Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 5/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

7.04.2023

8% dla nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 5/2023 (+ 650 zł za konto osobiste)

VeloBank utrzymał 8% w promocji dla nowych środków.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 8% - edycja 5/2023
Taką stawkę można zapewnić sobie na 92 dni (aktualnie do 200 tys. zł). Wystarczy posiadanie (lub założenie) samego konta oszczędnościowego. Nie ma wymogu konta osobistego, acz warto o nim pomyśleć, bo do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Opis wspomnianej promocji z bonusami za otwarcie konta osobistego znajdziesz tutaj. Dodam jedynie, że aż tyle w bonusach na start za konto osobiste nie da się zgarnąć w żadnym innym banku, więc okazja do bankobrania to nie lada - podbije Twój zysk, bo bonusy otrzymasz oprócz odsetek z konta oszczędnościowego, nad którym skupiam się poniżej.

VeloBank: Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) z oprocentowaniem do 8% - edycja 5/2023


Główne cechy oferty VeloBanku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 
  • 8,0% w skali roku do 200 000 zł oraz
  • 6,0% w skali roku dla nadwyżki od 200 000 do 400 000 zł (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 205 tys. zł, to z tej sumy 200 tys. zł będzie oprocentowane na 8%, a 5 tys. zł na 6%).
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli 7.04. do 1.06.2023 r. (promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe - omówienie oferty VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwartych przed 6.02.2023 r. w miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. 8% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów.

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 4.04.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 4.04.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 4.04.2023 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 7.04.2023 r. do 1.06.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 5/2023, czyli od 7.04. do 1.06.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa]." 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty: 

30 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie, że nie obniżyli. Właśnie wczoraj o tym myślałam, bo 26 kwietnia kończy mi się promocja w Pekao i chciałam przerzucić tutaj i tak też się stanie. Bankobranie zdrowych i spokojnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No na lokacie 8% już niestety nie ma. Max. 7,5%

   Usuń
  2. Ja mam wciąż do końca maja 8,2% - to se ne vrati :)

   Usuń
 2. Szkoda że te nielimitowane przelewy z EKO tylko dla nowych :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz stare EKO to możesz je zmienić na te nowego typu. Przecież to da się zrobić nawet samemu przez bankowość. Będziesz mieć też darmowe wszystkie przelewy wewnętrzne.

   Usuń
  2. zamieniłam EKO na nowe EKO, w przesłanych dokumentach jest informacja o bezpłatnych przelewach wewnętrznych, zamiana poprzez infolinię

   Usuń
  3. Jak zmienię w bankowości stare EKO na nowe mam tam tylko wniosek o EKO nie pisze że jest to nowe EKO?

   Usuń
  4. Założył konta eko już 3

   Usuń
 3. Jeśli konto założyłam 04.04.2023 z EKO ale nic nie wpłacałam. To wystarczy że przeleje na konto oszczędnościowe 01.06 jakąś kwotę i przez 92 dni będzie to 8% ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo Oni.
  Dużego dobrego Mr. Złotówka i pozostałym czytelnikom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tobie też wszystkiego naj. Powodzenia i pomyślności

   Usuń
 5. To ile kont eko oszczędnościowych można założyć w Velo bank?w oddziale otworzył jedno.przez internet dziś dwa i dalej otwierać można

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko po co otworzył te kolejne dwa skoro promocyjne oproc. jest tylko na jednym, najstarszym EKO.

   Usuń
 6. Jak ma się 205 000, to lepiej chyba dać 200 000 na eko i 3000 na veloskarbonkę, a 2000 na nadwyżkowe 6% niż 200 000 na 8 % i 5000 na 6%

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę poczekać z EKO na zakończenie KO w innym banku, ale do 1.06 zdążę. Może w międzyczasie założę velokonto osobiste z veloskarbonką, a później dokooptuję to oszczędnościowe, żeby już korzystać z bezcennych chwil i veloskarbonki? Chyba się dziś zdecyduję. Za opisanie oferty i rozpiskę bardzo dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam założone EKO wraz z kontem osobistym i veloskarbonką. Z EKO jeszcze nie korzystałem, jednak mam wpisane tam saldo początkowe 10 000. Rozumiem, że jeśli teraz wpłacę, to odsetki będzie liczyć wyłącznie od nadwyżki od tych 10 000 zł?

  OdpowiedzUsuń
 9. Proszę o pomoc. Mam u nich lokaty, które kończą się 22 maja. Gdy wpłacę środki na konto oszczędnościowe w dniu 01 czerwca to badane będzie saldo czy są to nowe środki? Czy ktoś wie dokładnie z jakiego dnia bank uzna wpłatę środków na EKO w dniu 01.06?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1.06 jeszcze będziesz mieć tą edycję czyli będzie liczyć się saldo z dn 4.04.

   22.05 wypłać kasę i czekaj do 2.06. Nowa edycja pewnie będzie mieć dzień badania salda jakoś w okolicy 27-30.06

   Usuń
  2. @Anonimowy 28 kwietnia 2023 13:50
   Przeanalizuj swój komentarz i daj znać czy wszystko się zgadza.

   Usuń
  3. Oczywiście na końcu komentarza osoby Anonimowy28 kwietnia 2023 13:50 chodzi o piątkę a nie szóstkę. Inteligentny człowiek się domyśli i nie krytykuje omyłki pisarskiej.

   Usuń
  4. @Anonimowy 15 maja 2023 07:05
   Zadałem pytanie. Inteligentny człowiek umie rozróżnić pytanie od krytyki.

   Oczywiście nie mam odpowiedzi od @Anonimowy 28 kwietnia 2023 13:50, a wiec dalej nie wiem o czym autor tej wypowiedzi pisał.
   Zamiast tego mam czyjeś domysły.

   Usuń
  5. Nie inaczej, chodziło zapewne o 27.-30.05., gdy odnosi się to do prognoz względem edycji, która pojawi się najprawdopodobniej 2.06.

   Zachęcam do merytorycznej dyskusji :)

   Usuń
  6. Czyli jednak domysły.
   Zobaczymy.

   Usuń
 10. Promocyjne oprocentowanie liczy się od dnia wpłaty nowych środków czy od dnia założenia konta?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak to rozumieć ten zapis regulaminu "Jeżeli 4.04.2023 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną." Czy w tym przypadku do salda początkowego nie wlicza się lokaty, którą 4.04.2023 r. posiadałem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W cytowanym zdaniu sformułowanie "saldo początkowe" jest pogrubione, a więc dalej wytłumaczone. Czytasz więc jego tłumaczenie i znowu pojawia się pogrubiona formuła, tym razem "produkty depozytowe". Czytasz więc definicję pojęcia produkty depozytowe i masz odpowiedź.

   No, ale lepiej tu zadać pytanie i liczyć na odpowiedź bez gwarancji poprawności odpowiedzi niż samemu się dowiedzieć czytając podstawę regulaminową, więc jedyne pewne źródło informacji.

   Usuń
 12. Złożyłem wniosek o konto ponad 2 tyg. temu ale do dziś nie dojechał kurier. Czy udział w promocji wymaga posiadania otwartego konta, czy wystarczy złożenie wniosku przed dzisiejszą datą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocję oprocentowania uruchamia dopiero wpłata pierwszych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

   Na szczęście dziś wystartowała nowa edycja promocji oprocentowania na EKO (nadal dostępne jest 8%) - opisuję ją tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...