Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: OSTATNIE CHWILE PROMOCJI: 8% na koncie oszczędnościowym (na pół roku) + do 300 zł w bonusach za konto osobiste w Pekao

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

11.03.2023

OSTATNIE CHWILE PROMOCJI: 8% na koncie oszczędnościowym (na pół roku) + do 300 zł w bonusach za konto osobiste w Pekao

Dziś przypominam o kończącej się promocji konta oszczędnościowe w Pekao.

Konto oszczędnościowe 8% w Pekao
A można tu sobie zapewnić - już coraz rzadziej spotykane - 8% w skali roku nawet do 200 tys. zł i na przyzwoity okres (183 dni podczas, gdy większość banków promocyjne warunki oferuje na krócej). Do tego jest i jeszcze jedna zachęta - 300 zł w bonusach na start za konto osobiste.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]

Śledząc na bieżąco to, co się dzieje w ofertach bankowych, choć są pozytywne wyjątki (VeloBank utrzymał 8% dla oszczędzających, a Santander Bank zaserwował 8% na koncie oszczędnościowym), to nie da się nie zauważyć, że banki gremialnie przystąpiły do obcinania oprocentowania oferowanego na lokatach i kontach oszczędnościowych. Przykłady z ostatnich tygodni i dni? Tylko te dotyczące rachunków oszczędnościowych:

  • Alior i Millennium dają po 0,5 punktu procentowego (p.p.) mniej, niż w poprzednich edycjach promocji oprocentowania dla nowych środków [Aktualizacja w dn. 13.03.2023: a od jutra, wraz z nową edycją, Alior niestety zrobi następny krok w dół o kolejne 0,5 p.p.];
  • ING Bank Śląski obniżył oprocentowanie o 1 p.p.;
  • jeszcze dalej poszedł mBank, który całkiem niedawno (bo do 8.02.) oferował 7,8 lub 8% na eKoncie bardzo oszczędnościowym, a w obecnej edycji daje już 6 lub 6,5% (w zależności od rodzaju posiadanego konta osobistego w tym banku), więc tutaj, zestawiając tamtą edycję z obecnie dostępną, obniżki wynoszą odpowiednio 1,8 oraz 1,5 p.p.

Spadkom stawek oprocentowania towarzyszy również obniżanie limitów - na promocyjne oprocentowanie wpłacić można coraz mniej (przykładowo w mBank: maksymalnie 200 tys. zł, choć do niedawna bank był otwarty na wpłacenie nawet pół miliona złotych).

8% w Pekao gwarantowane na pół roku


W obecnie dostępnych promocjach wyżej wymienionych banków już nie sposób znaleźć 8% na koncie oszczędnościowym. Choć ta stawka na początku roku była powszechna. Wydaje się więc, że na dziś dzień dobrą opcją jest zaklepanie sobie promocyjnego oprocentowania w Banku Pekao, gdzie tę ósemkę ciągle można uzyskać. I to przy fajnych warunkach - w skrócie:

  • takie oprocentowanie gwarantowane jest na 183 dni (licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe);
  • przy oprocentowaniu 8% w skali roku zdeponować można do 200 tys. zł;
  • wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w Pekao można wykonywać za 0 zł (o ile zlecane są one w aplikacji mobilnej) - to więc ułatwia swobodę dysponowania środkami oraz możliwość dostępu do nich bez kłopotania się o opłaty.

Co istotne: na promocję załapać się można do 15.03.2023 r. (włącznie), czyli do najbliższej środy. To czas, gdy trzeba otworzyć konto oszczędnościowe (wpłatę środków można dokonać ewentualnie później - to na wypadek, gdy swe oszczędności masz np. gdzieś indziej "zamrożone" na lokacie, kończącej się dopiero za jakiś czas; być może już dziś - nawet z wyprzedzeniem - warto sobie zagwarantować dobre warunki dla tych środków).

Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.10.2022 do 31.12.2022 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych). O warunkach uczestnictwa i zasadach promocji szczegółowo piszę w prześwietleniu oferty banku tutaj (tam też znajdziesz informację o furtce, która jest uchylona nawet dla obecnych klientów banku).

Dodatkowe bonusy za konto osobiste


By jako nowy klient uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, należy też założyć konto osobiste. A i ku temu jest zachęta, bo dostępna jest jeszcze inna promocja (również jedynie do 15.03.2023 r.). Za Konto Przekorzystne (czyli konto osobiste z oferty Pekao) do wzięcia czeka:
  • 200 zł gwarantowanej premii pieniężnej (którą dostaniesz oprócz odsetek z konta oszczędnościowego);
  • 8000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile za rejestrację karty Mastercard (wydawanej do konta w tym banku) - a taka ich liczba przekłada się na możliwość wyboru nagrody (np. voucherów na zakupy) o wartości 100 zł.

Wszystko to daje więc 300 zł w bonusach na start. O szczegółach uczestnictwa oraz zasadach promocji dla otwierających konto osobiste (w pakiecie z którym założysz omawiane wyżej konto oszczędnościowe z oproc. 8%) piszę tutaj.

Wspomniałem już, że promocja konta osobistego też jest dostępna do najbliższej środy (włącznie). Tu należy jednak podkreślić, że to czas, w którym nie wystarczy złożenie wniosku o konto, ale trzeba już je otworzyć - to na szczęście jest możliwe w szybki sposób i zdalnie, bo "na selfie" za pomocą aplikacji mobilnej (więcej o tej metodzie zawierania umowy piszę w wyżej podlinkowanym wpisie). I to jest jedyny sposób otwierania konta osobistego (a wraz z nim otworzysz konto oszczędnościowe), który kwalifikuje do uzyskania premii 200 zł. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. błędnej weryfikacji) nie udałoby się otworzyć konta zdalnie (poprzez aplikację), to wtedy dostępna jest jeszcze ścieżka awaryjna - umowę można w tych okoliczności zawrzeć w placówce (koniecznie dla wniosku złożonego online), ale i z tym wyrobić należy się do 15.03.2023 r. (jak i z założeniem konta oszczędnościowego do tej daty). Z wnioskowaniem o konto nie warto więc zwlekać do ostatniego dnia.

W celu uporządkowania dyskusji do komentowania na temat powyższych promocji zachęcam pod wpisami im poświęconymi - w nich znajdziesz szczegóły promocji, prześwietlenie kont oraz przydatne dokumenty:

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...