Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: FAQ promocji konta w VeloBanku z bonusami do 750 zł

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

21.02.2023

FAQ promocji konta w VeloBanku z bonusami do 750 zł

Takiej kumulacji dawno nie było. Do wzięcia czeka aż 750 zł.

750 zł za VeloKonto - pytania i odpowiedzi
Nie dość, że jest to rekordowa pula bonusów na powitanie w tym banku, to aktualnie też żaden inny bank nie oferuje aż tyle na start. Zainteresowanie VeloKontem jest więc ogromne, a przez to i pytań nie brakuje.
[Promocja zakończona.
Sprawdź aktualnie dostępne promocje w VeloBanku.]

750 zł za VeloKonto - pytania i odpowiedzi

W praktyce mamy tutaj do czynienia z trzema łączącymi się okazjami do bankobrania. Do wzięcia czaka:

 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1-3%), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł.
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego wiarygodnego i sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym) - za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 750 zł).
 • 8000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile za rejestrację karty Mastercard wydawanej do konta osobistego w VeloBanku - taka liczba punktów przekłada się na nagrodę (np. voucher na zakupy) o wartości 100 zł.

Wszystkie wyżej wymienione promocje omawiam w jednym miejscu tutaj. W podlinkowanym wpisie znajdziesz zasady uczestnictwa, szczegółowo opisane warunki do spełnienia oraz prześwietlenie konta osobistego (czyli VeloKonta) z oferty VeloBanku. 

Choć warunki tych promocji są całkiem proste, to z racji olbrzymiego zainteresowania promocją i udziałem w niej także osób dopiero co rozpoczynających swe bankobranie, pytań nie brakuje. Poniżej prezentuję więc odpowiedzi na najczęściej poruszane kwestie.

Czy mogę opłacić kartą/Blikiem rachunki za media, by uzyskać moneyback? Czy będzie zwrot 10% za płatności w biurze podróży? Czy dostanę zwrot za płatność kurierowi? Czy są jakieś wykluczenia przy naliczaniu moneybacku za płatności kartą lub Blikiem?

Tu odpowiedź jest krótka i prosta: regulamin promocji nie przewiduje jakichkolwiek wykluczeń, więc kartą i/lub Blikiem można płacić wszędzie i za wszystko.

Zwrot 10% będzie więc naliczany od każdej transakcji w dowolnym punkcie handlowo-usługowym, jak i w Internecie.

Nie zaliczą się jedynie wypłaty z bankomatów, ani przelewy na telefon Blik.

VeloBank. Co to za bank? Czy jest bezpieczny?

VeloBank dla części osób ciągle może nie być mocno rozpoznawalną marką, bo ta nazwa funkcjonuje od niedawna. A tak nazywa się bank, który przejął obsługę umów i klientów Getin Banku wobec którego Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) wszczął procedurę przymusowej restrukturyzacji. Brzmi groźnie, ale w praktyce chodzi o to, że w Getinie świeciły już niektóre lampki ostrzegawcze i groziła mu niewypłacalność. BFG podjął więc działania, by nie dopuścić do upadłości Getinu i wraz z ośmioma największymi bankami w Polsce zaangażował łącznie ponad 10 miliardów złotych w celu doprowadzenia sytuacji do właściwej. I tak powstał nowy bank w pełni podlegający pod prawo bankowe, będący pod kontrolą regulatorów rynku (KNF) oraz - co najważniejsze - podlegający pod system gwarancji depozytów bankowych. 

Zatem do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro można więc spać spokojnie - bo tyle wynosi zakres ochrony środków przez BFG. A to istotne, bo choć promocje z bonusami (do 750 zł) nie wymagają lokowania oszczędności, to jednak oferta tego banku dla oszczędzających jest ciekawa i też część osób może z niej skorzystać (bank oferuje 8% na koncie oszczędnościowym oraz 8% w skali roku na 2- i 3-miesięcznej lokacie).

Czy jeśli miałem konto w Getinie to mogę skorzystać z promocji?

By wziąć udział w promocji z moneybackiem (do 600 zł), wystarczy nie posiadać konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.10.2022 roku. Identyczny okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta osobistego w tym banku obowiązuje też w programie poleceń. Dla niektórych może to więc oznaczać okazję na szybki i opłacalny powrót (z bonusami o łącznej wartości 650 zł).

Jedynie w przypadku promocji z punktami powitalnymi w programie Bezcenne trzeba uwzględnić inne warunki uczestnictwa. By zgarnąć 8000 punktów, nie można było wcześniej zarejestrować jakiejkolwiek karty wydanej przez dany bank (w przypadku VeloBanku najpewniej karty wydane przez Getin Bank, zarejestrowane kiedyś w programie lojalnościowym Mastercard, teraz wykluczają z tej promocji).

Czy trzeba wyrabiać kartę do konta? Czy da się wziąć udział w promocji zakładając konto bez karty i płacąc tylko BLIKiem?

Z racji tego, że zwrot 10% można otrzymywać zarówno za płatności kartą wydaną do konta, jak i Blikiem, to często pojawia się to pytanie od osób chcących skupić się wyłącznie na korzystaniu z tej drugiej metody płatności, czyli z Blika.

Ani regulamin promocji z moneybackiem, ani regulamin programu poleceń, nie wymagają wyrabiania karty płatniczej do VeloKonta. Ale skorzystanie z niej jest niezbędne, jeśli chcesz też zgarnąć 100 zł na zakupy (dzięki 8000 punktów w programie "Bezcenne Chwile") - wtedy do konta wybrać należy kartę Mastercard.

Kartę do VeloKonta w łatwy sposób można utrzymać bez opłat. Z miesięcznej opłaty (7 zł) zwalnia bowiem wykonanie 5 płatności (na dowolne kwoty) w miesiącu kalendarzowym - a te 5 transakcji można wykonać za pomocą karty lub Blikiem. A więc wykonując transakcje nawet samym Blikiem, zapewnisz sobie bezpłatne utrzymanie karty. Zatem choć karty wyrabiać nie trzeba, to warto, bo ta może się jednak przydać, jeśli okaże się, że gdzieś nie da się zapłacić Blikiem, a jedynie kartą (a szkoda przecież, by wtedy przepadła okazja na zwrot).

W jakim okresie należy wykonywać płatności dające zwrot do 100 zł? Kiedy obowiązuje mnie pierwszy okres zwrotów?

Naliczanie 10-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem przewidziane jest przez 180 dni od otwarcia VeloKonta i VeloSkarbonki (aktywacji przez bank; data otwarcia VeloKonta jest pierwszym dniem okresu trwania promocji). Przy czym uwzględnić należy, że ten okres został podzielony na sześć 30-dniowych okresów, a w każdym z nich uzyskać można maksymalnie do 100 zł.

Zatem przykładowo, jeśli Twe konto zostanie otwarte w dn. 22.02.2023 r., to licząc od tego momentu 180 dni, Twoje naliczanie zwrotów za płatności będzie rozłożone na 6 poniższych (30-dniowych) okresów:

 • od 22.02. do 23.03. (30 dni),
 • od 24.03. do 22.04. (30 dni),
 • od 23.04. do 22.05. (30 dni),
 • od 23.05. do 21.06. (30 dni),
 • od 22.06. do 21.07. (30 dni) oraz
 • od 22.07. do 20.08.  (30 dni).

W każdym  tym okresów do uzyskania będzie do 100 zł. Jak się w tym odnaleźć i wiedzieć choćby do kiedy obowiązuje u Ciebie pierwszy z tych okresów? Tu naprzeciw wychodzi bank, który po kilku dniach od otwarcia konta osobistego wysyła SMS o treści:
"Masz to! Twoja promocja zwrotu do 600 zł za zakupy z VeloKonta już działa. Złap pierwsze max. 100 zł na VeloSkarbonkę do xx/xx/2023."


Czy zwrot działa przy płatnościach Google Pay/Apple Pay?

Tak, zwrot jest naliczany za każdą płatność kartą, więc także wtedy, gdy karta podpięta jest pod elektroniczny portfel - taki, jak Google Pay czy Apple Pay.

Jak otworzyć VeloSkarbonkę?

Zwrot 10% za płatności kartą i/lub Blikiem wypłacany jest na konto oszczędnościowe, nazywające się VeloSkarbonka. Ten rachunek otworzysz już podczas wnioskowania o VeloKonto (czyli konto osobiste) - informację o tym można znaleźć we wniosku:

Wniosek o VeloKonto z VeloSkarbonką

Kiedy pojawia się zwrot za płatności?

VeloBank wypłaca zwrot 10% na VeloSkarbonkę w dniu zaksięgowania płatności - zatem w praktyce należy zaczekać do 2-3 dni roboczych od momentu wykonania transakcji, bo to właśnie w takim czasie bank rozlicza płatności kartą.

Czy z VeloSkarbonki mogę wypłacać środki? Kiedy mogę to zrobić? Ile to kosztuje?

Otrzymywane bonusy (zwroty za płatności), które będą wpływać na VeloSkarbonkę, możesz wypłacać kiedy tylko chcesz. Wszystkie przelewy z VeloSkarbonki na własne konto w VeloBanku realizowane są bowiem za 0 zł - nie ma tu limitu takich przelewów, więc środki możesz wypłacać jak często zechcesz (acz warto uwzględnić, że na VeloSkarbonce też one pracują, bo ten rachunek jest oprocentowany - do 3 000 zł daje 8% w skali roku).

Czy wymagane są wpływy na VeloKonto? Czy samodzielnie muszę zapewniać wpłaty na VeloSkarbonkę?

Promocja z moneybackiem nie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w VeloBanku. Takie  wpływy nie są też wymagane w celu utrzymania konta bez opłat, gdyż jest ono prowadzone za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

W praktyce na konto wystarczy wpłacać tylko tyle, ile będzie Ci potrzebne do wykonywania płatności (kartą i/lub Blikiem), które będą dawać 10-procentowy moneyback.

Wpływy na konto wymagane są jedynie w promocji z bonusem 50 zł za podanie kodu polecenia - trzeba je zapewnić w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta (po min. 2 000 zł miesięcznie - może to być np. przelew z własnego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymania przez jakikolwiek określony czas).

Także na VeloSkarbonkę osobiście nie trzeba zapewniać wpływów/wpłat. Ten rachunek jest potrzebny tylko po to, by tam wpadały zwroty od banku (acz wpłacić samodzielnie też można, bo przypomnę, że do 3 000 zł bank daje na tym rachunku 8% w skali roku).

Przydatne:

63 komentarze:

 1. Czy to prawda, że nie ma limitu liczby poleceń przez osobę polecającą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda 😃

   Usuń
  2. "za każde skuteczne polecenie bank zapłaci" czyli za każde a nie za ograniczoną liczbę.

   Usuń
  3. Mam konto w Velo, gdzie znajdę mój kod polecający?

   Usuń
  4. @Anonimowy 28 lutego 2023 16:39, szczegóły we wpisie dot. programu poleceń konta w VeloBanku (tutaj).

   Usuń
 2. Mam pytanie, czy do zwrotu w cyklu liczy się data zakupu, czy data księgowania transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku płatności BLIK data zakupu jest tożsama z datą jej rozliczenia, gdyż płatności BLIK odbywają się trybie natychmiastowym.

   Usuń
  2. "Wypłacimy Ci:
   a) maksymalnie 100 zł za każde 30 dni (cykl) od daty otwarcia VeloKonta i następujące po sobie przez okres trwania promocji"

   Czyli wg mnie za płatności w takim cyklu.

   Usuń
  3. Chodziło mi o płatność kartą debetową.

   Usuń
 3. Do kiedy trwa promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda kończy się w innym terminie - o szczegółach piszę tutaj.

   Ale na szybko: na promocję z moneybackiem można załapać się do 31.03.; program poleceń dostępny jest do 31.05.2023, a akcja z 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile najpóźniej zakończy się 17.05.2023 roku.

   Usuń
 4. Czy w tym banku przelewy do innych banków są płatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie "zwykłe" przelewy (Elixir PLN) zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej są realizowane za 0 zł.

   Usuń
 5. Żona czeka już 1,5 tygodnia na kartę i jej nie ma... a chcieliśmy dodatkowo skorzystać z Bezcennych chwil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moją dostarczył kurier razem z umową.

   Usuń
  2. U mnie tak samo. W poniedziałek wniosek a już w środę kurier z umową i kartą.

   Usuń
  3. Niestety u mnie to samo, jutro jak nie będzie to kontaktuje się z bankiem. Jeszcze nigdy tak długo na kartę nie czekałem...

   Usuń
 6. Dzięki za rozwianie ostatnich wątpliwości i mobilizację do działania. Wniosek złożony.

  OdpowiedzUsuń
 7. Promocja z cashbackiem 600 zł. jest nie tylko dla nowych klientów, ale także dla posiadaczy rachunków Getin, którzy dostaną mailowe zaproszenie do przekształcenia ich w VeloKonto. Ja takie zaproszenie właśnie dostałem i skorzystałem. Miałem stary rachunek GetinOnline. Podejrzewam, że znaczenie mogło mieć też wyrażenie zgód marketingowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GetinOnline nie istnieje już od wielu lat. Konto Swobodne, które oferowali to zamierzchła historia 😋

   Usuń
  2. Stare produkty GetinOnline dotrwały do czasów Velo, jeśli ktoś ich w międzyczasie nie zmigrował do nowszych ofert. W moim przypadku było to Konto Skarbonkowe. :)

   Usuń
  3. Czy po zakończeniu tej migracji data założenia konta w szczegółach ulega zmianie?

   Usuń
  4. Sprawdziłem u siebie - zostaje stara data założenia konta.

   Usuń
  5. Anonimowy24 lutego 2023 09:06 - musisz się na siłę wprosić tj. złożyć wypow. konta a jak zadzwonią z pytaniem dlaczego rezygnujesz to im powiesz co myślisz o preferowaniu nowych klientów nad wieloletnimi. Jest opcja że zaproponują Veloskarbonkę ze zwrotami.

   Usuń
  6. Ciekawe ilu jest takich klientów z kontami założonymi jeszcze w Getin Online, który nie istnieje już od grudnia 2015 roku?

   Usuń
  7. W całym kraju czy wśród czytelników tego bloga?

   Usuń
 8. W Santander tesz promocja zamykania kont oszczędnościowych po niemieckim banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podrzucenie 😋

   Usuń
  2. Jak można przystąpić do promocji zamykania ko w santander po DB?

   Usuń
 9. Czy trzeba wyrazić zgodę na przekazanie moich danych przez bank w celach prezentacji ofert marketingowych spółek związanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. To zgoda nr z tych wymienionych w regulaminie.

   Usuń
 10. Promocja możliwa również dla osób już posiadających konto!
  Na początku lutego złożyłem wniosek o zamknięcie konta. Z tydzień później dostałem telefon z pytaniem dlaczego i po krótkiej chwili otrzymałem propozycję pozostania - włączenie cashbacku 10% na 6 miesięcy + promocyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie nawet zaoferowali KO na 8,2% 😋

   Usuń
 11. Czy dla dziecka jest możliwość utworzenia konta z dodatkową premią przy tej promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyżej opisywane promocje dotyczą konta dla osób pełnoletnich.

   VeloBank ma w swej ofercie konto dla nastolatków w wieku 13-17 lat, ale nie widzę, by towarzyszyła mu jakakolwiek promocja.

   Usuń
 12. Skanują dowód osobisty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani we wniosku nie trzeba załączać skanu ani kurierowi dawać kserokopii.

   Usuń
  2. Nie skanują, tylko kurier sprawdza

   Usuń
 13. Długo czekaliście na SMS aktywujący konto?
  Umowę kurier dostarczył 21.02 o 21 i nadal nie mogę się zalogować bo nie mam smsa z banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy pierwszym logowaniu wyślą SMS z tymczasowym hasłem.

   Usuń
  2. Ale do pierwszego logowania potrzebuje tego smsa a Jo go jeszcze nie dostałem. Muszę czekać aż umowa od kuriera wróci do banku i sprawdza?

   Usuń
  3. Umowa jest dostarczana do banku następnego dnia po podpisaniu umowy, w której (na odwrocie) jest widoczny login. Po wpisaniu loginu podczas 1. logowania bank wysyła wiadomość SMS, w treści której jest tymczasowe hasło. W kolejnym kroku należy zdefiniować własne.

   Usuń
  4. Kurier na 2 dni na odesłanie podpisanej umowy, w mojej umowie nie ma nr login. Natomiast w treści umowy jest informacja, że numer login dostanę na adres email. Umowa podpisana 22.02, nadal czekam na email z loginem.

   Usuń
  5. Możesz masz stary dostęp z czasów Getinu jeśli kiedyś coś tam miałeś? Zadzwoń na infolinię.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 24 lutego 2023, 14:09 - skoro wiesz, że kurier ma 2 dni na zwrot umowy podpisanej 22. lutego, to o co konkretnie tu chodzi?

   Usuń
 14. Czy jeśli zrobię zakup jednorazowy na Internecie za ponad 1400zl to mam rozumieć ze dostane 100zl zwrotu a 40zl przepadnie czy w następnym okresie zwrócą mi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premia to maks. 100 zł na każde 30 dni.

   Usuń
  2. Na kolejny cykl 30-dniowy nic nie przechodzi. Jest 100 zł w każdym miesiącu. Tak samo w drugą stronę. Jak nie wykorzystasz w jednym cyklu to w drugim nie będziesz mieć 110 zł.

   Usuń
 15. Złotówa, czy przy zamykaniu u nich konta, zamknięcie dostępu do bankowości jest równie istotne jak np. w przypadku Paribasa? Mam tu oczywiście na myśli możliwość uczestnictwa w przyszłych promocjach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Nie, dostęp nie wyklucza.

   Usuń
  3. We wniosku o zamknięcie konta jest na końcu możliwość zaznaczenia opcji zamknięcia dostępu do bankowości:

   "Wypowiedzenie Umowy o Bankowość Elektroniczną:
   Tak / Nie"

   Usuń
  4. No właśnie, czy dostęp do bankowości uniemożliwia branie udziału w przyszłych promocjach?

   Usuń
 16. Co w przypadku naliczenia 10% moneybacku za zakup kartą a następnie zwrot towaru i zwrot całej transakcji z powrotem na kartę Velo ? Anulują ten moneyback ?

  OdpowiedzUsuń
 17. U mnie jak na razie wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Po 5 dniach od złożenia wniosku mam już możliwość płacenia z naliczanym zwrotem. Skorzystałem też z programu poleceń autora blogu - także powinno wpaść też 50 zł ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Hello ile dni czekaliście na tego SMS z hasłem - aktywacja konta po przekazaniu dok do kuriera? Ja czekam 4 dzień i cisza.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wiecie może z jaka kurierska obsługuje? Kurier dzwoni przed dostarczeniem listu wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
 20. Konto założone online przez apkę z użyciem mObywatela, wszystko sprawnie, po 3 dniach kurier podjechał na weryfikację danych i... Tyle. od 11 dni nie mam karty. Ponoć wysłana pocztą. Na prośbę o wyjaśnienie sytuacji zaproponowali udanie się do placówki po nową sztukę. Trochę to słabe zważywszy, ze Teściowa ma identyczną sytuację - to samo miasto ale inny rejon pocztowy więc i listonosz inny. Że też musieli taki debilny system wybrać, przecież PP to chyba najbardziej niepewna firma przesyłkowa w Europie, a przecież kurier inPost i tak u nas był więc dlaczego nie załączyli karty?

  OdpowiedzUsuń
 21. Kiedy można to konto zamknąć? Czy są jakieś koszty z tym związane czy jakaś karencja? Zgarnąłem już wszystkie premie + te za polecenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencja to okres wykluczenia dla byłych klientów. Teraz to byś mógł mieć lojalkę. Ale nie ma czegoś takiego. Możesz zamykać. Ale po wypowiedzeniu odbieraj telefony bo oferują jeszcze promocję na zatrzymanie. Właściwie to przedłużenie moneybacku na 3 miesiące.

   Usuń
  2. Dzięki. Faktycznie źle napisałem - chodziło o lojalkę. Wcześniej w Getinie było coś takiego...

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...