Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Co się dzieje z oprocentowaniem i czy to ten moment by 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Pekao zagwarantować sobie na pół roku? (OSTATNIE CHWILE PROMOCJI + bonus 200 zł na start)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

14.08.2023

Co się dzieje z oprocentowaniem i czy to ten moment by 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Pekao zagwarantować sobie na pół roku? (OSTATNIE CHWILE PROMOCJI + bonus 200 zł na start)

Dziś przypominam o promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, gdzie 7% można zagwarantować sobie na pół roku.

Ostatnie chwile na 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao
Niby w innych bankach są jeszcze oferty kont oszczędnościowych z oprocentowaniem ponad 7%, ale jest ich coraz mniej. Poniżej porównuję te propozycje i zastanawiam się czy te 7% w Pekao warto łapać.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

7% (pozornie) może nie robić wrażenia, gdy ciągle mamy w pamięci wszem i wobec (do niedawna) dostępne oprocentowanie z ósemką na przodzie (ba, niektórzy mieli, bądź nadal mają jeszcze np. 10% na lokatach - obecnie już niedostępnych - w PKO BP bądź Credit Agricole, bo przecież i takie promocje się pojawiały).

Sytuacja na teraz


Na początek przyjrzę się więc obecnej sytuacji i przeanalizuję ofertę rachunków oszczędnościowych oferowanych przez banki w Polsce.

Gdzie obecnie można znaleźć więcej, niż 7% na koncie oszczędnościowym?


Wszędzie pojawia się więc "ale" - dodatkowe warunki do spełnienia (czasem prostsze, czasem trudniejsze, jednak zawsze występujące obwarowania, które niektórych mogą eliminować z udziału) lub nawet mogą sprawiać, że nie opłaci się skorzystanie z konkretnej promocji. Co mam na myśli? Weźmy wspomniane 9,5% - owszem, można zadowolić się świetnym oprocentowaniem 9,5%, które przy kwocie 100 tys. zł da ponad 2,5 tys. zł odsetek. Ale jednocześnie traci się szansę np. na zgarnięcie do 1200 zł za kartę Citi Simplicity i 600 zł z CitiKontem. A przecież takie 100 tys. zł można ulokować gdzie indziej (np. na 8% w VeloBanku czy 8,1% w Nest Banku) i już po 3 miesiącach dojdzie ponad 1,6 tys. odsetek. Matematyka nie kłamie: 1200 (za kartę) + 600 (za CitiKonto) + 1600 zł (od VeloBanku czy Nest Banku) to więcej niż 2500 zł w promocji z oprocentowaniem 9,5%.

No i kogo ograniczają okresy wykluczeń dla byłych klientów, ten nie przeskoczy wymogów Citibanku, Nest Banku czy ING.

Okrągłe 7% na rachunkach oszczędnościowych dostępne jest w kilku bankach, m.in. w Aliorze czy w Banku Millennium, ale w najlepszym wypadku banki zapewniają takie oprocentowanie na 3 miesiące (a przykładowo w PKO BP jeszcze krócej, bo na 60 dni).

Owszem, są jeszcze lokaty ze stawką powyżej 7% w skali roku (wszystkie w rankingu lokat), ale tu nie o nich mowa, bo to inny produkt, który wymaga utrzymywania środków przez określony czas, a do tego - w odróżnieniu od kont oszczędnościowych - nie daje możliwości dopłat środków czy wypłat (w dowolnym momencie) części lub całości oszczędności bez utraty odsetek. Tu więc skupiam się na kontach oszczędnościowych.

Co będzie dalej?


Generalnie nie lubię prognozowania, bo to gdybanie. Dziennikarze, publicyści i wszelkiej maści eksperci (bądź "eksperci") silą się na przewidywanie przyszłości i z wielkim darem przekonywania potrafią zapowiadać co będzie. Czas upływa, my zapominamy o tym co mówili, a życie i tak kreśli swoje scenariusze (abstrahując od wywrotowych momentów jak pandemia, wybuch wojny za naszą wschodnią granicą itd.).

Czy więc w perspektywie najbliższych miesięcy możliwe są obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej i idące za tym dalsze cięcia oprocentowania dla oszczędzających przez banki? Coraz więcej się o tym pisze i mówi. Czy tak będzie? Nie wiadomo. Ale fakty są takie, że banki ostatnio sukcesywnie tną stawki. To już widać po wyżej przedstawionej sytuacji.

Jedno jest pewne - gdy RPP ruszy z obniżkami, to banki już wahać się nie będą. Tak to bowiem działa, że z podwyżkami bankom niespieszno, ale gdy przychodzi do obniżek to nawet nie tyle, co szybko reagują, ale nawet wyprzedzają ruchy RPP.

W tej sytuacji, gdy ktoś nie łapie się na lepsze oferty, zapewnienie sobie 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Pekao może być dobrym ruchem. Dziś więc przypominam o tej propozycji, bo załapać się na nią można już tylko do środy (tj. 16.08.2023 r. włącznie) - przy czym liczy się tutaj nie tylko złożenie wniosku o konto w Pekao, ale też już jego otwarcie (chodzi zarówno o konto osobiste, jak i oszczędnościowe).

7% na koncie oszczędnościowym w Pekao ze spokojem na pół roku

Dodatkowo przy okazji otwarcia konta osobistego, oprócz odsetek, uzyskać można też 200 zł premii, co zwiększa ostateczny zysk z udziału w promocji (ta promocja z premią dostępna jest też tylko do 16.08. i obowiązuje dla kont zakładanych poprzez stronę promocji z wykorzystaniem metody "na selfie").

Główne parametry tej promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to:
 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

Dla kogo promocja?
 Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01. do 30.04.2023 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI nabytych za pośrednictwem Pekao (teoretycznie z promocji skorzystać mogą też obecni klienci Pekao, ale warunki są dość wyśrubowane - więcej na ten temat piszę tutaj).

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 16.08.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 16.08.2023 r.) poprzez bankowość internetową albo w placówce banku.

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 183 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 7%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

9 komentarzy:

 1. Drobny offtopic:
  Od Citi dostałem dziś zaproszenie do promocji "Bankujesz i zyskujesz do 300 zł" dla 5000 pierwszych chętnych. Z regulaminu wynika mi, że jest aktywna już od lipca - była może już tu gdzieś opisywana? Nie mogę znaleźć, a wolę mieć ją "prześwietloną" zanim skorzystam - dzięki! : )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prześlij proszę regulamin tej promocji na kontakt@bankobranie.pl

   Usuń
 2. Jakiś jest dzienny limit przelewów wychodzących z Pekao?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W praktyce w zależności od tego, jak zakładałeś konto w tym banku. Bo jak na selfie i w banku jeszcze im dowodu osobistego nie pokazywałeś to masz specjalny limit 20k, o którym dowiesz się jak zechcesz zrobić przelew na powyżej 20k (otrzymasz specjalny komunikat z zaproszeniem do oddziału w celu odblokowania limitu). Plus dzwonią w celu potwierdzenia, czy upoważniona osoba zleca przelew, wyrywkowo dla kwot od 20k - co mi np. wstrzymało taki przelew, bo nie mogłem w pracy odebrać telefonu z banku i minęła godzina ostatniej sesji elixir wychodzącejnw tym dniu. Przelew wyszedł kolejnego dnia roboczego (mimo jego zlecenia o 6:00).

   Usuń
  2. Czy każdorazowa zmiana limitu przelewu wymaga udania się do oddziału Pekao? Nie da się tego zmienić nawet w apce?

   Usuń
  3. Do jakiej kwoty przelewy zostają wstrzymane w apce? 10k, czy 20k. Jeśli 20k niema powodu oszczędzać więcej.

   Usuń
  4. Jeśli założyłeś konto poprzez selfie i nie
   udałeś sie do oddziału w celu potwoerdzenia danych, możesz zrobić przelewy o łącznej wartości do 20k miesięcznie.

   Usuń
 3. Witam, wszędzie obcinają oprocentowanie, ja natomiast mam w Pekao jeszcze 3 miesiące 8 procent bez warunków. Na 6 miesięcy oferowali konta. Warto wspomnieć. Juz kończą się credit Agricole lokaty 10 procent. 7,1 lokaty w innank oferują teraz. Warto się pochylać nad ofertami, gdzie niema warunku bycia nowym klientem, bo wtedy banki zbierają kapitał i więcej jest im potrzebne. Ile może być nowych klientów- mało więc to tylko przysłowiowa marchewka. Wiele kont przestało już być bezpłatnymi bezwarunkowo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za ten wpis. Jest bardzo cenny. Fajnie klarujesz i wnioskujesz w gąszczu informacji.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...