż jeden przelew) co 2-3 miesiące i przerzucić sobie kasę na to, co najlepsze - np. jak tu 7%.

   Usuń
  2. Jeśli się komuś nie podoba że na 2 miesiące to nie musi korzystać. Ale co taka opinia ma obchodzić tych co korzystają?

   PS. Tu 2 miesiące źle, bo za krótko. Pod artykułem o promocji w innym banku na 4 miesiące czyiś komentarze, że źle, bo za długo. Nie da się dogodzić.

   Usuń
  3. Złotówa już dobrze wyjaśnił temat, ale dorzucę jeszcze parę słów ze swojej strony. Praktycznie przez cały sierpień zastanawiałem się czy otworzyć konto w Peako SA dla tych 7% na pół roku. Problem był jednak w tym, że musiałbym jednocześnie otworzyć konto osobiste nie korzystając z promocji, bo cały czas wyklucza mnie z niej karencja (zamykałem tam konto w marcu 2020). A to byłaby trochę słaba opcja, bo prawdopodobnie już za kilka miesięcy karencja zostanie przesunięta o rok i wtedy już się będę łapał. Dlatego postanowiłem się wstrzymać z decyzją i poczekać na to, co zaoferuje Millennium w nowej edycji. Specjalnie zadbałem też o wyzerowanie konta na czas prawdopodobnego dnia badania salda (na szczęście udało mi się trafić). I teraz wolę trzymać kasę na 7% w Millennium licząc na to, że z kolejnych edycji też mi się uda skorzystać, niż otwierać konto w Pekao SA i tracić możliwość skorzystania z promocji konta osobistego na kolejne kilka lat. A co do oferty pozostałych banków to też oczywiście analizowałem temat. Wyszło mi, że żaden inny bank nie ma w praktyce bardziej atrakcyjnej oferty. Z KO w Millennium korzystam z przerwami już od dobrych kilku lat i generalnie jestem zadowolony. W zasadzie jest to główny powód, dla którego nadal trzymam tam konto, bo swoje główne osobiste mam w PKO BP (z którego też jestem zadowolony).

   Usuń
  4. @Anonimowy, 30 sierpnia 2022, 10:32 - tak, 2 m-ce to stanowczo za krótko, a 4 m-ce to stanowczo za długo, jednak 3 m-ce byłoby w sam raz :)

   Usuń
 13. Czy zakładając Konto 360, potrzebne do otwarcia konta oszczędnościowego Profit można zrezygnować z wydania karty debetowej? Czy w takim przypadku pobierana jest opłata 11zł za kartę? Interesuje mnie tylko konto oszczędniściowe, kolejny plastik jest mi zbędny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz Konto 360 to bez karty i tak musisz robić 1 płatność miesięcznie (wtedy Blikiem).

   No chyba że masz konto Millennium 360 (to nowe) to wtedy bez karty konto jest bez opłat i nic robić nie trzeba.

   Usuń
 14. Dadzą w 42. edycji lepszy %, jak myślicie? Zastanawiam się czy za parę dni warto czyścić saldo na następną edycję.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...