Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 200 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) w Pekao (+ 300 zł dla rodzica)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

29.08.2022

Aż 200 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) w Pekao (+ 300 zł dla rodzica)

Aż tyle za otwarcie konta dla dziecka nie daje żaden inny bank.

Do wzięcia (w bardzo prosty sposób) czeka premia pieniężna w wysokości 200 zł. A przy okazji przypomnę, że rodzic (tudzież każda osoba pełnoletnia), zakładając w tym banku konto dla siebie, może też uzyskać bonusy o wartości 300 zł (i 7% na koncie oszczędnościowym).


Robiąc szybki przegląd tego, który bank ile daje za otwarcie konta dla dziecka:

to od razu widać, że Bank Pekao przebija wszystkie powyższe propozycje. Bo i płaci najwięcej, i do tego nie stosuje zawężonych ograniczeń wiekowych (jak to czyni większość banków). Tutaj zyskać można za założenie konta nawet dla noworodka.

Promocja "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXIII edycja"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być dziecko mieszkające w Polsce i z polskim obywatelstwem, które (w dniu zawarcia w jego imieniu umów) nie ukończyło 18 lat i od 1.01.2021 r. nie posiadało konta osobistego (w PLN) w Banku Pekao.

Z udziału w promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXIII edycja" wykluczone są osoby nieletnie, które brały już udział w poprzednich edycjach promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom", "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay KIDS" albo "Ekstra 50 zł dla nastolatka".

W imieniu dziecka umowę z bankiem zawiera przedstawiciel ustawowy (np. rodzic), który w dniu zakładania konta dla dziecka musi posiadać jakiekolwiek konto osobiste w Banku Pekao. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 300 zł w bonusach na start za Konto Przekorzystne (tam też wspominam o tym jak uzyskać 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym) - w podlinkowanym wpisie zapoznasz się z zasadami uczestnictwa oraz warunkami promocji, a także z prześwietleniem konta osobistego w Pekao. Poniższej skupiam się już wyłącznie na okazji do bankobrania z kontem dla nieletnich w roli głównej.

Nagrody w promocji konta dla dziecka. Do wzięcia czekają 2 bonusy w wysokości 50 zł oraz 150 zł (co w sumie da tytułowe 200 zł). To gwarantowane nagrody pieniężne - wpłyną one na konto dziecka, więc będzie je można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXIII edycja" i zdobyć pierwszy bonus:
 • do 16.10.2022 r. rodzic (przedstawiciel ustawowy) w imieniu dziecka musi zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne dla młodych i rachunek oszczędnościowy Mój Skarb (jeśli dziecko takowego rachunku oszczędnościowego jeszcze nie ma), składając przy tym oświadczenia o przystąpieniu do promocji i wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do uczestnictwa w promocji oraz odebrania nagrody.

Już za to przysługiwać będzie 50 zł. By uzyskać drugi bonus (wynoszący 150 zł):
 • w przypadku dziecka poniżej 13 lat: na dzień 16.11.2022 r. saldo na Koncie Przekorzystnym dla młodych lub rachunku oszczędnościowym Mój Skarb musi wynosić min. 200,01 zł (środki w takiej kwocie muszą być na jednym z wymienionych rachunków - bank nie zsumuje mniejszych kwot z różnych kont) lub 
 • w przypadku uczestnika w wieku co najmniej 13 lat, najpóźniej do 16.11.2022 r. dziecko musi wykonać co najmniej 5 płatności w PLN za pomocą karty wydanej do konta lub Blikiem (transakcje można wykonać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie; nie zaliczą się wpłaty, ani wypłaty gotówki).

Bonus 50 zł lub bonusy o łącznej wartości 200 zł (w zależności od spełnionych warunków) wpłyną na konto dziecka do 30.11.2022 r. Do tego czasu nie rozwiązuj umowy ani o konto osobiste, ani o rachunek oszczędnościowy dla dziecka.

Promocja nie jest dostępna w agencjach i placówkach partnerskich Banku Pekao. Konto dla dziecka założyć można za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej PeoPay albo w placówkach własnych banku (pamiętaj przy tym jedynie, że jeśli dopiero teraz - jako rodzic - zechcesz założyć konto dla siebie, by zgarnąć bonusy o łącznej wartości 250 zł, to wniosek o konto dla dorosłego trzeba złożyć poprzez stronę promocji, a nie w placówce banku - o szczegółach piszę tutaj).

Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao - prześwietlenie oferty


W przypadku kont dla niepełnoletnich w praktyce obowiązują zasady takie, jak dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS z hasłem potwierdzającym dyspozycje składane w bankowości internetowej (alternatywnym sposobem jest darmowa autoryzacja mobilna - za pomocą aplikacji); 
 • 0 zł za wypłatę środków ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Regulamin promocji nie wymaga wyrabiania karty do konta dziecka. Jeśli na takową zdecydujesz się jednak dla dziecka od 13. roku życia (bo w tym wieku - na potrzeby promocji - są wymagane płatności kartą lub Blikiem), to karta wydawana jest za 0 zł - nie ma też opłat miesięcznych (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Z kolei rachunek Mój Skarb to konto oszczędnościowe dla dziecka (od urodzenia do 18. roku życia), które bank otwiera i prowadzi bez opłat. Na potrzeby promocji trzeba ten rachunek założyć, ale korzystanie z niego nie jest wymagane. Choć warto, bo na tym rachunku też można skorzystać z promocji (dostępnej także do 16.10.2022 r.). Bank oferuje 7% w skali roku, gwarantowane na 6 miesięcy (do 3 000 zł). Tu więc można ulokować zdecydowanie mniej, niż w przypadku konta oszczędnościowego dla pełnoletnich (7% dostępne jest do 100 tys. zł), ale dziecko warto uczyć oszczędzania już od małego i wiadomo, że wtedy zaczyna się od mniejszych kwot.

Każdy uczestnik promocji (czyli dziecko) może zgarnąć maksymalnie 200 zł (bez względu na liczbę założonych kont).
______________

Na koniec przypomnę, że w Pekao promocji obecnie wiele, bo można też zgarnąć do 600 zł moneybacku z kartą kredytową. Z kolei prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą uzyskać do 2000 zł premii za konto firmowe

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Czy dziecko musi mieć dowód?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem że każde dziecko otrzymuje na swoje konto bonus. Czyli mogę założyć każdemu dziecku konto i dostanie bonus czy tylko jedne konto mogę założyć?

  OdpowiedzUsuń
 3. Te 200 zł można przelać z konta rodzica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źródło pochodzenia przelewu zasilającego rachunek dziecka jest w tym przypadku bez znaczenia. Liczy się tylko by saldo na określony dzień wyniosło min. 200,01 zł (podkreślę, że chodzi o kwotę ponad 200 zł, a nie okrągłe 200 zł).

   Usuń
 4. nie da się założyć konta online, PEKAO potwierdziło że mogę to zrobić tylko w placówce

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy zgody na kontakt marketingowy z ofertą Spółek z Grupy Kapitałowej są wymagane, żeby wziąć udział w promocji kont dla dzieci i dorosłego?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak trzeba założyć konto przekorzystne dla młodych żeby wziąć udział w promocji skoro online nie można??

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozumiem, że wystarczy wpłacić pieniądze na konto 15.11. i warunek będzie spełniony?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...