Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,8 lub 7% (do 500 tys. zł) na koncie oszczędnościowym w mBanku (+ 650 zł dla otwierających eKonto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

15.08.2022

6,8 lub 7% (do 500 tys. zł) na koncie oszczędnościowym w mBanku (+ 650 zł dla otwierających eKonto osobiste)

 mBank zaserwował nową promocję oprocentowania dla oszczędzających.

Promocja "eKonto bardzo oszczędnościowe" w mBanku
Tym razem podwyższone oprocentowanie można uzyskać na koncie oszczędnościowym. Dla nowych środków mBank daje 6,8 lub 7% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego). I to nawet do 500 tys. zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania dla nowych środków na eKoncie oszczędnościowym jest posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać rekordowe 650 zł w bonusach za eKonto osobiste - w tym podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam zasady uczestnictwa, warunki promocji z bonusami powitalnymi oraz prześwietlam konto z oferty mBanku. Niżej skupiam się już na propozycji dla oszczędzających.

eKonto oszczędnościowe w mBanku z oprocentowaniem do 7%


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, trzeba posiadać konto osobiste w mBanku, założyć (lub zmodyfikować) eKonto oszczędnościowe i na ten ostatni rachunek wpłacić "nowe środki". 

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem mBanku (zakładając w nim konto osobiste), to wszystkie wpłacone przez Ciebie środki będą uznane nowymi - wtedy sytuacja jest jasna i klarowna. W przypadku obecnych klientów dodatkowo trzeba policzyć jaka kwota będzie nowymi środkami - więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Główne cechy promocji:

 • wysokość oprocentowania dla nowych środków:
  • 7,0% w skali roku dla osób posiadających mKonto Intensive lub
  • 6,8% w skali roku w przypadku osób posiadających inny typ konta osobistego w mBanku, niż mKonto Intensive;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 500 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od otwarcia/modyfikacji eKonta oszczędnościowego w mBanku.

Jeśli masz już konto osobiste w mBanku (lub jeśli dopiero konto osobiste w tym banku założysz, to po jego otwarciu), wniosek o eKonto oszczędnościowe objęte promocyjnym oprocentowaniem złożyć należy za pośrednictwem strony promocji.

eKonto oszczędnościowe w mBanku otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z takiego konta jest realizowany za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym mBank pobiera opłatę w wysokości 9 zł.

Promocja ma być dostępna do 13.09.2022 roku (to czas na założenie eKonta oszczędnościowego), acz można uwzględnić, że promocja może zakończyć się wcześniej (w przypadku ulokowania przez klientów łącznie 3 miliardów złotych - komunikat o tym fakcie ma się pojawić na wyżej podlinkowanej stronie promocji).

I tyle wystarczy wiedzieć, jeśli dopiero teraz chcesz założyć eKonto oszczędnościowe i konto osobiste w mBanku, jeśli go jeszcze nie posiadasz.

Przy okazji podrzucam przydatne linki:

Ważne informacje dla obecnych klientów


W przypadku osób już posiadających eKonto oszczędnościowe w mBanku, należy dodać, że regulamin promocji zawiera pozytywnie brzmiący zapis:
"Jeżeli Uczestnik Promocji jest posiadaczem minimum jednego eKonta oszczędnościowego, może skorzystać z Promocji modyfikując jedno z nich"


Acz regulamin niestety nie precyzuje w jaki sposób tej modyfikacji dokonać. Z informacji jakie uzyskałem na infolinii wynika, że można to zrobić właśnie telefonicznie albo przechodząc do zalogowania poprzez stronę promocji (tak, by "teoretycznie" założyć eKonto oszczędnościowe, ale wtedy w rozpoczynanym wniosku będzie należało wskazać już posiadany rachunek do modyfikacji).
 

Jak wyliczyć nowe środki w promocji oprocentowania na eKoncie oszczędnościowym w mBanku?


Jako nowe środki mBank rozumie nadwyżkę środków, jakie ulokujesz w mBanku względem salda środków, jakie w dniu 1.08.2022 r. było Ci dane mieć na posiadanych (i ewentualnie współposiadanych) kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (w tym lokatach na nowe środki) w mBanku. Z wyliczaniem tych nowych środków na szczęście nie trzeba się trudzić, bo informację o nich znajdziesz we wniosku o eKonto oszczędnościowe.

Przykładowo: jeśli w mBanku na dzień 1.08.2022 r. ktoś na swych kontach posiadał 2 000 zł, a obecnie ma 1 000 zł i wpłaci jeszcze 9 000 zł, to na promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym załapie się kwota 8 000 zł.

Kwota nowych środków będzie przez mBank weryfikowana codziennie. Co to oznacza? Na podanym wyżej przykładzie to, że aby cała kwota wpłacona na eKonto oszczędnościowe (czyli 8 000 zł) była objęta oprocentowaniem wynoszącym 6,8 lub 7% w skali roku (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w mBanku), to codziennie trzeba też w tym banku utrzymywać 2 000 zł (czyli saldo z 1.08.2022 r.) oprócz 8 000 zł na eKoncie oszczędnościowym.

Wyższe oprocentowanie (7% zamiast 6,8%) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). 

Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji); 
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).


Przydatne dokumenty:

44 komentarze:

 1. Modyfikacja jest realizowana tego samego dnia czy dopiero następnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego samego. Od razu dostałem maila "[mBank] - Zmodyfikowaliśmy Twoje eKonto oszczędnościowe (wniosek nr: KOS*********)"

   Usuń
 2. Co jeśli założyłem konto w mBanku w tej promocji z 450 zł premii i 200 zł do Allegro i razem z tym założyłem Moje Cele z oproc. 6%? Łapię się teraz na te 6,8% na koncie oszczędnościowym gdy już jedno mam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje cele to odrębny rachunek. Teraz zakładaj eKonto oszczędnościowe.

   Usuń
 3. Niestety karencja od 1.01.2020 r. czyli ponad 2,5 roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można założyć samo eKonto bez karty i wtedy mieć spokój 0 zł bez niczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście.

   Usuń
  2. Tak, ale w promocji z 650 zł musisz kartę wyrobić. Można ją jednak zaraz potem zamknąć.

   Usuń
 5. Jeżeli nie łapię się na premię bo karencja mnie obiecuję, to dobrze rozumiem, że jeżeli otworzę zwykłe konto i przekształcę je na Intensive, to oprócz podwyższonego oprocentowania dostanę to konto na pół roku za darmo i kartę wielowalutową na dwa lata?

  OdpowiedzUsuń
 6. "czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące" xDDDDDDD Xddddd XDDDDD

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak można sprawdzić stan środków na dzień 1.08?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W historii operacji.

   Usuń
  2. Tyle , że ciekawe czy bierze się ostatnią operację z tego dnia, czy też saldo o godz. 00? Tego dnia akurat wychodziły mi większe przelewy z mbanku. Moze ktoś ma jakieś doświadczenie.

   Usuń
  3. Regulamin nie precyzuje ale wg logiki na koniec dnia. Po za tym przy modyfikacji pod "?" jest podany stan salda.

   Usuń
 8. Kiedy realizowana jest kapitalizacja odsetek?

  OdpowiedzUsuń
 9. Skoro 7 tys. ad. zwolnienia z opłaty do konta intensive może być sumą wpływów, to mogę np. 2x w m-cu przegonić 3,5 tys. zł ze swojego konta w ING do mBank? Dobrze rozumiem że to wystarczy do zwolnienia z opłat za konto intensive?

  OdpowiedzUsuń
 10. Zastanawia mnie ten fragment o limicie 3 mld zł.

  Załóżmy:
  17.08.2022 wpłacam 10 tys.
  31.08.2022 pojawia się komunikat o wyczerpaniu 3 mld limitu

  Czy to oznacza, że nie mogę już po ww. przykładowej dacie 31.08.2022 dopłacać do swojego konta oszcz. na 7% bo limit się wyczerpał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam dylemat. To trochę dziwny i niezrozumiały zapis w regulaminie, którego do tej pory w podobnych promocjach mBanku nie było.

   Usuń
  2. Można dopłacać dotyczy to tylko nowych wniosków.

   Usuń
  3. Skąd to wiadomo?

   Usuń
  4. "jeśli otworzysz promocyjny rachunek w dniu publikacji informacji o wyczerpaniu puli promocyjnych rachunków na stronie internetowej, Twój rachunek będzie uruchomiony na warunkach promocyjnych, a ten dzień będzie ostatnim dniem obowiązywania promocji"

   Usuń
  5. Ciekawe w jakim celu założyli dokapitalizowanie banku kwotą 3 mld zł.

   Usuń
 11. W ING na OKO Bonus/Bonus na Start 7%, oferta do 12 września, badanie salda 15.08.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego promocyjne odsetki płatne na koniec promocji 😂

   Usuń
 12. Czy Wam też naliczyło odsetki z dziennej kapitalizacji na tym KO - tylko za 1-szy dzień, a później już nie? Bo u mnie tak jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten licznik rzeczywiście się "zacina". Istotne co skapitalizują na koniec miesiąca.

   Usuń
 13. Dziś założyłem ROR - w jaki sposób otworzyć to KO ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości: Produkty >>> Oszczędności i tam (+) nowe oszczędności

   Usuń
 14. Co to za cyrk, żeby uzależniać wysokość oprocentowania od sumy depozytów klientów? To jakiś ponury żart!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu realizacja określonych budżetów np. w celu utrzymania wymaganych wskaźników.

   Usuń
  2. Jakich znowu wskaźników? Banki mają sporą nadpłynność finansową, co skutkuje wyższym podatkiem!

   Usuń
 15. Wygląda na to, że Commerzbank zlecił zgromadzenie sporych depozytów oraz pozyskanie większej ilości klientów, gdyż ponownie planuje sprzedaż mBąku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tych wycenach banków na giełdach nikt sprzedawać żadnego banku nie będzie bo za tanio.

   Usuń
  2. W styczniu 2020 r. już próbowali, ale chętnych nie było.

   Usuń
 16. Czy w przypadku 6,8% na KO obowiązuje karencja posiadania RORa? Czy jeśli zamknąłem konto w mbanku w marcu 2022 i otworzę teraz ponownie to załapię się na 6,8% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencja liczy się wyłącznie w przypadku promocji konta osobistego z premią i bonem do Allegro.

   Jeśli chodzi o promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, to z niego skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (bo liczy się wpłacenie "nowych środków"), więc tutaj karencja nie ma znaczenia (okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta nie występuje).

   Usuń
 17. W jaki sposób można się upewnić, że w chwili otwarcia i/lub 1. zasilania tego konta suma wszystkich depozytów nie przekracza 3 mld zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki nie ma komunikatu na stronie promocji lokaty (linkuję do niej we wpisie), to 3 miliardów jeszcze nie ma.

   Ponadto w regulaminie jest taki zapis: "jeśli otworzysz promocyjny rachunek w dniu publikacji informacji o wyczerpaniu puli promocyjnych rachunków na stronie internetowej, Twój rachunek będzie uruchomiony na warunkach promocyjnych, a ten dzień będzie ostatnim dniem obowiązywania promocji".

   Usuń
 18. Założyłem eKonto oszczędnościowe i przelałem tam kwotę X. Teraz w parametrach kontach w sekcji 'SZCZEGÓŁY RACHUNKU' widnieje informacja, że nadwyżka ponad X PLN do 194 000 PLN jest oprocentowana 0,75%. Czy to oznacza, że jeśli będę dopłacał do konta to te dodatkowe środki będą już na 0,75%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy udało Ci się uzyskać informację od banku w tej sprawie? Mam identyczny przypadek.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...