Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 650 zł za konto osobiste)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.03.2023

7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (+ 650 zł za konto osobiste)

Oto najnowsza, już 33. edycja promocji oprocentowania dla "nowych środków" w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 33. edycja: do 7% do 200 tys. zł
Grafika przygotowana przez bank jest ładna - 7% z kwiatów zapewne nawiązuje do wiosennego rozkwitu. Ale niestety w tej nowej edycji nastąpiła obniżka oprocentowania o 0,5 punktu procentowego.

[Niżej opisywana edycja jest już niedostępna. Analizę kolejnej, już 34. edycji, znajdziesz tutaj.]

W Aliorze 7% w skali roku można zapewnić sobie na 3 miesiące, maksymalnie do 200 tys. zł. Trzeba więc zauważyć, że są obecnie banki, które dają więcej:

Aczkolwiek - zważywszy na fakt, że do uzyskania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze niezbędne jest też posiadanie/otwarcie konta osobistego w tym banku - to odnotować trzeba, że właśnie tu mamy do czynienia z jedną z najlepszych okazji do bankobrania, dzięki której ten, kto otwiera Konto Jakże Osobiste w Aliorze, do wzięcia ma 450 zł gwarantowanej premii + 200 zł na zakupy. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły dotyczące promocji i prześwietlenie konta. Poniżej skupiam się już wyłącznie na najnowszej propozycji Aliora skierowanej do oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 33. edycja: do 7% do 200 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 14.03. do 4.04.2023 (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi promocję oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 200 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 5,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? To okres "od ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego poprzedzającego dany miesiąc kalendarzowy, w którym Trwa Promocja [czyli w którym będziesz mieć naliczane oprocentowanie - przyp. Mr. Złotowa], do przedostatniego dnia danego miesiąca kalendarzowego").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z premią 450 zł + 200 zł na start), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 10.03.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych i współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 33. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 650 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Akrobacje z kartą debetową którą trzeba dodatkowo wyrabiać. Dopiero co były 3 transakcje teraz już 5. Chyba nie warto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze w dodatku "cykl" a nie normalny miesiąc kalendarzowy...

   Usuń
  2. Ściągnął Alior od Millennium te akrobacje na karcie debetowej. Swoją drogą dziś kończy się bieżąca edycja w Millennium, kto wie czy jutro nie będzie mniej.

   Usuń
  3. Jutro bedzie tak samo jak dziś. Edycja kończy się 14/04 a nie 14/03.

   Usuń
  4. Bieżąca edycja w Millennium kończy się dopiero za miesiąc, 14 go kwietnia.

   Usuń
  5. Co się kończy dzisiaj w Millennium? 48edycja promocji trwa od 6.03 do 14.04

   Usuń
  6. Ale akurat te 3 czy 5 płatności kartą nie robi różnicy jak ktoś ma kartę do konto. Bo i tak trzeba robić płatności na sumę 300 zł ale do tego jest moneyback więc to się nawet opłaca.

   Usuń
  7. Faktycznie były 3; a nie 1; chyba, że coś mi się pomyliło, lecz i tak 300 zł wydaje się w min. 3 transakcjach, czyli to nie problem. Zniknął wymóg 2000, a został 1500, aby konto było darmowe.

   Usuń
 2. Kiedy wypłata odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec każdego cyklu 😋

   Usuń
  2. Na koniec miesiąca kalendarzowego.

   Usuń
  3. Dobrze, że biorę udział w poprzedniej edycji w lutym 7.5 proc.

   Usuń
  4. Ja też :) Włączyłem 32-gą edycję w ostatnim możliwym dniu.

   Usuń
 3. Czy ten bon trzeba od razu zrealizować czy można płacić nim stopniowo?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...