Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8,1% na koncie oszczędnościowym w Citibanku + bonusy do 120 zł dla otwierających bezwarunkowo darmowe CitiKonto

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

24.02.2023

8,1% na koncie oszczędnościowym w Citibanku + bonusy do 120 zł dla otwierających bezwarunkowo darmowe CitiKonto

Aktualnie to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w bankach w Polsce.

8,1% w Citibanku dzięki promocji "Oszczędzaj z CitiKontem"
Osoby zakładające (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Citibanku zapewnić mogą sobie stawkę 8,1% w skali roku (na 4 miesiące i dla kwoty do 100 tys. zł). Oprócz odsetek jest też szansa na bonusy o wartości 120 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe w bankach w Polsce.]

Na samym wstępie przypomnę, że Citibank udostępnia jeszcze jedną promocję konta osobistego - można w niej zgarnąć 350 zł premii + bon 100 zł na zakupy. To jednak alternatywna promocja, więc albo można skorzystać z tej wyżej podlinkowanej (z bonusami o łącznej wartości 450 zł), albo z nowości dla oszczędzających, nad którą pochylam się poniżej. 

8,1% w Citibanku dzięki promocji "Oszczędzaj z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć musisz na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna stosunkowo krótko, bo do 31.03.2023 r., ale należy mieć jeszcze na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 1 500 uczestników. Obserwując poprzednie edycje promocji CitiKonta, wygląda na to, że bank nie chce, by ktokolwiek odszedł z kwitkiem. Gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał kolejną edycję promocji.

Citibank: konto oszczędnościowe 8,1% - szczegóły oferty


Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 8,1% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 tys. zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: od 1.04. do 31.07.2023 roku.

Zasady promocji "Oszczędzaj z CitiKontem"


By wziąć udział w tytułowej promocji i zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Citibanku:
 • do 31.03.2023 r. złóż wniosek o CitiKonto lub zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • najpóźniej do 30.04.2023 r. załóż konto oszczędnościowe w Citibanku;
 • w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu 2023 roku (w każdym z tych czterech miesięcy kalendarzowych): 
  • zapewnij wpływ(y) na CitiKonto (czyli konto osobiste) na łączną kwotę min. 2 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł (chodzi tu o jedną transakcję na taką kwotę, a nie o większą liczbę płatności, które zsumują się do 100 zł).

Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie liczy się przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku).

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta osobistego - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc można je w dowolnym momencie wydać, wypłacić lub przelać (czy to do innego banku, czy na konto oszczędnościowe w Citibanku dające 8,1% w skali roku).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynosi 3% w skali roku)
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 8,1% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunku wpływu na konto osobiste; wypłata odsetek promocyjnych w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.05., 20.06., do 20.07. oraz do 20.08.2023 roku - odpowiednio za kwiecień, maj, czerwiec i lipiec.

Do czasu otrzymania odsetek nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


Na wstępie wspomniałem o bonusach, które można zgarnąć oprócz odsetek. Czas więc na szczegóły. Na początek premia 20 zł. By ją zgarnąć, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji Citi Mobile) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

   i nie wycofuj ich do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym otworzysz to konto.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 8,1% na koncie oszczędnościowym. 

100 zł na zakupy dzięki karcie Mastercard


Ta kolejna okazja do bankobrania z kontem w Citibanku pojawia się dzięki nowej promocji "Punkty na start" dostępnej dla osób rejestrujących kartę Mastercard w programie "Bezcenne Chwile". Promocja skierowana jest do klientów różnych banków (szczegółowo opisałem ją tutaj), wydających karty kwalifikujące się do programu lojalnościowego Mastercard - do nich należy też karta Mastercard wydawana do konta osobistego w Citibanku (i jest ona też bezwarunkowo darmowa).
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja? Możesz wziąć udział w niniejszej promocji "Punkty na start", jeśli dotychczas w programie Bezcenne Chwile nie było Ci dane zarejestrować jakiejkolwiek karty wydanej przez Citibank. Ewentualne posiadanie w tym programie kart wydanych przez inne banki nie jest przeszkodą do wzięcia udziału w tej promocji.

Nagroda. Do wzięcia czeka 8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile. W praktyce przekłada się to na nagrodę o wartości 100 zł z katalogu udostępnianego dla uczestników programu. Przykładowo: voucher 50 zł do Carrefoura, Circle K, Decathlonu, Douglas, Empik.com, home&you, RTV Euro AGD lub innego sklepu (w zależności od dostępności) "kosztuje" obecnie zazwyczaj 4 000 punktów.

Limit nagród. Organizator promocji przygotował 78 333 nagród po 8 000 punktów każda. Promocja ma być dostępna do wyczerpania tej puli - komunikat o tym fakcie pojawi się tutaj. Dodatkowo na stronie internetowej programu ma być opublikowana informacja na 7 dni przed szacunkowym terminem wyczerpania puli nagród.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Punkty na start" i zgarnąć nagrodę w postaci 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile:

 • do 17.05.2023 r. (choć miej na uwadze ewentualność wcześniejszego zakończenia promocji): 
  • przystąp do programu Bezcenne Chwile, rejestrując swą kartę Mastercard wydaną przez Citibank lub 
  • (w sytuacji, gdy masz w nim zarejestrowane karty wydane przez inne banki) dodaj kolejną kartę z logo Mastercard (tym razem wydaną przez Citibank); 
 • w ciągu 30 dni od momentu przystąpienia do programu/zarejestrowania karty, wykonaj płatności kartą (w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie) na sumę min. 100 zł (mogą, ale nie muszą to być transakcje u partnerów programu Bezcenne Chwile).

I to już wszystko. Punkty mają być przyznane w ciągu 30 dni roboczych od spełnienia powyższych warunków (tu podkreślam, że chodzi o dni robocze, a nie kalendarzowe, co w praktyce oznacza nawet około półtora miesiąca kalendarzowego), a możliwość ich wykorzystania (czyli wymiany na nagrody z katalogu) będzie przysługiwać przez 3 miesiące.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, pamiętaj jedynie, że w myśl regulaminu nie każda transakcja będzie zaliczona. Można płacić (w PLN) w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, z wyjątkiem: 

"wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 5122 - określający m.in. właścicieli aptek, (iii) 5715 – określający hurtownie napojów alkoholowych, (iv) 5813 – określający pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki, (v) 5912 – określający drogerie i apteki, (vi) 5921 określający sklepy z piwem, winem, alkoholem, (vii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (viii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (ix) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (x) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (xi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (xii) 6211- określający maklerów i dealerów papierów wartościowych, (xiii) 6533, 6536, 6537, 6538 – określający transfery pieniężne, (xiv) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty), (xv) 7511 – określający obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach, (xvi) 7995 - określający zakłady bukmacherskie, (xvii) 8999 – określający wolne zawody, (xviii) 9311 – określający podatki oraz wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; 
a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika" 

 

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe w Citibanku - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, możesz je otworzyć za pomocą wideoweryfikacji lub za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 3% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 102 000 zł, to dla kwoty do 100 tys. otrzymasz (w sumie) 8,1% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 100 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 3%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Co prawda karencja bez zmian, ale za to liczba uczestników zwiększona do 1500 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież była promocja citi i dawali 8;6. Lokata w credit Agricole to 10 procent, więc to się nie kalkuluje. Żywność drożeje.

   Usuń
 2. Złotówa, popraw w zestawieniu najlepszych kont oszcz. nazwę banku oferującego 8,1% z Velo na Citi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sorry, ale zaczyna się cyrkowanie, a nie bankowanie, by skorzystać z oprocentowania rzędu 8%. Jeszcze pod koniec ub. roku wystarczyło wpłacać na konto i nie trzeba było pamiętać o szeregu dodatkowych aktywności. Teraz a to zapłać 5 razy a to przelej jakąs kwotę, a to zapłać na określoną kwotę. Nie dość, że te 8% tylko nieznacznie pozwala minimalizować negatywne skutki inflacji, to jeszcze ciągle jakieś dodatkowe uwarunkowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy Citi proponuje jakąś ofertę utrzymaniową przy rezygnacji z RORu?

  OdpowiedzUsuń
 5. A można spełnić tylko warunki do premii 20zl i 8000pkt Bezcennych chwil, bez spełniania warunków konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Ale nie lepiej wtedy założyć konto z premią 400 zł i 8000 pkt?

   Usuń
 6. Czy przy ofercie z Citi jest jakaś informacja o warunkach korzystania z karty?
  Przykładowo czy warunek zapłaty kartą min 100 zapewnia i promocyjneoporcentoeanie i bezpłatne utrzymanie karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko co należy zrobić, jest w powyższym opisie promocji :)

   Karta jest bez warunków za 0 zł.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...