Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Pekao gwarantowane na 183 dni (+ 250 zł za konto osobiste)

750 zł od VeloBanku900 zł za kartę Pekao580 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

16.03.2023

8% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Pekao gwarantowane na 183 dni (+ 250 zł za konto osobiste)

Oto najnowsza promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao.

Konto oszczędnościowe 8% w Banku Pekao
Niezmiennie można tu uzyskać 8% w skali roku (zapewniając sobie takie warunki na 183 dni, acz tym razem dla mniejszej kwoty - bo maksymalnie do 100 tys. zł). By uzyskać takie oprocentowanie, niezbędne jest konto osobiste w tym banku, ale i tu jest dodatkowa zachęta - bonusy o wartości 250 zł na start.

Utrzymanie przez Pekao oprocentowania 8% cieszy, bo w ostatnim czasie wiele banków niestety zeszło z tego poziomu (na takie ruchy zdecydowano się m.in. w Aliorze, ING, mBanku, Millennium oraz Nest Banku). Jedyna różnica jaka pojawiła się względem poprzedniej edycji promocji, to maksymalna kwota, jaką można ulokować na promocyjnym oprocentowaniu (8% obowiązuje do 100 tys. zł, a nie jak wcześniej do 200 tys. zł).

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (bank uchyla dla nich furtkę, ale pod warunkiem spełnienia określonych warunków - o których niżej).

Konto oszczędnościowe 8% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.12.2022 r. do 28.02.2023 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 8% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 8% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 250 zł w bonusach za konto osobiste (konkretnie do wzięcia jest premia 200 zł + bon 50 zł do Żabki) W efekcie te bonusy zwiększą Twój zysk (nagrody otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią z bonusami do 250 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.01.2021 r. (a nie jak w promocji oprocentowania 8% na koncie oszczędnościowym - jedynie od 1.12.2022 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 8% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.12.2022 do 28.02.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (od 16.03. do 15.03.2023 r.) zawrzesz z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

8% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w banku z żubrem w logo to: 

 • oprocentowanie: 8,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 15.05.2023 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł i bon 50 zł do Żabki, należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 15.05.2023 r.) poprzez bankowość internetową albo w placówce banku.

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 8% w skali roku na 183 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 8%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia.

Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł i bonem 50 zł do Żabki kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego w Pekao z bonusami o wartości 250 zł znajdziesz tutaj.


13 komentarzy:

 1. Czyli nie dla nowych środków, jeśli mam ROR i oszczędnościowe, mimo spełnienia warunku niskiego salda...

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę. Taki duży bank musi pokazywać innym że warto dawać wysokie oprocentowanie. Tymczasem mniejsze banki które powinny bardziej się starać to masowo obniżają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla obecnych posiadaczy konta oszczędnościowego ktorzy otworzą pierwszy raz konto oszczędnościowe na 8%?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca rozumiem ten wymóg dla obecnych klientów: "promocja oprocentowania 8% (...) jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.12.2022 do 28.02.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku ([informacja o niskich środkach]....) i teraz (od 16.03. do 15.03.2023 r.) zawrzesz z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe." Czyli można mieć wcześniej konto/rachunek oszczędnościowy, czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i to jest dobre pytanie. Bo sprawdziłem jak to jest w regulaminie i tam napisali:

   "1. Możesz wziąć udział w naszej Promocji, jeśli:
   (...)
   b) od 1.12.2022 r. do 28.02.2023 r. przynajmniej przez jeden dzień byłeś jako konsument posiadaczem
   lub współposiadaczem rachunków w Banku, takich jak:
   • Rachunek płatniczy,
   • rachunek oszczędnościowy,
   • rachunek oszczędnościowy lokaty terminowej,
   na których w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie, suma Średnich miesięcznych sald tych rachunków wynosiła od 0 zł do 2.000 zł, przy czym salda rachunków prowadzonych w walutach obcych na potrzeby Promocji są przeliczane na złote po średnim kursie NBP z dnia ustalania stanu rachunku,
   (...)
   7) w Okresie przystąpienia do Promocji spełnisz jeden z poniższych warunków:
   a) masz z nami umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN lub zawrzesz z nami umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium i zawrzesz z nami swoją pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe"

   No i chyba w banku komuś się pokręciło. Bo jak mieć mieć coś i potem podpisać o to coś pierwszą umowę?

   Usuń
 5. Czy środki na koncie oszczędnościowym muszę trzymać przez pół roku czy mogę je wypłacać w dowolnym momencie a i tak 8% zostanie utrzymane przez pół roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wypłacać/dopłacać/wracać i co chcesz. Na tym polega działanie konta oszczędnościowego. Odsetki będziesz mieć naliczone adekwatnie do utrzymywanych kwot i czasu przez jaki je miałeś.

   Usuń
 6. Standard obsługi rodem z PRL… oferta dla stałych klientów z niskim saldem widoczna… a po otwarciu brak potwierdzenia a jak pytam na czat to odp że jest 2% i czemu tak to nie wiadomo kazali pisać wiadomość w bankowości… żeby jeszcze odpisywali…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni mają najgorszy support, kiedyś zadałem im pytanie to dostałem odpowiedź po 2tygodniach że muszą dalej przekazać pytanie bo oni nie potrafią odpowiedzieć he, a się tylko zapytałem czy na koncie oszczędnościowym mam 8 procent bo ciągle pisało 2. Raz też składałem reklamację to po miesiącu napisali że przedłużają o miesiąc i na głupia reklamację czekałem 2 miesiące, jest to jeden z najgorszych bankow, plus za SMS biorą 20gr,i jeszcze jakieś śmieszne opłaty mają

   Usuń
  2. Mi odpisali w poprzedniej promocji po 3 miesiącach i 10 dniach.

   Usuń
  3. 2%? A to nie o PKO BP piszesz? Bo to właśnie tam jest taka sytuacja że wyświetla tylko takie oprocentowanie standardowe a nie promocyjne.

   Usuń
 7. No to w końcu jak komuś się kończy za mc koniec poprzedniej promocji na KO 8% to może wziąć udział w następnej? I Saldo powyżej 2000zl/mc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 1.12.2022 do 28.02.2023 miałeś nie więcej niż 2000 zł?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Aż 600 zł do wzięcia za konto w VeloBanku [AKTUALIZACJA: + 50 zł na start + 100 zł na zakupy]

VeloBank oferując nowe konto osobiste, odpalił promocję z moneybackiem. Do wzięcia czeka nawet 600 zł w postaci wysokiego, bo 10-procentoweg...