Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku gwarantowane na rok dla nowych klientów

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.08.2022

7% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku gwarantowane na rok dla nowych klientów

Wystartowała nowa edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w promocji "Bonus za aktywność - edycja 2/2022"
Zamiast dotąd dostępnych 6% w skali roku, obecnie można uzyskać 7% gwarantowane na 12 miesięcy (do 10 tys. zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Aktualnie to czołówka ofert jeśli chodzi o konta oszczędnościowe z gwarantowanym oprocentowaniem przez określony czas. 7% w skali roku oferuje jeszcze Bank Pekao, który pozwala ulokować więcej, bo do 100 tys. zł (a utrzymanie warunków zapewnia na okres 183 dni - krócej, niż Getin... no ale tu pytanie czy w perspektywie spodziewanych kolejnych podwyżek stóp procentowych przez RPP i potencjalnie idącym za tym wzrostem oprocentowania w bankach ten dłuższy okres jest ważniejszy?).

7% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku 


Dla kogo promocja? Z promocyjnego oprocentowania 7% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym skorzystać może osoba, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By skorzystać z 7% dla oszczędności: 
 • do 30.09.2022 r. załóż konto osobiste w Getin Banku i wraz z nim konto oszczędnościowe;
 • wyraź wymagane zgody: 
  • na użycie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego |1|; 
  • na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną |2|; 
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing) |3| lub prawnie uzasadniony interes administratora danych |4|);
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 2000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić).

Chociaż w regulaminie promocji przy wymogu wpływów pojawia się określenie "wynagrodzenie", to jego definicja na szczęście jest liberalna. Dla Getinu wystarczy bowiem: 
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN"

Wpływ zatem może, ale nie musi być wynagrodzeniem przelewanym stricte przez pracodawcę. W praktyce wystarczy zapewnić choćby przelew z własnego konta w innym banku (co w praktyce zostało sprawdzone w poprzednich edycjach promocji).

Na pierwszy wpływ bank czekać będzie najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przewidziane jest na okres 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 2000 zł na konto osobiste).

Odsetki na koncie oszczędnościowym Getin będzie wypłacać w dwóch odrębnych transzach
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania oraz
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu 2000 zł na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe wpłynie bonus wyrównujący do oprocentowania promocyjnego.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie opłaca się zakładać konta wspólnego).

Na otwarcie konta oszczędnościowego ze stawką 7% załapać się można do 30.09.2022 r. (liczy się data zawarcia umowy w tym okresie).

Konto Proste Zasady - prześwietlenie oferty Getinu


Najważniejsze cechy tego konta to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy z oferty Getinu, który otwierany i prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). 

W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana). 

💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...