Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 50 zł za płatności zbliżeniowe Blikiem w promocji dla obecnych klientów PKO BP

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

8.08.2023

Bonus 50 zł za płatności zbliżeniowe Blikiem w promocji dla obecnych klientów PKO BP

Tytułowa nagroda przewidziana jest za aktywne korzystanie z płatności zbliżeniowych Blikiem.

Promocja PKO BP: "Płacę zbliżeniowo BLIKIEM"
W skrócie: by zgarnąć 50 zł, w praktyce wystarczy wykonać co najmniej 5 płatności (tak, by łącznie wyszło min. 100 zł). Acz samo załapanie się na promocje może być nie lada sztuką.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w PKO BP.]

Na początek informacja dla tych osób, które jeszcze nie posiadają konta osobistego w PKO BP: przy okazji jego otwarcia czeka premia od 50 do 250 zł (w zależności od rodzaju zakładanego konta). W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa i warunki promocji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej propozycji skierowanej już wyłącznie do obecnych klientów.

Promocja PKO BP: "Płacę zbliżeniowo BLIKIEM"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, będąca właścicielem lub współwłaścicielem konta. I dalej wymagane jest (tu zacytuję regulamin promocji): 
"na dzień rozpoczęcia promocji [tj. 1.08.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] masz włączoną płatność zbliżeniową BLIK, i w czasie promocji po raz pierwszy skorzystasz z płatności zbliżeniowej BLIK".


Trzeba przyznać, że zapis to bardzo zaskakujący. Bo pewnie gdy już ktoś ma włączoną usługę płatności zbliżeniowych, to w jakimś celu to zrobił i (najczęściej) z tego korzysta. No a jak ktoś dotąd nie włączał usługi, to - w myśl tego zapisu - teraz na promocję i tak się nie łapie, bo nie miał włączonych płatności zbliżeniowych BLIK na dzień 1.08.2023 r. 

Generalnie promocja, gdy już jest organizowana, to co do zasady powinna przekonywać i aktywizować tych, którzy z czegoś dotąd nie korzystają (bo może nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje). Tu mamy jednak sytuację, gdy bank chce jedynie zaktywizować już świadomych klientów, ale dotąd nie płacących zbliżeniowo Blikiem. No ale bank najlepiej zna statystyki, jeśli chodzi o swych klientów i być może takich osób musi być wystarczająco dużo.

Zacytowana treść wytycznych dotyczących tego, kto może wziąć udział, dziwi też ze względu na to, że na stronie promocji znaleźć możemy zapytanie "Jak korzystać z płatności BLIKIEM zbliżeniowym?" i odpowiedź "Ustaw płatności zbliżeniowe BLIK, domyślną formą płatności telefonem: Zaloguj się do aplikacji IKO -> Płatności -> Płatności zbliżeniowe -> Źródło płatności -> zaznacz Płatności zbliżeniowe BLIKIEM i wybierz Potwierdź". Po co więc ta instrukcja dla osób, które na dzień 1.08.2023 r. już powinny mieć włączoną usługę?

No ale mimo wszystko mam nadzieję, że wśród Czytelników bloga znajdą się osoby, które kwalifikują się do udziału i spełniają ten dość wyszukany warunek uczestnictwa.

Ponadto do udziału w promocji niezbędne jest urządzenie z systemem Android (w praktyce konieczny jest też wbudowany w nim moduł NFC umożliwiający płatności zbliżeniowe). Dodatkowo regulamin promocji wyklucza osoby płacące Google Pay (przy czym nie precyzuje czy chodzi tu tylko o PKO BP - acz domyślnie pewnie tak należy założyć). 

Nagroda. Do wzięcia czeka bonus 50 zł, który wpłynie na Twe konto w PKO BP. Środki będzie można wykorzystać według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel.

Limit uczestników. Promocja przewidziana do 31.08.2023 r., ale jednocześnie należy pamiętać o zastrzeżeniu, że nagrody są dla pierwszych 10 000 uczestników, którzy spełnią warunki promocji. O ewentualnym przedterminowym zakończeniu promocji bank ma powiadomić tutaj.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Płacę zbliżeniowo BLIKIEM" i zgarnąć 50 zł:
 • wyraź - jeśli takowej jeszcze nie masz - zgodę "na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących" oraz
 • wykonaj min. 5 płatności zbliżeniowych Blikiem na łączną kwotę min. 100 zł (przy czym pierwszą płatność musisz zrobić najpóźniej do 31.08.2023 r., a kolejne nie później niż 10 dni od tej pierwszej transakcji).

Wypłata bonusu 50 zł przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do czasu otrzymania bonusu 50 zł posiadaj aktywne konto w PKO BP, nie wyłączaj płatności zbliżeniowych BLIK oraz utrzymuj zgodę marketingową. Każdy uczestnik promocji może zdobyć tylko jeden bonus.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Tadeuszowi.

Przydatne dokumenty:

47 komentarzy:

 1. W promce mogą wziąć udział osoby, które na dzień jej rozpoczęcia czyli 1. sierpnia miały włączoną płatność zbliżeniową BLIK ... czy to jakiś żart?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to takie żarty którymi od czasu do czasu PKO BP rozbawia swoich klientów.
   Przy okazji przypomniał mi się ich poprzedni żart:
   https://www.bankobranie.pl/2022/02/pko-bp-dla-aktywnych-8.html
   Do dziś nie mam tej nagrody.

   Generalnie jednak, póki co i tak te żarty jakoś tam zacierają tym 10% oprocentowaniem na lokacie, 8,5% oprocentowaniem na KO, nagrodami za wpływ wynagrodzenia i jakimiś drobnymi nagrodami za doładowanie i coś jeszcze.

   Usuń
  2. Jeśli ktoś ma tu specyficzne poczucie humoru, to raczej nie PKO :)

   Usuń
  3. Ja w tamtej promce bony dostałem. Ale ta z blikiem to jakaś porażka. Nie łapię się niestety :(

   Usuń
  4. Czy to prawda, że przelew kwoty w wysokości 20k+ stanowi u nich problem nawet na własne konto w innym banku?

   Usuń
  5. Tak, to prawda, ale na całe szczęście mało kto u nich trzyma aż tyle kasy :)

   Usuń
  6. Przelałem wczoraj 100k bez problemu. Są limity jak w każdym banku, trzeba ustawić odpowiedni poziom. Pytanie o cel wypłaty fakt sie pojawiło

   Usuń
  7. Gdzie się pojawiło to pytanie?

   Usuń
  8. Nie prawda. Można przelewać dowolne kwoty. W PKO nie ma górnego limitu przelewów przez bankowość w odróżnieniu od np. Velobanku i Millennium gdzie jest max. 200 tys./dziennie.

   Usuń
  9. Podobno w celu potwierdzenia dzwonią z banku.

   Usuń
  10. Czy dzwonią na ten sam numer, na który wysyłają kod do autoryzacji przelewu?

   Usuń
  11. Co niby potwierdzają dzwoniąc na ten sam numer?

   Usuń
  12. A na jaki mają zadzwonić? Stacjonarny? Przecież to oczywiste. Ale jeśli ktoś użyłby metod autoryzacyjnych z twojego telefonu za pomocą aplikacji skanującej to już nie odbierze połączenia do ciebie przychodzącego. Więc nie narzekaj na to że dodatkowo zabezpieczają klientów przed wyczyszczeniem konta.

   Usuń
  13. @Anonimowy, 9 sierpnia 2023, 20:50 - "Pytanie o cel wypłaty fakt sie pojawilo"

   Ponawiam moje pytanie: gdzie pojawiło się to pytanie? W trakcie realizacji przelewu na stronie bankowości elektronicznej?

   Usuń
  14. Słyszałem o telefonach z banku w celu potwierdzenia złożenia dyspozycji przelewu, ale nie o pytaniach o jego cel. Zresztą to chyba nie jest ich sprawa, nie?

   Usuń
  15. @Anonimowy 11 sierpnia 2023 15:42
   Nie! Oczywiście że to jest "ich" sprawa.
   Ten brak świadomości jest zatrważający. A jak potem ktoś konto wyczyści, to czyja jest to sprawa? Też ich? Jak tak to proszę przedstawić„ odpowiednie dokumenty zwalniające bank z wszelkiej odpowiedzialności za nieuprawnione działania.
   To jedno a więc jeszcze nie wszystko w temacie.

   Usuń
  16. @Anonimowy, 9 sierpnia 2023, 20:50 - ponawiam pytanie: gdzie się pojawiło to pytanie o cel wypłaty?

   Usuń
 2. Blikiem czy zbliżeniowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, BLIK-iem zbliżeniowo 😋

   Usuń
  2. Blik już kilka miesięcy temu wprowadził możliwość płacenia zbliżeniowego a nie tylko za pomocą kodu.

   Usuń
  3. Banki udostępniły tą opcję niemal 2 lata temu!

   Usuń
 3. PKO BP ewidentnie dyskryminuje klientów którzy korzystają z telefonów iPhone z systemem iOS. Powinni mieć takie hasło przed wejściem do banku i na stronie banku: „PKO BP - nie dla Apple”.

  Płatności zbliżeniowe BLIK można uaktywnić i z nich korzystać tylko na telefonach z Androidem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to tak jakby kupić Lamborghini a narzekać że na autostradzie można jechać max. 140 km/h. Do zakupu trzeba podchodzić świadomie.

   Usuń
  2. Na całym świecie rocznie sprzedają jedynie kilka tysięcy sztuk Lambo i kupujący raczej nie są niczym takim zaskoczeni 😋

   Usuń
  3. @Anonimowy 9 sierpnia 2023 16:10
   iPhone to nie Lamborghini tylko zwykły telefon pod pewnymi względami lepszy niż te na Androidzie ale pod innymi zdecydowanie gorszy. To co użytkownik Androida miał 4 lata temu, w iPhone dopiero będzie w 15 Pro Max i to za kosmiczną cenę.

   Natomiast od momentu wprowadzenia płatności zbliżeniowych BLIK mijają 2 lata a oni dalej na system iOS nie ogarnęli tych płatności. Czyli dla co dziesiątego klienta banków w Polsce? A PKO BP organizuje promocję, gdzie po przeprowadzonej segregacji następuje podział na lepszych i gorszych klientów. To może jakaś następna promocja pod kątem koloru skóry?
   Jestem użytkownikiem iPhone i mam za to teraz przepraszać PKO BP i przejść na smartfona z Androidem bo ono tak chce i już? Co to jest jak nie dyskryminacja?!
   Tak ale to bank polski. Aha! No tak, teraz wszystko jasne.

   Usuń
  4. A oto cytat ze strony banku z opisem tej promki: "Możesz wziąć udział w promocji, jeśli przed jej startem zostały aktywowane płatności zbliżeniowe BLIK na Twoim telefonie, ale nie zostały wykonane jeszcze tą metodą żadne transakcje".

   Usuń
  5. @Anonimowy 10 sierpnia 2023 23:40
   Widać że kompletnie nie wiesz o czym mówi ten zapis.
   Także nie czytasz tego co już tu napisano.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 11 sierpnia 2023, 16:09 - dzięki.

   Usuń
 4. Czy właściciele iPhonów nie mogą skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jeśli mają też telefon z Androidem.

   Usuń
  2. Płatności zbliżeniowe BLIK wprowadzono w listopadzie 2021 roku.

   Usuń
  3. @Anonimowy 9 sierpnia 2023 11:56
   I co z tego wynika?
   To nie jest odpowiedź na zadane pytanie. Równie dobrze można odpowiedzieć, że bank X powstał w 1998 roku a bank Y to nawet 1917 roku. I to jeszcze nie wszystko.

   @Anonimowy 9 sierpnia 2023 08:14
   Nie mogą! I o tym już informuje powyżej @Anonimowy 9 sierpnia 2023 05:30

   Usuń
  4. @Anonimowy, 9 sierpnia 2023, 16:48 - dziękuję!

   Usuń
 5. Ciekawe kiedy PKO podał info o tej promce na swojej stronie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Sorry za pytanie, ale co to znaczy blikiem zbliżeniowo? Za pomocą kodu się nie będzie liczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj dokładnie opis.

   Usuń
  2. Dziękuję.

   Usuń
  3. Cytat ze strony promki: "Możesz wziąć udział w promocji, jeśli przed startem promocji aktywowane zostały płatności zbliżeniowe BLIK na Twoim telefonie, ale nie zostały wykonane jeszcze w ten sposób żadne transakcje" - promka wystartowała 1. sierpnia 😋

   Usuń
  4. Nie kodem ale za pomocą NFC czyli zbliżeniowo tak samo jak Google Pay albo Apple pay.

   Usuń
 7. podana strona PKO nie działa

  OdpowiedzUsuń
 8. 50 zł za takie cudowania? Porażka do kwadratu. Szkoda czasu i uwagi na takie promocje )))

  OdpowiedzUsuń
 9. Złotówa zwróć im uwagę, że w regulaminie promocji jest na pewno błąd odnośnie daty włączenia płatności zbliżeniowych... Ty tam masz dobre kontakty z bankami, to załatwisz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 25 sierpnia 2023 22:53
   Nie ma błędu. Taką promocje sobie wymyślili. Zapewne po bardzo długich naradach.

   Usuń
 10. "Nagrodzimy pierwszych 10 000 uczestników [...]"

  Wątpię aby znaleźli choćby 500 uczestników dla tej promocji. Owszem, takich którzy będą chcieli skorzystać będzie więcej, jednak ze względu na niespełnienie warunków "promocji", pomimo swoich tytanicznych wysiłków zostaną ostatecznie radośnie zdyskwalifikowani.

  To promocja tylko dla tych którzy:
  - na dzień rozpoczęcia promocji mają włączoną płatność zbliżeniową BLIK
  - w czasie promocji po raz pierwszy skorzystają z płatności zbliżeniowej BLIK
  - korzystają z systemu Android na swoim urządzeniu mobilnym
  - nie płacą obecnie Google Pay

  Nie wiem co by tu można jeszcze dodać żeby w pokrętny sposób wyeliminować praktycznie każdego klienta tegoż - a jakże - banku. 🤣

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś, kto sobie włączył płatność zbliżeniową to po coś to zrobił, zapewne zaraz po takim ruchu wypróbował jak to działa; nie dziwne że takiej promocji nie nagłośnili w reklamie w TV - ludzie by ich wyśmiali.

   Usuń
 11. Przecież widać, że ten regulamin był pisany "na kolanie" - pewnie przez jakiegoś stażystę/studenta teraz w wakacje )))

  OdpowiedzUsuń
 12. Błędnie napisana promocja - prawie nikt nie spełni warunków.
  Bank, jeśli jest poważny, powinien zweryfikować regulamin.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...