Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 700 zł premii oraz 700 zł do Allegro za konto firmowe w Nest Banku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

31.08.2023

Zgarnij do 700 zł premii oraz 700 zł do Allegro za konto firmowe w Nest Banku

Oto obecnie dostępna promocja konta firmowego w Nest Banku.

Nawet 1400 zł do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku
A właściwie to kumulacja aż trzech okazji do bankobrania, dzięki którym łącznie można zgarnąć nawet 1 400 zł w bonusach za BIZnest Konto.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Nawet 1400 zł do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku


W niniejszym wpisie będzie mowa o wszystkich trzech, łączących się ze sobą promocjach:
 • "Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj nawet 300 zł", dzięki której zgarnąć można do 300 zł w bonusach pieniężnych;
 • "700 PLN na karcie podarunkowej Allegro dla klientów promocji Nest Bank - edycja 2" - dzięki tej promocji zgarnąć można tytułowe 700 zł w postaci bonów do wykorzystania na Allegro" oraz
 • "Nawet 400 zł za terminal płatniczy" - w przypadku tej promocji wszystko wyjawia już jej nazwa.

Każdą z tych promocji niżej analizuję. Prześwietlam również konto firmowe zakładane w Nest Banku.

Premia do 300 zł za aktywność


Dla kogo promocja? Propozycja skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG, spółek, fundacji i stowarzyszeń, które siedzibę i rezydencję podatkową mają w Polsce. 

Z promocji wykluczone są jednak osoby, które mają lub miały konto firmowe w Nest Banku od 1.01.2021 r.

Ewentualne posiadanie innych produktów (np. konta osobistego, lokat czy kredytu) w Nest Banku nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji konta firmowego - pamiętaj jednak, by wniosek o konto firmowe złożyć na stronie promocji, bo tylko tak otwarte konto kwalifikuje do uzyskania premii (i jednocześnie udziału w pozostałych promocjach).

Nagroda. W promocji uzyskać można 6 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy, co w sumie da nawet 300 zł.

Zasady promocji z premią do 300 zł za konto firmowe w Nest Banku. By wziąć udział w promocji:
 • do 31.10.2023 r. złóż wniosek o BIZnest Konto (do uzyskania bonusów kwalifikują tylko konta założone poprzez stronę promocji);
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku o konto zawrzyj umowę z bankiem, wyrażając przy tym zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku (1) za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS oraz (2) w rozmowie telefonicznej oraz (3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz (4) za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do BIZnest Konta.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy z bonusów: 50 zł.

By zdobywać kolejne bonusy (po 50 zł każdy), w pięciu kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu spełnienia powyższego warunku (tego z wykonaniem jednej płatności kartą wydaną do konta), w każdym z tych miesięcy:
 • zapewnij wpływy na sumę min. 5 000 zł;
 • wykonaj z BIZnest Konta terminową płatność pełnej składki do ZUS lub płatność miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego;
 • wykonaj min. 3 transakcje (wśród których mogą być: płatności kartą, płatności Blikiem i/lub przelewy - z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Zapewniając wpływy na konto, miej na uwadze, że dla banku znaczenie ma wyłącznie:
"suma Zleceń Płatniczych uznaniowych zaksięgowana na Rachunku Firmowym, pomniejszona o wartość środków pochodzących z: (i) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa - tak jest zawsze, gdy w regulaminie słowo 'Bank' zapisane jest z wielkiej litery, co oznacza pojęcie zdefiniowane], (ii) kredytów udzielonych przez Bank oraz (iii) lokat"


Wypłata bonusów przewidziana jest do 20. dnia roboczego następującego po miesiącu spełnienia warunków. Do momentu jej otrzymania nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj zgód i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych przez bank. 

700 zł w bonach do Allegro za sklep na Allegro


Udział w akcji "700 PLN na karcie podarunkowej Allegro dla klientów promocji Nest Bank - edycja 2" (organizowanej przez Allegro) wziąć mogą sprzedający, którzy:
"a) prawidłowo zarejestrują w ramach Allegro nowe Konto Firma (NIP, który do tej pory nie był zarejestrowany w bazie Allegro), z wykorzystaniem Linku otrzymanego z Nest Banku [tu chodzi o konto w serwisie Allegro, a nie o kolejne konto bankowe - przyp. Mr. Złotówa], 
b) w Okresie trwania Promocji [do 31.12.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] wystawią na Koncie [na Allegro - przyp. Mr. Złotówa], (...), przynajmniej jedną Ofertę sprzedaży"


Regulamin promocji zaznacza jeszcze, iż:

"Promocją nie są objęci Użytkownicy, którzy zakładają Konto [firmowe na Allegro - przyp. Mr. Złotówa] powiązane z innym istniejącym Kontem, np. poprzez posiadanie tego samego adresu, powiązania kapitałowe lub osobowe" 


Nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 700 zł otrzymasz w ciągu 7 dni roboczych po spełnieniu powyższych warunków - przyjdzie ona na adres mailowy przypisany do konta firmowego w serwisie Allegro.

Niniejsza promocja również dostępna jest do 31.12.2023 r., ale może zakończyć się wcześniej (w przypadku wyczerpania puli nagród - organizator przygotował bony o łącznej wartości 50 000 zł).
 

Premia do 400 zł za terminal płatniczy


Promocja "Nawet 400 zł za terminal płatniczy" (obowiązująca do odwołania) może zainteresować tylko część przedsiębiorców, bo nie każdy ma potrzebę korzystania z terminala płatniczego. 

W tej promocji premiowane jest właśnie skorzystanie z takiego terminala (w formie tradycyjnej) i/lub aplikacji Nest POS (która umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności kartą i/lub Blikiem poprzez poprzez aplikację dostarczaną przez PayTel, dostępną na urządzenia z systemem Android w wersji 6.X lub nowszej).

By załapać się na tę premię: 
 • miej w banku wyrażone zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Banku (1) za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS, (2) w rozmowie telefonicznej, (3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz (4) za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej;
 • we wniosku o BIZnest Konto albo (już po otwarciu konta firmowego) poprzez bankowość internetową lub mobilną zgłoś chęć korzystania z terminala płatniczego PayTel; 
 • w ciągu 60 dni od zgłoszenia wniosku o terminal, zawrzyj umowę o terminal w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, wskazując przy tym BIZnest Konto jako rachunek do rozliczeń transakcji dokonywanych za pomocą terminala (tradycyjnego lub aplikacji Nest POS).

Wysokość premii w tej promocji zależy od sumy obrotu na terminalu, acz w przypadku aplikacji Nest POS można uzyskać jedynie 100 zł, a dopiero w przypadku tradycyjnego terminala od 100 do nawet 400 zł. 

A czym jest ów obrót?  W myśl regulaminu promocji to (cytuję):
"średniomiesięczny obrót na Terminalu z tytułu płatności kartami płatniczymi i BLIKIEM, liczony od 1-go dnia pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja Terminala, przez następne 3 pełne miesiące kalendarzowe"

W tej promocji otrzymać możesz:
 • 100 zł premii w przypadku obrotu na terminalu na sumę min. 5 000 zł za pośrednictwem aplikacji Nest POS albo
 • w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego: 
  • 100 zł premii, gdy obrót wyniesie od 5 000 do 7 999,99 zł lub 
  • 200 zł premii, gdy obrót wyniesie od 8 000 do 9 999,99 zł, lub 
  • 300 zł premii, gdy obrót wyniesie od 10 000 do 14 999,99 zł, lub 
  • 400 zł premii, gdy obrót wyniesie co najmniej 15 000 zł.

Wypłata premii przewidziana jest do końca piątego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja terminala. Do tego czasu nie wypowiadaj umowy o konto firmowe w Nest Banku, ani nie wycofuj zgód marketingowych.
💡 Biorąc udział w jakiejkolwiek promocji z kontem firmowym w roli głównej, pamiętaj, że uzyskana nagroda/premia stanowi przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

BIZnest Konto - co warto wiedzieć?


Charakterystyka konta firmowego w Nest Banku jest czytelna:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN (w tym także za przelewy do ZUS i US) zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta oraz 0 zł miesięcznie za jej użytkowanie (bez warunków);
 • 0 zł za wypłaty gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (w bankomatach innych sieci lub banków: 6 zł)

Do udziału w promocji z premią do 300 zł za BIZnest Konto kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji. Wówczas umowę z bankiem zawrzeć można na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (możliwe jest to jednak wyłącznie z niektórych banków, do których należą: Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank) - w tym przypadku istotne jest, by dane przy przelewie idealnie pasowały do tych, które wpiszesz we wniosku o konto; 
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję, we wniosku możesz dodać adres miejsca podpisania umowy (inny niż zamieszkania czy korespondencyjny - może być to np. miejsce swej pracy) lub 
 • w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku, wskazując odpowiadającą sobie lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj jednak, by doradca w placówce kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji), a nie przyjmował kolejnego.

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Ogólnie to zawsze te bony sa do allegro, a do allegro lokalnie już nie? Z programu bezcenne chwile te 8000pkt też tylko do allegro jest? I nie obejmuje ani wllegro lokalnie, ani kosztow dostawy na allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze tylko do Allegro.pl. I nie pokrywają kosztów przesyłki.

   Usuń
  2. Dziekuje. Troche mnie to smuci, bo chce cos kupic z allegro lokalnie i jest to tam tansze, ale wychodzi na to, że korzystniej będzie... kupic drogo na allegro i odżałowac za dostawę. Zrobie liste życzeń i sie przygotuję, bo z allegro zawsze trudno mi cos wybrać bez macania,przymierzania,wąchania.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...