Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe w Pekao: 7% (w skali roku gwarantowane na 5 mies.) + premia 200 zł i 150 zł na zakupy za konto osobiste

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

17.08.2023

Konto oszczędnościowe w Pekao: 7% (w skali roku gwarantowane na 5 mies.) + premia 200 zł i 150 zł na zakupy za konto osobiste

Oto najnowsza promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao.

Konto oszczędnościowe 7% w Banku Pekao
Dzięki niej można zapewnić sobie 7% w skali roku na 152 dni i dla kwoty do 100 tys. zł. By uzyskać taką stawkę oprocentowania, niezbędne jest konto osobiste w Pekao, ale i tu jest dodatkowa zachęta - bonusy do 350 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (bank uchyla dla nich furtkę, ale pod warunkiem spełnienia określonych warunków - o których niżej).

7% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na tak długi okres (podczas gdy większość innych banków, jeśli oferuje promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych, to ogranicza się do zapewnienia określonych warunków zazwyczaj przez 3 miesiące) może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na cięcia stóp procentowych i za nią ruszy lawina cięć oprocentowania przez banki. Tutaj cokolwiek się zmienić nie ma prawa - dzięki promocji 7% w skali roku jest zapewnione na 152 dni i takie warunki będą musiały być utrzymane w tym okresie.

Konto oszczędnościowe 7% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.01. do 31.07.2023 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 7% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii za konto osobiste + 150 zł w bonach na zakupy. Te bonusy zwiększą Twój zysk (nagrody otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.05.2021 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym - jedynie 1.01.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.01. do 30.04.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (od 17.07. do 2.11.2023 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

7% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 2.11.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 2.11.2023 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 7%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia. Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.

22 komentarze:

 1. UWAGA: limity przelewów wychodzących można zmienić tylko w oddziale!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Mając peopay możesz

   Usuń
  2. Jesli zakładasz konto przez selfie to aby zmienic limity w peopay najpierw należy udać się do placówki banku aby potwierdzić tożsamość... Niedawno tego doświadczyłam...

   Usuń
 2. Chore jest wykluczenie osób mających jednostki uczestnictwa w Pekao TFI. Mój pracodawca taką firmę wybrał, wpływu na to nie mam, nic poza tym z Pekao mnie nie łączy i tylko przez wpływające środki do PPK w banku Pekao mnie wykluczyli... Bo rozumiem, że to mnie wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że to opcja kusząca założyć na selfie ale miejcie na uwadze, że wtedy macie maksymalny limit przelewu 20 tys. zł, a przy próbie wykonania na większą kwotę pojawia się komunikat z zaproszeniem do potwierdzenia tożsamości w oddziale tj. pokazania im się z dowodem osobistym. Wycieczka do placówki jednorazowa, ale jednak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mr Złotówa piszesz tutaj, że okres wykluczenia w promocji 200 zł za konto przekorzystne jest od 1.01.2021, a tymczasem w poście powyżej omawiającym tą promocję podajesz datę wykluczenia 1.05.2021.
  A więc, która data jest wiążąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność. Teraz bank zmienił to na korzyść. Jeszcze w poprzedniej edycji okres ten był liczony od 1.01.2021, ale aktualnie jest od 1.05.2021 roku. Poprawiłem.

   Usuń
 5. Czy przelewy elixir na koncie przekorzystnym są na pewno darmowe? Bo w wysłanym mi regulaminie z baku jest informacja o opłacie 5zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5 zł. Możesz być zwolniony na 6 miesięcy na max 4 w miesiącu, jeśli masz pakiet komfort. Ten pakiet kosztuje 12 zł po 6ciu miesiącach

   Usuń
 6. Czy przelewy elixir są darmowe?

  OdpowiedzUsuń
 7. @Mr. Złotówa
  Jakie zgody muszę mieć koniecznie zaznaczone przez cały okres poniższych promocji, a które mogę sobie odznaczyć? Strasznie wydzwaniają z tego Pekao, niektóre telefony są wręcz podejrzane.

  1. Konto na selfie na 200 zł
  2. 7% na koncie oszczędnościowym na 152 dni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadne. Ale ja mam od 2 lat konto, wzyztsko zgody wyrażone i jeszcze nigdy do mnie nie dzwonili.

   Usuń
  2. W sensie po założeniu konta mogę dosłownie wszystkie zgody w bankowości elektronicznej wycofać i to nie anuluje mojego udziału z dwóch wyżej wymienionych promocji?

   Usuń
 8. Konto Przekorzystne to konto oszczędnościowe a nie osobiste jak napisano powyżej w prześwietleniu oferty Pekao. Mam pytanie czy do konta Przekorzystnego trzeba mieć koniecznie kartę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - Konto Przekorzystne to ROR 😋

   Usuń
 9. Witam, 2 dni temu założyłem ROR wraz z kontem oszczędnościowym. Jednak wchodząc w szczegóły konta widzę, że jest oprocentowane na 2%. Czy tak to powinno wyglądać? Na czacie banku odpisano mi, że nie wiedzą, z czego to wynika i żebym złożył reklamację..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokazuje standardowe. Ale nalicza promocyjne. Nie ma się czym przejmować.

   Usuń
 10. Czy promocja na konto oszczędnościowe trwa do 02.11 włącznie ?

  OdpowiedzUsuń
 11. "poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej? o którą zgodę chodzi? Bo założyłem 2 konto oszczędnościowe przez BM, a jak zadzwoniłem na infolinię aby upewnić się czy rzeczywiście otrzymam promocyjne % to stwierdzili, że muszę iść do placówki założyć to konto, bo dodatkowo muszę wyrazić im "jakąś" zgodę elektroniczną, ehh...

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja mam takie pytanko, bo do końca nie jestem pewna.
  Z mężem mamy wspólne konto w Pekao. Mąż ma konto oszczędnościowe , a ja nie. Czy mogę wnioskować w tej promocji teraz o moje konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...