Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP: 7,5% dla nowych środków

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

28.04.2023

Konto Oszczędnościowe Plus w PKO BP: 7,5% dla nowych środków

Nowa edycja promocji przynosi takie same warunki, jak poprzednia.

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus"
Na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP można więc niezmiennie uzyskać 7,5% dla "nowych środków" i to bez limitu kwoty.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych.]

Choć faktem jest, że w chwili obecnej na rachunkach oszczędnościowych w innych bankach można uzyskać wyższe oprocentowanie (np. 8% w VeloBanku czy 8,1% w Citibanku), to propozycja największego banku w Polsce wyróżnia się z dwóch względów:

 • można ulokować dowolną kwotę (brak bowiem górnego limitu środków objętych promocyjnym oprocentowaniem; aczkolwiek oczywiście warto pamiętać o limitach gwarancji BFG - do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro;);
 • choć jest to oferta promocyjnego oprocentowania wyłącznie dla "nowych środków", to poprzednie edycje (włącznie z tą) pokazały, że data badania salda jest wyznaczana w przyjazny sposób, więc da się przygotować pod kolejne odsłony promocji (więcej na ten temat piszę nieco niżej).

7,5% na koncie oszczędnościowym w PKO BP


By skorzystać z promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, należy posiadać lub założyć konto osobiste w PKO BP. Jeśli takiego konta nie masz w tym banku co najmniej od 3 lat, sprawdź jak zyskać do 250 zł premii na start (w podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz kod polecenia niezbędny do wzięcia udziału, a także link do wniosku, który zapewnia możliwość wprowadzenia kodu i uzyskania premii).

Jeśli masz już konto osobiste w tym banku, ale jeszcze nie posiadasz Konta Oszczędnościowego Plus, to możesz je założyć poprzez bankowość internetową (w iPKO przechodząc ścieżkę: Oferta => Inwestowanie i oszczędzanie => Konto Oszczędnościowe Plus).

Promocja "Nowe środki na Rachunku Oszczędnościowym Plus" (28.04. - 1.06.2023 r.)


Główne cechy oferty PKO BP to:

 • oprocentowanie: 7,5% w skali roku - to suma wynikająca z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków (wynoszącego 5,5% w skali roku i zapewnionego na 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe) oraz oprocentowania standardowego, które w wysokości 2% w skali roku gwarantowane jest do 30.06.2023 r. (ale okres ten ma być wydłużony do 28.09.2023 r.);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: bez limitu;
 • czas dostępności promocji (dla "nowych środków"): od 28.04. do 1.06.2023 r. - to okres, w którym można przystąpić do promocji, a więc wpłacić pierwsze nowe środki na Konto Oszczędnościowe Plus, uruchamiające wyższe oprocentowanie;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 60 dni od dnia pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe Plus - przez taki czas zapewnisz sobie dodatkowe oprocentowanie - podwyższone o 5,5 punktu procentowego względem podstawowego oprocentowania, które teraz wynosi 2% w skali roku.

Z promocyjnego oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Plus w PKO BP skorzystać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jeśli dopiero teraz założysz konto osobiste i oszczędnościowe w PKO BP, to wszystkie wpłacane przez Ciebie środki będą łapały się na stawkę 7,5% w skali roku.

Jeśli już jesteś klientem PKO BP, to za nowe środki bank uzna nadwyżkę ponad saldo Twych środków w tym banku na dzień 27.04.2023 r. - do tego salda wliczają się środki na rachunkach depozytowych, oszczędnościowych i rachunkach w PLN klienta, który jest ich właścicielem i/lub współwłaścicielem. Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 7,5%).

Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 27.04., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji.

W regulaminie promocji można też znaleźć korzystny zapis:
"Jeżeli rachunek oszczędnościowy jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji, to skorzystanie z tej promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego."


Konto Oszczędnościowe Plus otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W miesiącu kalendarzowym tylko pierwszy przelew z rachunku oszczędnościowego na własne konto w PKO BP realizowany jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank przewiduje opłatę 9,99 zł. 

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w PKO BP, to możesz je założyć tutaj. To podstawowe konto z oferty największego banku w Polsce, które nazywa się Konto Za Zero. Jego główne cechy to:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. "Jak to jest w przypadku promocji oprocentowania dla nowych środków na kontach oszczędnościowych, tak i tu trzeba te "stare" środki utrzymywać przez okres korzystania z promocyjnego oprocentowania dla "nowych środków" (by cała suma tych nowych środków była objęta oprocentowaniem 7,5%)."

  Załóżmy, że na 27.04 moje saldo wyniosło 2000 zł. Na którym koncie mam je utrzymywać przez okres promocyjnego oprocentowania? Na swoim starym, rozliczeniowym rachunku, czy na nowo założonym koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz utrzymywać. Obojętnie gdzie. Ale najlepszy myk to dopłacić najpierw 2 tys. zł i założyć lokatę na nowe się środki na te 2 tys. A stare 2 tys przytrzymać przez dzień na ROR. Następnego dnia dopłacić kolejne środki na KO Plus i dorzucić te stare 2 tys z ROR.

   Usuń
 2. 7,5% na 60 dni !!
  Wiesz co, szkoda artykułu i czasu czytelników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój komentarz świadczy o niezrozumieniu tej oferty. A to obecnie najlepsze konto oszczędnościowe. Bo póki co 7,5% jest "ciągłe". Chociaż to oprocentowanie jest dla nowych środków to jest tu prosty myk, żeby korzystać z niego cały czas nawet jak upływa te 60 dni które widzisz ty. No ale dobrze że część osób tego nie obczaja. Mniej osób będzie korzystać to mniejsza szansa że to zmienią jak kiedyś zrobiło Millennium. Było już o tym za głośno, za dużo ludzi korzystało to wycofali.

   Usuń
  2. Jak nie mam nic w PKO i chce założyć konto oszczędnościowe to będę mieć 7,5% przez 3 miesiące czy 60 dni?

   Usuń
  3. Czy mógłbyś prosze zdradzić ten myk jak sprawić, żeby konto oszczędnościowe było ciągłe? Nie mam pojęcia jak to zrobić

   Usuń
  4. Żadnej tajemnicy nie ma, Złotówa nawet sugeruje co i jak.

   "Tu warto zauważyć, że dniem badania salda jest 27.04., a więc dzień poprzedzający start obecnej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków. Zatem (jeśli ta zasada zostanie zachowana, a jest nadzieja, bo tak dzieje się już po raz kolejny) warto mieć to na względzie, by przygotować się pod ewentualne kolejne edycje promocji."

   Usuń
  5. Anonimowy1 maja 2023 19:32
   na koncie oszcz. przez 60 dni.

   Usuń
 3. Czy jeśli mam na ROR 2.000 a na rachunku oszczędnościowym plus 20.000 i kończy mi się promocja na rach. oszczedn. I chcę przystąpić do nowej promocji i wpłacić kolejne 20.000 zł nic nie wypłacając to oprocentowane na 7,5% będzie 40.000 zł? Czy muszę zrobić to jakoś inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłacasz i na 60 dni masz 7,5%. Czyścisz konta na 1.06 i wracasz z kasą 2.06. Jest nowa edycja. Jak w niej upłynie te 60 dni to od następnego dnia włącza się nowa edycja.

   Usuń
  2. Czyli trzeba wypłacić kasę
   trochę wcześniej niż 60 dni?

   Usuń
 4. A jeśli już mam założone Konto za Zero i Konto Oszczędnościowe Plus i mam tam już jakieś środki, to by uzyskać 7,5% muszę założyć nowe Konto Oszczędnościowe Plus na nowe środki, czy też te nowe środki mogę wpłacić na istniejące już KOPlus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No te co masz. Nie musisz otwierać kolejnego.

   Usuń
  2. Trzeba wypłacić na ostatni dzień edycji. Z 60-dniowym okresem to nie ma nic wspólnego.

   Usuń
 5. Ostrzegam przed włączeniem na koncie oszczędnościowym funkcji "samooszczędzania" - przelewam pieniądze pomiędzy dwoma kontami oszczędnościowymi w dwóch różnych bankach - w tym w PKO BP. Na konto oszczędnościowe w PKO BP wpływały drobne kwoty - zaokrąglenia do pełnych złotych i uwaga!! - w trakcie trwania promocji wpłaciłam na konto oszczędnościowe pieniądze, obliczyłam jak długo według mnie będę korzystała z oprocentowania 7,5 %, a okazało się, że jedna z wcześniejszych wpłat, które zasiliły moje konto oszczędnościowe z tytułu tzw. "samooszczędzania" aktywowały tę promocję wcześniej (niestety nie zauważyłam tego) i z oprocentowania 7,5 % skorzystałam około 30 dni (dla środków, które wpłaciłam "świadomie" :) ). O otrzymaniu niższego oprocentowania dowiedziałam się, gdy wpłynęły odsetki za kwiecień ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w szczegółach konta oszczędnościowego powinna widnieć informacja o promocyjnym oprocentowaniu? Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją, a widzę tylko "oprocentowanie konta 2%". W innych bankach podają z reguły info o promocyjnym oprocentowaniu, a nawet ile środków jest nim objętych, stąd moja wątpliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w bankowości internetowej są podane wszystkie dane w tym dotyczące promocji

   Usuń
  2. W bankowości internetowej (iPKO) w zakładce "Szczegóły" najpierw widoczne są "Informacje o koncie" i tam mowa o oprocentowaniu podstawowym (2%). Jednak przewijając dalej, jest jeszcze rubryka "Promocja na nowe środki" i w niej już mowa o oprocentowaniu promocyjnym (7,5%), kwocie nowych środków, dniu odniesienia i "okresie promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie".

   Usuń
  3. U mnie nie działa. Mam konto osobiste PKO BP. Założyłem RACHUNEK OSZCZĘDNOŚCIOWY PLUS w sobotę, dzisiaj wpłaciłem pieniądze. W zakładce "Informacje o koncie" mam tylko 2%. Nie ma żadnej rubryki "Promocja na nowe środki". Brak informacji o 7,5%.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie, teraz pod zakładką "Informacje o koncie" pojawiła się nowa - "Promocyjne oprocentowanie", gdzie są wszystkie szczegóły, ale nie było jej od początku. Promocyjne środki wpłaciłam w sobotę, więc musiało się to pojawić dopiero w poniedziałek.

   Usuń
  5. U mnie też jest. Informacja pojawia się z opóźnieniem.

   Usuń
 7. Czy promocyjne Konto Oszczędnościowe Plus można założyć w placówce Banku bez konta osobistego i mieć 7,5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Mr.Złotówa proszę o odpowiedź na powyższe pytanie o możliwość założenia konta oszczędnościowego Plus w placówce banku bez zakładania ROR i możliwości otrzymania oprocentowania 7,5 % na nowe środki

   Usuń
  2. Konto oszczędnościowe można założyć w dowolny sposób (promocja oprocentowana skierowana jest zresztą nie tylko do zakładających, ale i do już posiadających konto - obowiązuje bowiem dla nowych środków).

   Usuń
  3. Do Mr. Złotówa Bardziej chodziło mi o warunek posiadania ROR aby otrzymać 7,5 % na Rachunku oszczędnościowym dla nowych środków. Jak rozumiem ROR nie jest konieczny?

   Usuń
 8. Dzisiaj sobie uświadomiłem że nieźle rozegrali te zakończenie edycji 1-go czerwca gdy potencjalnie będzie to dzień badania salda pod nową edycję. Jak ktoś już dziś wyczyści sobie saldo żeby wykorzystać majowy przelew za darmo a nie czerwcowy to dziś przecież dostanie jeszcze odsetki i to będzie jutro jego saldem.

  A jak ktoś zaczeka z zerowaniem salda do jutra to owszem wypłaci wszystko łącznie z dopisanymi dzisiaj odsetkami i tym samym wyzeruje sobie saldo pod kolejną promocją ale za to pozbawi się tego jednego przelewu bez opłat już na cały czerwiec. Cwane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bank zawsze będzie dbać o swój interes. Nie inaczej.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...