Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 3/2023 (+ 750 zł za konto osobiste)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

10.03.2023

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 3/2023 (+ 750 zł za konto osobiste)

VeloBank utrzymał ofertę oprocentowania na poziomie 8% (dla nowych środków).

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 4/2023
Taką stawkę można uzyskać do 400 tys. zł i jest ona gwarantowana na 92 dni. Wystarczy posiadanie (lub założenie) samego konta oszczędnościowego. Nie ma wymogu konta osobistego, acz warto o nim pomyśleć, bo do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 750 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Opis wspomnianej promocji z bonusami za otwarcie konta osobistego znajdziesz tutaj. Dodam jedynie, że aż tyle w bonusach na start za konto osobiste nie da się zgarnąć w żadnym innym banku, więc okazja do bankobrania to nie lada - podbije Twój zysk, bo bonusy otrzymasz oprócz odsetek z konta oszczędnościowego, nad którym już tylko skupiam się poniżej.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem 8% - edycja 4/2023


Główne cechy oferty VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 8,0% w skali roku do 400 000 zł 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 10.03. do 6.04.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 750 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 7.03.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 7.03.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 7.03.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 10.03.2023 r. do 6.04.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 4/2023, czyli od 10.03. do 6.04.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

33 komentarze:

 1. Czy dobrze rozumiem zasady opłat za wypłatę środków z EKO? Jeśli będę je wypłacał "dwuetapowo", najpierw na rachunek osobisty w Velo a potem z niego na rachunek w innym banku, to mogę tak robić dowolną liczbę razy i nie zapłacę prowizji za żadną z tych wypłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak.

   Usuń
  2. Jeszcze zależy kiedy EKO otworzyłeś? Od 6.02. masz przelewy wewnętrzne bez limitu. Jak masz starsze to tylko 1 darmowy w miesiącu.

   Usuń
  3. Przy starszych też jest myk. Jeden przelew jest darmowy ale zasilenia lokat bez limitu. A taką lokatę można zaraz potem zerwać z przelewem środków już na ROR.

   Usuń
 2. Czyli jeśli brałem udział w 1 edycji 2023 która trwała do 5.02 nadal nie moge skorzystać z nowej i musze czekać równe 92 dni ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nadal masz swoje 92 dni z % z edycji nr 1/2023. Jak ona się kończy do 6. kwietnia to musisz zaczekać do 7. kwietnia na nową edycję.

   Usuń
  2. 1. Jak myślisz, czy chcąc dojechać pociągiem Eurostar z Paryża do Londynu dziś o godz 17:31, możesz jednocześnie jechać tym kolejnym o godz. 19:01 czyli drugim po nim? I czy jak już wsiądziesz do niego, to o godz. 19:01 nim jechałeś czy jeszcze jedziesz?

   Usuń
  3. Na 100% nie możesz wziąć udziału w 4., bieżącej edycji.

   Sprawdź swoją datę przystąpienia do 1 edycji w bankow. int. lub mobilnej, szczegóły konta EKO. Dodaj do tej daty 92 dni (czy na ile tam była, może 90, masz podlinkowany regulamin swojej edycji przy szczegółach konta EKO). Wypadnie Ci jakaś data między 15.04.2023 a 08.05.2023. Więc nie ma szans byś się zmieścił w terminach obowiązywania bieżącej edycji nr 4 bo 4. edycja skończy się 06.04.2023 a Ty nadal tego dnia będziesz w 1. edycji. Będziesz mógł przystąpić dopiero do edycji nr 5. lub 6.

   Usuń
  4. Taki myk daje się zrobić tylko w Millenium poprzez rezygnację z aktualnej edycji i następnie przystąpienie do kolejnej 😋

   Usuń
 3. Od kiedy można mieć te promocyjne oprocentowanie na EKO bez ROR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od poprzedniej edycji to zmienili.

   Usuń
 4. Zależałoby mi na nielimitowanych, darmowych przelewach z Elastycznego konta oszczędnościowego, tak jak jest to w Aliorze, ale EKO mam od 2021 gdy w Getin zakładałam konto osobiste, więc tylko jeden przelew w m-cu z Eko mam darmowy, czyli by mieć nielimitowane mam wypowiedzieć umowę o Eko i następnie założyć je jeszcze raz? można tak zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadzwoń na infolinię. Czytałem gdzieś w komentarzach że można skonwertować stare konto na nowego typu.

   Inne rozwiązanie to zamknięcie starego EKO i otwarcie kolejnego.

   Usuń
  2. Mam EKO założone w 2020r. i na nim nielimitowane darmowe przelewy wewn. potwierdzone odpowiedzią na maila w bankowości int. Nr konta pozostał bez zmian. Wystarczy dokonać konwersji starego EKO na nowe EKO, darmowe przelewy wewn. będą od następnego dnia po dokonaniu konwersji, przyjdzie potwierdzenie dokonania zmiany na maila. To kilka kliknięć w aplikacji --wnioski lub internetowo ---oferta i wnioski, obszar --posiadane produkty.

   Usuń
  3. Konwersja: Oferta i wnioski ---> Nowy wniosek ---> ....

   Usuń
  4. Konwersji można też dokonać poprzez infolinię.

   Usuń
 5. A co sądzicie o lokacie rentierskier w Velo banku na 36 miesięcy . Jest sens pakować się w ogóle w tą lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak jesteś w stanie w br. zaakceptować stratę odsetek na czysto np. 5,5k to bierz. 400k x (8,2% w TB minus 6,5% Velo premium) x 0,81 = 5,5k

   Usuń
  2. Obligacje 3-letnie TOS @ 6,85%

   Usuń
 6. Oferta tym bardziej na plus bo Alior od jutra już tylko 7% zamiast 7,5%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, czy kurier kontaktuje się z klientem na dzień przed dostarczeniem umowy? Pytam bo nie jestem ciągle w domu

  OdpowiedzUsuń
 8. jakie są limity wypłat z KO, chcę założyć tylko to bez ror, suma będzie pod limit promocji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniec oprocentowania w wysokości 8% na Skarbonce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Veloskarbonce nadal jest 8% ale tylko do 3 tys. zł.

   Usuń
 10. Czy mając bankowość elektroniczną mogę zawrzeć umowę o konto osobiste bez rozmowy telefonicznej z konsultantem i wizyty kuriera?

  OdpowiedzUsuń
 11. "Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe" - czy jeśli do mojego konta jest dopisana żona (jako Współwłaściciel) to promocyjne oprocentowanie nie bedzie obowiązywać?

  OdpowiedzUsuń
 12. Mr Złotówa
  Czy naliczanie oprocentowania liczy się od dnia założenia Elastycznego Konta Oszczędnościowego, czy od dnia wpłaty deponowanej kwoty na to konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od pierwszej wpłaty nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

   Usuń
 13. Dzień dobry, czy ta oferta z EKO jest aktualna i nadal saldo początkowe liczone jest względem 7.03 dla klientów Velobanku?

  OdpowiedzUsuń
 14. Dostępna jest nowa edycja (z inną datą badania salda). Opisuję ją tutaj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błąd w tytule artykułu - winno być: "edycja 4/2023" 😋

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...