Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP (bez limitu kwoty!) + premia do 250 zł za konto osobiste

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

8.02.2023

7,5% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP (bez limitu kwoty!) + premia do 250 zł za konto osobiste

Jak w poprzedniej promocji, tak i teraz promocyjne oprocentowanie przewidziane jest dla nowych środków.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP daje 7,5% w skali roku - co zdarza się rzadko w tego typu promocjach - bez limitu kwoty.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Choć faktem jest, że w chwili obecnej na rachunkach oszczędnościowych w innych bankach można uzyskać wyższe oprocentowanie (np. 8% w Millennium, w VeloBanku czy w ING Banku Śląskim), to propozycja największego banku w Polsce wyróżnia się z dwóch względów:

 • można ulokować dowolną kwotę (brak bowiem górnego limitu środków objętych promocyjnym oprocentowaniem; aczkolwiek oczywiście warto pamiętać o limitach gwarancji BFG - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro);
 • choć jest to oferta promocyjnego oprocentowania wyłącznie dla "nowych środków", to poprzednie edycje (włącznie z tą) pokazały, że data badania salda jest wyznaczana w przyjazny sposób, więc da się przygotować pod kolejne odsłony promocji (więcej na ten temat piszę nieco niżej).

7,5% na koncie oszczędnościowym w PKO BP


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, należy posiadać lub założyć konto osobiste w PKO BP. Osoby dopiero co otwierające takie konto, obecnie zgarnąć mogą premię pieniężną do 250 zł na start, dzięki najnowszej edycji programu poleceń (przy okazji dodam, że na nowych klientów czeka też lokata powitalna z oproc. 8% do 200 tys. zł).

Jeśli masz już konto osobiste w tym banku, ale jeszcze nie posiadasz Konta Oszczędnościowego Plus, to możesz je założyć poprzez bankowość internetową (w iPKO przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Konto Oszczędnościowe Plus).

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: 7,5% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 5,5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania standardowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 30.06.2023 r.;
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: bez limitu;
 • czas dostępności promocji (dla "nowych środków"): od 8.02. do 30.03.2023 r. - to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 5,5 punktu procentowego względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste i oszczędnościowe w PKO BP, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 7.02.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem. Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 7,5%).

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 7.02., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Konta osobiste dostępne w ofercie PKO BP, a także promocję dla otwierających takie konto (w której zdobyć można do 250 zł premii) omawiam we wpisie "Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (VIII edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")".


Przydatne linki:
Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. W końcu oferta bez jakiegoś kombinowania i bawienia się w przelewy, transakcje itp jak to ostatnio zrobiło się modne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się który bank wymaga "jakiegoś kombinowania i bawienia się w przelewy" w celu aktywacji promki KO 😋

   Usuń
  2. Żaden.

   Usuń
  3. Nie żaden. Bo Alior oczekuje dodatkowych wpływów na ROR by było najwyższe oprocentowanie. A Millenium od niedawna wprowadził konieczność wykonywania płatności kartą (x5) w każdym miesiącu. Bez tego oprocentowanie niższe.

   Usuń
  4. Jedynie nieco niższy jednorazowy wpływ w wysokości 1,5k i tak jest wymagany w Alior jako warunek zapewniający darmowy ROR.

   KO Profit w Millennium raczej nie będzie poważną propozycją dopóki utrzymają restrykcje jednej darmowej wypłaty na m-c czy nieprzewidywalność dnia badania salda oraz zbyt niski dzienny limit przelewów. Ten wymóg 5 płatności kartą, mimo że pokrywa się z warunkiem darmowości karty, to jedynie gwóźdź do trumny 😳

   Usuń
  5. W Aliorze były wpływy ale od nowej edycji też są wymagane płatności kartą.

   Usuń
 2. Mam juz konto pko oszczędnościowe to gdzie w internecie zmienic oprocentowanie juz instejacego rachunku czy trzeba zalozyc nowy rachunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz założyć konkretnie KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE PLUS.

   Usuń
 3. No i proszę - największy konkurent Pekao (szczególnie w jakości obsługi) też się stara ... można?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam jak Lokatą Mobilną wyznaczali szlaki innym bankom. Więc tym razem (po tym jak premier i prezes grozili palcem) to się postarali.

   Usuń
  2. 5,75% było. 1-miesięczna.

   Usuń
 4. 7,5% ale na 60 dni? Dobrze rozumiem? Potem 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 30-go marca przelej do innego a 31-go wróć i będziesz mieć dalej ten wyższy %.

   Usuń

  2. Anonimowy8 lutego 2023 21:38 Możesz to uzasadnić?Regulamin mówi jasno o 60 dniach.

   Usuń
 5. Czy promocyjnym oprocentowaniem są objęte konta, które posiadają dwóch właścicieli?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w PKO Bp można zamknąć konto osobiste a zostawić tylko oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu promki: "By skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, należy posiadać lub założyć konto osobiste w PKO BP."

   Usuń
 7. Mają też lokatę na 7.5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to tylko w przypadku konta Aurum lub Platinum.

   Usuń
 8. A czy środki na lokatach liczą się do salda odniesienia? Kończy mi się lokata jutro i nie wiem czy te środki będą zaliczone jako nowe

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałem już Konto Oszczednościowe Plus. Wpłaciłem wczoraj pieniądze, a oprocentowanie jak wchodze na szczegóły jest tylko 2% ? Dlaczego tyle a nie 7,5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości wyświetla wyłącznie oprocentowanie standardowe (niezmiennie w każdej z dotychczasowych edycji).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...