Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,6% dla oszczędności w Nest Banku (+ 400 zł z kontem osobistym)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

31.08.2023

7,6% dla oszczędności w Nest Banku (+ 400 zł z kontem osobistym)

Nest Bank opublikował nową Tabelę Oprocentowania, niestety obniżając oprocentowanie.

Nest Lokata Witaj: do 7,6% w skali roku
Aktualnie Nest Lokata Witaj, jak i Nest Konto Oszczędnościowe dają maksymalnie 7,6% w skali roku.

[Niniejszy wpis jest już nieaktualny. Sprawdź obecnie dostępne najlepsze lokaty bankowe.]

W obydwu przypadkach, zarówno by skorzystać z promocyjnie oprocentowanej lokaty, jak i konta oszczędnościowego, niezbędnym jest konto osobiste w Nest Banku. To jednak nie jest jakimś dodatkowym obciążeniem, gdyż ten rachunek prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. A do otwarcia konta w Nest Banku jest dodatkowa zachęta - można z nim uzyskać do 400 zł, dzięki wysokiemu, bo 5-procentowemu moneybackowi. W podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz omówienie konta z oferty Nest Banku. A poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycjach dla oszczędzających - w pierwszej kolejności przyglądam się Nest Lokacie Witaj (z oproc. do 7,6%), a nieco niżej analizuję ofertę Nest Konta Oszczędnościowego (z oproc. do 7,6%).

Nest Lokata Witaj: do 7,6% w skali roku


Z niniejszej lokaty powitalnej skorzystać mogą wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały. Jej założenie będzie możliwe w systemie bankowości internetowej jedynie w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Główne cechy Nest Lokaty Witaj:
 • oprocentowanie (stałe):
  • 6,0% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej lub
  • 7,6% w skali roku w przypadku lokaty 6-miesięcznej;
   (możliwe jest założenie tylko jednej z tych lokat)
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 25 000 zł;
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek).

Warunkiem skorzystania z lokaty (bez względu na to czy na 3, czy na 6 miesięcy), poza otwarciem konta osobistego, jest wyrażenie zgód (i tak wymaganych na potrzeby uzyskania moneybacku do 400 zł) na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Nest Banku: 
 • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
 • w rozmowie telefonicznej 
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz 
 • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Względem dotychczasowej oferty bank ściął oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej (z 8,1 do 7,6%), a także obniżył maksymalną kwotę, jaką można zdeponować - obecnie to 25 tys. zł (dotychczasowy limit wynosił 50 tys. zł)

By uzyskać 7,6% w skali roku przez 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj, poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód:
 • w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu Lokaty Witaj (w całym okresie deponowania lokaty): 
  • zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł (może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne czynności (do wyboru): płatności kartą wydaną do konta, płatności Blikiem, przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych na inne, ale własne konto w Nest Banku).

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,5% w skali roku (począwszy od dnia następującego po zweryfikowaniu przez bank, że w danym miesiącu warunki nie zostały spełnione).

Nest Konto Oszczędnościowe: 7,6% do 50 tys. zł


Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe. Zgodnie bowiem z wytycznymi z Tabeli Oprocentowania Nest Banku:
"Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r." [oczywiście ograniczenie to dotyczy wyłącznie rachunków oszczędnościowych w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa]

Główne cechy promocji (obowiązujące dla Nest Konta Oszczędnościowego otwartego od 30.08.2023 r.) to:
 • oprocentowanie: 7,6% w skali roku (stałe przez okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 50 000 zł
 • czas obowiązywania promocji oprocentowania: 90 dni otwarcia rachunku.

By uzyskać promocyjne oprocentowanie (na 90 dni), w dwóch okresach: (I okres) do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowego oraz (II okres) od 31. do 60. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego (w każdym z tych dwóch okresów) 
 • na Nest Konto zapewnij wpływ(y) w wysokości min. 2000 zł oraz 
 • wykonaj min. 3 transakcje z Nest Konta spośród wymienionych: płatności kartą, płatności Blikiem lub przelewy (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Jeśli chodzi o wpływy na konto, to miej na uwadze, że bank nie uwzględni "(1) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa], (2) kredytów udzielonych przez Bank oraz (3) lokat".

W przypadku niespełnienia warunków aktywności (wpływy + transakcje) w danym okresie, oprocentowanie promocyjne (7,6%) zostanie obniżone do 3% w skali roku (począwszy od następnego dnia po stwierdzeniu przez bank braku spełnienia ww. warunków).

Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe.

Każdy klient może skorzystać zarówno z Nest Lokaty Witaj, jak i Nest Konta Oszczędnościowego, co przy promocyjnych stawkach oprocentowania pozwoli zdeponować nawet do 75 tys. zł. Spełnianie warunków (wpływy i transakcje) może się pokrywać - zatem w danym miesiącu raz zapewniony wpływ 2 000 zł oraz 3 transakcje pozwolą uzyskać i 7,6% na 6-miesięcznej lokacie, i 7,6% na koncie oszczędnościowym.

Zarówno oferta lokaty, jak i konta oszczędnościowego dostępne są do odwołania.

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Czy do skorzystania z promocji jest jakiś okres karencji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Napisałem taką reklamację:
  W ciągu miesiąca od założenia konta miała obowiązywać lokata witaj na 8,6%. Lokatę taką miałem
  założyć 19 sierpnia.Teraz okazało się że oprocentowanie zostało zmniejszone do 8,1%. Postępowanie takie
  uważam za niesprawiedliwe.Proszę o wyjaśnienie.
  Odpowiedź banku:
  Szanowny Panie,
  szczegółowo przeanalizowałam poruszone przez Pana kwestie. Zachęcam do zapoznania się
  z wyjaśnieniami.
  Rachunek nr 46 ...... 0003 w naszym banku otworzył Pan 21.07.2023 r.
  Zgodnie z zapisami regulaminu promocji dotyczącego Nest Lokaty Witaj, jednym z warunków
  przystąpienia do tej promocji jest złożenie przez klienta dyspozycji otwarcia tej lokaty maksymalnie
  w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty otwarcia naszego Nest Konta1.
  Oprocentowanie Nest Lokaty Witaj na dzień złożenia obecnie rozpatrywanej reklamacji wynosiło
  w wariancie promocyjnym, przy 6 miesięcznym okresie deponowania, 8,10%.
  Nie odnotowałam w tym zakresie leżących po naszej stronie nieprawidłowości, ponieważ żaden
  z regulaminowych zapisów nie gwarantuje wysokości oprocentowania. Wysokość oprocentowania
  określona jest w Tabeli Oprocentowania2, która jest integralną częścią zawieranej umowy.
  Ponadto, bank zastrzega sobie prawo do możliwości wprowadzania zmian, zarówno do regulaminu
  rachunków, jak i do powiązanych z nim Tabeli Opłat oraz Tabeli Oprocentowania3.
  Mając na względzie powyższe, nie uznałam Pana reklamacji jako zasadnej.
  Mają rację czy iść z tym do arbitra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 2 września 2023 17:59
   Jeżeli tylko "miałeś" zamiar założyć taką lokatę ale ostatecznie "w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty otwarcia [...] Nest Konta" jej nie założyłeś, to nawet nie masz z czym do tego arbitra "iść".

   Usuń
  2. Lokaty nia założyłem bo w dziesiątym dniu po otwarciu konta zmniejszyli jej oprocenowanie,chociaż reklamowali się,że mam na to 30 dni.Zmienili sobie regulamin w trakcie "gry" a to uważam że nie jest fer.Rozumiem zmianę dla nowych klientów a tak niepotrzebnie konto zakładałem.

   Usuń
  3. Ja złożyłam taka reklamację jak kolega, zalozylam nest konto oszcz. i lokate witaj w dniu 11 sierpnia doslownie tydzien po zalożeniu rachunku nest konto i kobieta też mi odrzucila, bo liczy sie - do uwzgledniania wysokosci oprocentowania - data otwarcia nest konta oszcz. i lokaty witaj, a to wyszlo 11.08 (przelew szedl z wieczora 10.08...)

   Nic nie zyskasz, bo kobieta pisze wyraźnie, że nie ma gwarancji oprocentowania na ewentualnie zalozonych rachunkach oszczednosciowych (konto i lokata) przez 30 dni od dnia otwarcia nest konta tylko jest możliwość ich założenia w tym czasie, a oprocentowanie bedzie takie, jakie ustalili w dniu założenia przez ciebie tych rachunków oszcz. Ja stracilam z 8,6 na 8,1 i z 8,25 na 8,1 ale i tak jestem na plusie , patrzac, co odwalili na koncu sierpnia. I tak nigdzie nie daja 8,1 to nie moge narzekac.. velo skarbonka daje 8 i fajnie ALE DO 3000 ZLOTYCH ha ha ha ha Na dobrego kebsa nie starcza xD pozdrawiam, chlopaki. Nie ma sie co pultac, pod koniec miesiaca byłoby znacznie gorzej.

   Usuń
 3. Popraw Zlotowko na "obecnie to 25000 zl, (dotychczasowy limit wynosil 50 000 zl)'

  Ale strasznie zmienili na gorsze te ich warunki!!! 10.08 przelalam pieniadze, by skorzystac u nich z lokaty 6miesiecznej na 8,6% oraz ko 90dniowego na 8,25%, ale 11.08 obniżyli te oprocentowania na 8,1% i reklamacja nic nie dała, ale juz na koncu sierpnia znowu zmienili warunki u siebie i to na tak malutkie kwoty depozytow, że w ogole nie warto rozważac Nest Banku. Oni maja baardzo czeste zmiany, po 3 razy w miesiacu. I dla takich malych kwot to w ogole slabo. Teraz ogolnie sa duże ograniczenia i malo gdzie można za jednym razem lokowac spokojnie - bez dzielenia - oszczednosci.

  A przy tym trzeba w Nest pamietac i ROZUMIEC przestrzeganie dodatkowych warunkow. Byloby za prosto, gdyby kazali po prostu wplacac 2000 zl miesiecznie i zrobic 3 platnosci miesięcznie, wiec skomplikowali i czyhaja, czy czlowiek dobrze wyliczyl 30 dzien po otwarciu konta oszczędnosciowego i lokaty oraz 31 dzien, po ktorym należy spelnic warunki ponownie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Zdanie poprawione. Faktycznie zmiany pojawiają się coraz częściej - banki tną oprocentowanie, a machina pewnie ruszy jeszcze mocniej po pierwszych cięciach stóp przez Radę Polityki Pieniężnej (choć te obecne ruchy banków de facto wyprzedzają jakiekolwiek decyzje RPP; szkoda, że nie dzieje się to tak żwawo, gdy stopy procentowe są podnoszone).

   Usuń
  2. Ja zapewniałem wpływ 30 dnia, oprocentowanie zostało obniżone i reklamacja tez nic nie pomogła

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...