Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku - edycja 38

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.08.2023

7% dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku - edycja 38

Oto najnowsza, 38. edycja promocji oprocentowania dla "nowych środków" w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 38. edycja: do 7% do 100 tys. zł
Bank utrzymał oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku. Niezmiennie można je uzyskać na 3 miesiące, ale tym razem dla mniejszej kwoty - maksymalnie do 100 tys. zł.

[Aktualizacja w dn. 15.09.2023 r.: Alior Bank skorzystał z furki jaką dawał mu regulamin promocji i wcześniej zakończył 38. edycję promocji. W jej miejsce odpalił nową, 39. edycję, w której oferuje niższe oprocentowanie - tym razem do 6,5% w skali roku (do 200 tys. zł; gwarantowane na 3 miesiące). W 39. edycji bank liczy nowe środki względem salda z dn. 8.09.2023 r.]

Z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym skorzystać mogą osoby, które mają konto osobiste w Aliorze. Jeśli takiego jeszcze nie posiadasz, sprawdź jak zgarnąć do 450 zł premii na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego z oferty Aliora. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 38. edycja: do 7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 30.08. do 25.09.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która aktywuje niniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł (tu bank obniżył limit kwoty objętej podwyższonym oprocentowaniem, bo jeszcze w poprzedniej edycji na promocyjnych warunkach pozwalał ulokować nawet 300 tys. zł);
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 5,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z premią 450 zł), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 28.08.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych oraz współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 38. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 450 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).
Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:



Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Mam pytanie: czy zamiast tych 5 płatności kartą mogą być płatności Blikiem? Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Muszą to być płatności kartą wydaną do konta.

   Usuń
 2. Jest jakiś schemat tego kiedy badane jest saldo pomiędzy edycjami? To znaczy: kiedy "wyzerować" saldo przed nową edycją? Czy jest to stale np. 2 dni przed końcem danej edycji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyżby zmienili warunki? Na stronie banku jest 6,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Bank skorzystał z możliwości, jaką dał sobie w regulaminie, i od dziś udostępnia nową edycję, w której oferuje niższe oprocentowanie (6,5%, ale dla większej kwoty - do 200 tys. zł).

   Usuń
  2. Alior nie należy już do czołówki. Nie dość, że oprocentowanie słabe, to jeszcze trzeba spełniać dodatkowe warunki. Na szczęście w ING do 5 grudnia mam zagwarantowane 7,9 % , bez konieczności robienia fikołków :) A w tabelce wkradł się błąd, dostępność oferty to 16.10.2023 r. Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Założyłem to konto oszczędnościowe, zrobiłem 5 płatności kartą w tym miesiącu, wpłaciłem kase na konto a nadal widnieje napis w aplikacji "twoja promocja jest nieaktywna"
  Ma ktoś jakiś pomysł? System musi przetrawić wpłatę i dlatego to opóźnienie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wkrótce skończy się promocja na Twoim Koncie Mega Oszczędnościowym.

  Przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę specjalną nowego konta z promocyjnym oprocentowaniem. Przelej na nie swoje pieniądze i oszczędzaj dalej bez utraty odsetek!

  Nasza propozycja dla Ciebie:

  5% w skali roku do kwoty 200 000 zł,
  oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta.

  Jak otworzyć konto?

  Zaloguj się do Alior Online lub Alior Mobile.
  Wejdź w Oferty i wybierz zakładkę Dla Ciebie.

  Nie zwlekaj, oferta jest dostępna tylko do 17 grudnia 2023 r.
  ............

  Taką dzisiaj dostałem ofertę od Aliora.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...