Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 250 zł na start za konto osobiste w Pekao (+ 8% na koncie oszczędnościowym)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

16.03.2023

250 zł na start za konto osobiste w Pekao (+ 8% na koncie oszczędnościowym)

Oto najnowsza promocja konta osobistego w banku z żubrem w logo.

Promocja "Przekorzystnie z kartą Visa"
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 200 zł oraz - nowość - bon o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach Żabka. A dodatkową zachętą, dla oszczędzających, jest 8% na koncie oszczędnościowym.


[Promocja zakończona.
Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Pekao.]

Promocja "Przekorzystnie z kartą Visa"

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2021 do 15.03.2023 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

Ponadto - to nowy wymóg - udział w promocji możesz wziąć tylko wtedy, gdy:

"w trakcie trwania promocji [tj. od 16.03.2023 r. do 15.05.2023 r - przyp. Mr. Złotówa], nie posiadasz (...) w banku [Pekao - przyp. Mr. Złotówa] żadnego produktu kredytowego"


Rozwiewając ewentualne wątpliwości: posiadanie jakichkolwiek produktu w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki.

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czekają:

 • 4 bonusy pieniężne po 50 zł każdy, co w sumie da 200 zł - będą to przelewy, które bank wykona na Twe konto, więc środki wykorzystasz według własnego uznania (wypłacisz, przelejesz lub wydasz na dowolny cel) oraz
 • bon o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach Żabka.

Limit nagród. O ile pula bonusów pieniężnych nie jest limitowana i każdy uczestnik promocji otrzyma premię do 200 zł, to w przypadku bonów do Żabki należy zauważyć, że bank przygotował się na rozdanie 24 000 takich nagród (ta pula ewentualnie może więc wyczerpać się przed czasem, acz bazując na obserwacji innych promocji bankowych, jest to na tyle duża liczba nagród, że najprawdopodobniej wystarczy do końca; ponadto na stronie promocji można znaleźć licznik dostępnych bonów, więc sytuację da się kontrolować).


Zasady promocji "Przekorzystnie z kartą Visa"


By wziąć udział w akcji i zdobyć bonusy:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Visa i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 15.05.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by otrzymać dwie pierwsze nagrody: bonus 50 zł oraz bon 50 zł do Żabki.

Dla uzyskiwania kolejnych bonusów (każdy w wysokości 50 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto (w każdym z tych miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; w przypadku transakcji aplikacją dotyczy to tylko płatności zbliżeniowych (na potrzeby promocji bank nie uwzględni płatności Blikiem); mogą, ale nie muszą to być płatności w sklepach Żabka.


Wypłata bonusów
przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody. Do momentu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

Bon 50 do Żabki otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do niniejszej promocji (czyli po miesiącu zawarcia umowy o konto z kartą i dostępem do bankowości). Bon będzie można wykorzystać jednorazowo najpóźniej do 30.06.2024 r.

💡 Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w marcu, to pierwsze 50 zł wpłynie na Twe konto do 30.04. (do tego czasu dostaniesz też bon do Żabki), a aktywnością (czyli wykonywaniem 5 płatności kartą) musisz wykazać się od kwietnia do czerwca. Trzy kolejne bonusy pieniężne (każdy po 50 zł) wpłynąć do końca maja, czerwca i lipca 2023 roku. 


Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze, że bank nie zaliczy niektórych transakcji. Wykluczone są następujące transakcje:

"a) internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), b) przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), c) przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

8% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao


8% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao
Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można również do 15.05.2023 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł i bonem 50 zł do Żabki). 

To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 8% w skali roku do 100 tys. zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 183 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Do 150 zł premii za konto dla dziecka 


Jeśli jesteś rodzicem, a Twa pociecha jest jeszcze nieletnia, to w Pekao można też zyskać do 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat). Promocję prześwietlam tutaj.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie konta w Pekao 


Wszystko najistotniejsze, co należy wiedzieć o koncie osobistym z oferty Pekao, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z premią do 200 zł i bonem 50 zł do Żabki kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony".


W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Konto firmowe nie wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2021 do 15.03.2023 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

   Usuń
 2. A czy wyklucza bycie poręczycielem w kredycie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2021 do 15.03.2023 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao.

   Nie ma mowy o kredycie. A już zwłaszcza o poręczycielu.

   Usuń
 3. Miałem konto, które zamknąłem w 2019 r. Próby założenia konta kończą się info - ,, wprowadzony nr telefonu już jest zarejestrowany. Zaloguj się, aby kontynuować wniosek" Z poprzedniej umowy pamiętam tylko nr klienta, niestety nie pamiętam hasła i pinu do logowania. Jak to ogarnąć aby przystąpić do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wizyta w oddziale

   Usuń
  2. W tym przypadku prawdopodobnie nie łapiesz się na promocję, bo nie złożyłeś wniosku o konto z zawarciem umowy online.

   Usuń
  3. Jeśli masz taką możliwość, zarejestruj inny nr telefonu. Chociaż to też nie daje gwarancji - u mnie ostatecznie skończyło się wizytą w oddziale, bo nieaktualne dane z poprzedniego konta.

   Co do zapomnianych danych do logowania to możesz próbować przez infolinię, ale to też droga przez mękę, wiem z doświadczenia.

   Powodzenia :)

   Usuń
  4. Miałem to samo, najpierw 3 dni odbijania się na infolinii, po czym na koniec w aplikacji i tak dostałem info że żeby złożyć wniosek o konto muszę się pojawić w oddziale.banku.

   Usuń
 4. Jak jest traktowane konto IdeaBanku przejęte przez pko i automatycznie zamknięte 8.08.21 z powodu nie zaakceptowania aneksu przejęcia konta w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nasza Promocja trwa od 16.03.2023 r."
   Taką informację znajdziesz już na samym początku w regulaminie tej promocji. Jest zatem niemożliwym to o czym piszesz na dzień "8.08.21".

   Usuń
  2. W styczniu'21 nastąpiło przejęcie i to raczej wyklucza.

   Usuń
  3. Nastąpiło przejęcie ale ja nie wyraziłem na to zgody i konto zostało automatycznie zamknięte 8.08.21. Dopytuję się, ponieważ nie zakładałem konta w pko i nic nie podpisywałem z pko.

   Usuń
 5. mi wyskakuje:
  "Wprowadzony numer telefonu jest już zarejestrowany. Zaloguj się, aby kontynuować wniosek." A konta już nie mam. Mogę wtedy na inny numer telefonu założyć konto? Ale dane będą te same

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parę edycji wstecz też tak miałem. Na inny nr tel wtedy się udało.

   Usuń
  2. Uda się, pod warunkiem, że nie zmieniły się w tym czasie dane jak nazwisko czy nr dowodu

   Usuń
 6. A jak to wygląda w ostatnim miesiącu? Dajmy na to że te 183 dni upłynie 23.09. Czy całe oszczędności muszę jeszcze trzymać do końca września żeby mi odsetki nie przepadły? Czy mogę jakoś je szybciej wycofać?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawnioskowałam o konto na stronie promocyjnej jednak wniosek założony został w oddziale banku (miałam konto 2 lata temu i nie można było ukończyć procedury online) I wszystko byłoby ok gdyby nie to że przysłano mi kartę mastercard zamiast visa Czy w takim razie trącę możliwość udziału w promocji???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz reklamację i zamów kartę Visa

   Usuń
 8. No tak. Na etapie tworzenia umowy nastąpił błąd i nie można wykonać. Należy udać się do oddziału. Boże co za dziadostwo...

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesteście pewni że wpływ 500 zł z własnego konta w innym banku zwalnia z opłaty za kartę? W regulaminie jest taki zapis "regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów)".
  Rachunki własne klientów dotyczą tylko rachunków w ramach Peako?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przelew z własnego konta może być. Wykluczone są przelewy z własnych rachunków ale tylko z Pekao.

   Usuń
 10. czy ktoś otrzymał już pierwsze bonusy????

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy program poleceń i ta promocja wykluczają się?

  OdpowiedzUsuń
 12. Bedac klientem Idea Banku wchlonietego przez PEKAO nie zaakceptowalem aneksu do umow na co mialem czas do 08.08.2021 r.
  Czy w zwiazku z tym zalapie sie na premie 200 + 50 ?
  Czy tylko 8 % na KO ?
  Sorry za brak polskich znakow.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...