Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 350 zł premii za samo otwarcie konta firmowego w mBanku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

19.04.2023

350 zł premii za samo otwarcie konta firmowego w mBanku

Oto wzorcowo prosta promocja dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja "mBiznes z premią na start - XII edycja"
Gwarantowana premia 350 zł przewidziana jest za samo otwarcie konta firmowego mBiznes Standard w mBanku. Tu nawet nie trzeba wykonywać płatności, ani wykazywać się jakąkolwiek inną aktywnością. Po prostu: bułka z masłem.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]


Promocja "
mBiznes z premią na start - XII edycja"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce. 

Jeśli chodzi o wykluczenia, to w regulaminie znaleźć możemy jedynie taki zapis:

"Uczestnikiem Promocji nie może być osoba/przedsiębiorca, który posiadał jakikolwiek aktywny rachunek firmowy w mBanku, dla danego numeru NIP na dzień 18.04.2023 r"


Okres wykluczenia dla byłych klientów jest więc bardzo krótki - dla niektórych może to oznaczać szansę na szybki i opłacalny powrót. 

Nagroda. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna w wysokości 350 zł, którą organizator wypłaci na Twe konto w mBanku założone w niniejszej promocji.

Zasady promocji "mBiznes z premią na start - XII edycja"


By zdobyć premię 350 zł:

 • do 31.05.2023 r. zarejestruj się na stronie promocji i za jej pośrednictwem przejdź do wniosku o mBiznes konto Standard wraz z wydawaną do niego kartą;
 • wnioskując o konto wyraź zgodę na ujawnienie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji, tj. chodzi o zgodę na to, by bank przekazał organizatorowi promocji informację o spełnieniu przez Ciebie warunków uzyskania premii - na jej podstawie organizator wypłaca premię;
 • w ciągu miesiąca od złożenia wniosku podpisz z bankiem umowę o Konto mBiznes Standard wraz z wydawaną do niego kartą.

I to wszystko. O przyznaniu premii organizator powiadomi Cię mailowo najpóźniej do 31.07.2023 r. Wówczas, najpóźniej w ciągu pięciu dni roboczych będzie należało zareagować na tę wiadomość i na stronie promocji uzupełnić numer rachunku konta (założonego w mBanku w ramach niniejszej promocji) do wypłaty premii. A ta wypłata przewidziana jest w ciągu 14 dni roboczych od dnia przesłania - wspomnianej wyżej - wiadomości powiadającej o jej przyznaniu (do czasu wpływu premii posiadaj konto mBiznes Standard i nie wypowiadaj umowy z bankiem).

💡 Przypomnę - jak zawsze w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą - premię należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Konto mBiznes Standard w mBanku - co warto wiedzieć?


Otwierając konto firmowe w mBanku w ramach powyższej promocji "mBiznes z premią na start - XII edycja" (z premią 350 zł), jednocześnie możesz załapać się na promocję banku (pod nazwą "Konto i terminal za 0 zł"), która zapewnia zwolnienie z szeregu opłat na okres 24 miesięcy - tu od razu rozwieję wątpliwości: z terminala płatniczego można, ale nie trzeba skorzystać. 

By załapać się na promocję "Konto i terminal za 0 zł", o konto należy zawnioskować do 31.05.2023 r. (a więc tak samo, jak w promocji z premią 350 zł).

Na tym etapie prześwietlenia promocji tradycyjnie pochylam się nad cennikiem. W tym przypadku regulamin promocji bierze jednak górę nad standardowymi warunkami wynikającymi z tabeli prowizji i opłat banku, więc nad tym regulaminem się skupiam. A zgodnie z nim:
"W Promocji mogą uczestniczyć osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, stowarzyszenia zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, kościoły, parafie, związki wyznaniowe, szkoły niepubliczne, przedszkola publiczne, przedszkola niepubliczne prowadzone przez osobę fizyczną, publiczne jednostki oświatowe. W promocji mogą wziąć udział ww. przedsiębiorcy, którzy osiągają przychody ze sprzedaży nie większe niż 10 000 000 zł w ciągu roku. (...)
Nie możesz uczestniczyć w promocji, jeśli: 
• masz już jakikolwiek rachunek w mBanku dla danego numeru NIP"

I tak dzięki tej promocji na 24 miesiące od zawarcia umowy o Konto mBiznes Standard można sobie zapewnić:
"▪ prowadzenie Rachunku bieżącego za 0 zł
nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (ELIXIR) z Rachunku bieżącego, 
▪ nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii z Rachunku bieżącego, 
0 zł opłaty miesięcznej za pierwszą kartę debetową wydaną do Rachunku bieżącego, do wyboru karty Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP i Mastercard Business WOŚP Mobilna. 0 zł miesięcznej opłaty odnosi się do wydania karty jak i do jej użytkowania. 
▪ 0 zł prowizji za wypłaty w PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski, niezależnie od wypłacanej kwoty, 
▪ 0 zł prowizji za wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronet na terenie Polski,"


Wszystko co najważniejsze można więc zagwarantować sobie za 0 zł. W tym czasie z konta można aktywnie korzystać, nie martwiąc się o opłaty np. za przelewy. A z drugiej strony nie ma też wymogu spełniania jakiś warunków, by przykładowo kartę utrzymywać za 0 zł (co jednak dość rzadkie w bankach w przypadku kont firmowych).

Do udziału w promocjach - i tej z premią 350 zł, i zwalniającej z podstawowych opłat jednocześnie - kwalifikują wyłącznie wnioski o konto złożone na stronie promocji. 

💡 Na koniec przypomnę, że w mBanku można też zyskać, zakładając konto osobiste - do wzięcia czeka premia do 450 zł. Promocje kont - osobistego i firmowego - można połączyć, więc w sumie da się zgarnąć nawet 800 zł.

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Czy koniecznie trzeba zamówić terminal? Nie będzie potem problemu z rezygnacją z niego po tym jak już otrzymam premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle nie ma potrzeby brania terminala.

   Promocja "Konto i terminal za 0 zł" jedynie daje możliwość skorzystania z terminala na preferencyjnych warunków, ale to nie oznacza wymogu zawierania umowy o niego.

   Usuń
 2. czy skorzystanie z promocji na konto osobiste w przypadku posiadania działalności gospodarczej też jest traktowane jako przychód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo nie wiąże się z prowadzoną działalnością. Konto osobiste jest wszak dla klientów indywiudualnych.

   Otwarcie konta firmowego to już co innego - wiąże się z działalnością (bo tylko osoba prowadząca działalność gospodarczą może założyć takie konto).

   Usuń
  2. dziękuję, a działa przy firmowym program poleceń?

   Usuń
 3. Kartę trzeba wyrabiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, regulamin promocji wymaga zawnioskowania i zawarcia umowy o konto wraz z kartą. Przy czym jej posiadaniem nie ma co się kłopotać, bo jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków (vide: warunki promocji, które opisuję na końcu powyższego wpisu).

   Usuń
 4. Jest jakiś limit jak długo trzeba utrzymać konto przy życiu ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już działaność klikam załóż konto i przechodzi mi do kreatora zakładania firmy... Ja chcę tylko założyć konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tak mam, oba linki na stronie promocji prowadzą do zakładania firmy:(

   Usuń
  2. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie promocji, do wyboru powinny być dwie opcje (podgląd tutaj):
   - Złóż wniosek mBiznes Standard
   - Złóż wniosek mBiznes Standard z otwarciem firmy

   Przed chwilą testowałem i przy wyborze tej pierwszej opcji przechodzi się do wniosku o konto. Ten drugi wariant prowadzi do kreatora, w którym dopiero zakłada się też firmę.

   Usuń
  3. U mnie już od kilku dni, nie ważne w który z tych dwóch wniosków wchodzę, to prowadzi do tego samego, czyli otwierania firmy. Z jakiej przeglądarki korzystasz? Akurat zamknąłem u nich konto na początku kwietnia, więc może blokują dostęp:(

   Usuń
  4. zarejestrowałem się jeszcze raz na stronie promocji z innego maila i teraz działa link do otwierania samego konta:)

   Usuń
 6. U mnie to samo klikam i przechodzi do kreatora zakładania firmy. Spróbuję z innym mailem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na innym mailu znowu to samo. Kreator zakładania działalności. Szkoda. 350 zł przejdzie bokiem

   Usuń
  2. A spróbujcie w innej przeglądarce + inny mail. U mnie wtedy się udało.

   Usuń
 7. Czy udało się komuś złożyć wniosek o konto? U mnie już kolejny dzień pod sam koniec składania wniosku wyskakuje komunikat: "Złożenie wniosku jest obecnie niemożliwe...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj konto otwarte.

   Usuń
  2. Po kilku dniach i kilku próbach w końcu się udało.

   Usuń
 8. Rafał: wybieram założenie samego konta, a przekierowuje na założenie konta i firmy, a organizator wmawia, że bonus nie dotyczy założenia samego konta, ale nie jest pewien do końca, śmiechu warte

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...