Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata na nowe środki w VeloBanku: do 8% bez otwierania konta osobistego (edycja 2/2023)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

6.02.2023

Lokata na nowe środki w VeloBanku: do 8% bez otwierania konta osobistego (edycja 2/2023)

Nowa edycja promocji oprocentowania lokat na nowe środki nie przynosi zmian.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 2/2023
Niezmiennie, bez otwierania konta osobistego, w VeloBanku uzyskać można do 8% w skali roku. Taka stawka oprocentowania dostępna jest (do wyboru) na 2 lub 3 miesiące.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą omawiam tutaj.]

Choć na wstępie wspomniałem, że z tej lokaty można skorzystać bez zakładania konta w VeloBanku, to jednak warto zastanowić się nad jego otwarciem, bo...  w chwili obecnej można zyskać do 750 zł w bonusach na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie dla nowych środków w VeloBanku.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 2/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł;
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 8,0% na 2 miesiące
  • 8,0% na 3 miesiące
  • 7,0% na 6 miesięcy.
 • klient ma możliwość założenia maksymalnie trzech lokat o tym samym okresie umownym;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 6.02. do 9.03.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 1.02.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 1.02.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 1.02.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


9 komentarzy:

 1. Dzisiaj skończyła się moja lokata i ponieważ, że była nieodnawialna, środki zostały przelane do mojego innego banku. I pytanie: czy dzisiaj mogę ponownie założyć nową lokatę na 8% w Velobank na kwotę podobną jaką miałam wcześniej założoną lokatę i to będzie się liczyło jako nowe środki? Jeśli nie, to od kiedy będą nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to nowe środki nie będą. Musisz zaczekać do kolejnej edycji. Nowa pewnie 10-go marca, a liczyć będą saldo z 1-7-go marca.

   Usuń
  2. Twoje środki absolutnie nie spełnią warunku nowych środków bo były w tym banku w dniu badania salda tj. 01.02.2023. Czekasz na upływ obecnej edycji (ta kończy się 09.03.2023) i przystąpisz dopiero do kolejnej, o ile będzie (czyli najwcześniej 10.03.2023) i przy założeniu, że w następny dzień badania salda tj. dla kolejnej edycji (niezdana data) nie będziesz miał/a tych pieniędzy w Velobank.

   Usuń
  3. Wystarczy kliknąć przy zakładaniu lokaty "opłać póżniej" i potem przelać środki z innego banku na podany numer lokaty i znika problem nowych środków :)

   Usuń
 2. A jak sprawdzę czy spełniam warunki Lokaty? Nie chcę się przekonać po 3 miesiącach że nie mam tego opracowania 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziesz mieć widoczne oprocentowanie przy lokacie i w potwierdzeniu jej otwarcia.

   Usuń
 3. Złotówa, mam pytanie o interpretację warunków tzw. nowych środków:
  - jutro, tj. 3. kwietnia otwieram lokatę 3-miesięczną
  - za 2 m-ce wypłacam kasę z KO

  Będzie to miało jakikolwiek wpływ na oprocentowanie lokaty czy raczej te 'nowe środki' jedynie są wyliczane w odniesieniu do daty ich badania bez względu na późniejsze zmiany sald na ROR oraz KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostępność oferty: 6. lutego - 9. marca choć na samym początku opisu widnieje info, że oferta jest aktualna :)

   Usuń
  2. W przypadku lokaty późniejsze zmniejszenie salda środków (już po założeniu lokaty na nowe środki) nie ma wpływu na wysokość oprocentowania założonej lokaty (inaczej rzecz ma się w promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym - wtedy "stare" środki trzeba utrzymywać cały czas).

   Aktualnie dostępną edycję (3/2023) promocji lokaty opisuję tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...