Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 270 zł za darmowe konto w Citibanku (+ moneyback do 100 zł + 600 zł za kartę kredytową)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.08.2022

Zgarnij 270 zł za darmowe konto w Citibanku (+ moneyback do 100 zł + 600 zł za kartę kredytową)

Oto promocja z łatwą premią za bezwarunkowo darmowe konto osobiste.

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja V"
Na otwierających CitiKonto do wzięcia czeka premia 270 zł. Co najmniej, bo w praktyce można uzyskać więcej. Do tego jest też i zachęta dla oszczędzających.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja VI"


Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, iż nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Osoby biorące udział w promocji CitiKonta załapać się mogą na następujące nagrody gwarantowane:
 • 4 bonusy pieniężne: 20 zł, 2 x 100 zł oraz 50 zł (co w sumie da tytułowe 270 zł) - wpłyną one na Twe konto (będzie je zatem można wypłacić, przelać albo wydać na dowolny cel);
 • moneyback 1% - dzięki zwrotom za płatności kartą możesz zyskać do 100 zł (dodatkowo oprócz wyżej wspomnianej premii do 270 zł). Ta możliwość dana jest osobom, które wraz z kontem osobistym zdecydują się skorzystać także z karty kredytowej Citibanku (a właściwie opłaca się to podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną o wartości aż 600 zł za przetestowanie takiej karty).

Limit uczestników. Promocja CitiKonta ma być dostępna do 31.08.2022 r., ale warto mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej - Citibank przygotował bowiem premie dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto.

Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 270 zł z CitiKontem – edycja VI"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i do 31.08.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus - 20 zł. Jego wypłata przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu w którym otwarto konto.

Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Dla uzyskania tej nagrody, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł (przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem lub przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób).

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych"

Wypłata tej premii 100 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł).

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu... w praktyce już nic więcej robić nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze 50 zł. Wypłata dodatkowego bonusu przewidziana jest także do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (w praktyce powinna więc wpłynąć razem z nagrodą nr 4).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i wszystkie warunki spełnić można niezwłocznie po otwarciu konta. Wówczas pozostanie jedynie czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością).

Nagroda nr 5: do 100 zł (jako 1% zwrotu za płatności kartą)


To moneyback, dzięki któremu - oprócz wyżej wymienionych premii do 270 zł - można jeszcze się uzyskać do 100 zł. Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana dla 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 270 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 1 do 31.08.2022 r.), oprócz otwarcia CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). 

Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (w tym przypadku okres wykluczenia jest więc nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 270 zł).

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można zgarnąć do 25 zł zwrotu (co w sumie dać może nawet 100 zł).

Moneyback będzie wypłacany przez bank do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Jeszcze więcej z kartą kredytową Citibanku w pakiecie


Skorzystanie z karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wspomnianego wyżej moneybacku dla otwierających konto osobiste (nagroda nr 5), przewidziana jest także i gwarantowana nagroda za taką kartę. Do wzięcia czeka 600 zł w bonach do Allegro. W podlinkowany wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKotonto - co trzeba wiedzieć?


Charakterystyka konta osobistego z oferty Citibanku jest prosta:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bank nie pobiera ani opłaty za wydanie karty, ani opłat miesięcznych - nie trzeba w tym celu spełniać jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie aktywować.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród (...)"

A na koniec wspomniana już propozycja Citibanku dla oszczędzających (co istotne dla pozostałych: otwieranie Konta SuperOszczędnościowego nie jest wymagane na potrzeby promocji z premią 270 zł za CitiKonto).

Konto SuperOszczędnościowe: 5,5% w skali roku (do 20 tys. zł)


Citibank oferuje 5,5% w skali roku na Koncie SuperOszczędnościowym do 20 tys. zł (powyżej tej kwoty bank nalicza oprocentowanie 2,5% w skali roku). Oferta obowiązuje do odwołania.

Konto SuperOszczędnościowe prowadzone jest za 0 zł, gdy w danym miesiącu wpływy z tytułu wynagrodzenia na konto osobiste (czyli CitiKonto) wyniosą min. 3 000 zł (w przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 15 zł). 

W danym miesiącu kalendarzowym z Konta SuperOszczędnościowego pierwszy przelew na własne konto osobiste w Citibanku realizowany jest za 0 zł (za drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę w wysokości 10 zł).

Konto SuperOszczędnościowe da się założyć już po otwarciu konta osobistego, logując się do bankowości internetowej. Na stronie banku można znaleźć taką oto instrukcję założenia rachunku oszczędnościowego:
"- przejdź do sekcji OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJE znajdującej się na stronie głównej, 
- wybierz + Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe 
lub 
- przejdź do dowolnego rachunku konta w sekcji KONTA OSOBISTE lub OSZCZĘDNOŚCI I INWESTYCJE, 
- wybierz Otwórz konto walutowe lub oszczędnościowe"

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek powodu tak zechcesz zrobić):

Przydatne dokumenty:

17 komentarzy:

 1. Kiedy będzie tu program MasterCard bezcenne chwile i punkty? Bo karta właściwie nie jest potrzebna do blikomanii. Natomiast karta kredytowa wiąże się z wynagrodzeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś dzwoniłem na Infolinię Mastercard'a i dowiedziałem się, że ... POZA PARTNERSKIMI ofertami przelicznik jest następujący: 50 PLN za 1 pkt Mastercard Priceless. MEGA słabo! Kilkutysięczne transakcje kredytówką dają raptem 40-50 pkt. Na bilet do kina (o wartości 15 PLN) trzeba zbierać CO NAJMNIEJ 1 ROK CZASU. Czy oni są poważni? Brak aplikacji, skomplikowany system łączenia kart z różnych banków (czekam właśnie na 4 czy 5 rozmowę z "wsparcia technicznego", by mi to w końcu połączyli). Już lepszym jest Payback, którego mam w standardzie do karty VISA Payback Silver w CitiBanku - tam się nalicza 1 pkt. (tj. 1 grosz) za 5 PLN, lecz ZA WSZYSTKIE TRANSAKCJE, a na stacjach BP - 1 pkt. za 2 PLN. Dobry jest też system lojalnościowy przy kredytówkach w BNP, lecz karta jest po 1-wszym roku płatna (i to bez możliwości ominięcia opłat), więc zwykle kończę współpracę po 11 miesiącach. :)

   Usuń
  2. Wiem, że mega słabo - tylko niech dają punkty za nowych klientów przynajmniej tak jak było a 8 tys. W pocztowym dają 20 tys.Tutaj już nic. To trochę lipnie że współpracują z paroma marketami, do których trzeba jeździć, a czasu niema. Po 11 miesiącach na bilet do kina się uzbiera. Jeszcze kiedyś 3400 pkt było warte 50 zł, a teraz chciałem bon za 50, to nie można odebrać, bo za mało. Nagrody trzeba odebrać bo odbierają pkt, a najmniejsza nagroda 800. Ciekawe na jaki bilet to starczy.

   Usuń
  3. O niebo lepszy jest program Visa Oferty w Śląskim - dzięki zniżkom regularnie przytulam co m-c circa 100 zeta.

   Usuń
  4. Anonimowy2 sierpnia 2022 18:36
   Ale co z tego że Pocztowy daje 20 tys. punktów w BCh? To równowartość 250 zł które musisz wydać w sklepach pokroju Duka, Empik albo na Circle K czyli właściwie wszędzie tak gdzie bywa o co najmniej kilka % drożej niż w alternatywnych.

   A porównując konto w Pocztowym z kontem w Citi to już nie ma czego porównywać.

   PS. W Citi też już były promocje z punktami BCh na start. Zaczekasz to sobie wtedy kartę MC zarejestrujesz.

   Usuń
  5. Karta już jest, co mam aktywować kartę i czekać aż będzie promocja na punkty w Bch uaktywnić , czy nie aktywować i płacić blikiem? Kto wie? Karta niema wymogu płacić narazie.

   Usuń
 2. W porównaniu do promek wielu banków ta premia nie zwala z nóg, a ponadto ponad półtora roku karencji też nie rozpieszcza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo mniejsza promka w ING.200 zł.

   Usuń
  2. 270 zł ale za to spełnianie warunków w 10 minut. 3 przelewy na telefon + 1 przelew na Citikonto i po wszystkim.

   Usuń
  3. IMHO są trzy banki, których kont nie należy zamykać bezpośrednio po przytuleniu premii:
   - Nest (bardzo dobre KO oraz brak jakichkolwiek opłat za ROR i kartę)
   - Śląski (program Visa Oferty)
   - Millennium (zwroty za płatności kartą oraz BLIKiem w ofercie na zatrzymanie)

   Usuń
  4. Pekao też 200 zł. PKO dawało 200 zł do Allegro jak ktoś nie ma dzieci. Sporo gorszych promek nie licząc tego że w takim Pocztowym, BOŚ albo Plus banku to nie ma wcale.

   Citi zawsze nastawiony był na karty kredytowe więc tu w pakiecie z kartą i z kontem masz 970 zł.

   Usuń
  5. Ostatni raz sprawdzałem, to Śląski dawał 250 zł za otwarcie konta ... kiedy obniżyli?

   Usuń
  6. Nie obniżyli - https://bankobranie.blogspot.com/2022/07/oko-bonus-6-5-procent-ing.html

   Usuń
 3. Czy przelew z konta prywatnego jako "wynagrodzenie" będzie spełniało warunki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ta oferta jest wciąż aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Dziś pojawiła się nowa edycja, którą opisuję tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...