Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 200 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) w Pekao (+ 300 zł dla rodzica)

650 zł od VeloBanku480 zł od Santandera900 zł za kartę Citi550 zł od mBanku400 zł od Millennium

29.08.2022

Aż 200 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat) w Pekao (+ 300 zł dla rodzica)

Aż tyle za otwarcie konta dla dziecka nie daje żaden inny bank.

Do wzięcia (w bardzo prosty sposób) czeka premia pieniężna w wysokości 200 zł. A przy okazji przypomnę, że rodzic (tudzież każda osoba pełnoletnia), zakładając w tym banku konto dla siebie, może też uzyskać bonusy o wartości 300 zł (i 7% na koncie oszczędnościowym).


Robiąc szybki przegląd tego, który bank ile daje za otwarcie konta dla dziecka:

to od razu widać, że Bank Pekao przebija wszystkie powyższe propozycje. Bo i płaci najwięcej, i do tego nie stosuje zawężonych ograniczeń wiekowych (jak to czyni większość banków). Tutaj zyskać można za założenie konta nawet dla noworodka.

Promocja "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXIII edycja"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być dziecko mieszkające w Polsce i z polskim obywatelstwem, które (w dniu zawarcia w jego imieniu umów) nie ukończyło 18 lat i od 1.01.2021 r. nie posiadało konta osobistego (w PLN) w Banku Pekao.

Z udziału w promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXIII edycja" wykluczone są osoby nieletnie, które brały już udział w poprzednich edycjach promocji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom", "Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay KIDS" albo "Ekstra 50 zł dla nastolatka".

W imieniu dziecka umowę z bankiem zawiera przedstawiciel ustawowy (np. rodzic), który w dniu zakładania konta dla dziecka musi posiadać jakiekolwiek konto osobiste w Banku Pekao. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zyskać 300 zł w bonusach na start za Konto Przekorzystne (tam też wspominam o tym jak uzyskać 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym) - w podlinkowanym wpisie zapoznasz się z zasadami uczestnictwa oraz warunkami promocji, a także z prześwietleniem konta osobistego w Pekao. Poniższej skupiam się już wyłącznie na okazji do bankobrania z kontem dla nieletnich w roli głównej.

Nagrody w promocji konta dla dziecka. Do wzięcia czekają 2 bonusy w wysokości 50 zł oraz 150 zł (co w sumie da tytułowe 200 zł). To gwarantowane nagrody pieniężne - wpłyną one na konto dziecka, więc będzie je można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom – XXIII edycja" i zdobyć pierwszy bonus:
 • do 16.10.2022 r. rodzic (przedstawiciel ustawowy) w imieniu dziecka musi zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne dla młodych i rachunek oszczędnościowy Mój Skarb (jeśli dziecko takowego rachunku oszczędnościowego jeszcze nie ma), składając przy tym oświadczenia o przystąpieniu do promocji i wyrażając zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do uczestnictwa w promocji oraz odebrania nagrody.

Już za to przysługiwać będzie 50 zł. By uzyskać drugi bonus (wynoszący 150 zł):
 • w przypadku dziecka poniżej 13 lat: na dzień 16.11.2022 r. saldo na Koncie Przekorzystnym dla młodych lub rachunku oszczędnościowym Mój Skarb musi wynosić min. 200,01 zł (środki w takiej kwocie muszą być na jednym z wymienionych rachunków - bank nie zsumuje mniejszych kwot z różnych kont) lub 
 • w przypadku uczestnika w wieku co najmniej 13 lat, najpóźniej do 16.11.2022 r. dziecko musi wykonać co najmniej 5 płatności w PLN za pomocą karty wydanej do konta lub Blikiem (transakcje można wykonać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie; nie zaliczą się wpłaty, ani wypłaty gotówki).

Bonus 50 zł lub bonusy o łącznej wartości 200 zł (w zależności od spełnionych warunków) wpłyną na konto dziecka do 30.11.2022 r. Do tego czasu nie rozwiązuj umowy ani o konto osobiste, ani o rachunek oszczędnościowy dla dziecka.

Promocja nie jest dostępna w agencjach i placówkach partnerskich Banku Pekao. Konto dla dziecka założyć można za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej PeoPay albo w placówkach własnych banku (pamiętaj przy tym jedynie, że jeśli dopiero teraz - jako rodzic - zechcesz założyć konto dla siebie, by zgarnąć bonusy o łącznej wartości 250 zł, to wniosek o konto dla dorosłego trzeba złożyć poprzez stronę promocji, a nie w placówce banku - o szczegółach piszę tutaj).

Konto Przekorzystne dla Młodych w Pekao - prześwietlenie oferty


W przypadku kont dla niepełnoletnich w praktyce obowiązują zasady takie, jak dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS z hasłem potwierdzającym dyspozycje składane w bankowości internetowej (alternatywnym sposobem jest darmowa autoryzacja mobilna - za pomocą aplikacji); 
 • 0 zł za wypłatę środków ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Regulamin promocji nie wymaga wyrabiania karty do konta dziecka. Jeśli na takową zdecydujesz się jednak dla dziecka od 13. roku życia (bo w tym wieku - na potrzeby promocji - są wymagane płatności kartą lub Blikiem), to karta wydawana jest za 0 zł - nie ma też opłat miesięcznych (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Z kolei rachunek Mój Skarb to konto oszczędnościowe dla dziecka (od urodzenia do 18. roku życia), które bank otwiera i prowadzi bez opłat. Na potrzeby promocji trzeba ten rachunek założyć, ale korzystanie z niego nie jest wymagane. Choć warto, bo na tym rachunku też można skorzystać z promocji (dostępnej także do 16.10.2022 r.). Bank oferuje 7% w skali roku, gwarantowane na 6 miesięcy (do 3 000 zł). Tu więc można ulokować zdecydowanie mniej, niż w przypadku konta oszczędnościowego dla pełnoletnich (7% dostępne jest do 100 tys. zł), ale dziecko warto uczyć oszczędzania już od małego i wiadomo, że wtedy zaczyna się od mniejszych kwot.

Każdy uczestnik promocji (czyli dziecko) może zgarnąć maksymalnie 200 zł (bez względu na liczbę założonych kont).
______________

Na koniec przypomnę, że w Pekao promocji obecnie wiele, bo można też zgarnąć do 600 zł moneybacku z kartą kredytową. Z kolei prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą uzyskać do 2000 zł premii za konto firmowe

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Czy dziecko musi mieć dowód?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem że każde dziecko otrzymuje na swoje konto bonus. Czyli mogę założyć każdemu dziecku konto i dostanie bonus czy tylko jedne konto mogę założyć?

  OdpowiedzUsuń
 3. Te 200 zł można przelać z konta rodzica?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źródło pochodzenia przelewu zasilającego rachunek dziecka jest w tym przypadku bez znaczenia. Liczy się tylko by saldo na określony dzień wyniosło min. 200,01 zł (podkreślę, że chodzi o kwotę ponad 200 zł, a nie okrągłe 200 zł).

   Usuń
 4. nie da się założyć konta online, PEKAO potwierdziło że mogę to zrobić tylko w placówce

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy zgody na kontakt marketingowy z ofertą Spółek z Grupy Kapitałowej są wymagane, żeby wziąć udział w promocji kont dla dzieci i dorosłego?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak trzeba założyć konto przekorzystne dla młodych żeby wziąć udział w promocji skoro online nie można??

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozumiem, że wystarczy wpłacić pieniądze na konto 15.11. i warunek będzie spełniony?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

Powraca promocja VeloBanku z łatwymi bonusami do wzięcia. Za konto osobiste do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł - obecnie ża...