Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% na lokacie dla nowych środków w VeloBanku - edycja 3/2023 (bez zakładania konta osobistego)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

10.03.2023

8% na lokacie dla nowych środków w VeloBanku - edycja 3/2023 (bez zakładania konta osobistego)

Nowa promocja nie przynosi zaskoczeń. To powielenie warunków z ostatniej edycji.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 3/2023
8% w skali roku (do wyboru na 2 lub 3 miesiące) można uzyskać niezmiennie nawet dla większych kwot i bez konieczności zakładania konta osobistego.

[Niniejsza edycja promocji już się zakończyła. Sprawdź: ranking najlepszych lokat bankowych.]

Jednak choć z lokaty w VeloBanku można skorzystać bez zakładania konta, co niewątpliwie jest jej ogromną zaletą, to mimo wszystko warto zastanowić się nad jego otwarciem, bo...  w chwili obecnej można zyskać do 750 zł w bonusach na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie dla nowych środków w VeloBanku.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 3/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł (klient ma jednak możliwość założenia do trzech lokat o tym samym okresie umownym, więc ulokować da się więcej - np. 450 tys. zł na 3 miesiące);
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 8,0% na 2 miesiące
  • 8,0% na 3 miesiące
  • 7,0% na 6 miesięcy;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 10.03. do 6.04.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 7.03.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 7.03.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 7.03.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


17 komentarzy:

 1. Ile wynosi oprocentowanie VeloSkarbonki - powinno być 8%. U mnie w bankowości obecnie wyświetla się 0,05%. Dlaczego? Przed zmianą wyglądu strony bankowości ( w starej) z obrazkiem skarbonki świnki było 8%, a obecnie jest 0,05% ale nie wiem od kiedy, bo nie sprawdzam codziennie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgodnie z obowiązującą tabelą oprocentowania w VeloBanku oprocentowanie VeloSkarbonki wynosi 8% (do 3000 zł). Nadwyżka ponad 3000 zł objęta jest oprocentowaniem 0,05%.

   Oprocentowanie w bankowości bywa podawane niezgodne ze stanem faktycznym (acz nalicza się prawidłowo). Niestety podobnie jest w innych bankach (zwłaszcza, gdy chodzi o oprocentowanie promocyjne).

   Usuń
  2. 7 marca otworzyłem konto i tego samego dnia przelalem na konto osobiste kwote X. Dotarła na konto dziś tj. 13 marca. Na koncie oszczędnościowym widnieje saldo początkowe 0 i nowe środki 0. Czy mogę już przelać na konto oszczędnościowe aby móc skorzystać z 8%? Czy musze czekać aż pojawi się kwota w nowych środkach?

   Usuń
  3. Przelewaj. Od momentu zasilenia EKO będziesz miał 8%.

   Usuń
 2. Czy jeżeli wpłacę nowe środki na konto, założę lokatę na 8%, a następnie przeleję pozostałe środki z rachunku podstawowego na inne konto, to czy lokata 8% na nowe środki będzie nadal ważna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe środki na lokacie badane są na moment jej założenia.

   Usuń
  2. Tak, są badane są w chwili założenia tej lokaty, ale czy zmniejszenie salda np. ROR i/lub KO przed jej zakończeniem nie spowoduje zmiany jej oprocentowania?

   Usuń
  3. Później jest to już bez znaczenia. Oprocentowanie lokaty zostaje z dnia jej założenia.

   Usuń
 3. jaka oferują obecnie lokatę zawrotną przelewając do jakiego banku i na jaki 5?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj 6,5% na 2 lub 4 mies. przy przelewie 80 tys. do mBanku.

   Usuń
  2. To samo dzisiaj przy próbach przelewy do Alior, Millennium, PKO BP, Santander Banku i Credit Agricole.

   Usuń
 4. Jedną z opcji opłacenia opisywanej lokaty jest "opłać później" (max 7 dni). Czy jeśli założę lokatę ostatniego dnia promocji czyli 06.04.2023 to będę mógł wpłacić kasę do 13.04.2023 czyli nawet po terminie zakończenia promocji? Nadal uzyskam te 8%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Obowiązuje oprocentowanie z dnia wniosku o lokatę a opłacić można ją w terminie do 7 dni. Nawet jeśli to będzie po zakończeniu promocji.

   Usuń
 5. Czy zmniejszenie salda ROR i/lub KO przed zakończeniem tej lokaty nie spowoduje zmiany jej oprocentowania?

  Mam oczywiście na myśli lokatę założoną zgodnie z warunkiem nadwyżki sald z końca 7. marca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiam się czy jeszcze dziś składać wniosek czy może zaczekać. Coś ktoś może wie o ofercie od jutra?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...