Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,5% dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze - 32 edycja promocji (+ 650 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.02.2023

7,5% dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze - 32 edycja promocji (+ 650 zł za konto osobiste)

W nowej edycji, jak i w poprzedniej uzyskać można do 7,5% w skali roku. 

Konto Mega Oszczędnościowe 32. edycja: do 7,5% do 200 tys. zł
Takie oprocentowanie obowiązuje na 3 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł. Warunki załapania się na promocję niezmiennie są dwa: należy wpłacić "nowe środki" oraz posiadać konto osobiste w Aliorze. Jeśli takowego jeszcze nie masz, to przypomnę, że za jego założenie można teraz zgarnąć 450 zł gwarantowanej premii + 200 zł na zakupy.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocję dla osób zakładających konto osobiste w Alior Banku szczegółowo omówiłem tutaj - w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły dotyczące promocji i prześwietlenie Konta Jakże Osobistego. Poniżej skupiam się już wyłącznie na najnowszej propozycji Aliora skierowanej do oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 32. edycja: do 7,5% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 1.02. do 13.03.2023 (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi promocję oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 6,0% w skali roku dla nowych środków (w tym przypadku w porównaniu z poprzednią edycją promocji nastąpiła podwyżka oprocentowania o 2 punkty procentowe) lub
  • 7,5% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 3 płatności kartą na jednym koncie osobistym w Alior Banku (ta edycja przynosi więc zmianę, jeśli chodzi o warunki do spełnienia - dotąd bank wymagał wpływów na konto osobiste, ale teraz ten wymóg - w kontekście promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym - zniknął).

Zgodnie z regulaminem bank będzie brał pod uwagę każdą płatność wykonaną "od 1-go do ostatniego dnia miesiąca, która obciąży Konto w okresie od 1-go do ostatniego dnia miesiąca". Do tych transakcji nie zaliczy wypłat z bankomatów, ani płatności w Internecie (pozostaje więc płacić wyłącznie w punktach handlowo-usługowych, np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w aptekach, lokalach gastronomicznych itp.).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z premią 400 zł na start), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7,5% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 27.01.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (bank uwzględnia też saldo z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 32. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 3 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 650 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku (wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu z wniosku o konto):

Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas wniosku o otwarcie konta osobistego w Alior Banku

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7,5% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Konto osobiste otwarte przez kanał bankowości online weźmie udział w promocji? gdy klikam na szczegóły to niby kieruje do strony gdzie jest też info o promocji ale już we wniosku nie widzę takiego potwierdzenia przynajmniej na 1 ekranie.
  Mam dostęp do bankowości pozostały po dawno zamkniętym koncie + kredyt dlatego loguję się tam dość często.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli w tej edycji obniżka salda objętego promocyjnym oprocentowaniem - to kolejny sygnał, że czas parkować gdzieś oszczędności na dłuższy okres.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przerąbany ten warunek 3x płatność kartą. Żeby skorzystać z 7,5% musiałabym specjalnie zakładać kartę debetową.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już 13 marca a nowej promocji nie widać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa edycja dopiero od jutra.

   Usuń
  2. W nowej edycji będzie 7% :(

   Usuń
  3. Anonimowy13 marca 2023 13:47 - dzięki mordo.

   Usuń
  4. Skąd to wiadomo? Bo jeśli to prawdziwa informacja to chętnie bym jeszcze uruchomił tą obecnją edycję.

   Usuń
  5. No to jest ciekawe że już któryś raz z kolei był tu wyciek informacji o tym jakie będzie oprocentowanie w kolejnej edycji. I się sprawdził. Od dzisiaj 5-7%.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...