Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata na nowe środki w VeloBanku: do 8% bez otwierania konta osobistego (edycja 2/2023)

750 zł od VeloBanku900 zł za kartę Pekao580 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

6.02.2023

Lokata na nowe środki w VeloBanku: do 8% bez otwierania konta osobistego (edycja 2/2023)

Nowa edycja promocji oprocentowania lokat na nowe środki nie przynosi zmian.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 2/2023
Niezmiennie, bez otwierania konta osobistego, w VeloBanku uzyskać można do 8% w skali roku. Taka stawka oprocentowania dostępna jest (do wyboru) na 2 lub 3 miesiące.

Choć na wstępie wspomniałem, że z tej lokaty można skorzystać bez zakładania konta w VeloBanku, to jednak warto zastanowić się nad jego otwarciem, bo...  w chwili obecnej można zyskać do 750 zł w bonusach na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie dla nowych środków w VeloBanku.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 2/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 8,0% na 2 miesiące
  • 8,0% na 3 miesiące
  • 7,0% na 6 miesięcy.
 • klient ma możliwość założenia maksymalnie trzech lokat o tym samym okresie umownym;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 6.02. do 9.03.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 1.02.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 1.02.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 1.02.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"


O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


4 komentarze:

 1. Dzisiaj skończyła się moja lokata i ponieważ, że była nieodnawialna, środki zostały przelane do mojego innego banku. I pytanie: czy dzisiaj mogę ponownie założyć nową lokatę na 8% w Velobank na kwotę podobną jaką miałam wcześniej założoną lokatę i to będzie się liczyło jako nowe środki? Jeśli nie, to od kiedy będą nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to nowe środki nie będą. Musisz zaczekać do kolejnej edycji. Nowa pewnie 10-go marca, a liczyć będą saldo z 1-7-go marca.

   Usuń
  2. Twoje środki absolutnie nie spełnią warunku nowych środków bo były w tym banku w dniu badania salda tj. 01.02.2023. Czekasz na upływ obecnej edycji (ta kończy się 09.03.2023) i przystąpisz dopiero do kolejnej, o ile będzie (czyli najwcześniej 10.03.2023) i przy założeniu, że w następny dzień badania salda tj. dla kolejnej edycji (niezdana data) nie będziesz miał/a tych pieniędzy w Velobank.

   Usuń
  3. Wystarczy kliknąć przy zakładaniu lokaty "opłać póżniej" i potem przelać środki z innego banku na podany numer lokaty i znika problem nowych środków :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Aż 600 zł do wzięcia za konto w VeloBanku [AKTUALIZACJA: + 50 zł na start + 100 zł na zakupy]

VeloBank oferując nowe konto osobiste, odpalił promocję z moneybackiem. Do wzięcia czeka nawet 600 zł w postaci wysokiego, bo 10-procentoweg...