Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Teraz aż 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao (+ 300 zł w bonusach dla otwierających konto osobiste)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.08.2022

Teraz aż 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao (+ 300 zł w bonusach dla otwierających konto osobiste)

Bank z żubrem w logo po raz kolejny podniósł oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe 7% w Banku Pekao
I względem poprzedniej oferty jest to podwyżka zdecydowana, bo o 2 punkty procentowe. Teraz można uzyskać aż 7% w skali roku (gwarantowane na pół roku do 100 tys. zł). A to nie jest jedyna zachęta do założenia konta osobistego w Pekao, bo do wzięcia - oprócz odsetek - są też bonusy o łącznej wartości 300 zł.


Konto oszczędnościowe 7% w Banku Pekao


Dla kogo promocje? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01.2021 r. do 31.07.2022 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy o obsługę w ramach bankowości prywatnej Pekao.

Z udziału w promocji wyklucza również ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 7% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia też konta osobistego w Pekao, dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii + 100 zł na zakupy za konto osobiste. W efekcie premia za konto zwiększy Twój zysk - nagrodę otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe. W tym miejscu zwrócę tylko uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest nieco dłuższy - bank liczy go od 1.01.2020 r., a nie - jak w promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym - od 1.01.2021 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.
Gwoli ścisłości dodam, że z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao teoretycznie mogą też skorzystać osoby, które w okresie od 1.01.2021 do 31.07.2022 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz przy dość wyśrubowanym wymogu - średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale zaledwie od 0 do 100 zł.

Zasady promocji 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao


W ramach promocji Twe konto oszczędnościowe w Pekao będzie charakteryzować się poniższymi cechami: 

 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 16.10.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł, należy to zrobić online/"na selfie" i najpóźniej do 16.10.2022 r. - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę i uruchom dostęp do aplikacji PeoPay, czyli aplikacji mobilnej Pekao)
 • załóż konto oszczędnościowe.


Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to w regulaminie promocji znaleźć możemy następujący zapis objaśniający:

"Jeśli zawarłeś umowę o pierwsze konto osobiste (...) w Okresie przystąpienia do Promocji [tj. od 1.08. do 16.10.2022 r. - przyp. Mr. Złotówa] i nie zawarłeś jednocześnie umowy Konta Oszczędnościowego (...), będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego (...) z promocyjnym oprocentowaniem: 

- w oddziałach Banku od dnia zawarcia umowy o konto osobiste lub 

- w Usłudze bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay), po udostępnieniu przez Bank pomiędzy 3 a 5 dniem roboczym po dniu zawarcia umowy o konto osobiste, jednak nie później niż 16.10.2022 r"


Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe w Pekao - co trzeba wiedzieć?


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - małe). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 183 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 7%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego w Pekao z premią do 200 zł i z bonem 100 zł na zakupy znajdziesz na mym blogu tutaj.


53 komentarze:

 1. Te "wyśrubowane warunki" idealnie mi pasują, bo konto założyłam wczoraj :D dobrze napisany regulamin!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak to sprawdzić? gdzie napisać żeby dostać odpowiedź czy się łapię? bo lokaty miałem jeszcze w idea banku ale już się zakończyły po przejęciu go przez pekao

   Usuń
  2. genialny bank liczyłem że ktoś w banku sprawdzi moje konta i na odpowiedź TAK/NIE na moje pytanie czy się kwalifikuję zamiast tego wkleili cytat z regulaminu

   Usuń
 2. czyli jak zalozylem wczesniej to mi zostaje oprocentowanie 5%? no inni dadza 7% to bye bye pekao

  OdpowiedzUsuń
 3. A co z klientami idea banku którzy zostali przejęci 3.01.2021 czy też są wykluczeni z promocji konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są klientami Pekao już. Więc niestety odpadają.

   Usuń
 4. Każda wiadomość SMS wysłana do autoryzacji jakiejkolwiek operacji w bankowości internetowej kosztuje 20 groszy. Każdy przelew (nawet pierwszy) z KO na ROR to 7 zeta w plecy - wstyd!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I na jedno, i na drugie jest sposób, by mieć za 0 zł (zresztą piszę o tym w powyższym prześwietleniu promocji konta oszczędnościowego i w podlinkowanej analizie konta osobistego).

   Hasła SMS można zastąpić autoryzacją w aplikacji mobilnej. A jeśli chodzi o przelewy z konta oszczędnościowego na ROR, to wszystkie (bez limitu ilościowego, ani kwotowego) są za 0 zł jeśli zleca się je w apce.

   Usuń
  2. Czy Pekao zapewnia darmowe smartki?

   Usuń
  3. Płatne przelewy w placówce vs darmowe w bankowości internetowej. Czy banki dają klientom darmowe komputery i internet?

   Usuń
  4. No jak nie masz to Twoja strata. Taka prawda.

   Usuń
  5. To prawda - nie ma drugiego dużego banku działającego w Polsce, który by stosował podobne praktyki. Pekao to absolutny ewenement!

   Usuń
  6. W oddziale Pekao jest stacjonarny komputer także można podejść i zrobić przelew

   Usuń
  7. Poważnie? Do najbliższego oddziału mam ponad 30 km!

   Usuń
  8. Anonimowy2 sierpnia 2022 09:17
   Toyota Bank. Przelew z IKO 30 zł. Ze zwykłego konta oszczędnościowego każdy 2 zł.

   W innych bankach opłaty po 8-10 zł za każdy przelew powyżej jednego. PKO, Santander, Millennium. Tak robi większość banków.

   To ja wolę mieć ograniczenie do przelewów tylko w apce ale za to wszystkie bez opłat.

   Usuń
  9. A bankomatu można że świecą szukać

   Usuń
  10. Alior, Santander Consumer, Śląski - darmowe wypłaty z KO bez ograniczeń ani konieczności zakupu smartka.

   Usuń
  11. Darmowe, ale na żadnym 7% xD

   Usuń
  12. Oprocentowanie na KO może się zmienić w każdej chwili 😋

   Usuń
  13. Dokładnie. Śląski właśnie wprowadził zmianę w Tabeli Oprocentowania i teraz na KO jest już 7% - KO można założyć na click!

   Usuń
 5. 7% w skali roku na 183 dni do 100 tys. zł. Przykładowo jak wpłacę 5.000zł to po tych 183 dniach będę 175zł do przodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz odjąc jeszcze podatek Belki 19%. Na czysto będzie 141,75 zł.

   Usuń
 6. Czy posiadanie jednostek uczestnictwa w TFI nabytych poprzez biuro maklerskie CDM24 lub Pekao24Makler wyklucza z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu: "Z udziału w promocji wyklucza również ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao)"

   Usuń
 7. Zakladal juz ktos to konto oszczędnościowe? Czy jak zakladalam konto osobiste na selfie to konto oszczędnościowe moge zalozyc tylko w oddziale? ( Tak mi powiedział konsultant na czacie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja założyłem ROR na selfie i następnego dnia podszedłem do placówki otworzyć oszczędnościowe.

   Usuń
  2. KO nie idzie otworzyć na click w bankowości?

   Usuń
  3. W tej bankowości niemal nic nie da się zrobić - tragedia nie bank!

   Usuń
  4. Obecna wersja bankowości to wersja poprawiona - poprzednia była istną porażką.

   Zresztą ichnia apka też nie zwala z nóg!

   Usuń
 8. 183 dni liczone jest od dnia założenia ROR czy konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od otwarcia konta oszczędnościowego.

   Usuń
 9. Szkoda, że profity są dla nowych klientów, a mimo to, że bank ten jest drogim bankiem - nie szanuje tych co są kilkadziesiąt lat !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilkadziesiąt lat? Ślubowałeś wierność i dozgonne wspólne życie? Bank to nie żona.

   Zamykasz konto, otwierasz gdzie indziej. Jako nowy klient wchodzisz cały na biało, dywan czerwony, fanfary, benefity. Kończy się dobre? Zmieniasz bank i może nawet wracasz do Pekao znów jako nowy klient. Spijasz śmietankę.

   Narzekanie jest w ogóle bez sensu. Zmień mentalność, czerp korzyści.

   Usuń
  2. Tak, to moje stare konto jeszcze z czasów PRL.

   Usuń
 10. A jak otworzyć konto bez premii 200 PLN? Zależy mi tylko na koncie oszczędnościowym, bo do premii się nie kwalifikuję, a wszystkie "odsyłacze" przekierowują do konta z premią.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzeba wykonać 2 płatności kartą debetową w miesiącu. Mogą to być płatności BLIK?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli, jeżeli założę konto w pekao wraz z kontem oszczędnościowym i przeleje z innego banku na konto oszczędnościowe kwotę 100 000 zł to przez cały okres 183 dni będzie oprocentowanie 7% w skali roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przez 183. Na tym polega ta promocja że bank gwarantuje taki procent na określony czas.

   Usuń
 13. Właśnie założyłem konto przekorzystne ale razem z kontem oszczędnościowym. Czyli nie będę miał oprocentowania na koncie oszczędnościowym 7%? Kurczę, jeżeli nie, to lipa... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież albo możesz razem założyć Przekorzystne z k. oszczędn. albo osobno. Obojętnie jak.

   Usuń
  2. No właśnie niekoniecznie - ja założyłem konto przekorzystne razem z k. oszczędnościowym i dzisiaj spojrzałem na odsetki - z kwoty wynika, że oprocentowanie to niespełna 2,3%! niestety brak informacji o oprocentowaniu w bankowości internetowej i na infolinii też nic nie potrafią powiedzieć - trzeba wysłać zapytanie i czekać....

   Usuń
 14. No nie wiem, w regulaminie jest, że najpierw należy założyć konto przekorzystne bez konta oszczędnościowego, a następnie oszczędnościowe. Także pewnie niestety nie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez paniki. Oczywiście że można założyć obydwa konta jednocześnie.

   Usuń
  2. Niestety - właśnie otrzymałem informację z banku. Jeśli nie zostały zachowane min. 3 dni odstępu pomiędzy otwarciem RORu a konta oszczędnościowego to oprocentowanie jest na poziomie 2% a nie 7%.... Bank powołuje się na niuanse w Regulaminie... szkoda tylko, że nie informuje o tym przy zaznaczaniu opcji założenia konta oszczędnościowego w trakcie zakładania RORu...

   Usuń
 15. To, że można, to wiem, bo tak zrobiłem. Ale jakie będzie oprocentowanie? W aplikacji brak informacji. Może jakieś standardowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero co założyłam konto przekorzystne razem z kontem oszczędnościowym. Na umowie wyszczególnione jest obowiązywanie promocyjnego oprocentowania przez 183 dni. Zatem można założyć dwa konta w tym samym momencie i cieszyć się promocyjnym oprocentowaniem przez pół roku ;)

   Usuń
 16. Napisałem wiadomośś w aplikacji z prośbą o podanie oprocentowania mojego K. O. Na razie od rana cisza. Zobaczę, co odpowiedzą

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy Pekao, przy zakładaniu konta robi skan lub kserokopie dowodu osobistego, czy tylko spisuje dane z dowodu ? (bo roznie banki do tego podchodzą a UODO mowi ze nie wolno kserować)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wymagane zdjęcie. To że UODO zabrania to kaczka dziennikarska. Potem prostowali ale już nie miało takiego przebicia.

   Usuń
  2. Ale chodzi mi o zakładanie konta w placówce banku a nie przez net, wiele banków spisuje tylko dane z dowodu.

   Usuń
 18. Chciałem skorzystać z promocji konta oszczędnościowego i założyłem konto ROR w pekao (nigdy nie byłem klientem). Następnie dokonałem otwarcia konta oszczędnościowego. Po miesiącu okazało się, że oprocentowanie to raptem nieco ponad 2% a nie 7%. Niestety (pierwszy raz się z tym spotykam) ani w bankowości elektronicznej ani na infolinii nie da się dowiedzieć na jaki % aktualnie jest oprocentowane konto.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawostka z regulaminu promocji KO na 7% w Pekao. Okazuje się, że promocja jest nie tylko dla nowych klientów, ale także dla także dla obecnych, jeśli "od 1.01.2021 r. do 31.07.2022 r. przynajmniej przez jeden dzień byłeś jako konsument posiadaczem lub współposiadaczem rachunków w Banku, takich jak:
  • Rachunek płatniczy,
  • rachunek oszczędnościowy,
  • rachunek oszczędnościowy lokaty terminowej,
  na których w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie, suma Średnich miesięcznych sald tych rachunków wynosiła od 0 zł do 100 zł, przy czym salda rachunków prowadzonych w walutach obcych na potrzeby Promocji są przeliczane na złote po średnim kursie NBP z dnia ustalania stanu rachunku." Być może obejmuje mnie ten zapis, bo konto założyłem w grudniu (promocja bonów do Biedronki) i nie trzymałem tam żadnej kasy, ale trudno to dociec. Zauważyłem ten niuans po dzisiejszej wizycie w banku, gdzie miałem zamiar zamknąć konto. Pani obsługująca zauważyła, że na moim rachunku jest dostępna promocja 7%, ale gdy przechodziła dalej, pojawiała się informacja o oprocentowaniu 2%. Tak samo było przy próbie otwarcia kolejnego, nowego konta oszczędnościowego. Zawołała koleżankę po pomoc, razem patrzyły się w ekran i klikały, ale niczego razem nie wymyśliły ani wywnioskowały. Po powrocie do domu przeczytałem regulamin promocji i stwierdziłem, że być może obejmuje mnie promocja z powodu opisanego powyżej. Nie sposób jednak się dowiedzieć, jakie mam obecnie oprocentowanie KO. Na stronie zamiast wysokości oprocentowania pojawia się myślnik, pani na chacie przyznała, że też nie może tego stwierdzić z powodów technicznych i zaproponowała przesłanie wiadomości do Banku. Tak też uczyniłem i teraz czekam na odzew.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest. jest.

   "Gwoli ścisłości dodam, że z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao teoretycznie mogą też skorzystać osoby, które w okresie od 1.01.2021 do 31.07.2022 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz przy dość wyśrubowanym wymogu - średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale zaledwie od 0 do 100 zł."

   No ale warunek taki żeby mało kto się załapał.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...