Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Od 6,9 do 7,2% na lokatach dla nowych środków w mBanku (+ 650 zł w bonusach dla otwierających eKonto osobiste)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

19.08.2022

Od 6,9 do 7,2% na lokatach dla nowych środków w mBanku (+ 650 zł w bonusach dla otwierających eKonto osobiste)

mBank ponownie pozytywnie zaskakuje, bo ponownie serwuje podwyżkę oprocentowania na lokatach.

Lokata oszczędnościowa na nowe środki w mBanku
Aktualnie dla nowych środków można tu uzyskać (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego) 6,9 lub 7,1% w skali roku na 6 miesięcy albo 7 lub 7,2% na lokacie rocznej. Z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci, więc przy okazji warto odnotować, że na tych drugich czekają bonusy na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne najlepsze lokaty bankowe w Polsce.]

No i też warto zauważyć, że obecnie w mBanku można uzyskać 6,8 lub 7% na koncie oszczędnościowym (również dla "nowych środków" i do 500 tys. zł). Jest więc z czego wybierać (albo można wybrać i jedno, i drugie - tj. i lokaty, i konto oszczędnościowe - jak, kto woli).

Z promocyjnego oprocentowania czy to na lokatach, czy na koncie oszczędnościowym, skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w mBanku. Jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak zgarnąć 650 zł w bonusach na start za eKonto osobiste (to rekordowa wartość nagród, jaką można zdobyć na powitanie przy okazji zakładania tego typu rachunku). W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa, warunki promocji oraz prześwietlenie oferty mBanku. A poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycjach dla oszczędzających. Na pierwszy front idzie lokata półroczna, a nieco niżej ta na dłuższy okres, czyli 12-miesięczna.

Lokata oszczędnościowa w mBanku na 6 miesięcy


Główne cechy niniejszej lokaty na nowe środki to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma maksymalnie może wynieść również 500 000 tys. zł)
 • okres lokaty: 6 miesięcy
 • oprocentowanie (stałe) w wysokości:
  • 7,1% w skali roku w przypadku osób posiadających mKonto Intensive w mBanku lub
  • 6,9% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive (np. eKonta osobistego - jeśli takowego jeszcze nie posiadasz, sprawdź jak uzyskać do 650 zł w bonusach na start).
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Przez nowe środki mBank rozumie różnicę pomiędzy sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 10.08.2022 r. Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste w mBanku, to w praktyce z automatu wszystkie środki jakie będziesz wpłacać, będą kwalifikować się do wpłacenia na lokatę.

Jeśli już posiadasz konto osobiste w mBanku, to lokatę założysz z poziomu strony promocji, która przekieruje Cię do zalogowania do bankowości internetowej mBanku.

Powyższa oferta ma być dostępna do 13.09.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie trzech miliardów złotych). Komunikat o ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu tej puli, pojawi się na wyżej podlinkowanej stronie promocji.


Lokata oszczędnościowa na 12 miesięcy w mBanku


Główne cechy rocznej lokaty na nowe środki w mBanku to:

 • minimalna kwota lokaty: 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 500 000 zł (możesz założyć wiele lokat tego typu, ale ich suma maksymalnie może wynieść również 500 000 tys. zł)
 • okres lokaty: 12 miesięcy
 • oprocentowanie (stałe) w wysokości:
  • 7,2% w skali roku w przypadku osób posiadających mKonto Intensive w mBanku lub
  • 7,0% w skali roku w przypadku posiadaczy kont osobistych innego typu, niż mKonto Intensive (np. eKonta osobistego dostępnego we wspomnianej promocji z bonusami do 650 zł).
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty; w przypadku wcześniejszego zerwania depozytu otrzymasz odsetki naliczone wg stawki 0,01% w skali roku.

Jeżeli już masz konto w mBanku, to lokatę założysz z poziomu strony promocji, która przekieruje Cię do zalogowania do bankowości internetowej mBanku.

Powyższa oferta również ma być dostępna do 13.09.2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpaniu kwoty puli lokat dostępnych w promocji (bank gotowy jest założyć lokaty na sumę maksymalnie trzech miliardów złotych). O ewentualnym wyczerpaniu tej puli bank zakomunikuje na wspomnianej stronie promocji.

Przez nowe środki mBank tu także rozumie różnicę pomiędzy sumą środków w dniu składania wniosku o lokatę, a sumą środków klienta w mBanku w dniu 10.08.2022 r.

Lokaty na nowe środki (zarówno 6-, jak i 12-miesięczna) są lokatami odnawialnymi - po upływie umownego okresu na odnowionej lokacie będzie jednak obowiązywać oprocentowanie standardowe (czyli pewnie - delikatnie rzecz ujmując - nieoszałamiające; warto więc tego terminu dopilnować, by wtedy sprawdzić ofertowaną stawkę po odnowieniu i jeśli ona nie będzie zadawalająca, to lokatę zerwać).

Jeśli dopiero co zaczniesz korzystać z mBanku i teraz założysz konto, to wszystkie środki, które wpłacisz, będą kwalifikować się do zdeponowania na lokacie.

Ważne jedynie dla obecnych klientów


Jeżeli już masz konto osobiste w mBanku, to będzie trzeba sprawdzić saldo środków (na kontach osobistych i oszczędnościowych oraz na lokatach) na dzień 10.08.2022 r. - tylko nadwyżka nad tę kwotę będzie mogła być objęta promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków. Na szczęście samemu liczyć tego salda nie potrzeba - wystarczy bowiem przejść do wniosku o lokatę z poziomu strony informującej o lokacie na 6 miesięcy lub z poziomu strony informującej o 12-miesięcznej lokacie (wtedy uzyskasz informacje o saldzie "starych" środków, a także o tym ile środków spełnia kryterium "nowych").
💡 Jeśli ze względu na wymóg wpłacenia nowych środków nie łapiesz się na powyższe promocje mBanku, sprawdź propozycje banków, w których też można uzyskać 7% w skali roku (na rachunkach oszczędnościowych): w Pekao (gwarantowane na 183 dni do 100 tys. zł) oraz w ING Banku Śląskim (gwarantowane na 4 miesiące do 799 999,99 zł).


Wyższe oprocentowanie w mBanku (7,1% w skali roku na 6 miesięcy lub 7,2% w skali roku na 12 miesięcy) obowiązuje wyłącznie dla osób posiadających mKonto Intensive (to konto osobiste, które prowadzone jest za 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływów na sumę min. 7 000 zł miesięcznie). Jeśli w mBanku masz konto innego typu, to możesz je zamienić na mKonto Intensive. Decydując się jednak na taki ruch, koniecznie pamiętaj o dwóch kwestiach: 

 • nie zmieniaj swego konta na mKonto Intensive, jeśli obecnie posiadane przez Ciebie konto bierze jeszcze udział w jakiejś promocji (zmiana typu konta wyklucza bowiem z promocji);
 • nie zmieniaj konta na mKonto Intensive, dopóki w bieżącym miesiącu kalendarzowym nie będziesz mieć spełnionych warunków zwolnienia z opłat(y) za konto i/lub kartę (w przeciwnym wypadku bank pobierze bowiem opłaty).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokata i promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Dzień dobry! Mam eKonto Osobiste (zresztą założone w tej promocji z 650 zł). Rozumiem że zmienić go na mKonto Intensive nie mogę bo utracę prawo do premii. Czyli nie dla mnie 7,1 i 7,2%? Czy da się to jakoś objeść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknąć obecny ROR i założyć nowy, który jest korzystniejszy 😋

   Usuń
  2. Zostaw eKonto i jego nie ruszaj ale załóż sobie do tego konto Intensive. Warunki nadal spełnisz a lokaty z wyższym % też założysz.

   Usuń
  3. #Anonimowy19 sierpnia 2022 20:14
   Świetny pomysł! Dzięki.

   #Anonimowy19 sierpnia 2022 20:08
   Przepadłoby mi 550 zł. Więc takich rad lepiej nie udzielaj.

   Usuń
  4. Ja zawsze składam dyspozycję zamknięcia konta tego samego bądź następnego dnia po przytuleniu premii.

   Wyjątek to Millennium, Nest oraz Śląski.

   Usuń
 2. Czy to jest legalne, żeby jednej grupie klientów oferować lepsze warunki lokaty niż reszcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Gdzie się nie obejrzysz, zaczynając od państwa, powszechne są bonusy/benefity dla emerytów, studentów, dużych rodzin, etc.

   Usuń
  2. Ale każdy może założyć konto jakie chce więc to żadne różnicowanie.

   Już bardziej czepiałbym się PKO w którym jest lokata 60+ więc dyskryminują młodszych klientów.

   Usuń
  3. To fakt: 30-latek mający eKonto dostanie niższe oprocentowanie na KO niż 30-latek mający Konto Intensywne :)

   Usuń
 3. Na 3 miesiące jakąś lokatę fajną mają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto oszczędnościowe 6,8/7 procent jest na 3 m-ce

   Usuń
 4. Witam, nie rozumiem oświadczenia w promocji mBanku - w którym jest zapis że oświadczam że prowadzę działalność gospodarczą - z treści promocji nie wynika że jest to warunek promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez znaczenia. Pytają się bo może chcą zaoferować konto firmowe

   Usuń
 5. Jakie jest oprocentowanie dla starych środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę kogoś jeszcze interesuje oprocentowanie standardowe? Więcej niż na nowe środki nie dadzą więc co z tego czy będzie 0,1 czy 5%?

   Usuń
 6. Złotówa, warto byś dodał informację o promocji do 30.11.2022 na przekształcenie mkonta (lub innego RORu) na mkonto Intensive, Regulamin promocji „Dla chcących więcej – XI edycja”.

  Nagrodą w promocji jest zwolnienie:
  a. przez okres 6 miesięcy z miesięcznej opłaty za prowadzenie mKonta Intensive,
  b. przez okres 24 miesięcy z miesięcznej opłaty za kartę Visa Świat Intensive, o ile Uczestnik promocji zawnioskuje o nią razem z mKontem Intensive na jednym wniosku.

  Promocja dostępna w bankowości intern.: Produkty - Nowy rachunek - Zamień konto na mkonto Intensive

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś kto zakładał konto w sierpniu dostał już nagrody??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca października jest termin. Dotąd nie dostałem

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...