Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powrócił! Zgarnij 600 zł w bonach Allegro za kartę Citi Simplicity (+ do 400 zł za konto osobiste)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

17.08.2022

Hit powrócił! Zgarnij 600 zł w bonach Allegro za kartę Citi Simplicity (+ do 400 zł za konto osobiste)

Po nieco ponad miesięcznej przerwie Citibank przywrócił promocję z bonami do Allegro.

Promocja "Jeszcze więcej na start - edycja IV"
Za skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity do wzięcia są gwarantowane nagrody w postaci bonów do Allegro o łącznej wartości aż 600 zł. Do tego niezmiennie obowiązują uproszczone zasady utrzymania karty za 0 zł. Kartę można wyrobić bez otwierania konta osobistego, ale i tę opcję warto rozważyć, bo wtedy dodatkowo można zgarnąć do 550 zł.

[Promocje zakończone. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja w pigułce: bony Allegro o łącznej wartości 600 zł (konkretnie będzie to 1 bon o wartości 200 zł oraz 4 bony o wartości 100 zł) otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową:
 • aktywujesz kartę oraz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aaplikacji mobilnej;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (mogą, ale nie muszą być to płatności na Allegro) przez 7 kolejnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Do tego uczestnikom promocji bank przyznaje też zwrot opłaty za kartę (12 zł) - otrzymasz go, jeśli w danym okresie rozliczeniowym karty wykonasz płatności na sumę co najmniej 300 zł (oczywiście może być to kwota, której wydanie jednocześnie spełni warunki promocji).

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka wyjaśnień dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce już od 8 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 26,28%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

600 zł w bonach Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 3.03.2022 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. W regulaminie promocji można jednak znaleźć jeszcze zapis, który wyklucza:
"osoby, które posiadały w Banku [czyli w Citibanku - przyp. Mr. Zlotówa] główną Kartę Kredytową (...), która została zamknięta (...) po 1 stycznia 2019 r., ale Umowa trwała mniej niż 24 miesiące"

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Nagroda. Bony, które otrzymasz od Citibanku, będzie można zrealizować podczas zakupów na Allegro. Każdy bon Allegro będzie można wykorzystywać przez 12 miesięcy. Bonów nie da się łączyć podczas jednej transakcji.

Limit nagród. Choć promocja ma być dostępna do 30.11., to może się zakończyć wcześniej, gdyż bank przygotował się na nagrodzenie pierwszych 5 000 osób, które zawrą umowę o kartę Citi Simplicity. Jeśli pula nagród wyczerpie się przed terminem, to informacja o tym ma się pojawić na stronie promocji.

Zasady promocji "Jeszcze więcej na start - edycja IV


By wziąć udział w akcji i uzyskać tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 30.11.2022 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania bonów Allegro);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • po aktywacji karty i najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest konieczne);
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci uzyskanie bonu Allegro o wartości 200 zł oraz otworzy drogę do zdobywania kolejnych nagród - 4 bonów Allegro po 100 zł każdy. By je zgarnąć:
 • od czwartego do siódmego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymasz bon Allegro o wartości 100 zł każdy.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w sierpniu, to płatności (po 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym) będzie należało wykonywać od września do listopada (za co dostaniesz bon 200 zł) oraz od grudnia do marca (za co w sumie otrzymasz 4 bony po 100 zł każdy).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o każdej z nagród dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danego bonu. Nagroda przyjdzie w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu (wiadomość nie jest widoczna w aplikacji; by ją przeczytać trzeba zalogować się do bankowości poprzez przeglądarkę internetową np. na komputerze). W sumie otrzymasz 5 bonów - 1 x 200 zł oraz 4 x 100 zł. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta kredytowa Citi Simplicity - co warto wiedzieć?


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). Uwaga: w tym przypadku miesięczny okres rozliczeniowy może, ale nie musi się pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi (wszystko zależy od daty generowania miesięcznego zestawienia transakcji).

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.

💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 300 zł za CitiKonto + do 100 zł moneybacku. Promocję karty kredytowej z bonem do Allegro można łączyć z promocją konta (a dla uzyskania wspomnianego moneybacku jest to wręcz niezbędne). Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Skorzystaj z niezawodnego źródła, jakim jest bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne linki:

28 komentarzy:

 1. Pytanie do tych którzy już wyrabiali kartę. Jaki jest wymagany dokument potwierdzający dochód? Mam umowę o pracę i wpływy na konto (nie w Citi).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wyciąg z konta z potwiedzeniem wpływu wynagrodzenia. Z konta gdzie masz. Obojętnie jaki bank.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Wniosek wysłany.

   Usuń
 2. To już pewno większość miala kartę po 2019

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak poprawnie wypowiedzieć umowę z bankiem, aby otrzymać ofertę utrzymaniową? Jeśli wpiszę w wypowiedzeniu, że wycofuję wszystkie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zgody marketingowe to mają prawo do końca 30-dniowego okresu wypowiedzenia do mnie zadzwonić?
  Podzielcie się złotymi radami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wycofuj zgód na tym etapie. Zawsze to możesz zrobić nawet później po zamknięciu karty. Ale jeśli jej nie chcesz zamykać a dostać promocję to nie wycofuj zgód żeby mogli zadzwonić.

   Usuń
 4. A jak rozumieć że ma się główną kartę kredytową? Chodzi czy jak mam tylko motokartę Citi to nie skorzystam z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Co to znaczy mieć główną kartę? Czy jak mam motokartę citi to wyklucza ze skorzystania z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Główna jest wtedy jak umowa jest na ciebie. Może być jeszcze dodatkowa to wtedy kto inny ma główną a ty jako pełnomocnik możesz korzystać z limitu z tą dodatkową

   Usuń
 6. Czy dokumentem potwierdzającym dochód do założenia karty kredytowej w ramach tej promocji może być wyciąg z konta z wpływami zasiłku macierzyńskiego z ZUS-u?

  OdpowiedzUsuń
 7. W pliku z dokumentami nie ma regulaminu promocji. Czy to oznacza, że nie biorę w niej udziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też kiedyś tak miałem. Ale nagrody dostałem. Napisałem wtedy w bankowości wiadomość by mi potwierdzili że karta bierze udział w promocji i dostałem w odpowiedzi takie potwierdzenie.

   Usuń
 8. Witam dobrze ja rozumiem ten zapis: "osoby, które posiadały w Banku [czyli w Citibanku - przyp. Mr. Zlotówa] główną Kartę Kredytową (...), która została zamknięta (...) po 1 stycznia 2019 r., ale Umowa trwała mniej niż 24 miesiące", że to znaczy że jeżeli miałem jakąkolwiek kartę kredytową Citibanku w tym okresie i miałem ją mniej jak 24 miesiące to już odpada?

  OdpowiedzUsuń
 9. "Bonów nie da się łączyć podczas jednej transakcji" - mnie zaś bardziej interesuje sytuacja zgoła odwrotna - czy transakcje dają się łączyć na jednym bonie? Po prostu robię dosć częste zakupy na Allegro ale na mniejsze kwoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może być koszyk zamówień od różnych sprzedawców.

   Usuń
 10. ile teraz Citi oferuje za zatrzymanie (Karta kredytowa)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10%, 100 zł

   Usuń
  2. To jest 100 zeta rocznie?

   Usuń
  3. 3-4 miesiące. A potem powtórka 😉

   Usuń
  4. To jest oferta 10-procentowego zwrotu do maks. 100 zł miesięcznie.

   Usuń
  5. Dziękuję za informację. Taką też dostałem propozycję.

   Usuń
  6. jak ktoś złoży dyspocyzję zamknięcia karty kredytowej to dzwonią z ofertą utrzymaniową?

   Usuń
  7. Tak - 10%, 100 zł

   Usuń
  8. W jakim przedziale czasu następuje kontakt z banku po złożenia wypowiedzenia karty? Minał 2-gi tydzień i żadnego kontaku z Citi i zastanawiam się czy czekają do ostatnich dni wypowiedzenia.

   Usuń
  9. Rezygnowałem kilka razy i różnie było. Raz dzwonili następnego dnia, a innym razem po 3 tygodniach.

   Usuń
  10. Napisz jeszcze raz wiadomość żeby potwierdzili że zamkną. Wtedy może pchnie to temat i zadzwonią.

   Usuń
  11. Uwaga, może tylko ja źle zrozumiałem. Ale dostałem ofertą jednorazowego zwrotu 10% z łącznej kwoty transakcji. Nie miesięczny tylko jednorazowy, wypłacony w marcu...
   Chociaż, wydaje mi się, że konsultant mówił o miesięcznym zwrocie (max.100 zł), przeczytałem regulamin i niestety tam jest jednorazowy max 100 zł. Zadałem pytanie na poprzez czat i dostałem odpowiedź jak wyżej.
   Więc uwaga...
   A zarazem z 5 listopada ktoś pisze: "To jest oferta 10-procentowego zwrotu do maks. 100 zł miesięcznie." Czy mógłbyś potwierdzić?

   Usuń
  12. za tydzień będę wolny od karty kredytowej w Citi, chociaż dziwię się że nie zadzwonili do mnie z ofertą utrzymaniową bo przez te 6- 7 miesięcy porobiłem płatności za duże kwoty, aż w bezcennych trafiłem do premium :D No ale coż

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...