Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku: 7,5% do 300 tys. zł (edycja 8/2023)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

21.08.2023

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku: 7,5% do 300 tys. zł (edycja 8/2023)

Oto nowa edycja promocji dla nowych środków.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 8/2023
Na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym uzyskać można do 7,5% w skali roku, gwarantowane na 92 dni (maksymalnie do 300 tys. zł). Niezmiennie bank nie wymusza posiadania konta osobistego, ale jego otwarcie akurat warto rozważyć (bo da się zgarnąć do 650 zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź najlepsze konta oszczędnościowe.]

Opis wspomnianej promocji z bonusami za otwarcie konta osobistego znajdziesz tutaj. Dodam jedynie, że aż tyle w bonusach na start za konto osobiste nie da się zgarnąć w żadnym innym banku, więc okazja do bankobrania to nie lada - podbije Twój zysk, bo bonusy pieniężne otrzymasz oprócz odsetek z konta oszczędnościowego, nad którym skupiam się poniżej. Tu jednak ważna uwaga: jedna z promocji powitalnych dla otwierających konto osobiste (z bonusami do 600 zł) już niebawem się kończy - dostępna jest do 31.08.2023 r., więc z udziałem zwlekać nie warto.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 7,5% - edycja 8/2023


Główne cechy obecnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 7,5% w skali roku do 300 000 zł oraz
  • 6,0% w skali roku dla nadwyżki od 300 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 305 tys. zł, to z tej sumy 300 tys. zł będzie oprocentowane na 7,5%, a 5 tys. zł na 6%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli 21.08. do 8.09.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Względem poprzedniej edycji oprocentowanie oferowane przez VeloBank spadło o 0,5 punktu procentowego - niestety zgodnie z coraz bardziej zauważalnym trendem rynkowym.

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 7,5% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 16.08.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 16.08.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 16.08.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 21.08.2023 r. do 8.09.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 8/2023, czyli od 21.08. do 8.09.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

56 komentarzy:

 1. Obstawiałem większy spadek - 7.5% warto skorzystać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi jak komentarz probankowy:-)

   Usuń
  2. Tak, obecnie ta oferta to czołówka ofert oprocentowania KO.

   Usuń
  3. Jeśli ten bank daje 7,5% a inne 7% albo mniej to niech mu będzie pro.

   Usuń
 2. Bardzo krótki okres trwania oferty - czyżby szykowali się do zejścia na 7% w kolejnej edycji? 😬😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpewniej kolejna będzie znacznie dłuższa, ale już na 7%

   Usuń
  2. Nie, poprostu 31 sierpnia kończą się promocje za polecenie i cashbecku.

   Usuń
  3. Czy chodzi o 10-procentowe zwroty?

   Usuń
  4. Dżejmz, nawet nie wiedziałem, że usługa cashback jest w Velo dostępna.

   Usuń
  5. Tak krótki okres tej promki jest dość zaskakujący, gdyż najbliższe posiedzenie RPP jest dopiero 12-13 września. No chyba, że bankowcy już coś wiedzą w kwestii obniżek stóp 😋

   Usuń
  6. Jak krótki okres trwania oferty? Przecież na koncie oszczędnościowym, w nawet dawnym Getinie, nie przypominam sobie, aby promocje na EKO było dłużej, niż na ponad 3 miesiące.

   Usuń
  7. Marro, czy masz na myśli czas obowiązywania podwyższonego oprocentowania?

   Usuń
 3. Prawdopodobnie tak, na początku września nasiadówka RPP będą reagować na bieżąco sytuację %

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, chyba od września "polecą" w dól oprocentowania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno polecą. Tu bardziej należy stawiać pytanie o ile?

   Usuń
 5. Wpłaciłam na EKO środki 20.08 i otrzymałam informację od doradcy, że aktywowała się promocja nie na 8% lecz na 7%. Ktoś może mi to wytłumaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EKO na 7% to jest w Millenium 😋

   Usuń
  2. 1. co masz w szczegółach konta EKO: Nowe środki na edycji 7/2023 czy 8/2023?
   2. Sprawdź daty zlecenia i daty księgowania w szczegółach przelewu włączającego edycję EKO. Jeśli 20.08.2023 wpłaciłaś przelewem natychmiastowym lub wewn. to obie daty powinny być 20.08.2023. Wszystko zależy od daty wpływu nowych środków. Jeśli z innego banku zleciłaś przelew dnia 20.08.2023 (ndz.) przelewem standardowym to doradca ma rację i wpływ nastąpił 22.08.2023.

   Usuń
  3. korekta zamiast 22.08.2023: ...wpływ nastąpił 21.08.2023 (pn.)

   Usuń
  4. Nigdy nie było EKO w Millennium a w Velobank.

   Usuń
  5. W Millennium to KOP czyli Konto Oszczędnościowe Profit. A EKO to tylko w VeloBanku.

   Usuń
  6. To gdzie mają 7% - w Millenium czy w Velo?

   Usuń
  7. Jeśli wpływ na EKO nastąpił 20-go to musisz mieć aktywną poprzednią edycję.

   Usuń
  8. Wpłata na EKO zrealizowana i zarejestrowana na koncie 20. sierpnia może oznaczać jedynie to, że o ile wciąż nie była aktywna jakaś poprzednia edycja, to powinna zostać aktywowana edycja 7/2023.

   Jeśli tak się nie stało, to warto reklamować - tyle w temacie 😋

   Usuń
 6. Jaki % proponuje Velo przy przelewie do innego banku ?
  Np. PKO, Millenium czy Santandera ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millennium daje 6,25% przy przelewie do Velo 😋

   Usuń
  2. u mnie 6,3%

   Usuń
  3. Dziś przy małej kwocie Velo zaproponował 3,5% na 2 albo 4 miesiące.

   Usuń
 7. Dwumiesięczna Lokata Mobilna na Start w Velobanku zapewnia obecnie 7,90% w skali roku w miejsce wcześniejszych 8%.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień Dobry, Mr Złotówa

  Mam EKO w VeloBanku - 8% na 92 dni, zapadalne 31.08/23 (z niskim saldem z dnia 16.08.23).
  Jeżeli po zapadalności i uzyskaniu odsetek nie zamknę EKO, tylko w okresie 01-08.09.23 dopłacę nowe środki (do 300000 zł), to zostaną one automatycznie objęte nowym, aktualnym oprocentowaniem 7,5% na kolejne 92 dni (liczone od dnia dokonania nowej wpłaty)?

  Z szacunkiem, marekm60

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś wykluczony z tej edycji promocji.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 21.08.2023 r. do 8.09.2023 r. zakończy się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji"

   Usuń
  3. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 21.08.2023 r. do 8.09.2023 r. zakończy się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji"

   Usuń
 9. Velo Skarbonka do 3 tysięcy nadal 8%.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na lokacie mam 8% na 6 miesięcy, wczoraj zakładałem bez żadnych dodatkowych warunków, może poza tym, że minim 50000 zł,także słaba ta oferta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8% na 6-mies. lokacie? No to na pewno nie otwarta wczoraj.

   Usuń
  2. przysłali maila, że do 31.08.2023 takie lokaty na 8% na pół roku.

   Usuń
  3. Do mnie nic nie przyszło, zgody mam zaznaczone.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 24 sierpnia 2023, 07:30 - mógłbyś zacytować treść tej wiadomości? Dziękuję.

   Usuń
  5. Masz na stronie banku, aktualności, pierwsza wiadomość.

   Usuń
  6. @Anonimowy 25 sierpnia 2023 07:30
   Na stronie z aktualnościami masz tylko informacje o niedostępności bankowości internetowej.

   Usuń
  7. Ale to nie w tym banku ale w BFF Banku Lokata Facto. I to jest lokata na zatrzymanie.

   Usuń
  8. @Anonimowy 25 sierpnia 2023 16:17
   No to komuś tu się nieźle pomieszało że nawet nie wie czego dotyczy ten temat i wypisuje te bezsensowne rewelacje.

   Usuń
  9. ! Właśnie skorzystałem z tej "bezsensownej rewelacji". Lokata na 6 m-cy stałe oprocentowanie 8%, oferta ważna jeszcze tylko jutro. Działa jak lokata zatrzymaniowa w Velobank. Trzeba wpłacić na swój rachunek depozytowy minimum 50.000 zł oraz jak kasa wpłynie zlecić przelew na swój rachunek zewnętrzny na minimum 50.000 zł z r-ku depozytowego. Propozycja ofert lokat pojawia się KAŻDEMU kto ma minimum taką kwotę na rachunku depozytowym i zleca przelew zewnętrzny na minimum 50.000 zł bo wynika to z regulaminu. Regulaminy tej promocji są na stronie Facto (na samym dole dokumenty dla klienta:
   1. Tabela Oprocentowania Lokat Facto w promocji dla Klientów Indywidualnych obowiązująca od 1 czerwca 2023 r.
   2. Regulamin oprocentowania Lokat Facto w promocji z dnia 1 czerwca 2023 r.
   3. oraz do zapoznania się informacja o zakończeniu tej promocji dnia 31.08.2023, Facto, na samym dole Aktualności, pierwszy komunikat https://lokatafacto.pl/eLokaty/#/aktualnosci

   Usuń
  10. @Anonimowy 23 sierpnia 2023 19:27
   Proponuję przeczytaj najpierw UWAŻNIE cały ten wątek a dopiero potem cytuj to co napisałem. Póki co robisz to bez zrozumienia.

   Usuń
  11. Czy Facto jest posiadany przez Velo?

   Usuń
  12. @Anonimowy 30 sierpnia 2023 22:04
   Nie. I w tym cała rzecz.
   Najpierw ktoś zaczyna w temacie VeloBanku nie na temat wprowadzając innych w błąd, bo nawet nie informuje że chodzi mu o coś zupełnie innego i dalej obstaje przy tym, że to co pisze ma sens. Kiedy się już wyjaśnia o co mu chodzi, to potem on sam lub ktoś inny zaczyna udowadniać że to jednak ma sens. Problem w tym, że to co wypisuje nawet przy najszczerszych chęciach zaakceptowania jego punktu "siedzenia" wciąż nie ma najmniejszego sensu.

   Usuń
  13. @Anonimowy 30 sierpnia 2023 15:45

   1. Czy każdy kto czyta o tych "rewelacjach" może z nich skorzystać?
   2. Co należy zrobić aby z tych "rewelacji" skorzystać?
   3. Czy osoba mogąca z tychże "rewelacji" skorzystać, potrzebuje aby ktoś tu ją o tym informował?
   4. Czy jest to promocja związana z tematyką tego bloga?

   Na pytania 1, 3 i 4 oczekuję odpowiedzi TAK, jako jedynej akceptowalnej odpowiedzi.

   Usuń
  14. Tak mógł każdy ale dzisiaj już był ostatni dzień.

   Usuń
 11. Na 8% to jest tylko Fundusz z Lokatą VeloDuet i VeloSkarbonka. VeloSkarbonka tylko do 3k a Fundusz z Lokatą VeloDuet odradzam.
  I tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawe czy w kolejnej edycji dzień badania salda będzie 4. września ... jakieś typy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze żadna edycja nie kończyła się w piątek, tak jak obecna - być może nie planują kolejnej?

   Usuń
  2. między 02.09 a 05.09 dla EKO, między 06.09 a 09.09 dla lokat na nowe środki

   Usuń
  3. Planują czy nie, ale jedno jest pewne - kolejna edycja EKO i tak nie może być na warunkach 7- mej 😬

   Usuń
 13. Czy 08.09 mogę wpłacić np. 10tys, a w pazdzierniku doplacic 200 tys.? I czy wtedy na pozostaly okres promocyjnego oprocentowania, odsetki beda liczone od 210tys?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...