Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 7,4% z premią 200 zł od Toyota Banku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

16.02.2023

Lokata 7,4% z premią 200 zł od Toyota Banku

Toyota Bank przygotował nową promocję z premią za depozyt.

Toyota Bank: Lokata Standard z premią 200 zł
Za założenie 6-miesięcznej Lokaty Standard (z oproc. 7,4% w skali roku) do wzięcia - oprócz odsetek - czeka też premia pieniężna w wysokości 200 zł. By skorzystać z tej promocji, trzeba dysponować kwotą co najmniej 40 tys. zł.  


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze lokaty bankowe.]

Nad poprzednią promocją Toyota Banku, w której też była przewidziana premia za lokatę, na blogu nawet się nie pochylałem, bo opłacalność tamtej edycji była marna. Wówczas odsetki wraz z premią dawały w sumie nawet ciut mniej, niż najlepiej - na tamten moment - oprocentowane lokaty. Aktualna propozycja wygląda już korzystniej, więc się jej przyglądam oraz liczę, czy i na ile opłaca się z niej skorzystać.

Od depozytu z oprocentowaniem 7,4% na dzień dzisiejszy można znaleźć lepsze lokaty (np. 8% w InBanku czy 8% w VeloBanku - w obydwu przypadkach bez zakładania konta) albo na kontach oszczędnościowych - choćby 8% w Santander Banku (z bonusami do 580 zł za konto osobiste), czy 8% w Pekao (z bonusami o wartości 250 zł za konto osobiste). 

Prościej by było, gdyby Toyota Bank po prostu zaserwował wyższe oprocentowanie na którejś z lokat, no ale tu mamy sytuację inną. Więcej zyskają Ci, którzy spełnią określone warunki (na baczności mieć muszą się szczególnie obecni klienci banku). 

I choć na swej stronie bank sam promuje akcję, podając:
"Łączny zysk z odsetek oraz premii nawet 8,4%"

to przy ulokowaniu wymaganej kwoty (40 tys. zł), uwzględniając odsetki oraz premię 200 zł, realnie można uzyskać więcej - dokładnie tyle, ile dałaby "zwykła" lokata 6-miesięczna z oprocentowaniem ok. 8,64% w skali roku (tylko dla tej konkretnej kwoty 40 tys. zł). 

Skąd takie wyliczenie? 40 000 zł ulokowane na - podawane przez bank - 8,4% w skali roku, po 6 miesiącach (licząc dokładnie 181 dni, gdy lokatę założymy w lutym) dałoby nam 1 349.61 zł odsetek (netto, a więc już po odjęciu podatku Belki). Tymczasem 6-miesięczna Lokata Standard (z oproc. 7,4% w skali roku) przyniesie 1 188,95 zł, ale do tego dojdzie 200 zł premii, więc łącznie uzbiera się 1 388,95 zł (a to więcej, niż szacowane przez bank 8,4% w skali roku). Jakby więc nie liczyć, taka suma jest odpowiednikiem 6-miesięcznej lokaty z oproc. 8,64% w skali roku.

Toyota Bank: Lokata Standard z premią 200 zł


Dla kogo promocja?
 Udział w promocji wziąć mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. 

Nowy klient to taki, który na dzień 13.02.2023 r. nie posiadał umowy konta osobistego, ani Lokaty Standard w Toyota Banku.

W przypadku obecnych klientów dopisek w regulaminie jest taki, że uczestnikami promocji mogą zostać tylko osoby, które:

"posiadają aktywną umowę Konta [osobistego] i/lub Lokaty w Banku [tj. Toyota Banku - przyp. Mr. Złotówa] i nie osiągnęły maksymalnego limitu posiadanych Lokat [Standard], określonego w Tabeli Oprocentowania [a to maksymalnie 10 takich lokat na sumę nie większą, niż 400 tys. zł - przyp. Mr. Zlotówa]"


Zasady promocji "Lokaty z premią" w Toyota Banku


Warunki do spełnienia rozpisuję, rozbijając je na te dla nowych klientów i odrębnie dla obecnych.

Jako nowy klient, w okresie 13.02. do 31.03.2023 r.:

 • zarejestruj się na stronie promocji
 • po wypełnieniu powyższego formularza zgłoszeniowego, wybierz opcję "Złóż wniosek" o co najmniej jedną Lokatę Standard na 6 miesięcy, wyrażając przy tym zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych dotyczących produktów i usług banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej; 
 • załóż 6-miesięczną Lokatę Standard na kwotę min. 40 000 zł, zasilając ją przelewem z własnego konta w innym banku;
 • utrzymuj wyżej wymienioną lokatę przez co najmniej 120 dni od dnia jej założenia.

Z kolei jeśli już jesteś klientem Toyota Banku, to od 13.02. do 31.03.2023 r.:
 • wyraź (jeśli takowej jeszcze nie posiadasz) zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych dot. produktów i usług banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej; 
 • zarejestruj się na stronie promocji
 • za pośrednictwem bankowości internetowej zwiększ saldo depozytów posiadanych w Toyota Banku na dzień 12.02.2023 r. (do których liczą się środki zgromadzone na wszystkich kontach i lokatach) poprzez założenie co najmniej jednej Lokaty Standard na łączną kwotę min. 40 000 zł;
 • utrzymuj lokatę/lokaty założone na potrzeby promocji oraz utrzymuj zwiększone saldo depozytów posiadanych w Toyota Banku (wraz z założoną lokatą/lokatami) względem stanu na dzień 12.02.2023 r. przez min. 120 dni od dnia założenia Lokaty Standard.

Ważne wskazówki dla uczestników promocji "Lokata Standard z premią"


W przypadku obecnych klientów regulamin promocji literalnie nie wymaga posiadania konta osobistego (wymagane jest bowiem posiadanie konta i/lub Lokaty Standard), jednak osoby nieposiadające konta (a więc z samą Lokatą Standard), by wziąć udział w promocji i zgarnąć premię, de facto muszą założyć też konto osobiste. Dalej bowiem ten regulamin wskazuje, że w przypadku obecnych klientów (a więc tych, którzy na dzień 13.02.2023 r. posiadali konto i/lub Lokatę Standard w Toyota Banku) konieczne jest posiadanie konta osobistego na dzień wypłaty premii (bo to na ten rachunek wpłynie premia).

Wypłata premii. O przyznaniu 200 zł Toyota Bank powiadomi (SMSem lub mailem) do 8.08., a wypłata nagrody nastąpi 11.08.2023 r.:
 • w przypadku obecnych klientów na konto osobiste w Toyota Banku lub
 • w przypadku nowych klientów na konto, z którego zasilona została Lokata Standard.

▶ Choć regulamin promocji - dla otrzymania premii - wymaga utrzymania lokaty jedynie przez 120 dni, to pamiętaj, że pełne odsetki wypłacane są wyłącznie na koniec umownego okresu lokaty (a więc po upływie 6 miesięcy). Przedterminowe zerwanie Lokaty Standard oznacza utratę odsetek i zwrot samego kapitału. Jeśli zaś zerwiesz Lokatę Plus przed upływem 12 miesięcy, to otrzymasz zaledwie 1/10 należnych odsetek.

▶ Zwiększenie salda środków musi nastąpić przelewem z rachunku w innym banku, niż Toyota Bank.

Przykładowo: jeśli w Toyota Banku na dzień 12.02.2023 r. było dane Ci posiadać 11 000 zł, a żeby wziąć udział w promocji założysz teraz Lokatę Standard na kwotę 40 000 zł, to przez 120 dni od momentu jej otworzenia musisz utrzymywać i tę nową lokatę (6-miesięczną Lokatę Standard), i saldo środków wynoszące min. 11 000 zł (w sumie będzie to więc min. 51 tys. zł). Jeśli te przykładowe 11 000 zł masz na lokacie, która zakończy Ci się w tym czasie, to by saldo się nie zmniejszyło, możesz otworzyć nową lokatę.

▶ Co do utrzymywania salda, to jest jeden wyjątek, o którym mówi regulamin: 
"W przypadku gdy w trakcie trwania Akcji wystąpi różnica Salda depozytów powyżej 2 000 zł, wynikająca z wykonywanych transakcji kartami płatniczymi lub przelewów, aby spełnić warunek utrzymania Salda depozytów (...), należy w ciągu 5 dni roboczych od wystąpienia różnicy uzupełnić środki do stanu salda z dnia 12.02.2023 r."

▶ Bez względu na liczbę założonych Lokat Standard, uczestnik promocji uzyskać może tylko jedną premię 200 zł.

Lokata Standard w Toyota Banku - prześwietlenie oferty


Lokata Standard dostępna jest na kilka różnych okresów (1, 3, 6, 9, 12, 24 lub 36 miesięcy). Na potrzeby promocji wybrać należy jednak lokatę 6-miesięczną. Jej oprocentowanie wynosi 7,4% w skali roku (to oprocentowanie stałe, zapewnione na cały okres umowny depozytu). Na pojedynczą lokatę można wpłacić od 2 000 do 40 000 tys. zł (acz na potrzeby promocji bank wymaga otwarcia lokaty/lokat o łącznej wartości min. 40 000 zł). Każdy klient możne założyć maksymalnie 10 Lokat Standard.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce Annie.

Zyskuj regularnie z najlepszymi promocjami i okazjami dla osób szukających opcji na bezpieczne ulokowanie swych oszczędności - skorzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie:

Przydatne dokumenty:

110 komentarzy:

 1. Tylko jak obecny klient może wyrazić zgody marketingowe, po zalogowaniu do bankowości int. nie ma takiej opcji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ichnia bankowość to poziom Pocztowego bądź Pekao - tragedia!

   Usuń
  2. Zgody można wyrazić na infolinii.

   Usuń
  3. Być może telefonicznie na infolinii, bo oddziałów nie mają 😋

   Usuń
  4. Ciekawe czy wchodzi w grę wyrażenie tych zgód poprzez wysłanie stosownej wiadomości z poziomu bankowości.

   Usuń
  5. Nie wiedziałem, czy mam wyrażone te zgody; zapytałem w bankowości internetowej przez nową wiadomość, konkretnie czy mam wyrażone zgody marketingowe na potrzeby udziału w promocji lokaty 7,4% z premią 200 zł, odpowiedzieli że tak i ogólnie to najlepszy sposób bo i zostanie coś na piśmie na przyszłość jakby jednak był problem z wypłaceniem premii. Polecam tak zrobić, będziecie spokojniejsi.

   Usuń
 2. lepsza jest nagroda niż wyższy procent - obejście podatku Belki, niewiele ale zawsze coś

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko bank w Małopolsce nie ma oddziału

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto dziś chodzi do placówek?

   Usuń
  2. Oni po prostu nie mają żadnych oddziałów.

   Usuń
 4. Ile jest czasu na przelanie kasy na lokatę po zawarciu umowy? Chodzi o Lokatę Standard i Lokata Plus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ile mam czasu na wpłatę pieniędzy na lokatę?

   Rachunek lokaty standardowej jest aktywny przez 12 dni od dnia potwierdzenia przez pracownika banku złożenia wniosku."

   Usuń
  2. Zero czasu... Jeśli chodzi o Lokata Plus. Musisz posiadać odpowiednią kwotę na Moto Konto jeśli chcesz założyć lokatę w innym przypadku masz komunikat o braku środków. Z zewnętrznego konta też nie możesz przelać. W ogóle ta ich bankowość internetowa jest mocno skomplikowana i archaiczna.

   Usuń
  3. Roczna Lokata Plus jest aktualnie najlepszą opcją. Moto Konto można założyć na click, przelać kasę i ją założyc ... póki jeszcze obowiązuje aktualna Tabela Oprocentowania 😃

   PS. Ta oferta z Lokatą Standard to nieporozumienie!

   Usuń
  4. Dla tych, co założyli lokatę roczną na 8,2% obecna opcja z założeniem jeszcze lokaty 6 m-cy to dobra opcja. O saldo depozytów się nie martwią, roczne lokaty i tak będą utrzymywać, motokonto i tak już mają.

   Nie myślicie długoterminowo, dziś macie jeszcze 8% na oszczędnościowych ale nie zwracacie uwagi na pewność ich posiadania za kilka m-cy. W neście macie 8,25% max do 30.04.2023, w ING 8% max do 28.05.2023, w Millennium 8% do 02.06.2023, w Velobank EKO 8% max do 09.06.2023, w Aliorze jest już 7,5%, mbank moje cele do 50k max do 31.08.2023. Że w kolejnych edycjach dalej utrzymają 8% pewności nie ma, w zestawieniu lokat u Złotówy więcej strzałek w dół niż w górę, mbank z lokaty rocznej z oprocentowaniem powyżej 8% wycofał się i teraz oferuje 6,5% przy koncie Intensive. Inbank zostawił 8% tylko dla nowych klientów. CA oferował lokatę na nowe pieniądze na 8%, obecnie już na 6%. Oznak, że długo się te 8% nie utrzyma w bankach jest wiele i można psioczyć na propozycje lokat TB lub z nich korzystać zamiast gdzieś w okolicach 07.2023 obudzić się z kasą na gorszym niż obecnie proponowanym procencie. Osobiście poświęciłem 8,25% w neście dla części środków w zamian za pewność 8,2% na rok w TB. Fajnie by było wziąć 8,2% na rok dopiero pod koniec 04.2023 ale wątpię, by TB się do tego czasu nie wycofał. Oczywiście żeby być obiektywnym z minusów w TB trzeba wziąć pod uwagę, że mogą zmienić przez rok wysokość/zasady zwrotów opłaty za motokonto oraz kompletny brak sieci placówek stacjonarnych w Polce.

   Usuń
  5. Z przerzuceniem kasy z KO Nest na Lokatę Plus w TB warto się chyba wstrzymać do chwili ogłoszenia nowej Tabeli Oprocentowania przez TB, czyż nie?

   PS. Wymóg utrzymania podwyższonego salda przez 120 dni dyskwalifikuje tą ofertę.

   Usuń
  6. Kiedy wchodzi nowa tabela opłat w TB?

   Usuń
  7. @Anonimowy, 19 lutego 2023, 07:20

   "Nie myślicie długoterminowo" - co to zdradza?

   Usuń
 5. Lokatę lepiej założyć w lutym bo wtedy jest na 181 dni. Założona od 1. marca skończy się we wrześniu więc będzie na 184 dni.

  3 dni różnicy ale wtedy realnie da 8,62%.

  OdpowiedzUsuń
 6. a ile kosztuje utrzymanie konta przez te 6 miesięcy? czy nie okaze sie ze lepiej nie robic nic za 8% w getinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moto konto daje dodatkowo 5% zwrotu za paliwo.

   Usuń
  2. Dla sprawnego bankobiorcy 2,49 zł zakładając, że nie zmienią TOIP.

   Utrzymując 40k przez 6 m-cy spełni się warunek zwrotu opłaty za konto. Zakładając otwarcie konta i lokaty w 02.2023 oraz złożenie 30-dniowego wypowiedzenia konta pod koniec 07.2023 opłaty za motokonto pobranej w dniu 01.08.2023 się nie odzyska (opłata pobierana 1.dnia m-ca i zwracana do 10. dnia roboczego kolejnego m-ca jeśli spełni się warunek zwolnienia).

   Zakładając że uda się w innych bankach przez 6 m-cy mieć 8% przez 6 m-cy różnica 100 zł. Co kto woli.

   Usuń
  3. Utrzymanie lokaty na kwotę min. 2,5 tys. zł załatwia zwrot opłaty miesięcznej za karty.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 16 lutego 2023, 20:44

   Tu chodzi o średnie saldo w wysokości min. 2,5k - spora różnica!

   Usuń
  5. Przy lokacie na 40k już 2 dni trzymania takiej lokaty załatwiają zwrot tych 2,49 zł.

   Usuń
  6. Tak czy owak, jest to chyba obecnie jedyny bank, w którym jest taki myk 😬

   Usuń
  7. Ze względu na to, że zamykanie konta trwa 30 dni, to z opłaty za ten ostatni m-c raczej uciec nie można ... no chyba, że uda się trafić na zmianę TOiP, która upoważnia do zamknięcia konta w trybie natychmiastowym.

   Usuń
  8. @Anonimowy 20 lutego 2023 13:00
   Nieprawdopodobne! 😯 W takim ING zamknięcie karty kredytowej w oddziale to jakieś 3 minuty.
   Dlatego taki bank jak ten tu Toyota Bank, to jakieś totalne zacofanie albo celowe działanie na szkodę klienta.

   Usuń
  9. Konto w Śląskim można jeszcze szybciej zamknąć w bankowości lub w apce.

   Usuń
 7. Odnośnie tego fragmentu:
  "Zwiększenie salda środków musi nastąpić przelewem z rachunku w innym banku, niż Toyota Bank."

  Obecni klienci, którzy już mają ROR w TB nie mają innej opcji jak zasilenie RORu w TB przelewem ze swojego konta w innym banku i później założenie lokaty przez zasilenie z RORu. Innej opcji w bankowości internetowej dla nich nie ma, jest tylko opcja wyboru z którego konta w Toyota Bank wziąć środki na lokatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę Standard można zasilić przelewem z zewnątrz.

   Usuń
  2. Obecny klient nie może założyć lokaty standard kurierem lub wnioskiem on-line bo wtedy nie spełni wymogu: "za pośrednictwem bankowości internetowej zwiększ saldo depozytów posiadanych w Toyota Banku", tak to rozumiem.

   Usuń
  3. Anonimowy16 lutego 2023 16:58
   To że lokata będzie opłacona z ROR w Toyocie to nie o to tu chodzi. Chodzi o to że jak ci na ten ROR pieniądze przeleje np. żona też z konta w Toyota Banku to oni tego nie zaliczą. Czyli kasa która ma być przeznaczona na lokatę musi pochodzić z innego banku. Nawet jak nie będziesz zasilać bezpośrednio lokaty.

   Usuń
  4. Ewidentnie im chodzi o jak największą liczbę nowych ROR-ów.

   Usuń
 8. W przypadku nowych klientów premia zostanie wpłacona na rachunek, z którego zasilona została Lokata Standard.

  Czy w przypadku klientów, którzy aktualnie posiadają jakąś Lokatę Standard, premia nie może być również wpłacona na rachunek, z którego zasilona została ta nowa Lokata Standard uczestnicząca w promce? Kto wymyślał ten regulamin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś, kto chce zarabiać na opłatach za konto.

   Usuń
  2. Rzeczywiście, jest to mało logiczne zwłaszcza mając na uwadze, że akurat tą lokatę idzie założyć bez posiadania dostępu do bankowości.

   Usuń
 9. Nie mam konta w TB ale chcę założyć tą lokatę. Rozumiem, że po zakończeniu lokaty całość środków plus ta premia wrócą na konto, z którego lokata została zasilona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pieniądze z odsetkami wrócą na konto z którego był zrobiony przelew na lokatę.

   Usuń
 10. Czy otrzymam jakieś potwierdzenie założenia lokaty? Nie mam i nie chcę zakładać konta w TB.

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto zwrócić tutaj uwagę na dość ważny szczegół: uczestnik musi utrzymywać zwiększone saldo depozytów przez min. 120 dni od dnia założenia lokaty promocyjnej 😬

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli mając w perspektywie kończącą się lokatę w tym okresie jest lipa.

   Usuń
  2. A może tu chodzi tylko o saldo Lokat Standard, a nie wszystkich depozytów w TB?

   Usuń
  3. Regulamin (§4. ust. 1d) stanowi: "utrzymuj lokatę/lokaty założone na potrzeby promocji oraz utrzymuj zwiększone saldo depozytów posiadanych w Toyota Banku (wraz z założoną lokatą/lokatami) względem stanu na dzień 12.02.2023 r. przez min. 120 dni" - obecni klienci, którym w tym okresie zapadają jakieś lokaty są przez to wyeliminowani z gry!

   Usuń
  4. Czemu wyeliminowani? Wystarczy zostawić/odnowić lokatę i będzie okej.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 20 lutego 2023, 21:20 - nie znając ich planów na przyszłość w kwestii oprocentowania depozytów, to nie jest aż takie proste jak sugerujesz 😳

   Usuń
 12. Ciekawe jak długo obecnie trzeba czekać na ich reakcję od chwili wypełnienia formularza zgłoszeniowego - tam zawsze zatrudniali tylko kilka osób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w jakieś wcześniejszej tego typu edycji czekałem ok. pół miesiąca. Jak wreszcie zadzwonili, to było już po czasie przystąpienia do promocji. Nigdy więcej tych naciągaczy. Tylko dane osobowe wyłudzili. Tak uważam. A dla tych 100 zł więcej szkoda czasu.

   Usuń
  2. Ostatni raz przy podobnej akcji promocyjnej czekałem tylko nieco ponad 2 tygodnie.

   Usuń
  3. Będzie tak samo jak było w BOŚ przy tej pamiętnej ofercie lokaty z czerwca - wszystko na ręcznym sterowaniu 😬

   https://www.bankobranie.pl/2022/06/bosbank-ekolokata-promocyjna-7-procent.html

   Usuń
  4. @Anonimowy 18 lutego 2023 13:45

   "Będzie tak samo jak było w BOŚ" - co to zdradza?

   Usuń
  5. Anonimowy18 lutego 2023 00:21
   Z Toyota Banku korzystam od 8 lat. I nie mam uwag.

   Usuń
  6. Szkoda, bo może masz coś ciekawego do przekazania 😋

   Usuń
 13. Wczoraj w niedzielę złożyłem wniosek o lokatę. Dziś rano przyszły wszystkie maile od banku z umową i nr konta do przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kosmiczny postęp, bo drzewiej trzeba było czekać na telefon od nich po czym słali to kurierem.

   Usuń
  2. @Anonimowy 20 lutego 2023 19:00
   Albo jakiś błąd który naprawią. 🤣

   Usuń
  3. Zdalne podpisanie umowy poprzez złożenie wniosku on-line jest możliwe tylko dla obecnych klientów.

   Usuń
  4. Czy kurier już nie dostarcza umowy?

   Usuń
  5. Osoba, która nie posiada konta może wnioskować o lokatę standardową. W przypadku wnioskowania o pierwszą lokatę standardową należy podpisać umowę o lokatę. Przy wnioskowaniu o kolejne lokaty standardowe podpisywanie umowy nie jest konieczne.

   Podpisanie umowy jest realizowane SMS-em, co zapewnia zewnętrzna firmie Autenti.

   Usuń
 14. My tu grosik do g5rosika a spójrzcie nad czym Ministerstwo Finansów pracuje (spokojnie, na razie jeszcze myślą i kombinują):

  https://strefabiznesu.pl/beda-zmiany-w-podatku-od-zyskow-kapitalowych-ale-czy-na-lepsze-kwota-wolna-od-podatku-belki-za-cene-likwidacji-prostych-zasad/ar/c3-17025837

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy jest planowane wprowadzenie tych zmian? Pewnie dopiero po wyborach.

   Usuń
  2. Wprowadzenie tych zmian zaplanowane jest na 1. stycznia 2024 roku, ale możliwe jest wprowadzenie ich wcześniej czyli w trakcie roku fiskalnego, co oczywiście spowoduje spore zamieszanie.

   Usuń
 15. W przypadku nowego klienta przyszła mi mailem umowa lokaty z nr IBAN do przelewu. Przyszedłł też smsem kod do uruchomienia ich aplikacji. Dostałem też login do zalogowania do banku. Bez udziału konsultanta uruchomiłem aplikację, zalogowałem się do toyoty. Mam tak zwaną umowę ramową, mogę sobie podglądać tę lokatę. Poza tym nie ma tam nic, żadnego konta. Gdyby mi się coś odmieniło to mogę już po zalogowaniu "od kopa' założyć też ten ich ror i jakieś inne lokaty. Na razie zrobiłem dziś rano przelew bezpośrednio na konto lokaty. A dalej to pożyjemy, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości internetowej nie ma możliwości otworzenia ROR,przynajmniej u mnie.

   Usuń
  2. Wniosek o zdalne otwarcie konta jest na ich stronie.

   Usuń
 16. Hej, a udało się komuś pobrać potwierdzenie założenia jakiejkolwiek lokaty? Mi się udało pobrać tylko wyciąg lokaty (a tam nie ma info. do kiedy jest założona lokata) oraz zestawienie obciążeń rachunku, które też nie zawiera info na ile czasu założona lokata, na jaki %.

  Jakiś normalny, całościowy dokument z treścią typu: "TB potwierdza, że prowadzi lokatę [nazwa, oprocentowanie, okres na jaki jest założona...] o nr... na rzecz..." z formułką na końcu że to "dokument elektroniczny nie wymagający pieczątki". W tych dokumentach co pobieram wszędzie brakuje jakiejś istotnej informacji. Ktoś, coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na tą chwilę chyba nie ma takiej opcji. Mam tu konto i lokaty od lat i też mi się nie udało nic poza tym o czym wspomniałeś :(

   TomTom

   Usuń
  2. Tomek, jeśli masz u nich konto, to masz również dostęp do bankowości, a tam w menu "Lokaty" widać wszystko jak na dłoni.

   Usuń
  3. Nie chodzi o to, żeby zobaczyć po zalogowaniu tylko mieć jakiś dowód "awaryjny". Nie daj Boże coś im z systemu zniknie typu linijka z daną lokatą i weź tu udowodnij że ją masz. No nic, będę sobie zapisywać chociaż comiesięczne wyciągi, dowód wpłaty. Dzięki za odp.

   Usuń
  4. Ja od lat, nawet jak mam potwierdzenia pdf, robię sobie screenshot-y lokat w systemach banków i to nie tylko w TOYOTA Banku. W Toyocie tym bardziej ze względu na to - o czym napisałeś powyżej.

   TomTom

   Usuń
  5. Wątpię czy zrzut ekranu jest dowodem czegokolwiek.

   Usuń
  6. "Wątpię czy zrzut ekranu jest dowodem czegokolwiek"

   Już nie raz taki screen przydał się w reklamacjach bankowych, ale na szczęście jeszcze nie w przypadku "zniknięcia" jakiejś lokaty ;)

   TomTom

   Usuń
 17. Ehh masakra ten wniosek online.
  Dwa razy uruchamiałem weryfikację online i dwa razy błędnie zczytane dane z dowodu osobistego.
  Mimo, że jest opcja wpisania co błędnie się odczytało to wniosek nie chce przejść do następnego etapu właśnie przez te niepełne dane, które siè poprawnie nie odczytały.
  Miał tak ktoś? Czy spodziewać się telefonu z banku w celu pchnięcia wniosku dalej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na telefon od nich trzeba dość długo czekać, gdyż w ichnim BOK jest zatrudnionych jedynie kilka osób 😳

   Usuń
  2. U mnie było podobnie. Po kilku nieudanych próbach dałam sobie spokój. Spróbowałam ponownie następnego dnia i wniosek przeszedł za pierwszym razem, już bez błędów. Nie wiem czy to sprawa oświetlenia, czy to że wpisałam poprawne dane w tej rubryce na dole, ale już mam już wszystko dokończone. Wniosek składałam za każdym razem na nowo.

   Usuń
  3. U mnie z kolei nie przechodzi weryfikacja twarzy-niewyraźny obraz.

   Usuń
 18. Kiedy zmieniają tabele lokat? Po 1 marca będą jeszcze obecne stawki lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmianę tabeli oprocentowanie rzadko który bank zapowiada z wyprzedzeniem a już zwłaszcza z tak dużym.

   Toyota Bank, Aion i BFF Bank należą do wąskiego grona tych co robią to z wyprzedzeniem ale to tak góra 2-4 dni.

   Usuń
  2. Anonimowy22 lutego 2023 14:09 - ooo, to ciekawe co piszesz. Czyli jest szansa by zauważyć, że np. TB zmieni oprocentowanie lokat za kilka dni i jest chwila na szybką decyzję czy coś brać, czy nie. A przychodzi taka info. na maila podanego do kontaktu, w bankowości int. jako wiadomość, czy tylko z obserwacji informacji na stronie TB można to zauważyć?

   Usuń
  3. Nie ma szans zdążyć - ponieważ ostatnio info o zmianie % pojawia się na dzień przed i to najczęściej wieczorem. Nie ma szans przelać kasy i założyć lokaty, chyba że ktoś ma już u nich kasę na KO/IKO i zdąży to zrobić przed godz. 20-tą danego dnia (przelewy wewnętrzne u nich działają tylko do tej granicznej godziny w dni robocze!) Nie ma też co marzyć o przelewie express-owym - bo TB nie ma ich dostępnych.

   TomTom

   Usuń
  4. Nest właśnie wprowadził zmianę oprocentowania na KO bez jakichkolwiek zapowiedzi.

   Usuń
  5. Kto wprowadził?

   Usuń
 19. Założyłem u nich konto z myślą o lokacie ale ten bank dla mnie jest jakiś mocno egzotyczny. Jakieś to wszystko toporne, ta aplikacja, która służy tylko jako klucz do logowania i tylko tyle. Mam mieszane uczucia. Ponadto wielką niewiadomą co wymyślą w trakcie trwania lokaty (nowe, wyższe opłaty za konto?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No coś za coś. Dla samych lokat to w banku bez udogodnień wytrzymasz. Każdego dnia z TB korzystać nie będziesz. "Oferta Banku skupia się głównie na wspieraniu finansowania zakupu samochodów Toyota i Lexus" jak piszą na swojej stronie. Część depozytowa to pozyskiwanie środków na te cele, konto i karta by klienta zatrzymać u siebie na dłużej i mieć wgląd w ich finanse, opcję łatwiejszego ściągania kasy od opornych kredytobiorców. A jak kredytobiorca założy u nich jeszcze lokatę to dla nich jeszcze większa pewność że klient jest wypłacalny.

   Usuń
  2. Ciekawe do czego zatem służą co-miesięczna opłata za ROR oraz opłaty za każdorazowe (!) przelewy kasy z KO.

   Ta ichnia 'apka' służy jedynie jako zastępstwo wysyłki kodów SMS do logowania bądź potwierdzenia operacji, co wychodzi im taniej 😋

   Usuń
  3. TB wprowadził ją we wrześniu 2019 r. w związku z unijną dyrektywą PSD2.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 23 lutego 2023, 06:07 - W jakim celu kredytobiorca miałby zakładać lokaty?

   Usuń
  5. Może w międzyczasie wygra w lotto, otrzyma spadek, odszkodowanie, dojdzie do podziału majątku i mu przypadnie połowa kasy za dom co go żona sobie zostawi a mieli współwłasność, może dla zasady ma określoną kasę awaryjną jako poduszka finansowa, może lokata jest formą kasy którą zamierza dac dziecku na start w dorosłe życie. Nawet kredytobiorca ma prawo mieć oszczędności.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 23 lutego 2023, 08:49 - obecnie chyba tylko oni robią takie zamieszanie z tą opłatą za konto. Kiedyś jeszcze Eurobank też to stosował, ale to już historia.

   Usuń
  7. Bądźmy poważni - nikt o zdrowych zmysłach nie zakłada lokaty na kilka procent i jednocześnie zaciąga w tym samym banku kredyt na kilkanaście procent.

   Usuń
  8. Oczywiście że można mieć kredyt i lokaty. Np jak suma lokat nie przewyższa sumy zobowiązań kredytowych co by pozwalało je spłacić w całości. Wtedy stanowi poduszkę finansową.

   Niektóre kredyty mogą generować niższe koszty niż odsetki z lokat przy obecnym oprocentowaniu.

   Niektóre zakupy na kredyt oznaczają preferencyjne warunki cenowe albo dają możliwość odliczeń podatkowych.

   Usuń
  9. @Anonimowy 24 lutego 2023 14:11
   "Niektóre zakupy na kredyt oznaczają preferencyjne warunki cenowe albo dają możliwość odliczeń podatkowych."
   Dokładnie tak. Można wręcz uzyskać kredyt zerowy i to jeszcze odroczony. No i te odliczenia w przypadku firm...
   Kiedyś sam się dziwiłem po co mój pracodawca bierze kredyt jak ma kasę i stać go na wszystko.

   @Anonimowy 23 lutego 2023 21:49
   "Bądźmy poważni - nikt o zdrowych zmysłach nie zakłada lokaty na kilka procent i jednocześnie zaciąga w tym samym banku kredyt na kilkanaście procent."
   Mierzenie wszystkich swoją miarą, nie należy do rozsądnych postaw. Poza tym co komu do domu, jak chałupa nie jego.

   Usuń
 20. Bank liczy to wypadkowe oprocentowanie 8,4% poprawnie, tylko... inaczej. To znaczy bank liczy wyłącznie kwoty brutto, bo to są odsetki z punktu widzenia banku, a fakt, że Urząd Skarbowy zabiera 19% naliczonych odsetek to już nie jest sprawa banku (to jest strata klienta). Czyli 7,40% od kwoty 40 000 zł na pół roku lokaty daje 1 467,84 zł (brutto). Po dodaniu (nieopodatkowanej) premii 200 zł daje kwotę 1 667,84 zł co odpowiada realnemu oprocentowaniu 8,40%. Więc zarówno obliczenia Banku, jak i obliczenia Mr. Złotówy są poprawne, tylko opierają się na innych założeniach (innej perspektywie). Tylko to sformułowanie "Jakby więc nie liczyć" tutaj nie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 21. wniosek odrzucony - czy ktoś miał ? Czy ktoś z banku będzie się kontaktował? Czy można próbować z nowym wnioskiem?

  OdpowiedzUsuń
 22. lokata do niezałożenia..czekanie na kod e-mail 1 h po czym stracil waznosc, nastepnie weryfikacja nr. telefonu po wpisanie kodu zawiecha...działanie strony na poziomie win 98

  OdpowiedzUsuń
 23. Ktoś coś? Maile smsy o nagrodzie? Przy tego typu promocji w toyocie przed kilkunastoma miesiącami nie obyło się bez reklamacji. I to wtedy mało kto dostał od razu. Wiekszośc musiała skladać reklamacje, a oni
  mówili wtedy że sprawdzają "na piechotę" bo system dał ciała.

  OdpowiedzUsuń
 24. Również u mnie cisza. Do końca dnia może dotrze info o premii... Jeśli nie to reklamacja.
  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo jeszcze nic. Ani Sms-a ani maila od Toyoyty nie mam jeszcze.

   Usuń
 25. Przyszedł SMS. Będzie dwieście

  OdpowiedzUsuń
 26. Przyszedło SMS o15.56

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie jeszcze cicho sza.

   Usuń
  2. U mnie też cisza, a miało być info do dziś :(

   Usuń
 27. Dzien dobry. Informujemy o przyznaniu PREMII 200 zl z akcji Lokata Standard z premia. Premia zostanie wyplacona na konto do 11 sierpnia. Gratulujemy!

  OdpowiedzUsuń
 28. U mnie też nie. Wczoraj rozmawiałam z doradca i mówił że do końca dnia powinnam otrzymać wiadomość ale nic nie nie doszło.

  OdpowiedzUsuń
 29. Przyszedł przelew 200 złotych z tytułu nagrody.

  OdpowiedzUsuń
 30. Po złożonej dziś rano reklamacji bankowosci int. przyszedł przed chwilą SMS o przyznaniu premii.

  OdpowiedzUsuń
 31. Jest SMS. Właśnie przed chwilą dostałem!

  OdpowiedzUsuń
 32. Dzisiaj też dostaliśmy SMS-y (3). Wnioskując po tym że każdy dostawał o innej godzinie to chyba ręcznie każdego klienta sprawdzali i wysyłali te wiadomości. Bo w innych bankach w promocjach nieraz dostawaliśmy wszyscy o tej samej porze więc to zbiorczo jakiś automat ogarniać musiał. A tu każdy czeka osobno.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...