Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% na Lokacie na Start w InBanku (bez otwierania konta)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

9.02.2023

8% na Lokacie na Start w InBanku (bez otwierania konta)

3-miesięczna lokata powitalna w InBanku daje obecnie 8% w skali roku. 

InBank: Lokata Na Start 8%
Takie oprocentowanie do kwoty 50 tys. zł uzyskają nowi klienci banku. Z lokaty niezmiennie można skorzystać bez otwierania konta (i bez wymogu korzystania z jakichkolwiek innych produktów).

[Aktualizacja w dn. 8.09.2023 r.: InBank zdecydował się na obniżkę oprocentowania - aktualnie Lokata na Start daje 7,25% w skali roku. Sprawdź aktualny ranking lokat.]


InBank: Lokata Na Start 8%


Z Lokaty Na Start skorzysta wyłącznie nowy klient, czyli osoba, która nie posiada i wcześniej nie posiadała jakichkolwiek lokat w InBanku.

Główne cechy lokaty powitalnej to:

 • oprocentowanie stałe: 8,0% w skali roku
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (klient ma możliwość założenia tylko jednej Lokaty Na Start)
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).


Lokatę można otworzyć jako odnawialną (ale da się zmienić ją na nieodnawialną nawet w trakcie trwania umowy). Po odnowieniu będzie na niej obowiązywać oprocentowanie jak dla 3-miesięcznej lokaty standardowej, powiększone o 0,1 punktu procentowego, gdyż InBank niezmiennie dolicza taki bonus dla każdej odnowionej lokaty względem obowiązującej tabeli oprocentowania na dzień odnowienia lokaty. Dla dziś odnawianych lokat, po uwzględnieniu bonusu, byłoby to więc 6,1% w skali roku w przypadku lokaty 3 miesięcznej. Obecną ofertę lokaty standardowej w InBanku omawiam tutaj - można na niej uzyskać do 6,65% w skali roku (najwięcej w przypadku depozytu na 6 miesięcy).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat. 

Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Z tej oferty może skorzystać wyłącznie osoba, która dotąd nie posiadała jakichkolwiek lokat w InBanku. Fertig 😋

  Przy maksymalnym wsadzie w wysokości 50k @ 8% odsetki netto po okresie 3 m-cy mogłyby wynieść 810 zł, ale powstaje pytanie co dalej? Wygląda na to, że RPP przed wyborami już raczej stóp nie będzie podnosić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz w tym, że jak uczy dotychczasowe doświadczenie, absolutnie nikt nie wie co zrobi ta rada 😋

   Usuń
 2. Za przedłużenie lokaty dają 7,6, gdy konta oszczędnościowe oferują 8. Słabo przędą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nowych środków śmiało możesz znaleźć 8%. Ale jak nie chcesz skakać co rusz z banku do banku to oferta jedna z najlepszych. Bez żadnych warunków w stylu "tylko dla nowych środków" itp.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu oferty: "maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (klient ma możliwość założenia tylko jednej Lokaty Na Start)"

   Usuń
  3. Facto za przedłużenie daje znowu 8% albo pojawiła się jakaś nowa lokata promocyjna, w każdym razie zostałam tam i znów mam 8%

   Usuń
 3. Toyota Bank daje na pół roku 8,1% a na 12 miesięcy 8,2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna Lokata Plus to maks. 40k, ale można mieć ich aż 10 😃

   Usuń
  2. Inbank był naprawde OK, kończę właśnie drugą lokatę 3-miesięczną i to będzie niestety koniec. Myślę teraz o lokacie w Toyota banku ale musze sie jeszcze wczytać. Nie interesują mnie lokaty gdzie trzeba założyć konto.

   Usuń
  3. Lokatę Plus można założyć jedynie poprzez bankowość ---> Moto Konto.

   Usuń
  4. Co to znaczy przez "Moto Konto"? Z tego co widzę to zakładasz lokatę normalnie droga elektroniczną. Chociaż trochę dziwny to bank i ta włączona kamera podczas zakładania lokaty. Chyba jednak wolę założyć coś w Velo Bank.

   Usuń
  5. To znaczy że nie założysz lokaty nie mając konta.

   Usuń
  6. To nie dobrze. Żadnych dodatkowych kont. Zostaje Velo Bank.

   Usuń
  7. Lokatę Standard można założyć bez konta 😋

   Usuń
 4. Czy to normalne, że kiedy próbuję założyć lokatę w InBanku proszą tam o weryfikację przekierowując do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak weryfikują klienta. Więc nie ma już kuriera z umową. Podobnie otwiera się konto w Millenium.

   Usuń
 5. Mam pytanie. Zrobiłem przelew uwieżytelniający - ten na Blue Media.
  Zrobiłem go jednak zwykłym przelewem. A że było to przed godziną 16, to spodziewam się, że na Blue Media zaksięguje się to jutro. Czy w takiej sytuacji dostanę jutro na maila jakiś link lub dane do logowania ? Bo nie widzę innej sensownej opcji..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dostaniesz. Tylko musisz zaczekać dłużej niż przy przelewie natychmiastowym.

   Usuń
 6. Wszystko pięknie dopóki nie próbujesz wycofać pieniędzy. Przez kilka lat korzystałem z ich usług zakładając kolejne lokaty. Problem zaczął się w momencie kiedy próbowałem wycofać środki. Lokaty zerwane w sobotę, w poniedziałek potwierdzenie, że zerwane skutecznie. Środa po południu brak zwróconych środków. Na infolinii błędna informacja ,że zgodnie z umową mają cztery dni robocze. Nieprawda - mają jeden dzień. Siedzę i czekam. Zdecydowanie nie polecam. Będę próbował wycofać pozostałe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jaki koniec akcji?napisz na Fb

   Usuń
  2. Strach nawet choćby tylko pomyśleć co by się działo gdyby tam lub u nas na granicy coś się zaczęło dziać.
   Kiedyś przetrzymywali ulokowane środki (można sobie o tym poczytać co się działo) nie dokonując zwrotów, po zmianie z tych "czterech dni" (aha! a jakże!) na "jeden dzień" chwilowo się uspokoiło (choć ja też musiałem wtedy czekać kilka dni bo weekend, bo poniedziałek to nie pierwszy dzień...!), a teraz widać że znów robią co chcą.
   Co jest na wschodzie pozostanie wschodem. Tak do końca to nie wiadomo kto tam trzyma na tym wszystkim łapę i do kogo to naprawdę należy.
   W każdym razie ja na tamtym jednym razie zakończyłem moją "dobrze oprocentowaną" przygodę z InBankiem. Po prawie tygodniu oczekiwania na to co moje i tej nerwówce, nie ma już tego co się zarobiło "więcej" niż w - normalnym wciąż bo polskim - banku.
   Takie to są te wschodnie atrakcje.

   Usuń
 7. Czy to normalne, że podczas uwierzytelniania musimy przekazać do Blue Media dane dot. innego swojego konta w tym m.in. "dostępne środki na rachunku, saldo, historię oraz szczegóły transakcji"?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...