Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 5-procentowy moneyback + bonus 100 zł dla wyrabiających kartę kredytową Visa w Santander Banku (+ 580 zł za konto osobiste)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

14.03.2023

5-procentowy moneyback + bonus 100 zł dla wyrabiających kartę kredytową Visa w Santander Banku (+ 580 zł za konto osobiste)

Oto aktualnie dostępna promocja Santander Banku z kartą kredytową w roli głównej.

Santander Bank: "Karta kredytowa Visa z bonusem"
Do wzięcia czeka 5-procentowy zwrot za płatności w sklepach spożywczych (z którym można uzyskać do 30 zł miesięcznie w 12 kolejnych miesiącach) oraz bonus 100 zł na start.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Na wstępie należy zauważyć, że to nie jest jedyna okazja do bankobrania, jaką serwuje ten bank. Wszak można tutaj zgarnąć do 580 zł w bonusach za otwarcie konta osobistego, 100 zł za konto dla dziecka (w wieku 0-17 lat), a także min. 450 zł za konto firmowe. W każdym z podlinkowanych wpisów znajdziesz szczegółową analizę promocji. Teraz przyszedł czas na przyjrzenie się propozycji z kartą kredytową.

Santander Bank: "Karta kredytowa Visa z bonusem"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiadała żadnej karty kredytowej Santander Banku od 1.10.2022 r. I to tyle. Ewentualne posiadanie innych produktów banku (np. konta osobiste) nie jest przeszkodą, by wziąć udział w niniejszej promocji.

Nagrody. Na uczestników promocji czekają następujące nagrody:

 • do 30 zł miesięcznie (przez 12 kolejnych miesięcy, więc w sumie można uzbierać nawet 360 zł), dzięki 5-procentowemu zwrotowi za płatności kartą w sklepach spożywczych;
  konkretnie na zwroty za płatności kartą będzie można liczyć w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych MCC (to kod mający na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
  • 5411 – sklepy spożywcze, supermarkety, 
  • 5499 – sklepy spożywcze, sklepy pierwszej potrzeby i specjalne, 
  • 5422 – zamrażarki i szafki mięsne, 
  • 5441 – sklepy cukiernicze, cukiernie, sklepy z orzechami,
  • 5451 – sklepy z nabiałem, mleczarnie, 
  • 5462 – piekarnie, 
  • 5300 – hurtownie.
 • bonus pieniężny 100 zł za skorzystanie z usługi Fast Cash, polegającej na przelewie środków z karty (przelew jest bezprowizyjny w przypadku złożenia dyspozycji w momencie składania wniosku o kartę).

Łącznie da się więc zgarnąć nawet 460 zł, acz na całą pulę liczyć mogą jedynie osoby, mające większe wydatki - dla czerpania pełnego moneybacku (30 zł miesięcznie) trzeba bowiem wykonywać płatności kartą na sumę min. 600 zł i to tylko w wybranych, wyżej wymienionych, kategoriach punktów handlowo-usługowych. Ta propozycja moneybacku nie robi więc wielkiego wrażenia, jeśli zestawić ją z 10-procetowym zwrotem, jaki daje konto osobiste w VeloBanku (bez ograniczeń co do miejsc, w których można wykonywać płatności; a na otwierających konto w VeloBanku w sumie czeka nawet 750 zł).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Karta kredytowa Visa z bonusem":

 • do 31.03.2023 r. złóż wniosek oraz zawrzyj umowę o kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk lub Visa Platinum; 
 • wyraź zgody (jeśli takowych jeszcze nie masz) na otrzymywanie od banku informacji handlowej drogą elektroniczną oraz drogą telefoniczną i na Elektroniczny Kanał Kontaktu, a także nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank w celach marketingowych (i nie zmieniaj tego do momentu otrzymania bonusu/zwrotów).

W odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem Santander nie wymaga zawarcia umowy o kartę poprzez bankowość internetową, więc wniosek można złożyć w dowolny sposób (poprzez infolinię, w placówce lub w bankowości internetowej, jeśli do takowej dostęp już posiadasz).

Zwrot 5% ma być przyznawany za 12 następujących po sobie miesięcy kalendarzowych, zaczynając od daty zawarcia umowy o kartę (cytując zapis z regulaminu: "Pierwszy miesiąc, w którym możesz wykonać płatności w ramach promocji liczymy od dnia zawarcia umowy", więc przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz 17.03.2023 r. to bank będzie naliczać moneyback w okresie od tej daty do 29.02.2024 r.).

Wypłata zwrotów przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności. Za dany miesiąc można uzyskać maksymalnie 30 zł.

By uzyskać bonus 100 zł, skorzystaj z usługi Fast Cash (czyli przelewu z karty kredytowej - niżej wyjaśniam to jeszcze dokładniej) na kwotę min. 3 000 zł - o tej minimalnej kwocie trzeba więc już pamiętać podczas składania wniosku o kartę, by wyrobić nie niższy limit kredytowy. Wypłata bonusu 100 zł zaplanowana jest najpóźniej do 30.09.2023 r. (do tego czasu nie rozwiązuj umowy o kartę kredytową).

Fast Cash to możliwość wypłaty środków z limitu karty kredytowej zanim bank prześle Ci kartę. Polega to na wykonaniu przelewu z karty kredytowej. O ile jednak taki przelew standardowo słono kosztuje (prowizja wynosi 4%, min. 10 zł), to w przypadku usługi Fast Cash realizowany jest za 0 zł. Z Fast Cash skorzystać można jednak tylko w momencie wnioskowania o kartę - jeśli zostanie ona przyznana, to środki automatycznie bank przeleje na Twe konto. Każdy późniejszy przelew z karty kredytowej będzie już traktowany jako standardowy, czyli będzie trzeba się liczyć ze wspomnianą prowizją. Ponadto przelew z rachunku karty kredytowej w Santander Banku w ramach usługi Fast Cash uznawany jest przez bank jako transakcja bezgotówkowa, więc dla tego typu operacji obowiązywać będzie okres bezodsetkowy - w tym czasie środki będzie można zwrócić bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów (w postaci prowizji czy odsetek).


Karta kredytowa w Santander Banku - prześwietlenie oferty 


Na uczestników promocji czeka jeszcze jedna korzyść, bo w jej regulaminie znaleźć można następujący zapis:
"Brak opłaty miesięcznej za główną kartę kredytową przez pierwsze 12 miesięcy"


Co będzie po tym okresie? Warunki standardowe, wynikające z obowiązującej na tamten czas taryfy opłat i prowizji. Dla orientacji: na chwilę obecną wygląda to tak, że z miesięcznej opłaty za kartę (7,50 zł w przypadku karty Visa Silver Akcja Pajacyk oraz 42 zł w przypadku karty Visa Platinum) zwalnia wykonanie min. 10 płatności (na dowolne kwoty) w poprzednim miesięcznym okresie rozliczeniowym karty (uwaga: ten okres może nie pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 23,30% (Visa Silver Akcja Pajacyk) lub 23,90% (Visa Platinum) - pamiętaj jednak, że w przypadku karty kredytowej da się uniknąć odsetek, dzięki okresowi bezodsetkowemu. Więcej na ten temat i o wszystkim, co najważniejsze w przypadku karty kredytowej, przeczytasz we wpisie: "Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać".

Jeszcze więcej w innych bankach


Jeśli już wyrabiać kartę kredytową, to warto spojrzeć czy w innych bankach da się zgarnąć więcej. A da się:

Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. czy trzeba miec konto aby moc zlozyc wniosek o karte kredytowa w santanderze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba. Ale wtedy umowa o kk tylko w placówce.

   Usuń
 2. Czy jest jakiś minimalna kwota wysokości limitu na karcie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mnie pamięć nie myli to chyba 1000 albo 1500.

   Usuń
  2. No ale żeby skorzystać z promocji 100 zł za aktywację usługi Fast Cash należy przelać minimum 3000 zł na rachunek bankowy, więc chyba trzeba minimum 3000 zł?

   Usuń
  3. @MartaMamaNastolatka 24 marca 2023 23:51
   Czyli znasz odpowiedź a jednak pytasz?
   Oczywiście że nie da się przelać większej kwoty niż przyznany limit na karcie. @Anonimowy 24 marca 2023 21:08 mówi natomiast o wymaganym przez bank minimalnym limicie w odpowiedzi na tak a nie inaczej postawione pytanie.
   Bądźmy bardziej precyzyjni aby potem nie poprawiać dających właściwe odpowiedzi.

   Co do limitów dla tych dwóch kart, to oficjalnie bank podaje że:

   Visa Platinum
   Limit minimalny - 10.000 zł
   Limit maksymalny - 150.000 zł

   Visa Silver „Akcja Pajacyk”
   Limit minimalny - 500 zł
   Limit maksymalny - 20.000 zł

   I oczywiście limity są przyznawane indywidualnie w wysokości uzależnionej od dokonanej przez bank oceny zdolności kredytowej "petenta". A to znaczy, że nie każdy będzie miał nawet szansę na skorzystanie z usługi Fast Cash, a tym samym zdobycie tych 100 zł bonus pieniężnego.
   Inna sprawa, że większość albo w ogóle nie czyta regulaminów albo czyta je bez zrozumienia (widać to po całej masie niepotrzebnych pytań świadczących o tym, że przez wielu nawet nagłówki nie są czytane) i nawet jak będzie mieć szansę na ten bonus, to i tak nie spełni wymaganych warunków.

   Usuń
  4. A no ja odpowiedziałem jak jest ogólnie. W szczegóły promocji nie wczytywałem się bo nie mogę brać udziału. Ale jak jest wymagany przelew 3k to faktycznie trzeba wyrobić kartę z takim limitem. Co najmniej bo nie wiadomo czy 100% da się przelać.

   Usuń
  5. Anonimowy 25 marca 2023 06:24, nie nie znam odpowiedzi. Może źle sformuowałam pytanie. Czasem bank przy karcie kredytowej podaje minimalny limit by załapać się na promocję. Tu w regulaminie go nie znalazłam dlatego zapytałam. A właśnie obawiałam się tego że gdy zrobię limit 3000 zł, to nie będę mogła przelać 100% karty. myślałam, że ktoś to przerabiał i po prostu wie.

   Usuń
 3. Jak będzie liczony pierwszy okres rozliczeniowy jak umowę podpiszę 30.03 albo 31.03 ? CHodzi o zapis w regulaminie "Pierwszy miesiąc, w którym możesz wykonać płatności w ramach promocji liczymy od dnia zawarta umowy". Karta jak wiadomo przyjdzie dopiero w kwietniu. Czyli pierwszy miesiąc marzec przepadnie mi czy będzie liczony dopiero od kwietnia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety pierwszy okres to marzec. Też czekam na kartę (umowa podpisana 24 marca).

   Usuń
  2. To trzeba będzie składać reklamacje w takim razie bo nie realne jest spełnienie warunków już w 1 miesiącu, a tym bardziej jak ktoś podpisał jak ja umowę pod koniec miesiąca.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...