Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łapmy wysokie oprocentowanie dopóki jest! Oto obecnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2023 roku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.08.2023

Łapmy wysokie oprocentowanie dopóki jest! Oto obecnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2023 roku

Oto najnowszy przegląd bankowych ofert skierowanych do oszczędzających.

TOP4 - najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na sierpień 2023 roku z oproc. min. 8%
W tym miejscu znajdziesz wszystkie aktualnie najkorzystniejsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na sierpień 2023 roku - choć oprocentowanie ostatnio spada, to uwzględnia wyłącznie te ze stawką co najmniej 7%, bo uważam, że po niższe na chwilę obecną schylać się nie warto.

Tego nie da się już nie zauważyć. Kolejne banki tną oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych już ewidentnie przygotowując się na obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej - przez niektórych prognozowaną już we wrześniu. Nie lubię wróżyć, ani prognozować - nie wiem czy tak będzie. Wolę skupiać się na tym, co jest, a trend jest wyraźny, oprocentowanie spada, więc dziś tym bardziej trzeba stawiać na to, co najkorzystniejsze i najlepsze, by wycisnąć, ile się jeszcze da.

TOP4 - najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na sierpień 2023 roku z oproc. min. 8%


Na chwilę obecną najlepszą lokatę i najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe możemy znaleźć w Nest Bank. Na depozycie uzyskać można do 8,6% w skali roku na 6 miesięcy (do 50 tys. zł). Takie warunki obowiązują na Nest Lokacie Witaj, dostępnej dla osób otwierających (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste (z którym dodatkowo, oprócz odsetek z lokaty, zyskać można do 400 zł w bonusach pieniężnych). Z kolei Nest Konto Oszczędnościowe pozwala ulokować do 200 tys. zł przy oproc. 8,25% w skali roku gwarantowanym na okres 90 dni (z promocji oprocentowania na rachunku oszczędnościowym skorzystać mogą już nie tylko nowi, ale też niektórzy obecni klienci). Więcej o tych propozycjach Nest Banku przeczytasz tutaj.

W VeloBanku 8% w skali roku można uzyskać na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (gwarantowane na 92 dni; do 300 tys. zł) - w tym przypadku ta stawka przewidziana jest dla nowych środków, więc z promocji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci banku. Aktualnie - w celu uzyskania podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym - bank nie wymaga posiadania konta osobistego (można założyć sam rachunek oszczędnościowy i na nim uzyskać 8% w skali roku), aczkolwiek jego założenie warto rozważyć, bo z VeloKontem można zgarnąć do 650 zł w bonusach pieniężnych (o szczegółach piszę tutaj). 

W tym banku - dla nowych klientów - dostępna jest jeszcze 2-miesięczna lokata powitalna (8% w skali roku na 2 mies. do 50 tys. zł) - więcej napisałem o niej tutaj.

Oprocentowanie na poziomie okrągłych 8% oferuje także InBank - bez konieczności otwierania konta oraz bez wymogu korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Bank ten w ofercie dla nowych klientów przygotował 8% w skali roku przewidziane na 3-miesięcznej Lokacie na Start (do 50 tys. zł).

8% w skali roku dostępne jest jeszcze jedynie w mBanku, gdzie takie oprocentowanie da się uzyskać na okres (co najmniej) 3 miesięcy na rachunku oszczędnościowym Moje Cele (do 50 tys. zł). Promocja przewidziana jest dla osób otwierających eKonto osobiste, z którym na start dostępne są bonusy do 600 zł (w podlinkowanym wpisie znajdziesz całościowy opis jak uzyskać bonusy i promocyjne oprocentowanie).

Grono banków serwujących stawki zaczynające się od ósemki jest więc już nieliczne. Poniżej znajdziesz banki, depczące im po piętach (acz i tych ofert wiele nie ma).

Grupa pościgowa - od 7,1 do 7,9%


W ostatnim tygodniu pozytywnie zaskoczył ING Bank Śląski, który podniósł oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, w ramach promocji "Bonus na start online", dając 7,9% w skali roku. Taka stawka przewidziana jest tylko dla nowych klientów, dopiero otwierających konto osobiste. Oprocentowanie obowiązuje przez 3 mies. dla kwoty poniżej 200 tys. zł. Tu warto dodać, że na osoby otwierające konto osobiste w banku z lwem w logo do wzięcia czeka premia do 350-400 zł. O szczegółach przeczytasz w wyżej podlinkowanym wpisie.

W tym miejscu ponownie pojawi się VeloBank, który daje do 7,5% - takie oprocentowanie przewidziane jest dla 2-miesięcznego depozytu (bez konieczności zakładania konta; z promocyjnego oprocentowania skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci, bo jedynym wymogiem jest ulokowanie nowych środków). Na pojedynczą lokatę można wpłacić do 150 tys. zł, ale z racji tego, że każdy klient może założyć 3 takie lokaty, to łącznie da się wpłacić nawet 450 tys. zł. Na dłuższy okres - np. na 3 miesiące - ta sama lokata daje już 7% w skali roku.

Citibank w ofercie kierowanej do klientów zamożnych (by z niej skorzystać, w praktyce trzeba bowiem dysponować kwotą co najmniej 400 tys. zł), serwuje 7,3% w skali roku na powitalnej lokacie 6-miesiesięcznej, z której skorzystać mogą osoby zakładające konto osobiste Citigold.

7% wszem i wobec dostępne


W końcu schodząc do takiego poziomu oprocentowania możemy znaleźć szeroki wybór - zarówno jeśli chodzi o lokaty, jak i o konta oszczędnościowe. I tak też przegląd tych propozycji dzielę.

Lokaty na 7%: sierpień 2023 roku

Patrząc na lokaty, tu zauważyć należy BFF Bank, który 7% w skali roku daje na Lokacie Facto, umożliwiając dopasowanie okresu depozytu do własnych oczekiwań. Z takim oprocentowaniem dostępne są lokaty na 3, 6, 9 oraz 12 miesięcy. Lokaty w tym banku można zakładać bez konta osobistego (do obsługi wymagany jest jedynie bezwarunkowo darmowy rachunek depozytowy, który można otworzyć w wygodny sposób przelewem weryfikacyjnym z innego banku). Bank pozwala wpłacić nawet bardzo duże środki - do 12 mln zł, acz jak zawsze w takiej sytuacji przypominam o limitach gwarancji depozytów bankowych.

W InBanku 7% w skali roku dostępne jest na lokacie standardowej na okres 6 lub 12 miesięcy - tu również nie trzeba zakładać konta osobistego, ani w praktyce spełniać jakichkolwiek warunków, bo podane oprocentowanie przewidziane jest dla każdego. W dodatku da się też ulokować większe środki (na pojedynczej lokacie bank pozwala zdeponować do 50 tys. zł, ale każdy klient może mieć w tym banku nawet milion oszczędności).

I to te dwa banki wyróżniają się właśnie ze względu na brak dodatkowych wymogów do spełnienia, jak i na możliwość ulokowania również większych środków. Bo jeśli chodzi o lokaty w innych, dalej wymienianych bankach, to często pojawiają się już obwarowania i limity.

Od dziś obowiązuje nowa tabela oprocentowania w Toyota Banku, który po dość znaczącej obniżce stawek przed kilkoma tygodniami, teraz postanowił podnieść procenty na dwóch lokatach. Jedna z nich daje teraz 7% w skali roku - to Lokata Plus na 3 miesiące (dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w tym banku; na jednej lokacie można zdeponować do 40 tys. zł, ale każdy klient ma możliwość założenia do 10 lokat tego typu, więc w sumie da się ulokować do 400 tys. zł).

Bank Millennium 7% w skali roku daje na dwóch lokatach: na 3-miesięcznej lokacie, będącej jedną z nagród do wyboru w programie "Lubię to polecam!" (każdy może zdeponować do 25 tys. zł) oraz na 1-miesięcznej Lokacie Urodzinowej (do 10 tys. zł), będącej jedynie prezentem dostępnym dla klientów obchodzących urodziny. 

W Banku Pocztowym 7% w skali roku można uzyskać na 3-miesięcznej Lokacie w Porządku (do 20 tys. zł - każdy klient założy tylko jedną taką lokatę).

7% w skali roku serwuje jeszcze Santander Bank na 4-miesięcznej Lokacie Mobilnej. Tu da się się wpłacić do 20 tys. zł, aczkolwiek - co może już sugerować nazwa - depozyt dostępny jest tylko w aplikacji mobilnej (każdy klient może założyć tylko jedną lokatę tego typu). Wspominając o tym banku, warto też dodać, że na otwierających konto osobiste czeka do 520 zł w bonusach.

7% na koncie oszczędnościowym


Na chwilę obecną aż 7 banków serwuje siódemkę na swych rachunkach oszczędnościowych. Są to:

 • Aion Bank: uwzględniam z czysto kronikarskiego obowiązku (w pierwszej kolejności, bo banki uszeregowałem alfabetycznie), ale zaznaczam, że oprocentowanie 7% dostępne jest tu do 15.09.2023 r. tylko dla posiadaczy konta osobistego kosztującego miesięcznie (bezwarunkowo 49,99 zł), co zjadłoby część zysku (plus oferty: brak limitu środków, jakie można ulokować);
 • Alior: na 3 miesiące do 300 tys. zł na Koncie Mega Oszczędnościowym (w promocji dla nowych środków i dla osób posiadających konto osobiste w tym banku - jeśli takowego jeszcze nie masz, sprawdź jak uzyskać do 450 zł premii na start);
 • Bank Pekao: na 183 dni do 100 tys. zł (w ofercie - w praktyce przede wszystkim - dla nowych klientów, otwierających konto osobiste; tutaj przy tej okazji można zyskać do 200 zł premii - o szczegółach dowiesz się też w wyżej podlinkowanym wpisie prześwietlającym ofertę konta oszczędnościowego). Na tę propozycję warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż promocyjne oprocentowanie gwarantowane jest na najdłuższy okres - w praktyce to pół roku, co w obliczu coraz powszechniejszych cięć stawek, pozwoli sobie zapewnić niezmienne warunki na dłuższy czas;
 • ING Bank Śląski: na 3 miesiące do 399 999,99 zł (oprocentowanie 7% dostępne jest właściwie na dwóch rachunkach: na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji "Bonus na start" oraz na OKO Bonus; z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i - przynajmniej częściowo - obecni klienci);
 • Millennium: tu w ostatnim czasie nastąpiło cięcie oprocentowania o 0,5 punktu procentowego - obecnie można uzyskać 7% dla nowych środków - do 200 tys. zł, gwarantowane na 90 dni;
 • PKO BP: największy bank w Polsce 7% w skali roku zapewnia na 60 dni do 100 tys. zł - z oferty skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku, ale trzeba zapewnić wpłatę nowych środków;
 • Santander Consumer Bank: do 23.08.2023 r. do 50 tys. zł - za atut tej oferty uznać należy, że w praktyce nie ma jakichkolwiek dodatkowych warunków, a konto oszczędnościowe posiadać można bez konta osobistego, acz szkoda, że póki co oprocentowanie zapewnione jest jedynie na nieco ponad 3 tygodnie.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi. By trzymać rękę na pulsie, zapisz się na bezpłatny newsletter, dzięki któremu nie przegapisz dobrych okazji do oszczędzania (jak chociażby czerwcowa lokata 10% w PKO BP czyli 9,5% na koncie oszczędnościowym w Citibanku, dostępne jeszcze w lipcu). Taki zapis zajmuje moment (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiejś przyczyny tak postanowisz). Szanuję jednak Twój czas, podobnie jak podchodzę do swego czasu, więc obiecuję - spamu nie będzie (wiadomości zazwyczaj wysyłam raz w tygodniu, a góra - w wyjątkowych okolicznościach, gdy np. pojawia się limitowana oferta - to dwa maile):

Powyższy wpis przedstawia stan obowiązujący na 1.08.2023 r. Wraz ze zmieniającymi się ofertami banków na bieżąco aktualizuję poniższe zestawienia:
Pod uwagę biorę tylko oferty ze stałym oprocentowaniem (gwarantującym utrzymanie warunków przez czas umowy), a gdy piszę o oprocentowaniu, to zawsze podaję je w skali roku. Wszystkie z wymienionych lokat i kont oszczędnościowych podlegają pod system gwarancji depozytów. Daje on ochronę do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (wyjątkami spośród wyżej wymienianych są Aion, BFF Bank i InBank, które działają w Polsce w oparciu o prawo unijne, ale gwarancje w ich przypadku zapewniają odpowiednio: belgijski, włoski oraz estoński odpowiednik BFG - także do równowartości 100 tys. euro).

84 komentarze:

 1. Jak PKO obniża % to inne banki śmiało za nim. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nest, Velo, TB, Santander Consumer ...

   Usuń
  2. Wyższe oprocentowanie k.o jest tylko przez 3 miesiące.8% Kto kiedykolwiek miał lokatę w jest już jej nie założy.

   Usuń
  3. Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym we PKO jest jedynie przez 60 dni.

   Usuń
 2. Żeby gdzieś jeszcze było 7 proc co by się dało na rok zaklepać i mieć spokój

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na obligacjach masz ponad 7% Zwłaszcza tych indeksowanych inflacją.

   Usuń
  2. obligacje skarbowe 4letnie indeksowane inflacją pierwszy rok 7% trzy kolejne 1%+wskażnik inflacji napewno wyjdzie więcej niż oprocentowanie na kontach bankowych i cztery lata stałe. W najgorszym wypadku można zerwać wcześniej bez jakiej straty odsetek

   Usuń
  3. Obligacje skarbowe!

   Usuń
  4. Trzyletnie TOS mają stałe oprocentowanie w wysokości 6,85% w każdym z trzech rocznych okresów odsetkowych, ale odsetki są corocznie kapitalizowane, co daje efektywnie niemal 7% 😃

   Usuń
  5. Dzięki. Ale gdyby mnie interesowały obligacje to bym dawno kupił. Ale nie odpowiada mi poziom ryzyka niewypłacalności emitenta. A jaki jest stan finansów naszego państwa to wiemy. Oczywiście to nie miejsce na politykę więc na tym skończę. Ale mnie interesują tylko lokaty z gwarancją kapitału.

   Usuń
  6. To da więcej czyli 7,35% ---> ((1+0,0685)×0,0685+1)×0,0685 = 0,0735 😃

   Za 3 lata to będzie istna rewela!

   Usuń
  7. Nie ma potrzeby sięgać w przyszłość aż 3 lata - już za rok oprocentowanie w rejonach 7% będzie nieosiągalne.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 1 sierpnia 2023, 15:14 - wygląda na to, że nie dopuszczasz do myśli scenariusza niewypłacalności BFG 😋

   Usuń
  9. Anonimowy1 sierpnia 2023 15:50
   Wątpię żeby kapitalizowali odsetki brutto. Już raczej będą netto a wtedy wynik aż tak okazały nie wyjdzie.

   Usuń
  10. Jeśli kapitalizują jedynie odsetki netto, to wyjdzie 7,25% ---> ((1+0,0685*0,81)×0,0685*0,81+1)×0,0685 = 0,0725

   Usuń
  11. Anonimowy1 sierpnia 2023 09:01 - no kolego, się rozmijasz z faktami. Jak 4-letnią obligację indeksowaną inflacją zerwiesz po roku to otrzymasz nie 7% odsetek a w praktyce 6,3% bo poniesiesz opłatę 0,70 zł za jedną 100 złotową obligację. Inaczej mówiąc - dopiszą 7% ale potrącą opłatę i wyjdzie 6,3% zysku brutto (brutto, bo jeszcze do potrącenia standardowy podatek Belki).

   Usuń
 3. Pocztowy na 3-miesięcznej daje 7% jednak tylko do 20k - czy to nie jest żałosne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję bardzo za rozpisanie opcji. Nest bank daje ponad 8 procent i aż dla kwoty 250 koła, więc nic tylko korzystać. Chyba że są jakieś haczyki, ktorych nie widac we wpisie. Jeśli nie, to po co zawacać sobie głowę dalszą częścią wpisu? ;) Wszyscy korzystajmy z nest! Już nie mogę się doczekać.
  Można wziąć środki z konta oszczędnościowego w Velo Banku zaraz po 92. dniu obowiązywania promocji, bo odsetki normalnie dostaniemy za miesiąc bez przeszkód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Nest Banku korzystam od kilku lat. Jestem zadowolony.

   Usuń
  2. Tylko dla nowych . Starzy obejdą się smakiem

   Usuń
 5. Mr Złotówa, czy w przypadku Velo Banku nie ma już opcji dodatkowej w postaci VeloSkarbonki, która też daje 8% co miesiąc dla kwoty do 3000 zł włącznie? O ile konto oszczędnościowe daje 8% przez 92 dni do 300 000 zł, to VeloSkarbonka pozwala jeszcze na dokooptowanie do promocyjnych 8% kwoty 3000 złotych, prawda? Razem byłoby 303 000 złotych na 8%? I chyba te 3000 złotych mają 8% na nieograniczony czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skarbonka była i jest - właśnie wypłacili mi odsetki za lipiec 😃

   Usuń
  2. Skarbonka fajna jest, ale tylko do 3 tys. więc to tylko ciekawostka a nie normalna oferta.

   Usuń
  3. Ale jeśli velo konto jest darmowe, to można zostawić te środki na skarbonce i nie ruszac, a wybrać tylko z konta oszczędnosciowego w 93 dniu od wpłaty, czyli w nastepnym dniu po ostatnim dniu promocji 8%

   Usuń
 6. Moje cele w mBanku na 8% są nie tylko dla nowych klientów. Starzy nieaktywni też skorzystają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no niestety starzy nie skorzystają

   Usuń
  2. Warunki dla starych klientów:

   Do Promocji można przystąpić w okresie od 01.06.2023r. do 27.09.2023r, jeśli spełnisz następujące warunki:
   1. Na dzień 01.05.2023r. posiadasz w mBanku łącznie na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach mniej niż 1 000 zł.

   oraz otworzysz konto moje cele z linku promocyjnego.

   Więc po co 'Anonimowy2 sierpnia 2023 09:54' piszesz, że stary klient nie skorzysta.

   Usuń
 7. VeloBank mnie zaskoczył sposobem obliczania nowych środków. Uczestniczyłem w poprzedniej promocji oprocentowania nowych środków na 8%, ale równocześnie miałem też lokatę mobilną (8% na 50 tys). Środki po poprzedniej promocji na 8% przelałem w terminie do innego banku, tak żeby móc się załapać na nową promocję, ale lokata skończyła się już w trakcie nowej promocji. Założyłem nową lokatę na tę samą kwotę (oferta na zatrzymanie 7,3% na 4 miesiące), ale mimo to VeloBank wylicza, że obecne saldo moich nowych środków jest ujemne (-50 tys) - środki z poprzedniej lokaty nawet nie "wyzerowały" mi stanu środków. Pewnie nie ma wyjścia i muszę zaczekać na nową edycję promocji po 20 sierpnia. Inna rzecz: obecne oferty oprocentowania lokat na zatrzymanie, które pojawiają się przy próbie przelewu wyższych kont z VeloBanku to 7,7% na 4 miesiące (parę tygodni temu) i 7,3% (4 miesiące, przy 2 miesiącach oprocentowanie poniżej 7%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety każda forma depozytu ma swoją indywidualną datę badania salda początkowego i tym należy się kierować - ot co!

   Usuń
  2. Odpowiem sam sobie - VeloBank poprawił wyliczenie salda początkowego i już nie jest to -50 tys. zł. Stało się to poprzez aktywowanie oferty nowych środków - oferta została aktywowana przez doliczenie odsetek na koncie oszczędnościowym za lipiec, które zostały potraktowane jako wpłata nowych środków. Nie wiedziałem, że odsetki automatycznie uruchomią nową ofertę, planowałem ją urochomić nieco później.

   Usuń
  3. Wpływ odsetek uruchomił nową edycję KO, czy tak?

   Usuń
  4. Jedynie wpłata tzw. 'nowych środków' może uruchomić nową edycję promocji KO.

   Usuń
  5. Odpowiadam na swoją wiadomość z 16:15: w EKO mam następujące informacje: "Szczegóły aktywnej promocji: Aby wziąć udział w promocji, wpłać nowe środki" i dalej jest informacja, że mogę to zrobić do 20 sierpnia. Poniżej jest "Stan nowych środków" i kwota, która odpowiada sumie odsetek za lipiec. Wynika stąd, że tak jak ktoś napisał wcześniej, odsetki nie uruchamiają nowej edycji, a bank jedynie podaje, ile tych nowych środków już mam. Dobrze, że skorygowali błędną informację o ujemnych nowych środkach.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 1 sierpnia 2023, 17:09 - dokładnie, jedynie wpłata tzw. 'nowych środków' może uruchomić nową edycję promocji KO.

   Usuń
  7. To byłby pierwszy przypadek gdy wypłata odsetek spowodowała uruchomienie nowej edycji promki KO :)

   Usuń
  8. Nie ma nigdzie w Velo informacji z datą, do kiedy ma sie oprocentowanie 8% na koncie oszczędnosciowym. Należy więc dodać 92 dni od daty startu, czyli wpłaty środków na ko? Czy mogę spokojnie wyplacic wszystko po tych 92 dniach, nie czeka sie do końca miesiaca?

   Usuń
  9. Odpowiem sam sobie - VeloBank musi to poprawić!

   Usuń
  10. Można wyplacic wszystko po 92 dniach i nie czekać do końca miesiaca. Na koniec miesiące otrzyma się należne odsetki. Rzeczywiście, nie ma informacji na stronie kiedy kończy się promocyjne oprocentowanie po wpłaceniu środków, trzeba je samemu wyliczyć.

   Usuń
 8. Gdzie jest najlepsza lokata teraz w jakim Banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to raczy przeczytać. Wszystko ma wyżej.

   Usuń
  2. Przecież to zależy, jakie masz potrzeby i priorytety! ja finiszuję w tym miesiącu 8% w velo. Pisza tu, że proponuja pozostac dla 7,3%. Zostawie tam veloskarbonke, bo ona nadal ma 8%, a w 93 dniu od startu konta oszcz. zabiore środki do mbanku i może skorzystam z nest banku, bo mają najlepszy procent. Ktos tu napisal, że w mbanku można mieć jakies cele na 8%, ale nie wiem, czy da sie to zrobic i jak. Dlatego sprobuje w nest.

   Usuń
  3. Taka mała podpowiedź - ale nie mów o niej nikomu;) Przeczytaj raz jeszcze artykuł...i na pewno znajdziesz coś dla siebie;)

   Usuń
 9. Tak tylko napisze, lokata co najmniej półroczna daje odsetki bez podatku belki. Od nowego roku do 10000 zł odsetek ma go nie być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd taka informacja? Politycy nad tym myśleliz ale im nie wyszlo. Nie wprowadzą tego.

   Usuń
  2. Taka informacja hulała w mediach ale już jest nieaktualna. Ministerstwo Finansów poinformowało że nie pracuje nad zmianami w prawie. Czyli nadal będzie choćby od 1 grosza odsetek.

   Usuń
  3. Pod tym wprowadzeniem kwoty wolnej od podatku Belki kryła się jeszcze progresja podatku więc dobrze że nie zmienili. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego więc już lepiej niech zostanie jak jest.

   Usuń
  4. Niestety podatek od zysków kapitałowych w wersji wprowadzonej 22 lata temu przez tow. Belkę to bubel.

   Pomyśleć, że wystarczyło skopiować funkcjonujące rozwiązanie z jakiegoś rozwiniętego kraju 😳

   Usuń
 10. Szukam bez dodatkowych wymogów konta oszczędnościowego dla środków pow 270tys , niestety Velo super ale odpada bo skończył się mi już m-c temu okres promocyjny na tym koncie , a Skarbonka jest ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już znajdziesz, to daj cynk 😋

   Usuń
  2. Mbank ma do 500 000, ale niskawy procent.
   Nest bank umożliwia 250 000 łącznie (50 000 na pół roku, 200 000 na 3 miesiące) na wysokie procenty, a te 20 000 reszty możesz wpłacic do ing czy millenium na 7 procent.

   Usuń
  3. Przepraszam. Nest i millenium mają dodatkowe wymogi.

   Usuń
  4. Te dodatkowe wymogi są bardzo symboliczne i banalne do spełnienia

   Usuń
  5. Wiem, dlatego napisałam pierwszy konentarz. Ale szybko przeprosiłam, bo jednak autor poszukiwań wyraźnie nakreślił swoje potrzeby i nie wolno mi być przemądrzałą i narzucać swoje oceny, bo Polak, który umie odłożyć niepotrzebną mu w ciagu pół roku kwotę 300 000 zł może włożył w to już taki trud, że nie chce marnować jeszcze dalej czasu i uwagi na pilnowanie wymogów dwu banków. Rozumiem go w tym i uczciwie przyznaje mu rację.
   Ja przemęcze się z kilkoma dodatkowymi transakcjami i wpłatami. Powiem z autopsji, że trudniej mi konto w ogóle założyć (ależ maja porządna weryfikację w Nest!) i nie spalić wygranej np. poprzez wypłacenie części salda początkowego lub wypłacenie środków o dzień za wcześnie itp. pomyłki aniżeli zrobić 3 transakcje kartą i wpłacić 2000 zl na jeden dzień. Zrobiłam właśnie mape działań do konca 2023 r., Żeby spełnić wszystkie warunki. Mam prywatną zbiorczą tabelę z checkboxami xD

   Usuń
 11. ING tylko dla nowych klientów i nowych środków. Szukają jelenia jednym słowem. Mają nieatrakcyjne warunki i starzy klienci odchodzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żebym bronił ING ale chyba nie zauważyłeś że praktycznie każdy bank sensowną ofertę to ma dla nowych klientów lub w najlepszym przypadku dla nowych środków. To nic nowego.

   Usuń
  2. Dodatkowo jak chcialam zlikwidowac konto w ing, to babka w ing postawila mi opór i nie zlikwidowalam. Teraz jestem na tym stratna.
   Ona powiedziała, że nie zlikwiduje, bo jak wkrotce spodoba mi sie ich oferta, to tylko przeleję środki i nie trzeba będzie od nowa zakładać konta.

   Usuń
 12. Warto wspomnieć, że lokaty Facto podczas przelewania środków po zakończonej lokacie na rachunek zewnętrzny dają promocją 8% na 3 miesiące. Już drugi raz z tego skorzystałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas wrześniowej nasiadówki RPP niemal na pewno zostaną obniżone stopy!

   Usuń
  2. Hm, nie poradzilam sobie z zalozeniem u nich lokaty. Pogubilam sie w tych kodach i hasłach tymczasowych. Nie umiałam tego załatwić. Ale nie żałuję, lubię zalozone konto w velo i dodatkowe 750 zł za nic.

   Usuń
  3. Lokaty Facto podczas przelewania środków po zakończonej lokacie na rachunek zewnętrzny dają promocją 8% na 3 i na 6 miesiące Ja 3 raz odnawiam tym razem na 6 miesięcy.

   Usuń
  4. A na ile m-cy najmniej trzeba te wcześniejsze lokaty mieć założone, może być na 1 m-c lub 3 m-ce, wtedy też jest propozycja 8% na 3- lub 6 m-cy? Rozumiem, że min. kwota lokaty 50 tys. zł?

   Usuń
 13. W BNP Paribas jest lokata filmowa 6,25% na 3 m-ce do 200k i 6,5% na koncie lokacyjnym, nie ma u Złotówy w zestawieniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słaba oferta niestety. BNP Paribas nic sensownego nie daje i jest obecnie gorszy niż PKO (7% na KO Plus).

   Usuń
  2. Alior, Millennium i Śląski też dają 7% ... co jest? Umówili się?

   Usuń
  3. Nie ma co narzekać, trzeba działać i sprobować z Nest Bankiem. I tak jesteśmy daleko w tyle za inflacją i byliśmy daleko w tyle od 2 lat. Można brać kredyt na mieszkanie, którego wartość w czasie rośnie lub można kupić mieszkanie, wyremontować i wynajmować albo można inwestować w co innego, co jest podobno dla mądrych i umiejętnych. Nawet nie wiesz, ile milionów Polek i Polaków nie skorzystało nawet z 6% przez te dwa lata, tylko kisi kasę na 0-0,5%!

   Usuń
 14. Panie Złotówa, a Volkswagen Bank Polska? Widzę na ich stronie, że dają 7,5% od 25 tyś. na okres 3-6 miesięcy.
  Lokata Plus

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwarancja niemieckiego BFG, w razie najgorszego walutą wypłaty będzie euro.

   Usuń
 15. Facto przesłał nową tabelę oproc. lokat od 11.08.2023, gorszy % dla lokat 18 m-cy (nowe 5%, obecne 6%), dla lokat 24 m-ce spadek do 5% (jest 5,5%), dla 36 m-cznej spadek do 4% (obecnie 5%), reszta bez zmian. Kogo interesują takie dłuższe okresy to jutro ostatni dzień na łapanie tych wyższych %.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy w mBanku na Moje Cele moge wpłacić jednorazowo jakas wieksza kwotę, a potem co miesiac inna mniejsza kwotę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można wpłacić jednorazowo większą kwotę (potem pamiętając jednak o tym, by w każdym miesiącu dopłacać min. 100 zł - bo to warunek utrzymania promocyjnego oprocentowania).

   Usuń
 17. Ja nie widze zadnego 'centrum kontaktu i dyspozycji' w nest banku, by zalozyc lokate i konto. Wyswietlaja mi tylko oferty 6% , a miala byc lokata witaj na 8,6 oraz konto oszczed. na 8,25 , bo specjalnie zalozylam konto w nest bank. Jak zalozyc te wysokooprocentowane lokaty i konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj właśnie zmienili tabelę oprocentowania i dają max 8.1 na KO i lokacie Witaj. Zakładasz wchodząc w Konta - Oszczednosci

   Usuń
 18. Jesli ko w nest banku ma promocyjne oproc. Przez 90 dni, to dlaczego piszesz że do 60.dnia od otwarcia?! Powinno byc do 90. dnia od otwarcia.

  Pisac reklamacje, skoro zalozylam nest konto, 10.08 zlecilam wplate na nest konto celem zalozenia lokaty i ko, a 11.08 w tydzień od startu konta, obniżyli mi oproc.na8,1?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważna jest nie data założenia RORu (nest konta) a data założenia Nest Konta Oszczędnościowego, widoczna w bankowości int./mobilnej w szczegółach konta. Jeśli jest tam data 10.08.2023 to masz oproc. przez 90 dni od daty założenia 8,6% na koncie oszcz., jak 11.08.2023 to 8,1%. Tak mówi regulamin. Jak jest inaczej to oczywiście reklamacja.

   Usuń
 19. Od jutra obniżka na EKO w Velobank do 7,5%, max do 300k.

  OdpowiedzUsuń
 20. Lokata Witaj w Kasie Stefczyka i e-Lokaty Witaj w Kasie na 8% do 50 k na 3 m-ce. Można mieć po jednej każdej z nich. Podlega pod polski BFG.
  Do tego 1 lokata mobilna na 8,1% na 1 m-c do 50k.
  Rachunek Oszczędnościowy Moja Skarbonka 8,50% na 6 m-cy od założenia rachunku do kwoty 10 000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że w SKOK-u nie jesteś zwykłym klientem ale członkiem. I już była historia że po upadku jednego ze SKOK-ów syndyk masy upadłościowej zwracał się do udziałowców o pokrycie strat. Dziękuję i omijam szerokim łukiem.

   Usuń
 21. witam jaka jest lokata zawrotna w alior banku ?? zeby zatrzymac klienta jak sie robi przelew

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie w poniedziałek oferowali 6% na 3 m-ce przy przelewie do Wielobanku.

   Usuń
 22. witam jaka jest teraz lokata zawrotna w banku Millenium albo Alior bank ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mBanku 6%. Do Santandera 4,3 xD

   Usuń
  2. proponuja juz 3,6 lub 3,8 z velo bank do Millenium juz słabo

   Usuń
 23. Witam jaka jest teraz lokata zatrzymująca w ING banku ostatnio bylo 5,5 %

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam jaka jest lokata zawrotna żeby zatrzymać klienta w alior banku

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...