Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Rekordowa premia 450 zł za bezwarunkowo darmowe konto w Citibanku (+ do 800 zł w pozostałych promocjach!)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

23.08.2022

Rekordowa premia 450 zł za bezwarunkowo darmowe konto w Citibanku (+ do 800 zł w pozostałych promocjach!)

Citibank zdecydowanie podwyższył premię na start za CitiKonto.

Promocja "Do 450 zł z CitiKontem"
W niniejszej, najnowszej edycji do wzięcia czeka 450 zł w gwarantowanych bonusach pieniężnych (wzrosła premia, ale warunki pozostały bez zmian - aż tyle można uzyskać, nie wykonując nawet jednej płatności kartą!). A to nie wszystko, bo dodatkowo można też zgarnąć 100 zł w bonach na zakupy, do 100 zł moneybacku i nawet 600 zł za kartę kredytową.

[Niniejsza edycja już się zakończyła, ale wystartowała nowa (z takimi samymi warunkami) - szczegółowo omawiam ją tutaj.]

Hitem początku tegorocznych wakacji była promocja CitiKonta z nagrodami powitalnymi w postaci walizki podróżnej i bonusu pieniężnego w walucie obcej. Ich łączna wartość wynosiła ok. 445 zł. Teraz do wzięcia jest 450 zł. I nie dość, że jest to rekordowa wartość nagrody za bezwarunkowo darmowe konto osobiste w Citibanku, to tym razem w postaci najbardziej pożądanej, czyli jako premie pieniężne (do wydania na co się chce), które wpłyną na konto (w dotychczasowych edycjach promocji z premią za CitiKonto bank płacił co najwyżej 270 zł).

Promocja "Do 450 zł z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków). 

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, iż nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. Na osoby biorące udział w niniejszej promocji do wzięcia czekają 4 gwarantowane bonusy pieniężne w wysokości 150, 150, 100 i 50 zł (co w sumie da tytułowe 450 zł). Dodatkowo - choć to już opcja dla chętnych - można załapać się też na moneyback (do 100 zł).

Limit uczestników. Promocja CitiKonta ma być dostępna do 30.09.2022 r., ale warto mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej - Citibank przygotował bowiem premie dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto (bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, że polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji).

Zasady promocji "Do 450 zł z CitiKontem"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i do 30.09.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus - 50 zł. Jego wypłata przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu w którym otwarto konto (acz warto zwrócić uwagę, że wyrażanie zgód marketingowych jest dobrowolne - jeśli ich nie wyrazisz, to 50 zł przepadnie, ale nie zamkniesz sobie drogi do zdobycia pozostałych, niżej opisywanych nagród - na sumę 400 zł).

Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 150 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Dla uzyskania tej nagrody, najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł - przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem lub przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób.

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 150 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


By zdobyć tę nagrodę, najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) albo
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Za wynagrodzenie - zgodnie z regulaminem promocji - Citibank uznaje: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego . Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych"

Wypłata tej premii 150 zł zaplanowana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibanku, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. 20 złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 150 zł... i też zapewni zdobycie kolejnej nagrody).

Dodatkowe 100 zł (nagroda nr 4)


W celu zdobycia tego bonusu... w praktyce już nic więcej robić nie trzeba. Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 150 zł każda), ten otrzyma jeszcze 100 zł. Wypłata dodatkowego bonusu przewidziana jest także do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (w praktyce powinna więc wpłynąć razem z nagrodą nr 3).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, ale równie dobrze nie trzeba tego odkładać i wszystkie warunki spełnić można niezwłocznie po otwarciu konta. Wówczas pozostanie jedynie czekać na wpływy kolejnych premii (a konto i wydana do niego karta będą w tym czasie za 0 zł bez warunków, więc też nie będzie konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością).

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Nagroda nr 5: do 100 zł (jako 1% zwrotu za płatności kartą) 


To moneyback, dzięki któremu - oprócz wyżej wymienionych premii do 450 zł - można jeszcze uzyskać do 100 zł. 

Nagroda w postaci zwrotów za płatności jest przewidziana dla 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 450 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 22.08. do 30.09.2022 r.), oprócz otwarcia CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (w tym przypadku okres wykluczenia jest więc nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 450 zł). 

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można zgarnąć do 25 zł zwrotu (co w sumie dać może nawet 100 zł). 

Moneyback będzie wypłacany przez bank do końca każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (do czasu wpływu moneybacku nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). 

Jeszcze więcej z kartą kredytową Citibanku w pakiecie 


Skorzystanie z karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wspomnianego wyżej moneybacku dla otwierających konto osobiste (nagroda nr 5), przewidziana jest także i gwarantowana nagroda za taką kartę. Do wzięcia czeka 600 zł w bonach do Allegro lub 450 zł w bonach do Biedronki. W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji - różnica pomiędzy tymi promocjami sprowadza się nie tylko do wartości nagród, ale też do warunków jakie należy spełnić (w skrócie: by uzyskać bony do Allegro będzie należało wykonywać płatności po min. 300 zł przez 7 kolejnych miesięcy; w promocji z bonami do Biedronki wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł - a czasu na to jest sporo, bo nawet 3 miesiące).

Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

Dodatkowe 10 000 punktów w programie Bezcenne Chwile


Gdy już założysz konto osobiste w Citibanku, to wydaną do niego kartę płatniczą Mastercard możesz zarejestrować w bezpłatnym programie lojalnościowym Bezcenne Chwile. Wtedy płacąc kartą u wybranych partnerów programu, dzięki obecnie dostępnej promocji "Rozwijaj swoje pasje w szkole" możesz zgarnąć 10 000 (2 x 5 000) ekstra punktów. A taka ich liczba oznacza możliwość odebrania nagród (np. bonów a zakupy) o wartości min. 100 zł. Więcej na temat tej promocji piszę tutaj

CitiKonto - prześwietlenie oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Citibanku to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (bank nie pobiera ani opłaty za wydanie karty, ani opłat miesięcznych - nie trzeba w tym celu spełniać jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie aktywować.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród (...)"


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek powodu tak zechcesz zrobić):

Przydatne dokumenty:

165 komentarzy:

 1. Ale lipa... W zeszłym tyg założyłem sobie i żonie w promocji z premia 270 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komu to się nie przytrafiła taka historia... Zdarza się. Teraz czas uruchomić rodziców, teściów, dziadków, dzieci :)

   Usuń
  2. Oj zdarza się każdemu. Ja jakiś czas temu skusiłem się na powrót do Millennium, bo skrócili karencję (a długo na to czekałem). Wziąłem udział w promocji z premią 250 zł, a krótko potem pojawiła się edycja z premią 360 zł. Co zrobić, trzeba żyć dalej. A innym razem zdarzy się odwrotna sytuacja - założysz konto w lepszej promocji, a kolejna edycja będzie skromniejsza ;)

   Usuń
  3. Co dziwne, że karencja w obu edycjach jest identyczna.

   Usuń
 2. Czy wymagane jest polskie obywatelstwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile w promocjach bankowych wszem i wobec stosowane są zapisy o polskim obywatelstwie czy o tym, że udział brać mogą tylko osoby z polskim dowodem osobistym i zamieszkałe w Polsce, to tu faktycznie takiego zapisu brak. Jeśli chodzi o obywatelstwo to w regulaminie pojawia się ono wyłącznie w kontekście obywateli USA.

   Usuń
  2. Czyli wniosek akceptuje dane z dowodów tożsamości wydanych w innych krajach?

   Usuń
 3. Przelew 2000 zł może być od innej osoby? Rozumiem że wystarczy byle nie był z konta w Citi?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakby ktoś chciał ogarnąć wymianę walut to prosta sprawa.
  1. Trzeba założyć konto walutowe (np. EUR jest prowadzony za 0 zł). Można to zrobić w bankowości.
  2. Za pomocą CitiKantoru trzeba kupić ok. 220 EUR (za nieco ponad 1000 zł). CitiKantor jest dostępny w bankowości. Kursy walut są tam o niebo lepsze niż zwykłe kursy banku z wysokim spreadem.
  3. Po tym jak 220 EUR wpłynie na konto walutowe wymienić z powrotem na PLN. Różnica w kursach przy sprzedaży od razu na wymianie tej kwoty wyniesie kilkanaście złotych.
  I tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Złotówa pisał, że konto w EUR jest płatne
   2. Trzeba wymienić 2 razy po 1000 zł.
   3. Jeśli kurs we wrześniu byłby korzystny można na tym zarobić.

   Usuń
  2. 1. Nie do końca. Pisałem tak, jak to wynika z tabeli opłat i prowizji. Zacytuję ze starego wpisu: "Rachunek walutowy EUR prowadzony jest bez opłat, gdy w danym miesiącu średnie saldo na tym rachunku wynosi poniżej 10 tys. EUR." (zatem, jeśli ktoś wymieni walutę tylko na potrzeby powyższej promocji, to do tego limitu mu daleko - opłaty za prowadzenie rachunku walutowego nie będzie).

   Usuń
  3. Czyli można wymienić walutę na 1 dzień, a sobie zostawić rachunek 0 zł.? W sumie to niema rachunków oszczędnościowych jak Getin w EUR. Lub puścić przelew w walucie, ale niewiadomo czy dojdzie i jakie opłaty?

   Usuń
  4. Dlaczego 2 x po 1000 zł?
   Ja wymieniłem w Citi Kantor od razu 2000 zł , tak jak sugerował opis. Powinno być dobrze, czy jednak czegoś nie doczytałem?

   Usuń
  5. Bo taniej.
   Oczywiście za jednym razem 2000 zł też dobrze.

   Usuń
  6. Dlaczego wychodzi taniej, mógłbyś wyjaśnić?

   Usuń
 5. A ja wczoraj zawnioskowałem o kartę kredytową. Za wcześnie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli się łapiesz bo o kartę można zawnioskować od 22.08. Nieważne czy przed, czy po otwarciu konta.

   Usuń
 6. Jesteście w stanie pomóc jak zrobić z tą transakcją walutową w kantorze? Niestety z wynagrodzeniem na konto może być problem bo mam zlecenie do millenium Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parę komentarzy wyżej masz moją instrukcję.

   Usuń
  2. Zrobi ci ktoś przelew z tytułem wynagrodzenie i będzie dobrze. Jedno wykluczenie: nie może być to przelew z konta w Citku.

   Usuń
  3. Czyli wpływ 2k z kont indywidualnych z tytułem zawierającym słowo "WYNAGRODZENIE" nie jest już akceptowany? Zonk!

   Usuń
  4. Za wynagrodzenie uznają wpływ za:
   - wynagrodzenie z umowy o pracę, umowy o dzieło, wynagrodzenie za zlecenie bądź kontrakt
   - emeryturę, rentę, świadczenie przedemerytalne
   - stypendium
   - świadczenia z programu Rodzina 500+ lub innego świadczenia rodzinnego
   - przelew z konta firmowego dla osób samozatrudnionych.

   Pytanie: w jaki sposób Handlowy może wiedzieć, czy wpływ rzeczywiście pochodzi z konta firmowego, s nie indywidualnego?

   Usuń
 7. Czy płatność rachunku blikiem np za prąd też się zalicza ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za wszystko, wszędzie. Nie ma wykluczeń.

   Usuń
  2. A czy przelew Blikiem na inne swoje konto będzie uznana jako taka płatność?

   Usuń
 8. Błąd mi wyskakuje w ostatnim kroku:
  Przykro nam, nie możesz w tej chwili kontynuować. 

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem tak samo. Dzisiaj mi już przeszło .

   Usuń
 9. A czy można zrobić tak że teraz wyrażę zgody a jak dostanę pierwsze 50 zł to je cofnę? I to nie wpłynie na prawo do kolejnych nagród?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam jak byk napisane w regulaminie poprzednim conajmniej 3 transakcje blik, więc może być to 3,4,5 transakcji na kwotę w sumie 300 wzwyż. Mogą być to małe kwoty.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie proces otwierania konta na selfie w tym banku (i do tej pory we wszystkich innych) to droga przez mękę i loteria. Zrezygnowałem po kilkunastu minutach poświęconych na próby zrobienia odpowiednich zdjęć dowodu osobistego, przypominających bardziej dziecięcą zabawę w "łapanie niebieskich ramek", niż proces weryfikacji tożsamości przy otwieraniu konta bankowego. To było moje pierwsze i ostatnie podejście do otwarcia konta w Citibanku. Szkoda czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie przechodzi wideoweryfikacja to zadzwoni konsultant i wyślą kurierem.

   Usuń
  2. Zarejestrowany w Belgii Aion (kolejny projekt Sobieraja) ma znacznie lepiej działającą procedurę choć bliźniaczo podobną.

   Podobnie jest w przypadku bramki płatniczej iMoje (obecnie payappka) - można?

   Usuń
  3. Ino dziwo zdjęcia dowodu poszły błyskawicznie, natomiast na zdjęcie twarzy zmarnowałam z 20 minut i się nie udało. Po weryfikacji najpierw bylo UDAŁO się , po czym za sekundę , wystąpił błąd i tak z 10 razy. Dałam spokój sobie i mamie. To moje czwarte podejście by otworzyć. Jej tam konto i pewnie znowu będzie jak zawsze.

   Usuń
  4. Zaczekaj na telefon i wtedy przyślą kuriera z umową.

   Usuń
 12. Czy mogę zrobić np: 3x przelew blik na telefon np. po 100zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź jest napisana w artykule.

   Usuń
  2. Tak, wystarczą same przelewy. Byle było ich min. 3 i na sumę min. 300 zł.

   Usuń
 13. czy jeżeli nie przeszedłem weryfikacji i wybrałem podpisanie umowy przez kuriera (bez tego kontaktu telefonicznego) oznacza że nie będę zapisany do premi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie zapis brzmi "Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród (...)".

   Niewykluczone, że przed tym kurierem (bo rozumiem, że we wniosku taka opcja się pojawiła?) z banku jeszcze ktoś kontaktować się będzie.

   Usuń
  2. tak pojawiła się zaraz po błędzie było pytanie czy chce czekać na telefon czy kurier i ja głupi wybrałem kuriera :(

   Usuń
  3. No to ja jeszcze lepsza, bo nie czytałam co tam piszą i nie wybrałam nic

   Usuń
  4. Daj proszę znać, czy mimo wyboru kuriera, odezwie się do Ciebie jeszcze konsultant. Będzie to dla mnie pomocne. Z góry wielkie dzięki:)

   Usuń
  5. Po jakimś czasie dzwonią do każdego, kto rozpoczął wniosek, ale z jakichkolwiek powodów go nie dokończył.

   Usuń
  6. dzwoniłem dziś na infolnie i twierdzą ze wybór kuriera nie stoi na przeszkodzie w zdobyciu 450 złotych :)

   Usuń
  7. Nawet wchodząc na podlinkowaną przez Złotówę stronę wniosku przez jakąkolwiek przeglądarkę w systemie operacyjnym Windows pojawia się opcja kuriera z pominięcia tego fiaska zwanego "selfie" 😄

   Usuń
  8. Szczerze mówiąc nie widzę tej opcji, która dawałaby możliwość uniknięcia założenia konta poprzez selfie na rzecz kuriera.... Chyba, że na jakimś etapie wypełniania wniosku dalszym niż podanie swoich danych kontaktowych?...

   Usuń
  9. Na stronie z wnioskiem jest taki zapis: "Po aktywacji konta skontaktuje się z Tobą nasz Doradca, aby przedstawić korzyści z posiadania konta i karty kredytowej jednocześnie."
   Faktycznie z Banku ktoś potem dzwoni? Można olać takiego delikwenta i nie odebrać?;)

   Usuń
  10. Anonimowy24 sierpnia 2022 19:20
   Jak się nie uda wideoweryfikacja to wtedy dzwoni konsultant i umawia kuriera.

   Anonimowy24 sierpnia 2022 19:40
   nie odbierzesz = wniosek anulowany.

   Usuń
  11. Anonimowy 25 sierpnia 2022 20:46 Ale czy na pewno nieodebranie tego telefonu oznacza anulowanie wniosku, skoro taki telefon ma niby nastąpić już po "aktywacji konta"?

   Usuń
  12. Weryfikacja online, nie powiodła się. Nie odbiorę = wniosek anulowany, będę mógł spróbować jeszcze raz?

   Usuń
 14. ,,Przelewy na telefon Blik,, mogę prosić o wyjaśnienie??? Jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Bliku (w tym o przelewach na telefon) piszę tutaj.

   Usuń
  2. Nie mogę swoim smartfonem płacić zbliżeniowo na kasie:( Pytanie - nigdy się tym wcześniej nie interesowałem - czy można w jakichś marketach płacić Blikiem używając kodu? A jeśli tak, to czy ktoś wie w których sklepach można w ten sposób płacić?

   Usuń
  3. Twój smartek zapewne nie ma modułu NFC i dlatego nie można nim płacić zbliżeniowo na terminalu płatniczym.

   Płatności BLIK są możliwe w każdym sklepie (nawet osiedlowym), który ma taką opcję na terminalu. Z dużych sklepów jedynie w starszych sklepach Kaufland nie mają tej opcji.

   Usuń
  4. Biedronka, Żabka i pewnie wiele innych. Jednak najłatwiej jest zrobić przelew BLIK.

   Usuń
  5. Obecnie wręcz trudno znaleźć sklep czy serwis płatniczy, które nie akceptują BLIK.

   Usuń
 15. Czy jako samozatrudniony mogę przelać z konta firmowego które również jest na moje nazwisko lecz w innym banku kwotę 2tys zł na konto w city i wtedy spełnię punkt z przelewem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być. Brałem udział w promocji marcowej (no niestety mniej bo 270 zł) i dostałem premię.

   Usuń
 16. Jeżeli z konta firmowego które jest również na moje nazwisko, lecz w innym banku przeleje 2tys zł na nowe konto w City to spełnię punkt z przelewem? Czy nie mogę sam sobie zrobić przelewu?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy jeśli wyśle mi ktoś przelew z tytułem "Wynagrodzenie za Wrzesień 2022" to już bank potraktuje jako przelew wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to że tak

   Usuń
  2. Mnie nie uznano i nie pomogła też reklamacja, tak jak Tobie Kasiu z tym PayU 😋

   Usuń
  3. Tak, circa 2 lata temu mieli promkę, w której wymagali min. 3 płatności GPay na sumę 100 zeta w sklepach stacjonarnych - wtedy jeszcze nie oferowali apki.

   Usuń
 18. Czy później to konto da się też zdalnie zamknąć np. przez bankowość?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można złożyć dyspozycję wypowiedzenia np. w bankowości.

   Usuń
  2. To ja jeszcze dopytam kiedy można konto zamknąć? Chodzi mi o to czy jest jakaś lojalka?

   Usuń
  3. A kiedy chcesz (po wpłynięciu premii).

   Usuń
 19. Aplikacja Citibanku wiesza się i wolno działa, a nawet ostatnio kody blik w domu przez szybkie łącze nie działają. Masakra. Włączenie danych mobilnych wyżera internet. Tylko wyrzucanie jednostek w błoto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zrobić 3 przelewy Blikiem i już po temacie używania aplikacji. Nie ma się co emocjonować tematem jakby to był zakup auta które ma nam już służyć dożywotnio ;)

   Usuń
  2. Dzięki masz rację. Zrobiłem 3 bliki i 1 przelew na telefon i spokój z tym. Bliki zwrócone się nie wliczają, więc się nie liczy.

   Usuń
  3. Co to znaczy, że "bliki zwrócone się nie wliczają"?

   Usuń
  4. Do obrotu zwalniającego z opłat za kartę nie ma wykluczeń.

   Usuń
 20. Założyłam dzisiaj konto przez selfie. Poza powiadomieniem o rozpoczęciu składania wniosku nie dostałam reszty dokumentów, które powinny dojść i są potrzebne, żeby w ogóle się zalogować. Niestety zabawa z weryfikacją i tą niebieską ramką to wyglądała jak kiepski żart. Niestety mimo pokaźniej premii nie polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej rozbawiający mnie rodzaj komentarzy. Nie polecam, bo coś mi się nie podoba xD Kurczę, jak bym miał polegać na takich opiniach to bym nic nigdzie nigdy nie otworzył (a tymczasem 24,4 tys. zł już na koncie dzięki różnym promkom banków).

   Usuń
  2. @ Anonimowy 25 sierpnia 2022 09:52
   "Najbardziej rozbawiający mnie rodzaj komentarzy."
   To idealnie pasuje jako mój komentarz do Twojego komentarza.
   Czyli ludzie nie powinni pisać, że coś w danym banku działa kiepsko, bo to coś Tobie akurat nie przeszkadza? Ale może przeszkadza tym, którzy wybierają tylko takie promocje, gdzie generalnie nie ma problemów, a omijają takie, gdzie problemy pojawiają się "masowo"?

   Usuń
 21. Śledzę od pewnego czasu te promocje i odnoszę wrażenie, (ponieważ we większości z nich wymagane są transakcje blikiem), że coraz bardziej przeciągają ludzi do transakcji bezgotówkowych i to nie poprzez karty bankomatowe a płatności telefonem a może wkrótce poprzez czip i wyrugowanie z obiegu pieniądza. A owe promocje wybitnie temu służą. Poza tym nie bardzo podoba mi się skan dowodu osobistego i zdjęcie twarzy krążące w internecie...(łup dla cwaniaków?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niczego innego niż płatności kartą, Blikiem czy telefonem banki promować nie będą. To jasne, bo właśnie przy okazji tych płatności zarabiają (są to prowizje od sprzedawców czy usługodawców, którzy udostępniają terminal płatniczy). Nie dzieje się tak, gdy ktoś płaci gotówką (ba, obsługa gotówkowa dla banków to olbrzymie koszty). Od zarania promocji bankowych jest więc promowane to samo - płacenie tym, co jest w ofercie banku (kartą, Blikiem, telefonem itd.). O tym, w którym kierunku przesuwają się trendy często decyduje to, jakie budżety na marketing bank uzyskuje od danych firm, operatorów płatności itp. To później przekłada się właśnie na forowanie takiej a nie innej formy płatności.

   Co do skanu, to on nie jest udostępniany publicznie, a przesyłany do banku w szyfrowany sposób, więc tylko tam on trafia. Osobiście nie mam co do tego żadnych oporów, bo w czasach gdy nasze dane są "wszędzie" (od szkół, pracodawców, urzędów po dostawców różnych mediów, usług i sprzedawców), to akurat banki należą do tych, które dysponują największymi zasobami (finansowymi, technicznymi), które zapewniają bezpieczeństwo danych i mają też największą świadomość ich ochrony.

   Usuń
  2. Można kupować blikiem w Internecie bez terminali. Alior promuje płatności kartą w telefonie, ale żeby nim zapłacić musi być urządzenie go obsługujące, czyli terminal.

   Usuń
  3. Alior daje 1% zwrotu do maks. 20 zeta miesięcznie za płatności mobilne kartą lub BLIK w sklepach stacjonarnych.

   Usuń
  4. Czy Alior oferuje BLIK bez kodu?

   Usuń
  5. Tak. Poza nim to: mBank, Millennium, PKO, Santander oraz Śląski.

   Usuń
 22. Od kiedy liczy się data otwarcia konta?
  Od daty zawarcia umowy? Czy od daty aktywacji konta? Pytanie ważne bo jestem na przełomie sierpnia i września i nie wiem od której daty liczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez znaczenia bo możesz od razu po otwarciu spełnić wszystkie warunki i wtedy tylko czekać na premie. Nie musisz czekać ze spełnianiem warunków do "pierwszego" czy "drugiego" miesiąca po otwarciu konta.

   Usuń
 23. Czy opłacenie rachunku za gaz itp. liczy się do blika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można nawet zrobić płatności BLIK w Biedrze albo Lidl kupując po jednej bułce :)

   Usuń
 24. Jak bank reaguje na zamknięcie konta, proponują coś na zatrzymanie i pozostawienie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamykałem u nich ROR już 3 razy i nic nie proponowali. Żonie również 😬

   Usuń
  2. Przy rezygnacji z konta Citi nic nie proponuje. Przy karcie kredytowej można ugrać benefity.

   Usuń
  3. Mnie dawali 3-procentowe zwroty do 300 zł przez pół roku czyli maks. 50 zł miesięcznie.

   Usuń
 25. Wczoraj w procesie zakładania konta kazali sprawdzić, czy dostałam dokumenty bankowe na mejla. Sprawdziłam, było prawie 300 stron, więc zaakceptowałam, że wszystko ok. Dzisiaj przejrzałam plik do końca i okazało się, że zapisali mnie na promocję 270 zł, a nie 450. Mogę jeszcze coś z tym zrobić czy już po sprawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoń na infolinię i niech jakiś 'doradca' bezzwłocznie skoryguje ichni błąd - Handlowy to taka porażka niemal jak Pocztowy 😂

   Usuń
  2. Czy mogę wysłać 3 przelewy blik między swoimi kontami w różnych bankach i to będzie spełniało warunek 3 transakcji blik?

   Usuń
 26. Jak zrezygnować z procesu kurierskiego i spróbować jeszcze raz online?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego chcesz rezygnować z kuriera?

   Usuń
  2. Mieszkam w Anglii :)

   Usuń
  3. Infolinia banku lub profil banku na facebooku .

   Usuń
 27. Czy jeszcze ktoś oprócz mnie ma problem z założeniem konta? Pojawia się błąd i tak za każdym razem. Czy może powodem jest to że mam już kartę kredytową? Czy jeśli założę konto przez infolinię to promocja również wskoczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie poszła ci wideoweryfiacja to po prostu zaczekaj. Zadzwoni konsultant i umówi kuriera. Ale musisz zaczekać bo dzwoniąc samemu to promocji nie będzie.

   Usuń
  2. Ale błąd pojawia się na pierwszym kroku po wprowadzeniu danych imię nazwisko pesel i numer telefonu więc nawet nie tworzy się jeszcze żaden wniosek. Dzieje się tak zarówno u mnie jak i u męża, i oboje mamy już kartę kredytową citi więc śmiem twierdzić że chodzi o to. Jedyna opcja to zadzwonić na infolinię ale czy wtedy będzie konto w promocji?

   Usuń
 28. Jeżeli weryfikacja selfie się nie powiedzie, po zadzwonieniu na infolinię, przeprowadzić jej jeszcze raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ty dzwonisz bo przypadkowy konsultant nie ogarnie ci promocji. Oni muszą zadzwonić.

   Usuń
 29. Przelew BLIK może być na inne swoje konto, na własny numer, na który jest założone konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może być. Przelew idzie do banku gdzie ostatni raz numer dopisałeś do Blika.

   Usuń
 30. Jest jakaś instrukcja jak ogarnąć 2000 zł w walutach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku komentarzy masz instrukcję od Anonimowy 23 sierpnia 2022 10:21

   Usuń
 31. Mnie pokonali, już przeszłam 3 sesje każda po chyba 5 prób zdjęć dowodu, ciągle komunikat nieczytelne, potem czekanie godzinę, żeby można było ponowić próbę. Raz przeszło, zdjęcie twarzy i komunikat oki, a za chwilę błąd. Zakładam wiele kont, ale citi mnie pokonało :):):)

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy można wszystkie warunki spełnić w miesiącu podpisania umowy? Czy trzeba czekać do następnego? Zawarłem umowę we wrześniu i czy mogę zrobić teraz wszystko, czy dopiero w październiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz od razu wszystko zrobić od razu nawet jednego dnia. Potem tylko czekać na bonusy. W artykule Złotówy też jest o tym.

   Usuń
 33. Orientujecie się czy w Citi Handlowym można wypłacić wymienioną walutę w Citi Kantor? I czy są jakieś opłaty za to?

  OdpowiedzUsuń
 34. Założyłem konto walutowe i niestety kupienie waluty za 2000 zł i sprzedanie jej to u mnie koszt około 180 zł. 45 groszy jest różnicy na kup/sprzedaj. Jak to ogarnąć żeby spełnić warunek ? Czy jak nie spełnię tego warunku, a spełnione zostaną pozostałe to otrzymam resztę bonusów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki spread to po "standardowym" kursie (tradycyjnie w bankach z ogromną rozbieżnością). Trzeba uruchomić CitiKantor - wtedy wymiana będzie po o wiele mniejszej różnicy.

   Usuń
  2. Gdzie to uruchomić ?

   Usuń
  3. Jestem zalogowany i wchodzę w kantor i tam widzę taką różnice właśnie.

   Usuń
  4. Od razu w rubryce KONTA OSOBISTE masz "Przejdź do Citi Kanto >"

   Usuń
  5. Tak robię i dziś mam tak Euro kupno po 4,9152 sprzedaż 4,4695 to na zakupie euro za 2000zł i sprzedaniu ich za chwile plecy są na ok 180 zł

   Usuń
  6. W weekend kurs jest sztywny z dużym spreadem. Teraz już jest mniej. Przykładowo na parze EUR/PLN aktualnie jest 4,6742 oraz 4,7153 zł

   Usuń
  7. Faktycznie dziś jest elegancko. Dziękuje bardzo

   Usuń
 35. Wszystko kręci się wokól blika czyli telefonu czyli wyeliminowania kart bankomatowych czyli...wyeliminowania gotówki... i niewolnictwo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w jaki sposób rzekomo Blik ma się różnić od karty że on prowadzi do wyeliminowania gotówki? Karta nie?

   BTW po co bank ma promować obrót gotówkowy? To tak jakby producenci samochodów namawiali do podróży koleją albo piekarze do jedzenia kaszy xD

   Usuń
 36. Złożyłem wniosek w niedzielę. Mam już karte kredytową w city, a jeśli chodzi o konto minął mi okres karencji więc idealnie. Natomiast mam problem, ponieważ aplikacji nie pojawia się konto osobiste. Nadal widnieje tylko karta kredytowa. Czy ktoś miał podobny problem?
  Czy skontaktować się z BOK czy czekać żeby nie było że ja do nich zadzwoniłem i promocja przepadła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo ale po zalogowaniu przez przeglądarkę widac numer konta

   Usuń
  2. A u mnie właśnie nawet numeru konta. Mimo że cały proces poszedł bez problemu

   Usuń
 37. "przelew na telefon blik" - czy to oznacza ze wystarczy że zrobie komuś przelew blikiem na 300,00 zł i warunek będzie spełniony??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Może być przelew na telefon. Pamiętaj tylko że muszą być co najmniej 3 na łączną kwotę min. 300 PLN

   Usuń
 38. Dzień dobry, mam pytanie do osób które powracają do Citi po karencji. Czy konieczna jest ponowna weryfikacja wniosku przez konsultanta banku? Żona złożyła wniosek przez stronę promocji, wideoweryfikacja była bez zastrzeżeń, a dziś telefon od konsultanta że wniosek został anulowany, i trzeba go na nowo telefonicznie złożyć że względu na to że 5 lub 6 lat temu już była klientem tego banku.

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy ktoś dostał już 1 premię?

  OdpowiedzUsuń
 40. Umowe muszę podpisać ja do końca września, czy bank też? Czekam na kuriera i w sumie to nie wiem czy jest sens

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam na kuriera bo mimo, że przeszedłem wideoweryfikacje (proces online zakonczyl sie monitem "Twój wniosek został wysłany") to i tak wysłali kuriera i mimo, że w regulaminie promocji jest napisane: "które nie później niż do 30 września 2022 r., złożą wniosek o zawarcie lub zawrą z Bankiem Umowę Produktów" to i tak nie jestem pewien czy łapie się na bonusy czy też nie. Jeśli nie to będę reklamował.

   Usuń
 41. My też czekamy na kuriera, przedstawiciel banku błędnie wysłał kuriera na adres zameldowania a nie do korespondencji. Czy w związku z tym jest szansa na pozytywne rozpatrzenie reklamacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałem z konsultantem. Rzekomo nie ma być problemu z umowami podpisanymi po 30 IX. Ważne wtedy że wniosek złożony w czasie promocji.

   Usuń
 42. Skąd wziąć nazwę użytkownika? Dostałam umowę na maila, ale w niej podany jest tylko nr konta. Na stronie przeczytałam, że:
  Pierwsze logowanie
  Aby mieć dostęp do bankowości elektronicznej na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie, zarejestruj się na stronie Citibank® Online i utwórz profil, który zapewni Ci dostęp do Twoich finansów. Aby to zrobić:

  Przejdź do strony logowania Citibank® Online i wybierz opcję Zarejestruj się w bankowości internetowej.
  Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. W zależności od produktu, który posiadasz, do ukończenia procesu rejestracji będziesz potrzebował jednego z następujących numerów:
  numer karty do konta lub konta
  numer karty kredytowej
  numer konta pożyczki gotówkowej – jeśli masz u nas pożyczkę gotówkową,
  numer konta kredytu hipotecznego – jeśli masz u nas kredyt hipoteczny.

  Czy to znaczy, że muszę czekać na kartę żeby w ogóle się do bankowości zalogować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok - LUB konta ;) zrobione. Długo czeka się na kartę?

   Usuń
  2. Przecież masz numer konta, a sam napisałeś, że potrzebny jest "numer karty do konta lub konta".

   Usuń
  3. Użyj numeru konta z otrzymanej umowy.

   Usuń
 43. Dzisiaj jest ostatni dzień promki. Mam pytanie jak dzisiaj złożę wniosek i nie powiedzie się procedura zdalnego zawarci umowy i wybiorę kuriera to będę miał nadal prawo do kasy z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "do 30.09.2022 r. zawrzyj umowę z Bankiem" 😂

   Usuń
 44. Jeśli przeleję do Citi 300 zł ze swojego konta w mBank, a później zrobię 3 x 100 zł przelew Blik na swoje konto w ING, to zaliczy? Chodzi o ten zapis "które nie będą transakcjami zwróconymi" - jak to jest między innymi bankami, ale swoimi rachunkami to chyba spoko, dobrze myślę? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Transakcje zwrócone dotyczą sytuacji, w których wykonujesz przelew np. płacąc za zamówienie, po czym okazuje się, że to zamówienie nie może zostać zrealizowane i jest anulowane, więc pieniądze wracają na konto.
   W twoim przypadku wszystko będzie w porządku.

   Usuń
 45. czy ktoś dostał może premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przed chwilą sprawdziłem i na razie nic nie wpłynęło...

   Usuń
 46. Może nie będzie przelewów

  OdpowiedzUsuń
 47. Wpadła premia! :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Dzień dobry. Jaki miesiąc przyjąć za miesiąc otwarci konta. Zacząłem je otwierać w sierpniu, ale opcja zdalnej weryfikacji była niedostępna. Wybrałem kuriera. Umowę podpisałem w wrześniu. Według mnie za miesiąc otwarcia konta powinien liczyć się wrzesień, ale pierwszą nagrodę otrzymałem wraz z końcem września (50 zł) stąd moje wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skłaniałbym się ku interpretacji, że konto zostało otwarte we wrześniu. Aczkolwiek zważywszy na to, że warunki promocji można spełniać kiedy się chce (choćby już teraz wszystkie), byle zmieścić się w wyznaczonym terminie (np. transakcje Blikiem, które należy wykonać "najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta" można zrobić już w miesiącu otwarcia konta), to najlepiej zrealizować wszystko czym prędzej i po prostu czekać na bonusy :)

   Usuń
 49. Taki obrót w kantorze wystarczy? 1050zł na euro i później te euro na zł? Czy muszę 2000zł wymienić na euro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można tak zrobić że kupujesz za ponad 1000 zł i sprzedajesz potem.

   Usuń
 50. Konto otwarte we wrześniu. Dostał juz ktoś kasę 50 zł za zgody marketingowe i 150 zł za Blika?

  OdpowiedzUsuń
 51. Czy otrzymał ktoś nagrodę 50 zł za zgody marketingowe i 150 za Blika?Konto zalozone na początku września.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 150 za blika płacą do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto.

   Usuń
  2. No faktycznie. Jakoś źle to odczytałem. Jednak 50 zł powinno wpłynąć.

   Usuń
 52. Dzisiaj wpadło ostatnie 250 zł. To co zamykamy konto ;) dają coś na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
 53. Dostał ktoś 3 nagrodę, z edycji drugiej tzn. do końca grudnia 150?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...